Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Anketa - Ipaq hx4700 - koupili byste znovu?

Namornik. (184)|17.2.2005 23:34
Mozna neni od veci udelat takovou malou anketku

za sebe rikam, ze ano

ten 4palcovy display je proste nadhera.
USB host mi nechybi - privital bych ho, kdyby se k tomu nemusel tahat ten kabel, pac kdyz nekde v terenu neocekavane potrebuju neco prenest z neceho na ipaq, tak ten kabel mit sebou stejne nebudu.

Mala RAM - uvital bych 128-ale uprimne receno, na soft to staci a na media pouzivam SD nebo ipaq file store

fotak - videl jsem konkurencni :D , ten fakt nechci

Jinak chybicky se najdou na kazdem zarizeni, budme realiste :)


Celkove bych urcite zase do ni sel
Zdenek Malinsky (9781)|17.2.2005 23:54
Já jsem jen 4150, ale kdybych chvilku počkal, mohl jsem také hlasovat.;)
Takto jen položím otázku, kterou argumenují vlastníci Loox 720, aby zakryli, že Loox má hrozný displej a příšerný design, tedy:
1. Nevadí vám malá RAM?
2. Nevadí vám absence USB hosta?
3. Jak hodnotíte touch-pad?
ipf (2136)|18.2.2005 00:10
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]
1. Nevadí vám malá RAM?

Nevadí, za 3 měsíce používání jsem (díky radám PavlaR) nedostatek paměti nepocítil.

2. Nevadí vám absence USB hosta?

Nevadí, (zatím) nemám potřebu cokoliv dalšího k cihle připojovat.

3. Jak hodnotíte touch-pad?

Používám ho dost často a vyhovuje mi (nejhorší bylo si na něj zvyknout na NTB, ale od doby prvních průkopníků se kvalita a přesnost značně zlepšila).
[/QUOTE]
gaze kt (14)|18.2.2005 01:49
po par mesiacoch tiez mozem skonstatovat, ze bral by som znovu. jedina vec, ktora mi prekaza je ta prijemna hlaska, ze obcas mi nejde zapnut BT a musim SR. no a potom uz len drobne a jedna vacsia SW vytka :)
PavelR. (2184)|18.2.2005 08:34
... jediný možný konkurent v našich končinách pro iPAQ hx4700 je LOOX 720 - tj. pokud bych se měl dnes rozhodovat mezi těmato dvěma PDA tak bych volil stejně (tj. koupil bych hx4700) a to i přesto, co je dnes možné na USB hostu provozovat (viz ukázky Milana Švece na 3. srazu) a i přesto, že LOOX má dvojnásobek RAM. Stejně jako ipfa mě 64 MB RAM nijak netrápí, naopak umožňuje mi to experimentovat s tím, co lze a nelze přesunotout do iPAQ FileStore či SD kartu (díky milý iPAQu za tyto kratochvíle :D ...). 4" displej je opravdu úžasná věc. Co se týče touchpadu tak ten jsem používal nejvíce na začátku, kdy jsem si jej chtěl vyzkoušet ale poslední dobou od jeho používní nějak upouštím.

PavelR.
Pavlucha (1496)|18.2.2005 10:36
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Já jsem jen 4150, ale kdybych chvilku počkal, mohl jsem také hlasovat.;)
Takto jen položím otázku, kterou argumenují vlastníci Loox 720, aby zakryli, že Loox má hrozný displej a příšerný design, tedy:
1. Nevadí vám malá RAM?
2. Nevadí vám absence USB hosta?
3. Jak hodnotíte touch-pad?[/QUOTE]

AD1. Nevadí - už jsem se s tím naučil pracovat natolik, že mám volné paměti dost. A to instaluju skoro všechno, co mi přijde pod ruku.

AD2. Jak říká klasik IPF: "USB host je jen k tomu, že spolu cihlou taháte spoustu zbytečných krámů"

AD3: Touchpad není zrovna to, co bych do nebe vychvaloval. Je to dobrý nápad, ale funkčně je podle mého lepší klasický "joystick". Touchpad používám jenom tehdy, když si zapomenu stylus někde na stole.

Doufám, že v brzké době bude k dispozici upgrade ROM, kterej vyřeší všeobecně známý BT problém s pamětí.

CELKOVĚ: Nešel bych do ničeho jiného.
(maximálně tak MDA Compact jako doplněk místo mobilu :D )
Neo Jedi (145)|18.2.2005 15:36
Mé rozhodnutí pro IPAQ hx 4700 byl "velký" displej s ohledem na potřebu používat Word ,Excel a Access a další aplikace.

Poslední době mám v oblibě pokud možno vše v jednom tedy bluetooh a Wifi, co mě chybí je přístup na mobilní komunikaci a GPS., ale nebolí mě z toho hlava :))

USB host, přiznám se zatím jsem o jeho potřebu nezavadil, jen co mě napadlo je propojení s foťákem pro prohlížení fotek.Škoda že foťáky nejsou vybaveny třeba Wifi nebo modrou září.

Paměť zatím s ní umím vyjít, ale lepší by bylo nemuset ji mít stále na očích.

Touch-pad přiznám se že jej moc nevyúžívám, spíše mám občas s ním kolize když se občas připlete do práce se stylusem.

Mám co jsem chtěl ;)

Neo J.
JiH_ce4you (149)|18.2.2005 18:48
1) Pamet se bude dat urcite upgradovat, ale zatim me netrapi.
2) USB host leda k fotaku a FlashDisku. Zatim nepotrebuji, ale pokud ano -> Tady je mozne reseni
3) prakticky nepouzivam. Jen na cteni e-booku a podobnych veci, kde staci obca jemne tuknout urcitym smerem :-)

Jirka
L4m3r (68)|18.2.2005 21:04
Já to nebyl, nic vám nezávidim, ani nemam proč. Jedinej důvod proč sem do ipaqa nešel bylo to ovládání, když sem si to zkoušel, nemoh sem to nemoh vystát. Jo a taky rozměry.
windmaster (307)|18.2.2005 23:59
No, trocha vtipkování neublíží, i když kdo hx-ko nemá, neví o čem je řeč;). Koupil bych ho opět, ovšem s dospělou RAM, protože paměti není nikdy dost.
Takže:
1) Malá RAM mi vadí :(( , musí se občas uklízet, ale zásadní problém to není.
2) USB host-k čemu?, jsem rád, že jsem se konečně zbavil drátů, mám přeci Bluetooth a CF karty ve foťáku. A klávesnici, kdybych koupil, tak zase bez drátu.
3) S touch-padem jsme kamarádi, spolu s displejem řadí hx4700 k topu v PDA.
PavelR. (2184)|19.2.2005 10:08
... přátelé, ať se nám to tady nezvrhne. Téma je jasně formulované a docela zajímavé - tj. porovnání původních představ o vybraném PDA před vlastní koupí a skutečnosti po několika měsících používání. Držme se tohoto tématu.

To smarter: příspěvky můžou mazat jen moderátoři diskuze (v tomto případě Námořník a Pavlucha), moje maličkost, Pavel K. a samozřejmě autor příspěvku sám. Pokud o to opravdu stojíš, jsem si jist, že se ti autor tohoto kroku ozve a své důvody vysvětlí (prosím ale řešte to přes SZ a ne zde ve fóru). Díky,

PavelR.
muskaat (3)|21.2.2005 11:28
Ja by som do neho isiel ale kto vie co bude dalsia vlajkova lod od HP a co vsetko bude mat .. Ale keby sa ma stale cakat na novinku tak by som si nikdy nic nekupi :(
iPaq mozem :)
Peta_ce4you (314)|22.2.2005 14:43
[QUOTE="windmaster"]No, trocha vtipkování neublíží, i když kdo hx-ko nemá, neví o čem je řeč;). Koupil bych ho opět, ovšem s dospělou RAM, protože paměti není nikdy dost.
Takže:
1) Malá RAM mi vadí :(( , musí se občas uklízet, ale zásadní problém to není.
2) USB host-k čemu?, jsem rád, že jsem se konečně zbavil drátů, mám přeci Bluetooth a CF karty ve foťáku. A klávesnici, kdybych koupil, tak zase bez drátu.
3) S touch-padem jsme kamarádi, spolu s displejem řadí hx4700 k topu v PDA.[/QUOTE]

Ja bych to taky koupil znovu.

Me by naopak zajimalo jestli se touchpad dá vypnout:-)
PavelR. (2184)|22.2.2005 14:56
[QUOTE="petrd"]Me by naopak zajimalo jestli se touchpad vypnout:-) [/QUOTE]

... ano touchpad se dá vypnout (viz zde) ...

PavelR.