Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Synchronizace - výběr adresáře kontaktů?

našrot (126)|25.2.2005 22:56
Nevíte někdo, jestli existuje nějaký volně šiřitelný synchronizační program (jako ActiveSync) nebo plugin, který by uměl vybrat adresář v Outlooku na PC, který chci synchronizovat s PDA? Případně - umí Outlook v PDA s OS > PPC2002 podadresáře nebo pořád jen skupiny (které prozměnu neumí pořádně stolní nový outlook ;o) )? Např. program XTNDConnect bohužel znám a stačí, že ho musím používat s telefonem...
Pavel Koza (4761)|25.2.2005 23:10
Ne. Vsichni se tise modlime, aby v dohledne dobe uvadeny ActiveSync 4.0 prinesl vic podstatnych zmen nez jen posledni dobou caste prekreslovani ikonek...:)
Medved_ce4you (200)|26.2.2005 12:01
S XTNDConnect PC funguje synchronizace naprosto v pohode, vcetne podslozek v kontaktech.
našrot (126)|26.2.2005 13:22
Medved: no, mě ten XTNDConnect funguje tak 5x, pak mi nenajde telefon a když ho donutím ho najít, tak začne dělat plnou synchronizaci, což nechci a pak se v půlce sesype, čímž mi vymaže půl kontaktů v outlooku a půl v telefonu a už telefon nenajde a jediné řešení je reinstalace, což mi nepřijde jako pohodová funkce ;o) Tedy nevím, jestli je tohle jako nějaký speciální bonus v XTNDConnect pro Ericssony a normální plná verze funguje normálně... Momentálně jsem si pořídil modrý zub do PC, tak třeba ta synchronizace přes něj půjde líp - zatím jsem reinstaloval jen jednou a už 2x synchronizoval, tak to klepu na dřevo :o))
karlic (707)|26.2.2005 19:45
V teto souvislosti mam taky jednu otazecku. Je nejaka moznost synchronizovat verejne kontakty z Exchange serveru (active directory) ?
Adam T. (15)|26.2.2005 22:07
Zkusim to i tady.
Existuje jakykoliv zpusob, jak postu v PocketPC synchronizovat s Outlook Expressem a ne dodavanym "velkym" Outlookem? Ten my absolutne nevyhovuje...
Budto nejake nastaveni ActiveSync anebo jiny synchronizacni soft.
Uvitam vase rady!
Adam T. (15)|26.2.2005 22:42
[QUOTE="tatar"]Zkusim to i tady.
Existuje jakykoliv zpusob, jak postu v PocketPC synchronizovat s Outlook Expressem a ne dodavanym "velkym" Outlookem? Ten my absolutne nevyhovuje...
Budto nejake nastaveni ActiveSync anebo jiny synchronizacni soft.
Uvitam vase rady![/QUOTE]
tak jo podarilo se mi tady v diskuzich najit, ze lekem je SyncExpress 2002.
Medved_ce4you (200)|26.2.2005 23:04
[QUOTE="našrot"]Medved: no, mě ten XTNDConnect funguje tak 5x, pak mi nenajde telefon a když ho donutím ho najít, tak začne dělat plnou synchronizaci, což nechci a pak se v půlce sesype, čímž mi vymaže půl kontaktů v outlooku a půl v telefonu a už telefon nenajde a jediné řešení je reinstalace, což mi nepřijde jako pohodová funkce ;o) Tedy nevím, jestli je tohle jako nějaký speciální bonus v XTNDConnect pro Ericssony a normální plná verze funguje normálně... Momentálně jsem si pořídil modrý zub do PC, tak třeba ta synchronizace přes něj půjde líp - zatím jsem reinstaloval jen jednou a už 2x synchronizoval, tak to klepu na dřevo :o))[/QUOTE]

Tohle asi neni problem XTNDConnectu, ale s nejvetsi pravdepodovnosti Ericssoniho Phone Monitoru, ktery nejakym zpusobem nepozna pripojeny telefon. Kdyz se pripoji znova, detekuje ho jako novy a tim padem XTND spusti plnou synchronizaci. Tomuhle se ale da predejit spravnym nastavenim. Pak to slape jak hodinky...
našrot (126)|27.2.2005 23:09
Medved: a jak by sis představoval to nastavení? Ten XTNDConnect co dodávají s Ericssonem v podstatě žádné možnosti nastavení nemá (kromě volby které složky chci synchronizovat)... A co se týče toho Ericsoňáckého Phone Monitoru, tak ten mnohdy telefon ani nenajde, přičemž jiné programy s ním viditělně pracují. No a taky se nedá v podstatě nijak nastavit, jak jsem zjistil...
Medved_ce4you (200)|28.2.2005 00:05
[QUOTE="našrot"]A co se týče toho Ericsoňáckého Phone Monitoru, tak ten mnohdy telefon ani nenajde, přičemž jiné programy s ním viditělně pracují.[/QUOTE]

V tom je zakopane jadro pudla. Veskera komunikace mezi telefonem a PC totiz probiha prave pres ten Phone Monitor. Az nasledne pak s Phone Monitorem (a potazmo i s telefonem) komunikuji ostatni programy, jako napriklad XTNDConnect, telefonni pripojeni, ... Pokud se ti stava, ze ti Phone Monitor telefon nenajde, ma to za nasledek i problemy se synchronizaci pomoci XTNDConnectu (jak jsem psal vyse). Zkus si trosku pohrat s nastavenim jednotlivych COM portu a s nastavenim Enabled/Disabled a Reserved/Unreserved - povol jen ty porty, ktere chces pouzivat a bud je "zarezervuj" nebo nech volne (zalezi co konkretne chces pouzivat na kterych COM portech)...
karlic (707)|28.2.2005 20:29
[QUOTE="karlic"]V teto souvislosti mam taky jednu otazecku. Je nejaka moznost synchronizovat verejne kontakty z Exchange serveru (active directory) ?[/QUOTE]
Tak jsem zjistil, že synchronizovat Veřejné kontakty z Exchange serveru potažmo Active Directory umí "Eurotel Office Connector"
našrot (126)|28.2.2005 21:04
Medved: používám v podstatě jen ten modrozubý COM port a to ještě zatím jen 4ku. Takže tomu EPM nastavím Enabled akorát ten port, na kterém mi visí telefon myslíš? BTW: Jsem taky změnil driver z IVT na WidComm, protože přes IVT mi nechodil Float Mobile Agent a skvělé ovládání počítače přes BT a zatím nevím, jak se jiný driver pere s mým BT hardware... Každopádně to zkusím to různě omezit. Dík
Medved_ce4you (200)|1.3.2005 10:39
[QUOTE="našrot"]Medved: používám v podstatě jen ten modrozubý COM port a to ještě zatím jen 4ku. Takže tomu EPM nastavím Enabled akorát ten port, na kterém mi visí telefon myslíš?[/QUOTE]

Presne tak. Zakazat vsechny porty ktere nepouzivas a kdyz chces snychronizovat tak vypnout vsechny sluzby, ktere ten port pouzivaji.
našrot (126)|2.3.2005 13:32
No, tak přes WidComm mi zase telefon najde jen FMA a jiné programy, ale ne EPM, i když mu přímo řeknu, kde má ten telefon hledat... Tak buď budu muset oželet ovládání PC přes BT nebo synchronizaci s outlookem...