Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Porovnání registrů jen za pomoci aplikace MS Word

PavelR. (2184)|20.2.2005 17:15
... dnes jsem při pročítání jedné firemní směrnice o řízené správě dokumentů narazil na funkci aplikace Microsoft Word, kterou jsem do této chvíle něvědomky přehlížel. Tato funkce se jmenuje Porovnání dokumentů... (je skryta v menu Nástroje/Sledování změn) a jak z názvu tohoto threadu vyplívá lze ji s úspěchem využít v případě, že je potřeba dohledat změnu v některé z větví v registrech PDA. Do této chvíle jsem pro tyto účely používal aplikaci DiffDoc, která sice nabízí některé sofistikovanější funkce ale pro základní přehled změn je MS Word, jenž je součástí většiny PC, naprosto dostačující.

Postup:
1. Export registrů před změnou (Soubor_1.reg)
2. Export registrů po změně (Soubor_2.reg)
3. Zkopírování obou souborů z PDA na PC
4. Spustit MS Word
5. V menu Soubor zvolit Otevřít
6. Nastavit typ souboru na Všechny soubory (*.*) - tj. soubory není potřeba přejmenovávat z *.reg na *.doc popř. *.txt
7. Vyhledat Soubor_1.reg a otevřít
8. Z menu Nástroje/Sledování změn vybrat položku Porovnání dokumentů...
9. Nastavit typ souboru na Všechny soubory (*.*)
10. Vyhledat Soubor_2.reg a otevřít
11. Proběhne vyhledání změn, které pak budou označeny.

PavelR.
JoseFS (21)|27.7.2005 10:25
Tak jsem zkusil porovnat registry podle uvedeneho postupu a nedari se. V PHM Registry Editoru jsem exportoval registry pred zmenou do reg1.rbk a po zmene do reg2.rbk. Soubory jsem zkopiroval do PC a v MS Word 2000 jsem je dal porovnat, ovsem Word vytuhne :(
Muzete mi prosim poradit, jakym jinym zpusobem nejlepe porovnat registry z PDA.
macula_ce4you (691)|27.7.2005 10:30
Máš nějakou divnou koncovku těch registrů. V úvodu se píše o koncovce .reg.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|27.7.2005 10:36
Na porovnání souborů je výborný program Compare It!.
Zde je jeho domovská stránka.
JoseFS (21)|27.7.2005 11:38
Tak nakonec byl zadrhel v PHM Registry Editoru, ktery nabizi export pouze do *.rbk , coz asi neni text. soubor. Na export jsem vyzkousel Tascal Tre, ktery umi export do text. souboru a pak to jde ve Wordu krasne porovnat. Pri exportu to sice zobrazi chybovou hlasku, ale neco to vyexportuje cca 230kB, snad je to cele.
oltcit (1098)|27.7.2005 12:59
[QUOTE="Josef Svoboda"]Tak nakonec byl zadrhel v PHM Registry Editoru, ktery nabizi export pouze do *.rbk .....[/QUOTE]
-------------------------------------------------------
Omyl,žiaden zádrhel ;) to čo robíš je záloha(backup) a tam je prípona *.rbk,pretože je to interný formát PHM regeditu,ale ked tapneš na konkretny reg. klúč,tak sa ti objaví ponuka export a môžeš si dokonca zvoliť formát vyexportovaného súboru(napr. vo formáte W95/98 ;)
Paullus_ce4you (400)|27.7.2005 13:11
Já na porovnávání souborů používám starý dobrý Windows vulgo Total Commander.
P.