Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

boli mne y toho hlava - FS720 nebo MDA Compact ?

fishman_ce4you (68)|19.2.2005 14:43
Panove, po rostoucich bolestech hlavy;) mi prosim sdelte Vase nazory:
Koupit Looxa 720 nebo MDA Compact ?
Fakty nevim a nemam silu se rozhodovat.:oops:
beecher (9270)|19.2.2005 15:14
[QUOTE="fishman"]Koupit Looxa 720 nebo MDA Compact ?[/QUOTE] No, to bude velmi tezke rozhodovani... Rozhodujete se mezi naprosto odlisnymi zarenimi...
Potrebujete to zarizeni telefonovat? Pokud ano, neni o cem debatovat...
Mate telefon s BT a chcete pouze organizer? Pokud ano, opet neni o cem rozhodovat (ac bych teda misto Looxe doporucil zkusit se taky podivat na Asus 730W nebo HP 4700)...
ipf (2136)|19.2.2005 15:32
[QUOTE="fishman"]...Koupit Looxa 720 nebo MDA Compact ?... [/QUOTE]

Ty máš zjevně jarní prázdniny, jedeš na hory a ptáš se, zda si koupit sjezdovky nebo běžky (pominu, že Ti beecher radí koupit snowbord). Čili, zhodnoť své potřeby a zejména finanční možnosti (není jasné, jakou cihlu momentálně vlastníš a na kolik tě změna vyjde).
fishman_ce4you (68)|19.2.2005 16:12
starry dobry ipf:D
nemam tedka nic, kdybych se rozhodoval podle penez, tak logicky si koupim looxe 420, ale sam se klonim spise k 720. jinak proc zvazuju compact? protoze nemusim tahat telefon+PDA. Ale zase cihla s VGA neni k zahozeni. takze jarni prazdniny jsou lepsi na blate, jak na to koukam.:oops:
ipf (2136)|19.2.2005 16:23
[QUOTE="fishman"]...takze jarni prazdniny jsou lepsi na blate, jak na to koukam.:oops: [/QUOTE]

Ale vůbec ne. Básník chtěl říct, že např. přechod z MDA2 na VGA tě bude stát větší balík, než na compact (minimálně budeš řešit telefon, aby sis zavolal a nějak se připojil na net).
Ale ani to, že vlastníš telefon ještě neznamená úsporu, protože:
- pokud koupíš compact, bude ti na ...
- pokud pořídíš VGA, určitě budeš mít MT bez BT, takže přístup na net budeš nucen řešit buď kabelem (hrůza) anebo investuješ do výměny MT.
Tak si to přeber a až budeš vědět o trochu víc (a hlava bude bolet o trochu míň), můžeme pokračovat v debatě ;) .
fishman_ce4you (68)|19.2.2005 16:28
to ipf: v telefonu problém není, protoze mam 1. Nokii 6310i, 2. SE 630. Spis jsem si rikal, jestli pro zivot nestaci treba Loox 420 (vim ze ma QVGA), nez o 6 litriku drazsi 720. Asi je fakt lepsi mit dve zarizeni zvlast - mysleno telefon a cihlu.
Jsem prekvapen, ze jsi z MDA2 presel na HP. Ale zmena je zivot.;)
hybo (3107)|19.2.2005 16:34
ted jsem to psal jin, hlavni je mit predstavu, k cemu a jak to budu potrebovat, nejdrive se rozhodni, jestli 1+1, nebo 2, coz zrovna ted neni totez (ale jinak jo:-). A pak jdi dal.
ipf (2136)|19.2.2005 16:38
[QUOTE="fishman"]...Jsem prekvapen, ze jsi z MDA2 presel na HP. ... [/QUOTE]

Mé důvody byly prosté. Pominu-li chvíle, kdy mám čas si zahrát nějakou hru (asi 3x do roka), cihla mi slouží z 99% k surfování po NETu kdykoliv a kdekoliv (IE), vyřizování 5-15ti majlů denně, různým úpravám a zasílání smluv, formulářů a tabulek (WORD, EXCEL), vyhledávání různých adres a objektů (SmartMaps), takže jsem šel do VGA a co největšího displeje.

PS.
Jo, a zapomněl bych na nejdůležitější a rozhodující faktor. Před koupí jsem se prodávajícího zeptal, kdo vyřizuje servis. V případě, že by to byl (stále chválený) GSMobil, mohlo by být jakékoliv VGA pozlacené, prostě bych si ho nekoupil (v GSMobilu jsem byl 3x a už tam v životě nepojedu).
ipf (2136)|19.2.2005 16:41
Jo a ještě něco:
COMPACT mne uchvátil (jako asi každého, kdo kdy měl MDA), jenže:
1. Nemá EDGE (už jsem si v Praze zvyknul a težce bych si odvykal)
2. Servis zařizuje?
Kája_oldd (759)|19.2.2005 17:25
Sic o těhle zařízení moc páru nemam (jen co jsem se dočetl a spekulace), ale-zvaž taky, že při použití mda nebo campacta místo mobilu ti přibude spousta nabíjení a třeba taková 6310 se svojí výdrží se asi bude hodit víc na delší cesty, takže, spíš bych sáhl po vga;)
fishman_ce4you (68)|19.2.2005 20:57
no musim uznat pánové, že Vaše rady jsou moc dobré, takže definitivně škrtám compacta a pujdu do looxika. Jen by mne zajimal ještě Váš názor na zobrazování na normální alias převrácený displej. Jestli by výsledně nestačila loox 420, nebo přeci jen připlatit a jít do looxe 720. HP 4700 je fajn, ale přeci jen dražší než 72¨0.......
:yes:
L4m3r (68)|19.2.2005 21:18
Já používam LOOX 720 a NOK 6310i a sem spokojenej
ipf (2136)|19.2.2005 21:36
[QUOTE="fishman"]... pujdu do looxika. Jen by mne zajimal ještě Váš názor na zobrazování na normální alias převrácený displej. .... [/QUOTE]

Myslím, že LOOX je ve tvém případě nejlepší volba (a rozhodně bych nešetřil a šel do VGA).
Převrácený displej je bezva na NET, zvláště tam, kde nejsou mobilní stránky (čili vše, kromě ce4you :D :D :D ).
hybo (3107)|20.2.2005 01:29
Nooo, pokud nepotrebujes VGA, mozna bych sel do 420 :-) To je rada, ze jo:-) Duvod? 420, pokud se dobre pamatuji je co se tyce zpracovani a celkoveho dojmu z drzeni na uplne jine urovni, mam pocit, ze kdyz jsem ji drzel, tak jsem si rekl, hmm, konecne dobre udelanej Loox. Doufam, ze se nepletu, pac moje pamet ...... :-)
ipf (2136)|20.2.2005 08:51
Hmmm, není nad to se zeptat :D :D :D .
Spokojen?
fishman_ce4you (68)|20.2.2005 12:25
to ipf: tak jsem se lehce vyspal, hlava je trosku jasnejsi. Jinak horizont se zuzil na 720 a 420. A to asi proto, ze mam i notebooka, se kterym se pres GPRS,WIFI,kabel...taky dostanu na net kdekoliv. Funkci PDA vidim primarne v psani mailu, lehke praci ve wordu a excelu. Jen by mne zajimalo, jestli se displej u 420 da taky otocit - aspon casem, netusite nekdo?
to Hybo: Koukal jsem na vase ceny a nic moc, nechcete je posunout lehce doleva?:D
Miloš Strouhal (3997)|20.2.2005 12:42
Hybo uz dávno v AH mobile nepracuje, a řekl bych že Compact je stejně lepší volba, alespoň já si jej v uterý jedu koupit.:)