Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Platba software na Handango

Neo Jedi (145)|21.2.2005 09:52
Ahoj,
Pořídil jsem si platební kartu na platbu netu, chci si koupit nějaké aplikace ale mám obavu o zneužití karty.
Co je vlastně potřeba uvést z platební karty na Handango tak aby proběhla transakce, má angličtina není zrovna skvělá,pro jistotu si to chci ověřit než udělám nějaký kopanec.
Je potřeba i uvádět plnou adresu?
Díky Neo
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|21.2.2005 13:11
Co má červenou hvězdičku, to musíš vyplnit, do adresy si napiš, co chceš, ale proč to nenapsat správně?
Pokud máš skutečně e-kartu, tzn. dostal jsi jen papír s číslem, expirací a ověřovacím kódem, tak tu lze použít jen k platbám na iNetu, v bankomatu na to nikdo nic nevybere, tam nebezpečí zneužití je v obchodech a bankomatech nulové. Pokud máš ale vystavenou plastovou kartu, tak raději opatrně...
hybo (3107)|21.2.2005 13:18
to neni tak uplne pravda, zneuziti karet a duvod, proc se lidi boji platit je prave ten, ze kdo zna vsechny informace, muze kartu zneuzit. prave proto jsou vhodne karty, ktere maji omezeny zustatek, i kdyz na uctu mam milion, na tehle karte treba jen 2000 a to jen proto, ze vim, ze ted jdu platit 1947.40Kc. V dnesni dobe ale neni problem ani u bezne karty reklamovat platbu, resp. blokaci, takze to uz neni takovej problem
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|21.2.2005 13:40
Ale jistě, proto jsem psal o tzv. e-kartě, kde se daji nastavit různé limity a kterou nejde použít = zneužít v bankomatech a obchodech, u ní je riziko zneužití daleko menší, než u plastové karty... a to vyplnění údajů, to je jen na vůli každého, co tam napráská.... jen dodám, že reklamace u naší banky nemusí být takový problém, jak píšeš, ale reklamace přímo u zdroje, to může být pro neangličtináře problémem... já jednou u Handango reklamoval drobnost, ale za pomoci dcery, dobře anglinou vládnoucí, to proběhlo OK :D, jsou vstřícní, mají na to formulář, několikrát ověřují, zda je již vše bez problému....
Hombre_ce4you (113)|22.2.2005 08:43
Hmmm…, uz jsem na netu pres Honkkong, Evropu a Ameriku utratil s Visa tisice € a jeste mi nikdo nic neukrad
Pavel Koza (4761)|22.2.2005 08:49
Rovnez platim kartou parkrat za mesic a -tuk tuk tuk- zatim zadny problem. Ono asi zalezi i na tom kde platite, u tech velkych obchodniku je riziko preci jen mensi.

Vlastne delam pro zvyseni bezpeci jednu vec - nenechavam si karty obnovovat, ale vzdy ji na konci platnosti necham zrusit a vystavit novou. Sice je to mene pohodlne a mozna i trochu drazsi, ale pokud nekdo po roce vykrade DB s karetnimi udaji, ma v mem pripade smulu:)
Pavlucha (1496)|22.2.2005 09:00
[QUOTE="Pavel Koza"]Rovnez platim kartou parkrat za mesic a -tuk tuk tuk- zatim zadny problem. Ono asi zalezi i na tom kde platite, u tech velkych obchodniku je riziko preci jen mensi.

Vlastne delam pro zvyseni bezpeci jednu vec - nenechavam si karty obnovovat, ale vzdy ji na konci platnosti necham zrusit a vystavit novou. Sice je to mene pohodlne a mozna i trochu drazsi, ale pokud nekdo po roce vykrade DB s karetnimi udaji, ma v mem pripade smulu:)[/QUOTE]

S tímhle naprosto souhlasím. Platím kartami na netu již několik let, a doposud bez problému.
Momentálně za nejbezpečnější považována varianta dvou karet. Jedné pro platby v obchodech, výběr z bankomatů apod. a pak druhá pro platby na inetu. Na té inetové mít minimum nutné k transakci a případně si tam z té první nějaké peníze poslat. Ono poslání pěněz (aspoň v mé bance) přes mobil trvá cca 1 minutu od odeslání po připsání na druhý účet, takže žádné zdržení.