Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Srovnani VGA, podivne vysledky

Dzejkob (286)|19.2.2005 16:23
http://www.mobile-review.com/pda/review/vga-comparing-en.shtml

Tak mam takovy pocit, ze Looxovi nekdo nadrzoval :D.Ne vazne, proti Looxovi nic nemam, ale pri porovnani displeju je nejhorsi ze vsech-videl jsem na vlastni oci.No a podle testu je nejlepsi :O.No mozna parametrove, ale tezko ho videli na vlastni oci.Dalsi vec je ergonomie.Me osobne se teda treba Asus libi vic nez Loox, ale kazdy ma jiny nazor, ale takovy rozdil, jaky tam maji oni, to se mi moc nelibi.No sice tvrdi, ze se snazili byt co mozna nejobjektivnejsi, ale v nekterych aspektech se podle me seredne sekli.Znovu opakuji nemam nic proti Looxovi, ale zkratka me zarazilo, ze ma mit druhy nejlepsi displej, kdyz i podle recenze je na tom z VGAcek nejhur.
ipf (2136)|19.2.2005 16:49
Už jsem to tady kdysi psal v jiné diskusi, ale vrátím se k tomu, co řekl jeden vzdělaný pán:
"Věřím jedině těm výsledkům průzkumu, které jsem sám zfalšoval". Takže se smiřme s tím, že "nejobjektivnější" je pouze "můj" názor a každý jiný je zkreslený vedlešími vlivy působícími na autora.

PS.
Kdo článek nečetl neví, že LOOX nevyhrál kvůli lepšímu displeji, ale HP prohrál kvůli ergonometrii. Nebudu hodnotit ani jedno zařízení, má kritéria jsou úplně jiná (ale hlavně, já bych si vítězství zfalšoval méně průhledným způsobem :D ).
L4m3r (68)|19.2.2005 17:14
Já s tim souhlasim. Každej má ovšem jinej názor, ten displej u LOOXe opravdu není nejlepší, ale i tak lepší jak QVGA.
L4m3r (68)|19.2.2005 17:16
http://menneisyys.freeweb.hu/VSHX4700/
srovnání displejů, omlouvám se pokud to tu už bylo.
Zdenek Malinsky (9781)|19.2.2005 17:25
[QUOTE="L4m3r"]Já s tim souhlasim. Každej má ovšem jinej názor, ten displej u LOOXe opravdu není nejlepší, ale i tak lepší jak QVGA.[/QUOTE]
No, zase ne o tolik (v případě Luxe). Když jsme na 2.srazu porovnávali HX 4700, Loox 720 a můj iPAQ 4150, tak k mému údivu byl VGA Loox jen malilinkato lepší naž moje QVGA 4150.
L4m3r (68)|19.2.2005 17:36
ale i tak je lepší, i když jen o málo, ale prostě je :D
Jinak já když sem se loučil s T3 a poprvé uviděl QVGA zařízení tak sem chtěl T3 rychle z5, ale VGA se mi líbilo, ikdyž jenom to LOOXacký. Tak sem skončil u vysavače.
Šeba_oldd (1184)|19.2.2005 18:14
Pred chvilkou byla podobna diskuze uzamcena - zajimave ze s oblibou se techto diskuzi zucastnuje neustale jeden clovek ktery si asi dost neoblibil LOOXe hodnotný príspevek jsem od nej jeste necet a verte ze ctu temer vsechny.Nebudu zde hodnotit rozdily - klady a zapory.Mel jsem moznost si obe zarizeni vyzkouset porovnat a mam na to svuj nazor o kterem jsem ochoten vest diskuzi ale s nekym kdo o tom neco vi a kdo zarizeni vlastni.Proc se zde neustale rozpotavaji diskuze tohoto druhu.Zdenku a ty vis ze je to o tobe ja absolutne nic proti tobe nemam ale vyjet si svoje .prispevky a oprav nazev vysavac na LOOX a nekteré uprav a premaz.Nemas nejmensi duvod a myslim ani zkusenost posuzovat neco co jsi drzel v ruce asi pet minut.Pokud se podivate do uzamcene diskuze zjistite kdo misto toho aby seriozne odpovedel vepsal opet porovnavaci dotazy ve vzathu s Looxem.Docela me urazi ze muj prispevek v teto diskuzi byl smazan a ten ktery vyvolal veskere zlo tam zustal.Pokud diskuzi uzamykate nechte tam prosim vsechny prispevky at se clovek dozvi proc a kvuli komu asi byla uzamcena.Nechapu podstatu a duvod zakladani techto diskuzi - jsou zde recenze ke kterym se muzete vyjadrit.CETLI JSTE JE VUBEC???
smarter (137)|19.2.2005 18:45
[QUOTE="L4m3r"]ale i tak je lepší, i když jen o málo, ale prostě je :D
Jinak já když sem se loučil s T3 a poprvé uviděl QVGA zařízení tak sem chtěl T3 rychle z5, ale VGA se mi líbilo, ikdyž jenom to LOOXacký. Tak sem skončil u vysavače.[/QUOTE]

Clovece zaslouzis si muj obdiv. Pan malinsky zpusobil mensi konflikt mezi mnou a crusaderem naprosto stejnym zpusobem, nastesti jsme si to vyrikali a ted je to v nejvetsim poradku. Takze obdivuji tvuj klid a tolerantnost. Respect.
L4m3r (68)|19.2.2005 19:11
koukali ste se na ten link co sem sem hodil??
btw. kdyby to cet limon...
ipf (2136)|19.2.2005 20:02
[QUOTE="L4m3r"]koukali ste se na ten link co sem sem hodil??...[/QUOTE]

Koukal, neboj, a proto jsem napsal, že výsledkem článku není vítězství LOOXe, ale prohra HP na základě jakési ergonomie.
Pravdu má sice PetrŠ (Šeba), ale chápu, že je zde spousta lidí, kteří chtějí koupit VGA, ale nejsou schopni se rozhodnout jakou. Výbornou volbou je DELL, tomu ale kazí pověst cena na českém trhu. LOOX je jako vždy zlatá střední cesta, která nezklame, má obrovskou podporu ze strany FS co se týká příslušenství a je nejlépe vybaven. Ale: jsme velké děti a kupujeme si velké hračky. Kdo jste si kdy kupoval auto střední třídy, zjistil jste, že OPEL je ve své třídě a za stejnou cenu nejlépe vybaven a to, co jinde dávají za příplatek, má již v základní výbavě. A přece si kupujeme Pežoty, Renolty či jiná vozítka.
Takže všem váhajícím přeji šťastnou volbu.
L4m3r (68)|19.2.2005 20:10
sry, to sem nepobral, sem jen student gymnazia v Podboranech, tohle bylo nejaky slozity.
aha uz sem to pochopil :))
Zdenek Malinsky (9781)|21.2.2005 22:31
[QUOTE="Šeba"]Pred chvilkou byla podobna diskuze uzamcena - zajimave ze s oblibou se techto diskuzi zucastnuje neustale jeden clovek ktery si asi dost neoblibil LOOXe hodnotný príspevek jsem od nej jeste necet a verte ze ctu temer vsechny.Nebudu zde hodnotit rozdily - klady a zapory.Mel jsem moznost si obe zarizeni vyzkouset porovnat a mam na to svuj nazor o kterem jsem ochoten vest diskuzi ale s nekym kdo o tom neco vi a kdo zarizeni vlastni.Proc se zde neustale rozpotavaji diskuze tohoto druhu.Zdenku a ty vis ze je to o tobe ja absolutne nic proti tobe nemam ale vyjet si svoje .prispevky a oprav nazev vysavac na LOOX a nekteré uprav a premaz.Nemas nejmensi duvod a myslim ani zkusenost posuzovat neco co jsi drzel v ruce asi pet minut.Pokud se podivate do uzamcene diskuze zjistite kdo misto toho aby seriozne odpovedel vepsal opet porovnavaci dotazy ve vzathu s Looxem.Docela me urazi ze muj prispevek v teto diskuzi byl smazan a ten ktery vyvolal veskere zlo tam zustal.Pokud diskuzi uzamykate nechte tam prosim vsechny prispevky at se clovek dozvi proc a kvuli komu asi byla uzamcena.Nechapu podstatu a duvod zakladani techto diskuzi - jsou zde recenze ke kterym se muzete vyjadrit.CETLI JSTE JE VUBEC???[/QUOTE]

Milý Šebo,
nejprve přijmi gratulaci k Tvému svátku, s přáním všeho dobrého a pevného zdraví.
Nyní budu reagovat na Tvůj příspěvek. Omlouvám se za zpoždění. Byl jsem v u nás v sobotu na koncertě Kiling Joke a zážitky z koncertu předčili touhu sledovat diskuzi. Trvalo, než jsem se prokousal záplavou mailů a příspěvků.
Myslím, že by nebyl problém*) se zde přihlásit pod jiným jménem a psát zde nějaké bláboly, urážky a já nevím, co ještě, což nečiním, ani se neschovávám, na rozdíl od většiny, za krycí jména a přezdívky a za svými názory si stojím.
Opravu dle Tvého přání provedu, až z nového ntb. Prozatím činím z PDA provizorně. Doufám, že vyzveš veřejně i ostatní, kteří používají výrazy "vysavač" a "game-boy", aby to opravili.
Zda jsou mé příspěvky hodnotné, nedokážu posoudit. Určitě ne, ale čí jsou? Na svou obhajobu mohu uvést to, že po mé nehodnotné radě si nikdo zařízení nezničil. A že čteš všechny příspěvky? Děláš vůbec něco jiného? Spíš taky někdy?
To že moje příspěvky rozpoutávají diskuze? To je snad dobře? Vždyť se to tady tak jmenuje! Každý přispěvatel je (snad) svéprávný a sám se rozhoduje, co a zda napíše. Za ně já nenesu odpovědnost, stejně jako za vánoční tsunami v Asii.
Nejsem prodejce, ani mě žádná firma neplatí za reklamu či antireklamu. Také pochybuji, že by kvůli mým názorům na Looxe FSC zkrachovala.
Výrazy jako Lux, vysavač, Game-boy nepoužívám jen já, ale budiž, i když to nechápu, pokud to někoho uráží či spíše dráždí. Vadí snad někomu název cihla?
Před rokem jsem měl jako hlavního favorita předchůdce Looxe 720, ale cihlózní vzhled, ale hlavně "vstřícný" přístup pracovníků jejich podnikové prodejny mě od toho odradil. Možná zde je původ mé looxofóbie. Nakonec i zde ve fóru mi to tehdy někteří fundovaní posvětili a radili HP 2210 či 4150.
Nemám důvod a zkušenost posuzovat, co jsem držel v ruce asi pět minut? Myslím, že to bylo víc, asi 7. Ale, pokud opravdu čteš všechny příspěvky, jistě jsi narazil na mé, ve kterých jsem (s odkazem na Tebe) např. chválil looxovský vestavěný backup manager. Ukaž mi, v čem jsem neměl pravdu nebo kde jsem lhal. Většinou se jednalo o 3 věci, na jejichž zjištění mi stačí klidně minuty 3 (slovy tři).
Tedy:
1. Není snad pravda, že má 720 v porovnání s ostatními PDA s VGA žlutý displej? (Je s ním i jiný problém, běží zde teď o tom diskuze.) Když jsem ho viděl poprvé, nemile mě to překvapilo a klidně bych se tehdy vsadil, že to není VGA.
2. Není pravda, že design 720 připomíná Game-boye?
3. Není pravda, že USB host je na PDA pro uživatele zbytečný? (Chytrý obchodní tah-je to tam, tak kupujete další a další zařízení, taháte další redukce, rozbočovače, slučovače, kabely atd.,čímž ztrácíte částečně mobilitu = kufr na příslušenství).
Ještě pro zajímavost: to, že velká část odborníků, kteří se výpočetní technikou živí a přispívá zde v diskuzích, vlastní HP také o něčem napovídá, že.
V Tebou zmiňované zamčené diskusi jsem se ptal, protože se mi naskytla možnost poříditi si výhodně právě HX 4700. No a ptal jsem se na věci, které mu někteří vytýkají (např.Milan Švec na srazu). Ptal jsem se uživatelů, jak je to v praxi. Je to fórum HP, já do Loox nelezu.
Ještě chci poděkovat všem HáPéčkářům i ostatním, kteří mi projevili podporu. Byl jsem dojat. Tolik mi nepřišlo ani vánočních přání. Díky všem. Na základě toho jsem se dostal k tomuto Tvému příspěvku.
Takže je to doufám vysvětleno, už se k tomu nechci vracet, abych zase nebyl nařčen z rozpoutávání čehosi.
---------

*) Taky to nebyl problém. Schválně, jestli poznáš, pod jakými přezdívkami se ještě přihlašuji a píšu příspěvky. ;)
Zdenek Malinsky (9781)|21.2.2005 22:57
[QUOTE="smarter"][QUOTE="L4m3r"]ale i tak je lepší, i když jen o málo, ale prostě je :D
Jinak já když sem se loučil s T3 a poprvé uviděl QVGA zařízení tak sem chtěl T3 rychle z5, ale VGA se mi líbilo, ikdyž jenom to LOOXacký. Tak sem skončil u vysavače.[/QUOTE]

Clovece zaslouzis si muj obdiv. Pan malinsky zpusobil mensi konflikt mezi mnou a crusaderem naprosto stejnym zpusobem, nastesti jsme si to vyrikali a ted je to v nejvetsim poradku. Takze obdivuji tvuj klid a tolerantnost. Respect.[/QUOTE]

Pan Malinský nechápe, jak a v čem způsobil
mezi vámi konflikt. Je mi to líto, ale kdo se chce hádat, záminku si najde, že?
Jste snad dospělí a svéprávní, ne? Já za vás nenesu žádnu odpovědnost. Pokud čtete moje příspěvky opravdu, ale opravdu pozorně, určitě víte, že nikoho k žádným půtkám a konfliktům nenutím. To je falešné obvinění. Neberte to, prosím, všechno tak vážně. Nejde o život. Děkuji
Šeba_oldd (1184)|21.2.2005 23:59
No jeste si precti Ipf prispevek a zacni se vyjadrovat k diskuzi. Nebo to zase uzamknou. Tvuj pohled na vec je velice jednostrany - já netvrdím a nikdy tvrdit nebudu ze je to to ci ono zarizeni nejlepsi nebo nejhorsi, myslím ze kazde zarizení a budeme-li mluvit o tech dvou o kterych se nejvice diskutuje ma neco do sebe sve vyhody i nevyhody.Na techto zarízeních je spousta vecí které se dají overit merením - nemyslím si že by se recenze zarizení zásadne v tomto lisily.
To jaký kdo má názor o tom je diskuze, ale mela by byt vedena seriozne.
K tvým dotazum.
1. Ano ma zlutejsi display než HX 4700 - toto je jiz veci obecne znamou.
2. Design je odlisny - me se líbi -to ze je horsi kvalita zpracovanií o tom jsem psal na miste které je k tomu urcene - viz recenze.(povsimni si toho , že jsem to psal jako prvni a jako majitel zarízení.
3.Neni - podivej se do fora , ze temer každy kdo ma LOOXe tento USB host nejakym zpusobem vyuzíva - je to jedna z velkých předností tohoto zarizeni.(např. 1GB karta dnes stoji skoro stejne jako 40GB disk - Me 1GB fotek na dovolene nestaci - já v tom vidim urcitou mobilitu nemusim sebou tahat notebook.O tom ze pres USB mohu pripojit i velice levna zarizeni jako je klavesnice a mys zde take bylo napsano dost.Dale je zde moznost tisku take na velice levnych zarizenich. To co prinese USB host dale - snad jeste vsichni ani netusime - napr moznosti prezentaci ve spojeni s pevnymi disky.
A jeste neco na co jsi se asi zamerne nezeptal - pamet, a to je alespon pro mne velmi dulezite.A vsichni víme ze Rom je Rom a vse ostatní je o dost pomalejsi.
Cize zaverem - kazdy si porizuje takove zarizeni o kterem si zjisti maximum, ale kvukli tomu neni treba vest populisticke debaty ve tvem stylu. Na to jsou zde napr. fora o recenzich.
PS.Dekuji za tve blahoprani k svatku.
Pokud se tva reakce nebude primo tykat technicky obou zarizeni - prosim odpust si ji nebo SZ.Ona by se ti z te podpory HXkařu mohla zaplnit schranka.
On tvuj podpis take nevyjadruje zrovna to ze by jsi chtel seriozne vystupovat a diskutovat.
Oprava:podpis zmenen:)
peter.nr (501)|22.2.2005 00:19
Nechápem dnešný svet a ľudí v ňom, ktorí sa dokážu hádať kvôli čomukoľvek.

Pred časom som sa rozhodoval medzi 4700, 720 a 730W. X50 ešte nebola na trhu. Zámerne nepíšem značky, pretože to nie je o nich a nechcem žiadne flame-war-y.

Je zrejme faktom, že 4700 má najlepší displej. To poteší, ale nie je to to hlavné - staršie typy rovnakej značky mali displeje s nádychom do žlta a predsa boli dobré. 720 má displej tiež od Sony, ale s nádychom do žlta, ktorý však naozaj postrehne iba oko odborníka. Popravde aj klasické LCD panely majú rôzne nádychy a predsa sa kupujú.

Čo sa týka pamäte, vyhráva 720 a 730W. Myslím, že pamäť je dôležitá, aj keď sa dá jej nedostatok správnym prístupom za cenu miernych obmedzení obísť. Čiže mať RAM len 64 MB nie je prehrou.

Ergonómia - každý má nejaké plus a nejaké mínus. 4700 je odolná, má však ten kontroverzný touchpad. Nemám s ním skúsenosti, mimo hier to môže byť aj plus. 720 vyzerá tak, že po prvom náraze o tvrdý predmet sa musí rozpadnúť. 730W má stylus umiestnený dosť neprakticky - vyťahuje sa zdola.

Batéria. Tu je poradie 4700, 720 a nakoniec 730W, ktorý svojom batériou, resp. spotrebou zaostáva.

Výbava - WiFi, BT, CF, SDIO, kvalitný zvuk - to majú všetky tri zariadenia. 720 a 730W majú navyše USB host. Níekto môže polemizovať o jeho využití, ale ja si myslím, že budúcnosť tieto polemiky vyrieši. Ak budú prichádzať nové USB zariadenia s ovládačmi pre Windows Mobile, USB Host zožne slávu. Ak nie, postupne sa z PocketPC vytratí. Ja ho však zatiaľ beriem ako výrazné pozitívum, pretože nahrádza zámerne predražné CF a SDIO zariadenia. Všetko je to potom už len o ovládačoch.

Pre tieto veci a ešte pre vzhľad (ktorý ma svojou "krehkou eleganciou" zaujal) som sa pred mesiacom rozhodol pre 720. Neľutujem a určite by som neľutoval ani v prípade 4700 alebo 730W. Každé zariadenie má niečo do seba a rozdiely medzi nimi sú tak minimálne, že ťažko je možné určiť víťaza.

Ja som sa rozhodol, ale nebudem to "svoje" ospevovať a ostatné nazývať vysávačmi, pakami, ... Slabosť človeka sa totiž naviac prejaví na jeho vyvyšovaní sa o ponižovaní iných ...

Nemusíme si nič dokazovať a predbiehať sa vo vyhláseniach o tom, že práve to moje PDA je to NAJ. Chodím na tento Web krátko, ale chcem sa tu cítiť ako doma, tak mi s tým pomôžte. OK?
Zdenek Malinsky (9781)|22.2.2005 06:01
Ták. Kolega ze SR nám ozřejmil rozdíly mezi VGA zařízeními, takže už se v tom nemusíme babrat. Krátce odpovím Šebovi.
Odpověděl jsi jen z části. Četl's to celé? Z čeho soudíš, že můj náhled je jednostranný? Na 3 otázky jsi odpověděl. A v příspěvcích se o ničem jiném, nezmiňuji. Paměť ROM jsem záměrně nevynechal, protože o ní v disk.o 720 nepíšu. ROM má HX 128 MB ( přístupných 85) a Loox 64 (28). Pro zajímavost běhá Hx 624 a Loox 520. Nechápu, proč FSC procesor takhle podtaktovali. No, a protože budu mít Hx snad v brzké době doma, budu to moci, včetně VGA plátna, ocenit na vlastní bulvy a konečně se objektivně vyjádřit.
Ještě k žlutosti displejů: Nevím, jak je to u 720, ale u mé 4150 je při nadhledu(což málokdo takto kouká) krásně bílý, při kolmém už je to horší a při podhledu je to žloutenka typu C.

Víc se k tomu nebudu vyjadřovat. Už mě to nebaví a nechci být opět obviňován z vyvolávání čehosi.

Ad podpis (opraveno)
Pokud jsi ho četl celý i celý můj předchozí příspěvek, je to tam snad dost jasně vysvětleno. Vyzval jsi mě k tomu, tak to činím. Kdy vyzveš k opravám ostatní???

PS:
Myslím, že je nutné číst pozorněji příspěvky, na které se reaguje. Předejde se tak zbytečným obviněním či nedorozumněním. Zrovna v Tvém případě. Obviňovat mě z neserióznosti, jednostrannosti a populismu "v mém stylu", to jsou ošklivá a zlá slovíčka.
Pokud se někoho dotýká "vysavač" a "game-boy" na adresu jeho miláčka, omlouvám se mu, ale bral jsem to jako legraci, hecování, špičkování nebo jak to chceš nazvat. Není nutno ječet, jako postřelený...


RomanCE (105)|22.2.2005 08:52
[QUOTE="Zdenek Malinsky"] Ještě pro zajímavost: to, že velká část odborníků, kteří se výpočetní technikou živí a přispívá zde v diskuzích, vlastní HP také o něčem napovídá, že.[/QUOTE]
No to je teda argument ze jsem si po ranu sedl na zadek ....
Miloš Strouhal (3997)|22.2.2005 08:59
Pokud bude nasledovat diskuse v obdobnem smeru, zamknu ji. Pokud se vratite zpet k puvodnimu tematu, necham to tak jak to je, nic nehodlam mazat. Jestli vam mohu radit, zalozte si klidne diskusi na tema "Zdenek Malinsky" v sekci "off topic", a presmerujte debatu tam. Sam jsem tam jednu podobnou diskusi pred casem zalozil, se Zdenkem jsem si to tam "vyrikal":D , a byl klid.
peter.nr (501)|22.2.2005 08:59
K veci: Vlastním Loox 720 a teda môžem sa vyjadriť ku kvalite jeho displeja. Už som napísal, že nádych do žlta môže posúdiť jedine odborník, ktorému prešli rukami desiatky PocketPC rôznych značiek a mal možnosť ich spolu porovnávať.
Ja sa môžem vyjadriť iba z pohľadu bežného užívateľa, ktorý má skúsenosti iba s MDA II. Takže: Môj Loox 720 má skutočne veľmi miernu tendenciu k teplým odtieňom (červená a žltá). To zase môj notebook Acer 4500 má tendenciu k studeným odtieňom (modrá). Ťažko povedať, čo je lepšie a čo horšie, čo viac alebo menej unavuje oči, každopádne je to všetko zanedbateľné, pretože ak tie dva displeje nedáte tesne k sebe, tak na ten rozdiel neprídete.
A keď porovnám kvalitu displeja Loox 720 a MDA II, Loox to vyhrá na celej čiare z jediného, ale podstatného dôvodu - pretože to je VGA - a to je jednoznačne vidieť. Ale zase QVGA displej na MDA II je super.
oltcit (1098)|22.2.2005 09:36
[QUOTE="xp"]Pokud bude nasledovat diskuse v obdobnem smeru, zamknu ji. Pokud se vratite zpet k puvodnimu tematu, necham to tak jak to je, nic nehodlam mazat. Jestli vam mohu radit, zalozte si klidne diskusi na tema "Zdenek Malinsky" v sekci "off topic", a presmerujte debatu tam. Sam jsem tam jednu podobnou diskusi pred casem zalozil, se Zdenkem jsem si to tam "vyrikal":D , a byl klid. [/QUOTE]

Súhlasim,zamknúť.......predvadzať slovnú ekvilibristiku,chytať sa za slovíčka mi pripadá dosť detinské a s témou nemá nič spoločné.