Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Flash Update GB - Pocket LOOX 720 v. P22452-P929-V712 1.00.09 4.21.

Milan Švec (938)|22.2.2005 17:02
Konečně jsme se dočkali!

Po už několik dnů avizované úpravě pro německou verzi tu máme dnes už i anglickou a francouzskou. Download (17 MB) na stránce dole.
http://download.fujitsu-siemens.com/Download/ShowDescription.asp?SoftwareGUID=DBAC25CB-B8EC-41EC-B750-07BAA21D0767

Dosavadní informace uváděly upravený SDIO driver a výstup audio v konektoru.

Jdu na to.

První dojmy zvenku:
"SD Card now reads at over 1Mb/s - big improvement, worth the update for this" (Homer)
oltcit (1098)|22.2.2005 17:55
Konečne sme sa dočkali,len ma zaujíma ako to bude so zárukou ? Bude platná nadalej,hádam áno ked je to oficiálny update.Akú máte skúsenosť?
Milan Švec (938)|22.2.2005 18:04
Zkušenost je ta nejlepší. Skutečně je to oficiální a FSC takto funguje už od dob LOOXe 600. Bez vlivu na záruku - právě naopak. Od uživatelů LOOXe se očekává, že sledují upgrady a instalují si je sami. Jinak samozřejmě v rámci záručního servisu můžou žádat servisní střediska o provedení téhož. Doma to je ale rychlejší.

Pro novice – přečtěte pečlivě před ROM Flash Update:
Nejste-li si jistí, požádejte o pomoc zkušenějšího. Bát se toho ale není nutné. Není na tom nic mimořádného. Jde jen o poprvé. Příště už to půjde snadněji.

Při ROM Upgrade NELZE použít pro obnovení dat Backup a Restore!

Proto
- všechna PIM data (kontakty, kalendář, úkoly) synchronizovat s Outlookem na PC
- všechny vlastní vytvořené soubory (texty, tabulky, audio, grafiku) uložené ve složkách v RAM (= nikoliv na kartách) přenést (pomocí Explore ActiveSync nebo TotalCommanderem) do složky pro jejich uskladnění na PC (nebo na CF nebo SD/MMC kartu)
- zaznamenat všechna uživatelská nastavení (zejména pro komunikaci WiFi, GPRS, BT) – nejlépe a nejrychleji uložením Screenshotů (= grafických kopií obrazovek)
- zkontrolovat dostupnost všech původních instalačních souborů a hesel pro jejich aktivaci

Vypnout šetřič obrazovky na PC. Zkontrolovat napájení z elektrické sítě u PC i u LOOXe.
Odpojit LOOXe od PC.
Na PC spustit aktualizační SW. Následovat pokyny v oknech instalace (na PC).
Vyčkat na výzvu k připojení LOOXe.

Po úspěšném dokončení instalace odpojit LOOX od PC.
„Ručně“ spustit ActivSync na PC. Smazat původní „Partnership“ ve File menu. Na dotaz ke smazání (Delete) Sychronized Fines odpovědět „No“.
Připojit LOOX k PC. Zadat jméno pro nové „Partnership“. Proběhne zpětná synchronizace PIM dat.
Vrátit (podle potřeby) odložené uživatelské soubory.
Nainstalovat uživatelský SW (z ActiveSync Tools Add/Remove Programs nebo instalačních souborů. Zadat hesla.

A lze testovat zrychlení práce s SD kartou.
TheMelin (1642)|22.2.2005 18:27
[QUOTE="TheMelin"]:O A teď babo raď, tedy spíš Milane :D Je to mé první zařízení a s flashováním, jak se říká, sem panic. Jak na to? To se instaluje jako normální aplikace?Zůstane mi po instalaci vše v tak jak to tam bylo, nebo se Loox bude tvářit jak po Háér?[/QUOTE]

Omlouvám se za tento přspěvek,nenačetla se mi celá zpráva od Milana a už jsem reagoval :? .Ale přeci jen mám dotaz ohledně uložení kontaktů,kalendáře atd.Nepoužívám outlook ani jiné aplikace.Je jiná možnost jak uložit kontakty?Nedávno jsem si zakoupil SPRITE BACKUP,myslíš že ani ten po upgrade nepůjde?
Milan Švec (938)|22.2.2005 18:27
Je to zcela odlišná aplikace od všeho ostatního. Spouští se na PC a má svoje vlastní pokyny, co v jakém okamžiku se má (s LOOXem) udělat.
Po přečtení (a splnění) výše uvedeného tedy už zbude jenom číst ty pokyny v oknech instalačního SW na PC a řídit se jimi (v pořadí, jak budou následovat).
Nechci teď odkazovat na starší varianty. Až to stáhnu (je to na cestě ucpané), budu vědět, čím se to bude lišit od těch starších.
Z LOOXe vždycky při upgrade ROM zmizí všechno, tedy i obsah LOOX Store (který při HR zůstává). Tedy aspoň dřív to tak bylo. Teď jsem sám zvědav. Raději ale (pro jistotu) uložit bokem i tento (= LOOX Store) obsah.

PIM data (kontakty atd.) lze svépomocně z LOOXe zajistit jenom přes synchronizaci do Outlooku na PC. Jiné cesty veřejně známé nejsou a určitě nejsou dostupné běžnému uživateli.
Všechny jiné cesty (přes jiný SW pro PIM a nebo pro synchronizaci) nejsou běžně dostupné všem a jsou tedy věcí toho, kdo je vlastní a používá.
peter.nr (501)|22.2.2005 18:43
Zaujímalo by ma, či ide len o tie dve zmeny (SDIO, zvuk), alebo je v tom viac vylepšení. Na tej anglickej stránke je spomínané iba to. Zatiaľ nemám žiadne SDIO zaradenie a so zvukom nemám problémy. Oplatí sa mi to flashovať, alebo radšej počkať na ďalšiu verziu?
Milan Švec (938)|22.2.2005 19:00
Koukám. že to dneska do půlnoci nestáhnu. Už potřetí konec po 3,5 MB. Tak asi zítra dopoledne. Nebo se snažte někdo!

Zda se to vyplatí či ne - toť otázka. Poznáme to, až to nainstalujem.
TheMelin (1642)|22.2.2005 19:06
Na začátku prodeje Looxe se mluvilo o tom,že by měli vyřešit i nastavení zvlášť hlasitosti a vypnutí dolního reproduktoru pro VoIP volání.Možná to souvisí též se zvukem ;)
oltcit (1098)|22.2.2005 19:23
Tak mám to stiahnuté,s flashovaním telefonov už mám skúsenosti :yes: ,že by som to skúsil? :?:
oltcit (1098)|22.2.2005 20:08
[QUOTE="oltcit"]Tak mám to stiahnuté,s flashovaním telefonov už mám skúsenosti :yes: ,že by som to skúsil? :?: [/QUOTE]
OK :cool: a je naflashované,v tej rychlosti som si ani nestihol popísať verzie programov,tak to prosím skontrolujte,či sa niečo nezmenilo.
FSC Backup 2,53
Camera 2,60 Build17114
E2C 2,03
Album 2,51 Build 16896
WMP 9.0.1. Build 14132
na konci zahlásilo hlášku ale indikátor na obrazovke Looxa pokračoval ,tak som ho nechal dokončiť a nakoniec flashovanie skončilo korektne.Možno to bolo spôsobené tým,že som ponechal SD kartu v prístroji a trvala mu dlhšie identifikácia.Po flashi sa sám reštartoval ale na korektnú činnosť BT ho bolo treba reštartovať ešte raz manuálne. Prikladám obrázok hlášky počas flashovania.A ideme nahadzovať programy,uff:mad:
00050160_Capture_dS4x.jpg
TheMelin (1642)|22.2.2005 20:35
Když updatnu firmware a někdy časem provedu Háér,zůstane mi tam tento nový firmware, nebo ho budu muset znovu nainstalovat?
Crusader_ce4you (624)|22.2.2005 20:48
No, já jsem si tu konferenci na firstloox.org pročítal, potom jsem porovnával čísla udávané ve flashi a nepřišel jsem na žádnou změnu od toho, co tam momentálně mám. Cituji jednoho uživatele z firstloox:
my version 4.21.1088 build 14132 (found in 720/settings/version)

1.00.09 (info from the update) (current version? )
1.00.09 (info from the update) (new version? )


1.02 (info from the update) (current version ?)
1.00.09 ENG (info from the update) (new version ?)

so the question remains.. if i had the latest version or if it upgrades anything...
(upgrading/rebooting as i type)


still version 4.21.1088 build 14132 (found in 720/settings/version)

a druhý píše:
don't know whether I need to install this or not. My ROM date is 2004-08-12 (day after the update) and with version number is 4.21.1088 (same as the update), but my ROM Revision is P22452-P929-V702 rather than P22452-P929-V712?


Změnilo se tam teda něco k lepšímu??
Crusader_ce4you (624)|22.2.2005 20:52
A pozor, další příspěvek nespokojeného uživatele s novým FW:

In a nutshell, I am having problems with the new ROM, and am wishing that I had not actually installed it. ozVGA is playing up badly, which is a real shame- I am going to have a look at seVGA, and see if that brings me any more luck.

No nic. Zůstanu zatím u původního. Pro jistotu.
TheMelin (1642)|22.2.2005 20:59
[QUOTE="Crusader"]A pozor, další příspěvek nespokojeného uživatele s novým FW:

In a nutshell, I am having problems with the new ROM, and am wishing that I had not actually installed it. ozVGA is playing up badly, which is a real shame- I am going to have a look at seVGA, and see if that brings me any more luck.

No nic. Zůstanu zatím u původního. Pro jistotu.[/QUOTE]

Můžeš to prosím přeložit do češtiny? :cool: Nebo jestli jsem to svou neangličtinou pochopil, tak mu jde špatně ozVGA a jde zkusit seVGA.
oltcit (1098)|22.2.2005 21:03
[QUOTE="Crusader"]Změnilo se tam teda něco k lepšímu??[/QUOTE]

Zatial len zbežne informatívny testik práce s pamäťovou kartou
Pocket Mechanic v1.49 storage card benchmark results
Card Type: SD
Card Manufacturer: Pretec
Card Size: 1GB
Device: Pocket Loox
Average Read Speed: 1.90 MB/sec, 13.0X
Average Write Speed: 0.81 MB/sec, 5.5X


Predtym čítanie približne okolo 0,45 MB/sec. Niečo na tom asi bude :yes: ale berte to len ako perličku,chcelo by to seriozne potestovať pred a po flashnutí.
oltcit (1098)|22.2.2005 21:12
[QUOTE="Crusader"]A pozor, další příspěvek nespokojeného uživatele s novým FW:

In a nutshell, I am having problems with the new ROM, and am wishing that I had not actually installed it. ozVGA is playing up badly, which is a real shame- I am going to have a look at seVGA, and see if that brings me any more luck.

No nic. Zůstanu zatím u původního. Pro jistotu.[/QUOTE]

A nepíše čo konkretne mu nejde vo VGA rozlíšení ? Lebo teraz som nahodil OzVGA a ide úplne v pohode.Pokračujem v inštalovaní zostávajúcich aplikácií.Mimochodom je nový update na Sunnysoft Interwrite 8.50 PRO. ;)
oltcit (1098)|22.2.2005 21:15
[QUOTE="TheMelin"]Když updatnu firmware a někdy časem provedu Háér,zůstane mi tam tento nový firmware, nebo ho budu muset znovu nainstalovat?[/QUOTE]
To nieje bežný program.Tento nový ti kompletne prepíše ten starý,dochádza tam k vymazávaniu ROM pamäte a jej prepisovaniu.Ten nový ti tam ostane dokiaľ si nenahráš novší update ROMu.
Crusader_ce4you (624)|22.2.2005 21:25
No, vyčetl jsem tam další negativní postřeh a to je wifi.S novou ROM prý po zapnutí zůstává vypnutá a přestala fungovat synchronizace přes wifi.
Milan Švec (938)|22.2.2005 22:31
Přímo z LOOXe už po Flash Update a přes WiFi. No problem. Jede to pěkně svižně. Detaily postupně.

Ten výše uvedený pokyn se mi zobrazoval opakovaně před (úspěšným) koncem instalace taky. SD kartu jsem měl venku. Možná díky tomu, že jsem tu instalaci narušoval neustálým snímáním instalačních oken.

Průběh je mnohem jednodušší, než u posledního upgrade na 600ce.
Žádné prostocviky s Hardresetem a čekání minutu a pak ještě.
Celý upgrade projede na jeden zátah (kromě toho Back po hláškách s Error). Ale na displeji LOOXe jsou dvě lišty indikující průběh (horní download do LOOXe a dolní průběh instalování SW). A ta dolní stále a správně ukazuje postup instalace. Chce to neztratit trpělivost a opakovat to až do závěru.

60,7 MB soubor se z SD (1GB SanDisk) přenesl (zkopíroval) do RAM paměti přesně za 1 m. 40 s.
Stejný soubor zpátky z RAM paměti na SD kartu za 1 m. 29 s.
Můžete porovnat?

OzVGA jede úplně normálně. Jenom se při zpětné instalaci nesmí zapomenout na vrácení těch 13 .dll a 5 .gif souborů do adresáře Windows (jak se to stalo mně). Lze se z toho dostat přes otevření volby Menu v Settings/Personal (Nastavení/Osobní) a zaškrtnutím u OzVGA. Pak se OzVGA dá otevřít z rozbalovacího menu (jinak ne), vrátit to celé zpátky a dokopírovat příslušné soubory.
Crusader_ce4you (624)|23.2.2005 08:04
Ještě jeden dotaz. Lze tedy nějakým způsobem zálohovat systém, nebo je po flashi nutná kompletně nová instalace všeho??
TheMelin (1642)|23.2.2005 08:29
[QUOTE="Crusader"]Ještě jeden dotaz. Lze tedy nějakým způsobem zálohovat systém, nebo je po flashi nutná kompletně nová instalace všeho??[/QUOTE]

Milan psal, že backup nefunguje.Musíš vše instalovat znovu. :sarcastic: Udělej si na to volný víkend ;)
Milan Švec (938)|23.2.2005 08:38
Bylo by to příjemné, ale není. Tradice byla zachována i tady. Tudíž všechno (instalace a nastavení) znova.

Z pokynů:

Crusader_ce4you (624)|23.2.2005 08:41
Možnost je a údajně funguje spolehlivě. :D Právě jsem to našel zde, takže večer se do toho vrhnu ;)
TheMelin (1642)|23.2.2005 12:40
[QUOTE="Crusader"]Možnost je a údajně funguje spolehlivě. :D Právě jsem to našel zde, takže večer se do toho vrhnu ;) [/QUOTE]

Co tam píšou?Že se SPRITE BACKUPEM je to možné?To je to co jsem psal na začátku, že ho mám koupen a jestli by to s ním šlo :cool: Jupííí dobrej kup :D
Crusi, zkus to a dej vědět, já to mám bohužel naplánováno až na pátek, dřív nemám čas :?
Crusader_ce4you (624)|23.2.2005 20:18
Tak jsem právě updatoval a s výše uvedeným postupem za pomoci sprite backupu jsem opravdu po flashi vrátil zpět kompletně celou zálohu Looxíka, včetně všech wifi, GPRS a ostatních nastavení. jediné, co se muselo přeinstalovat byla čeština, ale to byla otázka několika minut. Uff, spadl mi kámen ze srdce, protože se mi rozhodně nechtělo vše instalovat znovu. Dokonce driver pro BT myš zůstal funkční :yes:
Crusader_ce4you (624)|24.2.2005 20:46
Jelikož se mi namnožilo pár dotazů, jak flashovat a neztratit data za pomocí programu Sprite Backup, zkusím zde v češtině popsat postup:

- Backup jsem prováděl s nejnovější verzí programu, stačí i TRIAL verze(3.1.4)
- Vytvořil jsem full backup systému na SD kartu se zaškrtlou volbou "compressed" , ale ne "encrypted" a rovněž je nutno zaškrtnout volbu "selfexecutable archive"(samospouštěcí soubor)
- stáhl jsem si soubor GetUpgradeData.exe a uložil též na SD kartu
- následoval HARD RESET
- Po HR jsem zařízení zinicializoval (zkalibroval obrazovku, nastavil datum a čas a region, prostě klasika, co se dělá po HR)
- spustil jsem GetUpgradeData.exe soubor z SD karty, po té stiskl tlačítko "Save". Toto vytvoří v dokumentech soubor s názvem UpgradeData.xxx (nepamatuji si přesně příponu souboru) a tento soubor jsem přesunul na SD kartu.
- Zařízení jsem naflashoval ( při vložení do kolíbky jsem použil pouze režim "HOST"
- Po ukončení flashe zařízení restartuje a je třeba provést opět všechna nastavení jako po HARD RESETU, jak je již uvedeno výše.
- Po té jsem s SD karty spustil samospouštěcí archivní soubor, ale před samotným spuštěním obnovy "RESTORE" se musí nastavit v settings volba
na check "Enable device upgrade mode"
- Po té jsem stiskl "RESTORE" tlačítko a dialog box po mě vyžadoval cestu k souboru UpgradeData.xxx, který jsem měl podle předcházejícího postupu uložený na SD kartě, takže stačilo zadat cestu na SD kartu a kliknout na soubor.
- Po té obnova začala a na konci jsem byl požádán o SOFT RESET
- Po soft resetu bylo vše v původním stavu, jenom se musela znovu re-instalovat čeština a zařízení zůstalo zachované včetně všech nastavení.

Tak snad tento postup někomu pomůže a ušetří čas strávený nad kompletní novou instalací zařízení.
TheMelin (1642)|25.2.2005 00:00
Jen upřesnění: Ten prográmek GetUpgradeData vytvoří soubor "UpgradeData.sbu", který se nachází přímo v Rootu, tedy My Device.
TheMelin (1642)|25.2.2005 00:35
Tak jsem po Háér a chtěl jsem spustit Upgrade Firmware,ale napsalo mi to "The setup files are corrupted.Please obtain a new copy of the program" :mad: :evil: Takže to stahuji znova a jelikož jedu přes GPRS tak si ješte chvilku počkám :dead:
TheMelin (1642)|25.2.2005 01:37
Předem se omlouvám.Já vůl si nějak vsugeroval, že mám SD kartu a až před upgrade kdy jsem ji vyndal, jsem si uvědomil, že mám MMC :(

Při zápisu jsem měl Looxe nasteveného do TURBO mode.Pro kopírování jsem použil RESCO EXPLORER 2003.
Měl jsem pozavírané všechny aplikace a běžel jen onen zmíněný souborový manager.
Velikost kopírovaného souboru byla 64,37MB.
Soubor byl kopírován z MMC Card .... do složky My Documents v RAM.

Měření před upgrade firmware
----------------------------------------------
Zápis do RAM z MMC: 1:27 ( 1 minuta 27 vteřin )
Zápis na MMC z RAM: 1:58 ( 1 minuta 58 vteřin )

Měření po upgrade firmware
----------------------------------------------
Zápis do RAM z MMC: 1:22 ( 1 minuta 22 vteřin )
Zápis na MMC z RAM: 1:21 ( 1 minuta 21 vteřin )

Tak teď nevím, zda je MMC hodně odlišná od SD, neboť nevydím výraznější změny krom Zápis na MMC z RAM...
RaS (17)|11.3.2005 00:23
Tak jsem updatenul a mam problemek s ozVga. Normalne vypada ze jede OK, ale jen co priinstaluju SPB PocketPlus tak je to tuhy. Mluvi se tu neco o vraceni 13.dll a 5.gif, ale ty jsem nikde nenasel, ani na strankach autora, ani tady v diskusi o ozVega. Nevite nekdo co s tim pls.

Dik za radu.
Milan Švec (938)|11.3.2005 06:45
Všechno k OzVGA (zejména co se zmíněnými soubory po Upgrade) je tady.
(Pozn.: K vyhledání hledaného stačí do Hledat pod Diskuze v řádku nahoře zadat hledané téma - v tomto případě text OzVGA. Tenhle postup se hodí i pro jindy. Teď jsem postupoval stejně.)
peter.nr (501)|11.3.2005 08:55
Mám Looxa po upgrade, všetko chodí tak ako má. Mám tam aj SPB Pocket Plus 2.5 aj ozVGA 0.53. Bez problémov. Ale zase je pravda, že som inštaloval najskôr PocketPlus a až potom ozVGA.:)
RaS (17)|11.3.2005 10:42
[QUOTE="Milan Švec"]Všechno k OzVGA (zejména co se zmíněnými soubory po Upgrade) je tady.
(Pozn.: K vyhledání hledaného stačí do Hledat pod Diskuze v řádku nahoře zadat hledané téma - v tomto případě text OzVGA. Tenhle postup se hodí i pro jindy. Teď jsem postupoval stejně.)[/QUOTE]

Dik, ale tuhle diskuzi jsem cet nekolikrat, ale o tech dvou souborech je tam jenom zminka
[QUOTE="z ty diskuse v prispevku od Vas"]Bude tam 13x .dll a 5x .gif[/QUOTE]
ale nejakej postup kde ty soubory jsou (protoze nejsou ani v jednom yipu na strankach autora) nebo nedejboze co snima delat.
Tady v diskusi mluvite o [QUOTE]Jenom se při zpětné instalaci nesmí zapomenout na vrácení těch 13 .dll a 5 .gif souborů do adresáře Windows[/QUOTE] ale to nejak nechapu. OzVga se neintaluje jen se kopirujou soubory.

Jestli je neco jinak nebo jsem neco prehlid tak se omlouvam.

Jinak uz mi to FUNGUJE. Je sice problem kdzy po HR nainstaluji jen SPB Pocket Plus tak to v ozVga yakousne, ale kdyz se tam nainstalujou i dalsi aplikace tak to jede super.

Jinak mam dalsi zakis, jestli jste se stim nekdo nesetkal rek jsem si ze zacnu pouzivat obrazovku na sirku, coz je pro IE lepsi, ale po prvnim SR se mi stala divna vec. Logo FSC zustalo na obrazovce a plocha se zmensila :no: viz obr1 (jestli se mi povede je prilozit). po prepnuti do orbazovky na vysku tam logo zustalo viz obr2. Po SR na vejsku vse OK i prepinani vyska/sirka. Po SR na sirku je tam logo vzdy i kdyz prepinam vyska/sirka. Mate s tim nekdo skusenost?
00053543_obr1_EXbe.jpg
RaS (17)|11.3.2005 10:45
tak ten obr2
00053544_obr2_8asj.jpg
Šeba_oldd (1184)|11.3.2005 17:47
Precti si opravdu poradne prispevky Milana Svece v https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=4310 udelej to jak pise presne podle navodu a bude ti to chodit.Opravdu nekolikrat odzkouseno.Kontroloval jsem to a nikde nic nechybí vsude vse je a lze to stahovat.
Projectill (23)|13.3.2005 10:47
Jen by mě zajímalo, jestli to půjde i na LOOX 710. Sice si jsou obě zařízení dost podobný v parametrech, ale na offic. stránkách to nemaj...hmm, takže asi ne.
Mlok_ce4you (154)|13.3.2005 11:45
Možná trochu hloupý dotaz, ale.... Jde tento fw i na LOOX 718? :)

Dík za upřesnění

Z.
RaS (17)|14.3.2005 15:27
Tak už jsem to pochopil :D to 13x.dll je jako počet 13 krák *.dll a gif obdobne. Já hledal soubory s nazvem 13x.dll atd.. takže jsme si nerozuměli.
Šeba_oldd (1184)|14.3.2005 17:32
[QUOTE="Mlok"]Možná trochu hloupý dotaz, ale.... Jde tento fw i na LOOX 718? :)

Dík za upřesnění

Z.[/QUOTE]
Je to určeno pro VGA zařizeni ,cize 718 ano,710 ne.
Flynt (57)|19.4.2005 18:09
[QUOTE="oltcit"][QUOTE="oltcit"]Tak mám to stiahnuté,s flashovaním telefonov už mám skúsenosti :yes: ,že by som to skúsil? :?: [/QUOTE]
OK :cool: a je naflashované,v tej rychlosti som si ani nestihol popísať verzie programov,tak to prosím skontrolujte,či sa niečo nezmenilo.
FSC Backup 2,53
Camera 2,60 Build17114
E2C 2,03
Album 2,51 Build 16896
WMP 9.0.1. Build 14132
na konci zahlásilo hlášku ale indikátor na obrazovke Looxa pokračoval ,tak som ho nechal dokončiť a nakoniec flashovanie skončilo korektne.Možno to bolo spôsobené tým,že som ponechal SD kartu v prístroji a trvala mu dlhšie identifikácia.Po flashi sa sám reštartoval ale na korektnú činnosť BT ho bolo treba reštartovať ešte raz manuálne. Prikladám obrázok hlášky počas flashovania.A ideme nahadzovať programy,uff:mad: [/QUOTE]
Tak uvedené chybové hlášení se mi ke konci instalace objevilo také, indikátor na PDA jak píše i pan Švec doběhl až do konce a snad je vše v pořádku.
Proč se ovšem uvedené chybové hlášení objeví nevím, do průběhu instalace jsem vůbec nezasahoval, nechal jsem vše proběhnout bez přerušení.
Může to být chyba instalačního software? Nebo že by vydal Fujitsu Siemens chybovou aktualizaci, nevím a osobně by mě zajímal názor zkušenějších. Díky za něj.
oltcit (1098)|19.4.2005 18:31
Chybová hláška je podľa môjho skromného názoru chyba flashovacej utility,pretože sa vyskytuje aj pri softe na Loox4xx. Ale naštastie zatiaľ sa neprejavila v negatívnom smere(neúspešný flash) Čiže myslím,že je neškodná,akurát že človeka trošku znervozni:D
Flynt (57)|21.4.2005 11:08
Zdravím, osobně jsem taky zatím nezjistil žádnou chybu, či zádrhel funkčnosti po flash. Je mi ale dost divné, že tu utilitu pustí výrobce Fujitsu-Siemens "ven" mezi lidi a neověří si jak pracuje. Zejména pokud píšeš, že se stejná chyba projeví i u Loox 4xx.
On i ten chybový obrázek je dost zmatený, zejména jeho popis po poř. čísly 1 a 2. 1 odšroubovat stylus, 2 provést soft reset, 2 zmáčknout tlačítko zapínání. Možná mysleli provést hard reset, nevím.
Jsem asi divný, ale nesnáším, pokud určitý výrobek ( i software) nešlape tak jak by měl. Vždyť ty problémy musel mít každý kdo ten flesh prováděl. To je lidí a nikomu to nevadí? Vyjádření výrobce taky žádné. Hm.
Divné, ale zajímalo by mě stanovisko výrobce, možná je zjistíme. Jsem asi hnidopich, ale výklad ono to stejně "chodí" mě nějak zcela neuspokojuje.:?
oltcit (1098)|21.4.2005 11:42
[QUOTE="Flynt"]
Divné, ale zajímalo by mě stanovisko výrobce, možná je zjistíme. Jsem asi hnidopich, ale výklad ono to stejně "chodí" mě nějak zcela neuspokojuje.:? [/QUOTE]

Súhlasím,obzvlášť pri takomto dôležitom úkone, ako zmena ROM by malo byť všetko jednoznačné.