Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Formát .avi

null (0)|11.9.2002 11:45
Potřebuji poradit s formátem .avi,který chci přehrávat v iPaqu,mám nainstalovaný Pocket TV,ale ten tento formát nepodporuje,existuje soft?
je to s digitalni kamery
diky za info
DD_ (331)|11.9.2002 12:04
Na .avi pouzivam PocketDivX tak zkuste ten jestli si s tim neporadi.
null (0)|11.9.2002 12:25
ani DIVX si s timto formatem neporadi,soubory s .avi prehraji jen na Quick Time na PC.
Pavel Koza (4761)|11.9.2002 12:27
Koncovku .AVI pouziva plno ruznych datovych souboru. Vsechny jsou to video, ale pouzivaj rozdilne kodeky. Ja mam Canon G1, a ten taky muzu prehrat az potom, co si nainstaluju kodek. Takze se obavam, ze prehrat film z digitalniho fotoaparatu pujde na Pocket PC dost tezko - kodeky proste pro Pocket PC nejsou.
null (0)|11.9.2002 12:38
diky za informace,tak to mám smůlu.
haj (91)|11.9.2002 13:05
Možná by šlo převést AVI do MPEG souboru a ten následně přehrát na iPaqu. Osvědčil se mi program TMPEGEnc.
haj (91)|11.9.2002 13:22
Tak jsem to teď zkoušel a je potřeba to udělat jinak. Pomocí programu VirtualDub je možné převést AVI do jiného kodeku. Ten výsledný AVI soubor jde přehrát v pocketDivX. Nebo výsledný soubor převěst ještě do MPEGu. Zkoušel jsem AVI soubor z foťáku Canon G2.
null (0)|11.9.2002 14:09
tak teď je toho na mě moc.
Kde můžu program VirtualDub stáhnout?
Když formát přejmenuji na MPEG tak se nic neděje.
haj (91)|12.9.2002 07:00
Tak ještě jednou.

Soubor AVI z fotoaparátu Canon G1/G2 používá svů kodek, který nejde přehrát v PocketDIVX, proto je nutné tento soubor překonvertovat. Nejednodušší možnost je v použití programu například VirtualDub, který najdete na adrese www.virtualdub.com. Tento program je free a velmi se mi osvědčil.

V programu VurtualDub si otevřete soubor AVI (Canon G1/G2) pomocí Open video file. Vyberete si v roletovém menu volbu Video/Compression a zvolte si typ komprese, například pokud máte nainstalován kodek DivX 4. Potom stačí soubor AVI uložit pomocí Save As AVI a soubor překopírovat.

Já osobně mám špatné zkušenosti s přehráváním DivX/AVI souborů na PocketPC kvůli nekompatibilitě kodeků a špatné funkčnosti programu PocketDivX a tak raději používám pro přehrávání videa formát MPEG.

Samozřejmě nestačí přejmenovat AVI soubor na MPEG, protože vnitřní stavba obou souborů je rozdílná, proto je nutné soubor překonvertovat. Mě se nejvíce osvědčil program TMPEGEnc, který umí načítat i AVI soubory v DivX. Program najdete na adrese www.tmpgenc.com, ale bohužel je to shareware. Pomocí tohoto programu převedu AVI soubor na MPEG, ale program nezná kodek z fotoaparátu Canon G1/G2 a tak je potřeba použít jiný AVI soubor, který si převedeme pomocí VirtualDubu. Výsledný MPEG soubor už nemá s kompatibilitou žádné problémy.

Program TMPGEnc toho umí i více než jenom vytváření MPEG souborů, já si tam například upravuji pro výsledné MPEG soubory jas, kontrast a další užitečné nastavení pro maximální kvalitu zobrazení na iPaqu. Podobné volby jsou i v programu VirtualDub.

Doufám, že jsem tuto problematiku vysvětlil docela srozumitelně.