Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Několik otázek k PocketPC (jaký PDA, bluetooth, nokia, GPS, synchronizace)

MKriz_ce4you (0)|21.2.2005 02:47
Zdravím všechny v diskuzi

z důvodu potřeby nějaké cenově rozumné navigace do auta jsem narazil na možnost řešení přes PDA + GPS + mapy. Posléze jsem zjistil že vlastně to PDA samotné by se také hodilo, e-mail, kontakty, kalendář, SMS apod.

První volbou byl Acer n35 ale vzhledem k absenci bluetooth jej bohužel musím zavrhnout (když to chci používat jako PDA + internet). Takže mě asi nezbývá nic jiného než řešit to pomocí PDA + nějaký GPS modul. Z PDA jsem si vybral Acer n30 nebo Asus 620BT. Ale vybrat si nějaký GPS přijímač je skutečně oříšek. Zatím jsem si vybral tento – „Navilock GPS Bluetooth Receiver BT-308 car version“ protože je nejlevnější ale nevím zda bude s těmito PDA kompatibilní. A druhá věc, zda tento GPS modul bude kompatibilní s různými mapami nebo je to prostě nějaký standart kterým předávají souřadnice všechny GPS ?? Nebude vadit připojení přes BT ?


Mimo to bych měl několik obecných dotazů na používání PDA:

1.) Co všechno synchronizace mezi PDA a Outlookem v PC přenese ? Přenese i zprávy ? Co když se nevlezou do paměti PDA?

2.) Budou tato PDA kompatibilní s N6310i ? Teď používám nokiu + bluetooth + pc + outlook + mobiledit a funguje to perfektně.

3.) Hledal jsem na netu a našel jsem tyto navigační systémy/mapy
ROUTE 66
TomTom CityMaps a TomTom Navigator 3
PocketKim
NAVIGON Mobile Navigator 4
SMARTMAPS

Který z nich je pro Evropu nejlepší a který je nejlepší pro ČR (není tak nutné). Existují nějaké mapy i pro Ukrajinu a Rusko ?

4.) Dá se z PDA+mobil posílat/přijímat SMS ?


No to asi bude vše :), předem díky za odpovědi :)
Diesel_ce4you (19)|21.2.2005 08:27
[QUOTE="MKriz"]Zdravím všechny v diskuzi

z důvodu potřeby nějaké cenově rozumné navigace do auta jsem narazil na možnost řešení přes PDA + GPS + mapy. Posléze jsem zjistil že vlastně to PDA samotné by se také hodilo, e-mail, kontakty, kalendář, SMS apod.

První volbou byl Acer n35 ale vzhledem k absenci bluetooth jej bohužel musím zavrhnout (když to chci používat jako PDA + internet). Takže mě asi nezbývá nic jiného než řešit to pomocí PDA + nějaký GPS modul. Z PDA jsem si vybral Acer n30 nebo Asus 620BT. Ale vybrat si nějaký GPS přijímač je skutečně oříšek. Zatím jsem si vybral tento – „Navilock GPS Bluetooth Receiver BT-308 car version“ protože je nejlevnější ale nevím zda bude s těmito PDA kompatibilní. A druhá věc, zda tento GPS modul bude kompatibilní s různými mapami nebo je to prostě nějaký standart kterým předávají souřadnice všechny GPS ?? Nebude vadit připojení přes BT ?


Mimo to bych měl několik obecných dotazů na používání PDA:

1.) Co všechno synchronizace mezi PDA a Outlookem v PC přenese ? Přenese i zprávy ? Co když se nevlezou do paměti PDA?

2.) Budou tato PDA kompatibilní s N6310i ? Teď používám nokiu + bluetooth + pc + outlook + mobiledit a funguje to perfektně.

3.) Hledal jsem na netu a našel jsem tyto navigační systémy/mapy
ROUTE 66
TomTom CityMaps a TomTom Navigator 3
PocketKim
NAVIGON Mobile Navigator 4
SMARTMAPS

Který z nich je pro Evropu nejlepší a který je nejlepší pro ČR (není tak nutné). Existují nějaké mapy i pro Ukrajinu a Rusko ?

4.) Dá se z PDA+mobil posílat/přijímat SMS ?


No to asi bude vše :), předem díky za odpovědi :) [/QUOTE]

N35 - má infra, což má i Nokia 6310i. Já to tak mám a v pohodě, i když třeba pro použití v autě je to trochu nepraktické ...

1) Přenese, co si nastavíš.
2) Dle mě určitě
3) Z těch, co píšeš, asi TomTom pro Evropu, pro ČR taky ( pro průjezdy ), případně SmartMaps
4) Ano

Chytřejší zde na fóru mne jistě doplní ... :cool:
Milan32 (53)|11.3.2005 11:46
Ahoj

Kamos si koupil Yakumo (PDA se zabudovanym GPS modulem za slusny prachy).

1) Velka karta absutni nutnosti. tak 512 ci radeji 1GB (podrobne mapy byvaji velke, zvlaste pokud maji zahrnovat i vic nez jen CR).
2) Pri takto velke karte budou outlokovsky data malinky.
3) Baterka, holt PDA neni plnohodnotny GPS, takze tak dlouho nevydrzi.
4) Pri vetsich mapach slabsi PDA (CPU) nebude zrovna nejsviznejsi, coz muze nekomu vadit.
5) Pokud se GPS dava jako pridavny modul zabere slot. Vzhlůedem k nutnosti mit velkou pamet kartu, je nutne mit PDA se dvemi sloty, i kdyz pry snad mozna existuje jakasi kombinace karty a GPS.

Snad ti to nejak pomuze