Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Synchronizační a dobíjecí kabely pro LOOX 720

Dada_ce4you_oldd (63)|17.2.2005 21:59
Zde by se měly shromáždit poznatky vlastníků různých značek kabelů ať už dobíjecích, synchronizačních nebo kombinace obou druhů, které se u nás dají sehnat. Moje poznatky budu publikovat během dne.
Dada_ce4you_oldd (63)|17.2.2005 22:22
Synchronizační a dobíjecí kabel JAVO. V nabídce proklamován pro řadu LOOX. Po dotazu na podpoře JAVO potvrzena kompaktibilita pro LOOX 720. Po zakoupení ověřeno že je absolutně nekompaktibilní. Nestandartní chování (při poklesu stavu baterie pod 80% procent NEDOBÍJÍ, v zapnutém stavu bliká bioda signalizující dobíjecí proces, ale vlasní prces dobíjení neprobíhá. Po přepnutí do vypnutého stavu je dioda mrtvá. Takže se nic neděje). Při stavu nabití baterie pod 70% a při připojení k PC hláška "nerozpoznané zařízení". Záměna JAVO kabelu za originál = synchronizace naprosto v pohodě.Standartně dobíjení s tímto kabelem v pohodě v rozmezí 99-95%. V jiném případě smůla.To samé se týká i synchronizace.
Další zkušenosti na těchto odkazech:
1) http://www.firstloox.org/forums/showthread.php?t=3092&page=2&pp=15
Dále hlásím pokus o přezapojení originálu JAVO kabelu podle schématu od Šeby ( tímto ještě jenou tisíceré díky ) během příštího týdne. Výsledky budou zde.
Dada_ce4you_oldd (63)|17.2.2005 22:30
Ještě jeden odkaz na BRANDO.
http://shop.brando.com.hk/bwretractablesynccharger.php
Jak je vidno z odkazu je uvedeno že je to přímo pro 720. Ještě minulý týden byla cena 7,5$ :yes: dneska už 15$ :no:
Po domluvě s p.Hruškou z AH Mobile objednávám jeden kus na testování. Pokud ho již někdo máte podělte se o poznatky z praxe.
Dáda
Dada_ce4you_oldd (63)|20.2.2005 15:07
To tu fakt neni nikdo, kdo si kromě mě ten kabel koupil?
Dada
sik_ce4you (2)|19.4.2005 15:48
Po koupi synchro/dobíjecího kabelu zn.Brando jsem totálně zklamám
je zcela nefunkční ....teda PC i PPC se najdou ale nespojí o dobíjení se nedá mluvit , ješte to nemám zmapovaný:no:
XioN_ce4you (5)|19.4.2005 17:45
Vyzkoušel jsem Brando SYNCDICATOR.

3 dni fungoval bez problémů, pak už pouze nabíjel, ale nespojil se - nyní je v reklamaci, tak uvidíme.

Bez problémů znamená, že baterie vybitá pod nějakou kapacitu již nelze nabít, popřípadě se nabíjí delší dobu.

Elektronika dobijeni LOOX 718/720 si bere v nekterych fazich nabijeni přes 1 amper a to USB nestiha.
našrot (126)|19.4.2005 22:14
Dobíjecí kabel do auta - použité následující komponenty:
- CL kabel pro mobil Motorola TX770 z poloviny 90. let (možná už ani mnozí neví, co to bylo - 1. mobil za 999 korun od Paegasu v dobách, kdy měl pokrytí GSM snad akorát po Praze ;o) ), dávající napětí 8V a max. proud 3A
- DC konektor s průměrem 4mm, zcela nový - běžně téměř nesehnatelný, mají v FK Technics
dále nářadí:
- ručičkový multimetr z poloviny 80. let
- miništípačky z poloviny 50. let
- stabilizovaný zdroj z poloviny 70. let pro generování napětí 12V
- pájka pistolová z poloviny 60. let
- technická specifikace měniče napětí Motorola MC33166T
postup výroby:
a) rozlepení krabičky nabíječky
b) ustřižení odporu označeného R2 na plošňáku nabíječky, aby dávala 5V
c) ustřižení původního konektoru pro telefon
d) naletování drátů na nový konektor
e) kontrola funkce oměřením a následnou praktickou zkouškou
f) slepení krabičky nabíječky

Kabel funguje spolehlivě přes originál Looxí redukci z poloviny let 2000-2010 ;o)
ajby_ce4you (15)|20.4.2005 20:39
[QUOTE="Dada"]To tu fakt neni nikdo, kdo si kromě mě ten kabel koupil?
Dada[/QUOTE]

...ja jsem si ho koupil nekdy v unoru. (Ne)funguje stejne jako ten JAVO. Po zverejneni navodu na zapojeni jsem ho rozebral a zjistil, ze jsou propojeny konektroy 3,5,7 ale ne 2 a 4. Take (-) je pouze na 1,6,10 - konektor 21 je nezapojeny. Po uprave funguje OK..