Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LOOX 720 - DOBIJENÍ PŘES USB VYŘEŠENO

Šeba_oldd (1184)|17.2.2005 10:32
Tak má noční můra je zažehnána - LOOX 720 dobijí korektně přes USB.
Zatím zkouším dobít baterii z 70% - indikátor si vyšlapuje tak jako u dobijení přes zdroj.V průběhu dne budu testovat (nabijet - vybijet) měřit.
Celkově se jedná o velice jednoduchou úpravu.Jakmile si budu 100% jist dám sem postup a schéma zapojení.

Je 22,30 téhož dne a já musím po celodenním bádání doznat - že KOREKTNĚ není to pravé slovo - omlouvám se.
Nedalo mi to :
Je 16,20 18,2,2005 a LOOX dobijí korektně přes USB Notebooku
00049070_IMAGE_00006_VdET.jpg 00049070_IMAGE_00007_xHLP.jpg
blue_ce4you (42)|17.2.2005 11:00
Dobry den, jak tak na to koukam,tak ten konektor na pravy strane vede zpet do konektoru,jez je zapojen do pda. Sice nemam usb host,ale myslim,ze by stacilo jen pospojovat piny v tom konektoru napravo, popr.pridat nejaky ten dratek v tom hlavnim kablu,kdyby nebyly ty potrebne piny obsazeny a tim udelat tzv."slepy konec,"kam by vedlo rovnou ty napajeci kabliky a nemusely by se zas vest dratky zpet do konektoru v pda. Bylo by to estetictejsi a ten konektor, by se tam jen vzdycky zasunul.Co vy na to? jinak dobry!
Šeba_oldd (1184)|17.2.2005 11:08
Jiste je to presne tak - reseni dodám - to co je na fotkach to je provizorium a to proto abych hned nemusel pracne pajet konektor - kdo to nekdy delal tak ví :mad: Práve jsem dobil pres USB na 100% necham ted baterii uplne vybít a po te nabít. Pokud se to podari máte to zde.
Ps: Synchronizace funguje bez sebemensich problemu.
Dada_ce4you_oldd (63)|17.2.2005 11:08
Prave se hrabu v JAVO edge kabelu :D Porovnal jsem zapojeni podle Tvojeho schematu a samozdrejme to vubec neodpovida :mad: Tak treba kostra je pouze na pinu 1 s klemou na 18.Piny 6,10,21 nic. Zatim nemam mikropajku abych prepajel kabliky a odzkousel to zda to bude fubgovat po uprave. Zatim cekam s cim prijdes.:yes: Jenom dotaz. Kontrolka dobijeni Ti blika i ve vypnutem stavu pri 70% vybití?
Dada
Dada_ce4you_oldd (63)|17.2.2005 11:13
Noto je fofr. Nez se clovek rozhoupe k prispevku uz je dobito :D :yes: . No tak ted jsem napnuty jak dopadnes s nabijenim po tom vybiti.:oops:
Dada
Šeba_oldd (1184)|17.2.2005 11:18
Ano chová se to stejne jako pri nabijeni pres zdroj.
Zkousel jsem zatim dobijet primo z PC , z notebooku zde je vse OK .
Horsi vysledky dobijeni se dostavuji pres USB Hub ktery není napajeny-(no je v nem zapojena ext. vypalovacka a ovladac na bezdratovou klavesnici.
Napajeny Hub nabiji take bez problemu.
Podotykam ze podsviceni pri dobijeni je zapnuto na plny výkon a díky mému animovanemu pocasí my ukazuje XCPUScalar vytíženost procesoru na 30% pri frekvenci asi 300 MHZ .
Šeba_oldd (1184)|17.2.2005 11:22
[QUOTE="Dada"]Prave se hrabu v JAVO edge kabelu :D Porovnal jsem zapojeni podle Tvojeho schematu a samozdrejme to vubec neodpovida :mad: Tak treba kostra je pouze na pinu 1 s klemou na 18.Piny 6,10,21 nic. Zatim nemam mikropajku abych prepajel kabliky a odzkousel to zda to bude fubgovat po uprave. Zatim cekam s cim prijdes.:yes: Jenom dotaz. Kontrolka dobijeni Ti blika i ve vypnutem stavu pri 70% vybití?
Dada
[/QUOTE]

To zapojeni odpovida LOOXu 600 - ten Kabel má dobijet?
peter.nr (501)|17.2.2005 11:27
Supeeeeer!
Dobrá práca! :yes: :yes: :yes:

Mimochodom, nenašiel by sa tu niekto, kto by sa dal na výrobu takýchto káblov? Kľudne by som za to zaplatil aj 1000 Kč.

Ideálna by bola kombinácia USB klient - samec (dobíjateľné), USB host - samica, jack - pre adaptér. :)
Šeba_oldd (1184)|17.2.2005 11:38
Vyřešíme to i levněji - jen aby fungovalo dobijení z úplně vybite baterie právě si přehrávám Krtka Zahradníka (tu černou bestii) na plné podsvicení s plným zvukem přes repro abych to co nejdřív vybil na minimum.

Budeme k tomu potřebovat ale dva pájecí konektory USB - male a female a ty ani za boha nemohu na netu najit.Tak mi prosím pomožte.
Dada_ce4you_oldd (63)|17.2.2005 11:55
Vim ze je to na 600. Prodavaji to ale jako kompaktni s 720. Vedl jsem i korespondenci s podporou JAVO (viz uryvek mailu na https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=5797&dd=0&fi=20)
je to tam i s citaci ze je to skutecne funkcni i pro 720 a s odkazem na "recenzi" na http://www.clieuk.co.uk/jsyncloox720.shtml.No to jsem si pocetl :no: Psal jsem jim i ze se kabel chova dost "podivne". Odpoved byla ze je to dano velikosti dobijeciho proudu ktery 720 potrbuje a ktery v USB neni. Kdyz jsem se ozval ze jde o mateni zakaznika pokud prez tento problem vydavaji a prodavaji svuj kabel jako dobijeci. Pak uz nikdo neodpovedel. :no:

Ale jak je vidno ceske hlavicky a zlate rucicky (v tomto pripade Tvoje Šebo) zase zvitezili nad imperialisty:D a zanechali je daleko za sebou. Nekde udelali chybu soudruzi vCine :D
Dada
dodox (79)|17.2.2005 12:09
Uz nekdo z vas meril proud ktery to pri dobijeni odebira?
Šeba_oldd (1184)|17.2.2005 12:15
Nemohl by jsi mi poslat zapojení toho kabelu - pokud mas moznost , staci par carancu - vychazej ze schematu ktery je v te puvodní diskuzi.Hlavne u USB vubec nevim jestli se to tak kresli. excar@excar.cz
Šeba_oldd (1184)|17.2.2005 12:17
[QUOTE="dodox"]Uz nekdo z vas meril proud ktery to pri dobijeni odebira?
[/QUOTE]Zmerim to pri dalsim dobijeni s uplne prazdnou baterii.
Dada_ce4you_oldd (63)|17.2.2005 12:25
Jen co vypadnu z rachoty tak to premaluju k tomu tvemu schematku a poslu.
Dada
Dada_ce4you_oldd (63)|17.2.2005 12:50
[QUOTE="Šeba"]Vyřešíme to i levněji - jen aby fungovalo dobijení z úplně vybite baterie právě si přehrávám Krtka Zahradníka (tu černou bestii) na plné podsvicení s plným zvukem přes repro abych to co nejdřív vybil na minimum.

Budeme k tomu potřebovat ale dva pájecí konektory USB - male a female a ty ani za boha nemohu na netu najit.Tak mi prosím pomožte.[/QUOTE]

Mluvil jsem po telefonu s GM v Praze na Sokolovske a maji koncovky na krame v cenove relaci do 10,- Kc za kus. V provedeni samec - koncovka na kabel, samice- koncovka na desku. Pujdu se tam podivat jak to vypada v realu a jestli je to pouzitelne.
Na webu http://www.elmeco.cz/www/k.html a v katalogu maj usb koncovky ve všech provedení :))
Dada
Šeba_oldd (1184)|17.2.2005 13:33
Na webu http://www.elmeco.cz/www/k.html a v katalogu maj usb koncovky ve všech provedení
Dada

Ja tam žádný katalog nemohu nalezt.
Dada_ce4you_oldd (63)|17.2.2005 13:40
[QUOTE="Šeba"]Na webu http://www.elmeco.cz/www/k.html a v katalogu maj usb koncovky ve všech provedení
Dada

Ja tam žádný katalog nemohu nalezt.[/QUOTE]
Je tam v zipu na stažení. Promin dal jsem tam stranku s kontaktem misto ceniku. Odkaz http://www.elmeco.cz/www/c.html
Dada
johny_ce4you (57)|17.2.2005 14:26
Myslite, ze bude toto zapojeni fungovat i pro loox 410? Diky za odpoved.
Šeba_oldd (1184)|17.2.2005 14:55
Myslim že ano - ale je treba porovnat zapojeni konektoru - do vecera sem vse dodam.
dodox (79)|17.2.2005 15:57
tady je popis konektoru loox600 (400 ho ma stejny, jen je otoceny) : http://support.fujitsu-siemens.de/PDA/Pocket_LOOX_www/GB/Tricks/Steckerbelegung/Anschlussbelegunggross.jpg
johny_ce4you (57)|17.2.2005 16:04
[QUOTE="dodox"]tady je popis konektoru loox600 (400 ho ma stejny, jen je otoceny) : http://support.fujitsu-siemens.de/PDA/Pocket_LOOX_www/GB/Tricks/Steckerbelegung/Anschlussbelegunggross.jpg[/QUOTE]

Pokud by loox 410 mel stejny konektor jako loox 600, proc nejdou pouzit nabijeci usb kabely z rady 600 v rade 400? Domnival jsem se, ze se zde resi analogicky problem s radou 700...

PS. Omlouvam se za off topic v tomto threadu.
peter.nr (501)|17.2.2005 22:41
Takže všetko je to o dobíjacích prúdoch.
Z toho vyplýva, že ak prepojím Loox-a cez štandardný synchro-kábel na nejaký sieťový adaptér s USB výstupom (aké sa dajú bežne kúpiť), tak by to malo byť v pohode. Samozrejme za predpokladu, že je schopný dodať dosť veľký výkon.
Šeba_oldd (1184)|17.2.2005 23:42
Myslim ze nemas pravdu pres pin 7 se dobijeni ani nehne.
Dada_ce4you_oldd (63)|18.2.2005 00:06
JÓ JÓ je to tak.
Už vím co bylo myšleno v mailu "počkej na příspěvek". Potvrzuji různé chování na PC a notebooku. S polonabitou baterií v LOOXu a přípojením k PC (použit JAVO kabel) "nerozpoznané zařízení". Ta samá kobinace zapojena do notebooku = synchronizace OK bez problémů.Výměna JAVO kabelu za originál z dodávky=OK synchronizace jak na PC tak na notebooku.
Pokud podle popisu funguje dobíjení přez USB v rozmezí 60% - 100%korektně, pak i to je výhra.To se hodí.:yes:
Dáda
Šeba_oldd (1184)|18.2.2005 12:31
Tak jeste s vyrobou kabelu vyckejte mozna dojde k mensí zmene
Šeba_oldd (1184)|18.2.2005 12:49
Vyckejte na predelaní príspevku Mé zkušenosti a poznatky- upozorním na to.
Vse provádím znovu - jelikoz
1.Ma zasuvka USB na PC asi nebyla v nejlepsím stavu
2.Mereni provadím proudovymi klestemi
Zjistil jsem ze merak mi odebral vetsinu energie která se potom nedostávala mému zarízení.
Tusím ze vse bude jinak -LOOX mne jiz nabijel od 30% vybijim baterii a zacnu znovu od nuly - v zapojení se zatím nic menit nebude.
00049346_konektorORIG_LmgG.jpg
Šeba_oldd (1184)|18.2.2005 18:18
Jelikož mi to vše nějak nedalo spát, strávil jsem na tom dva dny a dvě noci, provedl jsem znovu připojení LOOXE a tentokrát vše vyzkoušel s jiným měřákem – ten starý se již válí v popelnici.Původní příspěvek s měřením jsem nechal smazat jelikož byl zcela nepravdivý.

LOOX 720 PŘES USB DOBIJÍ

Mé zkušenosti a poznatky z dobíjení LOOXE720 přes USB
Upozorňuji, že tento můj příspěvek není návodem a nezodpovídám za žádné vady, které by mohly vzniknout tímto mým počinem.

Napájení :
USB zařízení mohou být napájena přímo z USB sběrnice, pokud jejich odběr nepřekročí 100mA , příp. 500mA (max. jedno zařízení na celé USB sběrnici. Napájecí napětí je 5V.
Pokud mají USB zařízení vlastní zdroj (např. počítač má vlastní systém pro distribuci napájení nezávislý na USB), je řízen USB sběrnicí (zapínání, vypínání, SUSPEND mód atd.) Každý segment USB umožňuje omezený přenos výkonu pro napájení USB zařízení, přičemž zařízení může být současně napájeno z vlastního zdroje,
• HUB dodává pomocí napájecích pinů do USB zařízení napětí 4.75 V až 5.25 V.
• Maximální pokled napětí ze HUBu je 0.35 V.
Každý HUB musí být schpen poslat konfigurační data na napětí 4.4V, ale jen "low-power" funkce musejí fungovat.

Zdroj: http://chipdir.hw.cz/docs/usb/usb.html

Úplně vybité zařízení LOOX 720 stav ukazatele baterie 0% - připojeno na notebook přes upravený USB kabel.(žádná další periferie USB nebyla k notebooku připojena) Odběr patrný z foto 1,5A
Zařízení se probudí a dobijí
PO 30 min stav ukazatele baterie 30% - 1,12A
PO 45 min stav ukazatele baterie 45% - 1A
PO 60 min stav ukazatele baterie 53% - 0,81A
PO 75 min stav ukazatele baterie 63% - 0,71A
PO 100 min stav ukazatele baterie 69% - 0,45A
PO 115 min stav ukazatele baterie 74% - 0,36A
PO 130 min stav ukazatele baterie 80% - 0,30A
PO 145 min stav ukazatele baterie 86% - 0,30A
PO 160 min stav ukazatele baterie 90% - 0,26A
PO 172 min stav ukazatele baterie 100% -0,24A H E U R E K A – kontrolka nebliká jen svítí

Celý průběh dobíjení probíhal s podsvícením na 50%. Měření bylo provedeno proudovými kleštěmi měřidlem BOSCH PMS 100

Nejlepší výsledky dobíjení se dostavily z Notebooku a z napájeného USB Hub kde se naskýtá možnost i dalšího využití jako jsou myši, klávesnice a ext.disky.

Dobijení s PC
V první řadě bych chtěl upozornit že u jednotlivých PC budou pravděpodobně rozdíly a to hlavně v tom kolik periferii USB mate připojeno.Dá se však konstatovat že PC je schopno baterii dobijet pokud nepoklesne její kapacita pod 30%

K vlastní úpravě kabelu.
Já provedl úpravu kabelu, který jsem si vyrobil. Je to v podstatě zmenšená kopie kabelu LOOX 720.
Tento kabel jsem upravil tak jak je zřejmé ze schématu.Pokud budou k dostání samotné konektory USB male a female je nejsnadnějším postupem jak vyrobit krátký cestovní kabel: Zakoupit originál kabel, tento zkrátit.(Naletovat nové USB konektory) Po té provést propojení ve 26 pin. konektou a to pin. 7 a 5,4,3,2 Kabel lze objednat u firmy GETRONICS stojí 520Kč moji objednávku vyřídili do 3 dnů. (pokud nemáte zkušenosti předejte raději tuto práci někomu zkušenému) Tento krátký kabel je vhodný k připojení HW klávesnice, myši – můžete s ním dobíjet pomocí zdroje,usb autozapalovače a v neposlední řadě i z PC nebo notebooku.K propojení s počítačem, již po té, stačí krátký USB prodlužovaní kabel.
Druhy způsob:
Konektor LOOX 720 (600 pozor je o 180 stupňů otočený) krátký prodlužovaní kabel USB ten přeříznete napůl(zakrátíme) a připájíte ke konektoru LOOX. Pokud chcete ještě zásuvku pro ext.napájení je možnost. Viz přiložené schéma.

Pro úplnost ještě to co jsem našel na netu.Je to taková skládanka pin jelikož výrobce zatím nikde žádné neposkytl.
Pokud by jste někdo mohl doplnit....... 5 chybějících....???

Editovano 4.5.2005 - Zapojeni konektoru je kompletni :yes:
Researched 720
26 USB data + HOST
25 USB data - HOST
24 Ext audio select(Low Aktiw)
23 Cradle CHG_ENB
22 Linker Audiokanal -Audio out left
21 GND (9 Way - Pin 5)
20 Rechter Audiokanal -Audio out right
19 Cradle 3V
18 DCD (9 Way - Pin 4)
17 DSR (9 Way - Pin 4 (loop back in plug))
16 DTR (9 Way - Pin 6 & 1 (loop back in 9way))
15 RTS (9 Way - Pin 8)
14 CTS (9 Way - Pin 7)
13 TXD (9 Way - Pin 2)
12 RXD (9 Way - Pin 3)
11 USB Supply +/- Host (sugg +)
10 USB Supply +/- Host
9 USB data + CLIENT
8 USB data - CLIENT
7 USB Supply + CLIENT
6 USB Supply - CLIENT & Supply In -ve (GND)
5 Supply In +ve
4 Supply In +ve
3 Supply In +ve
2 Supply In +ve
1 Supply In -ve (GND)


Pro vsechny diskutující - nejsem žádný ing.elektroniky - odpustite -li např. neodborné výrazy rád se nechám poučit - prosím diskutujte.



Šeba_oldd (1184)|20.2.2005 17:39
Jelikož jsem dostal několik dotazů, proč jsem se vlastně trápil dobíjením přes USB, pokusím se odpovědět.

Vše se týká možnosti dobíjení přes USB pomocí kablíku, který si sami můžete vyrobit nebo upravit.

Propojením pinu dle schématu na předchozí straně Vám dává možnosti popsané níže.
(Vstup USB konektoru + - je propojen se vstupem kulatého Jack konektoru na upraveném kablíku LOOX 720, který v tomto případě můžete použít jako výstup při dobíjení např. v automobilu nebo ze sítě (při baterii nabité na více jak 40% i z notebooku nebo PC).

1. Trápilo mne to, že LOOX 720 tuto možnost nemá - je to ve všech hodnoceních psané a vcelku i zdůrazňované.
Cituji z recenze Pavla Kozy: Co mi ale u LOOXe chybělo nejvíc, je absence USB dobíjení. Navíc LOOX trochu mate uživatele, protože při zapojení přes USB kabel začne blikat oranžová LEDka, ukazatel stavu baterie však stále pozvolna míří směrem k nule. Snad i Pavel by se mohl vyjádřit, proč mu toto chybělo nejvíc.
Je to asi zvyk, neboť u téměř všech zařízení je toto standardem. Dále to jsou synchronizační kabely a jejich výrobci tvrdící, že LOOX 720 s tímto kabelem dobíjí. Dle diskuzi zjištěno, že pravdou toto není. Viz zdejší fóra a fóra na http://www.firstloox.org/forums/showthread.php?t=3092&page=2&pp=15.

2. Položím několik otázek a pokusím se na ně odpovědět.
a) Jak se Vám líbí obludný kabel orig.LOOX s připojeným dobíjecím konektorem na Vašem pracovním stole?
Záleží kde máte zásuvku220V, kde máte PC. Netvrdím, že to nelze udělat vzhledně, ale proč, máte k tomu důvod pokud na pracovní desku umístíte napájený HUB, který tenkým prodlužovacím USB kabelem propojíte se svým zařízením?(nepředpokládám že máte dvě kolébky) - nebo jen jednu a ta s Vámi chodí do práce a z práce
Namítnete - mám dvě baterky - ano souhlasím - já ne.

b)Jedete na třídní sraz na služební cestu na dovolenou?
Mohu říci, že jsem se zúčastnil několika srazů a i na svých služebních cestách potkávám lidi s PDA - téměř vždy se někde v tašce skrývá notebook, který třeba vytahuji, až v pozdních večerních hodinách kvůli synchronizaci dat, vytvoření jakési zálohy atd.
Možnost synchronizace a současného dobíjení je nasnadě.A to bez toho, abychom, vytahovali ještě další dobíjecí zdroj a pokud máme dvě baterky, tak ještě kolébku a téměř vždy, prodlužovací kabel s několika zásuvkami. Když jsem viděl na srazu, jak jsme všichni zadrátovaní a kolik jsme potřebovali zásuvek? – na naše rádoby mobilní zařízení:)
Pokud budu mít jen LOOXe, stačí můj 10 cm upravený LOOX kabílek, prodlužovaci kabílek USB (mám takový tenounký 1m dlouhý) a dobíjecí USB zdroj - všichni víme jak je malý. Pokud mám sebou notebook - dobíjecí zdroj USB nepotřebuji - alespoň ho nikde nezapomenu.
c) Auto - používáte navigaci?
LOOXe napájíte synchronizacním kablíkem a GPS z kulatého konektoru tohoto kablíku.GPS - FortunaClip nebo Navilock. Stačí vyrobit jen dostatečně dlouhý kablík s odpovídajícími konektory.
Nabízí se i jiná řešení.
Je velkým problémem koupit za 20 Kč dvouzásuvku na USB? Tuto panelovou zásuvku lehce zamontujete do vozidla (prosím nepřipojujte ji přímo na 12V) a máme další zdroj energie pro naše zařízení.
Nikde nic nekouká, neruší vzhled a hlavně taky nevypadává - viz. zdroje v podobě autozapalovačů. Vše je malé a skladné. Stále u sebe máme kablík, kterým můžeme synchronizovat i dobíjet.

Je třeba si také všimnout trendů výrobců různých nabíječek.Téměř všichni začali používat USB zásuvky (konektory).Ta samá technologie je již i na adaptérech autozapalovaču. Šikovný člověk si pomocí tohoto adapteru pořídí variabilní možnosti všeho co potřebujete na cestách dobít, ale stále používá jen jednu koncovku USB, kterou navíc najdu na každém počítači - číže téměř v každé kanceláří. Jak nám předved Anitka mohu dobíjet teměř vše jelikož 5V se stalo standardem pro téměř všechna mobilní zařízení.
To, že je řešením náhradní baterie - uznávám, ale obě spotřebuji za jeden den a pokud chci dobíjet, musím ještě vozit orig. kolébku, což znamená nezapomenout ji, odpojit od PC doma nebo v práci a poté ji ve spěchu v nějaké tašce zničit.

Na co vše slouží v mém případě upravený kabel LOOX 10 cm dlouhý?
Synchronizace a dobíjení zařízení s PC nebo Notebookem
Dobíjení LOOXe v automobilu.
Z jack konektoru, který se stal zbytečným, pro nabíjení LOOXe provádím:
Dobíjení GPS
Dobíjeni MDA II
Dobíjení telefonu
Dobíjení HF Jabra

Prostě díky tomuto upravenému kabelu, už sebou nemusím vozit několik dobíjecích zdrojů kolébky a ostatní zbytečnosti.

Dále použití USB host, klávesnice, myš, ext. disk a další periferie – nikde se mi neválí mohutný kabel LOOX 720.
Možností je hodně a variabilitě se meze nekladou.
maculak_ce4you (147)|22.2.2005 23:14
[QUOTE="johny"]Myslite, ze bude toto zapojeni fungovat i pro loox 410? Diky za odpoved.[/QUOTE]
Podivej se do diskuse, dnes jsem tam dal prispevek s funkcnim dobijenim 410 pres USB, odzkouseno, pouzit kabel pro A716 SEMCO, bateria nabita na 100%
Šeba_oldd (1184)|18.4.2005 15:32
http://www.firstloox.org//forums/showthread.php?t=3175&highlight=USB+Charging zde se vede diskuze o pripadnem poskozeni pocitace pri pouziti dobijeni pres USB.
Svym zpusobem je to logické , ale udajne neparvdepodobne.I kdyz teorie :
Napájení :
USB zařízení mohou být napájena přímo z USB sběrnice, pokud jejich odběr nepřekročí 100mA , příp. 500mA (max. jedno zařízení na celé USB sběrnici. Napájecí napětí je 5V.
Pokud mají USB zařízení vlastní zdroj (např. počítač má vlastní systém pro distribuci napájení nezávislý na USB), je řízen USB sběrnicí (zapínání, vypínání, SUSPEND mód atd.) Každý segment USB umožňuje omezený přenos výkonu pro napájení USB zařízení, přičemž zařízení může být současně napájeno z vlastního zdroje,
• HUB dodává pomocí napájecích pinů do USB zařízení napětí 4.75 V až 5.25 V.
• Maximální pokles napětí ze HUBu je 0.35 V.
Každý HUB musí být schpen poslat konfigurační data na napětí 4.4V, ale jen "low-power" funkce musejí fungovat.

Zdroj: http://chipdir.hw.cz/docs/usb/usb.html

Na teto strance jsem provedl mereni a zarizeni melo odber 1.5 A
Predpokladam ze pokud jsou na jedne sbernici 4 USB ma tato sbernice moznost dosahnout proudu az 2 A .
Jinak doporucuji
dobijeni provadet pomoci ext. napajeneho hub. nebo do PC namontovat pridavnou USB kartu pres kterou budete s PDA komunikovat - maximalne poskodite ji a ne cele PC.
Me se to zatim nepodarilo ani u PC ani u notebooku a dobijeni pres USB pouzivam takrka denne.

Muze se k tomuto problemu vyjadrit nejaky HW odbornik na PC?

sorac (51)|12.8.2005 02:10
mam jednu otazku.. kupil som si uz druhu auto nabijacku a pokial loox nie je nabity na 100% alebo tesne pod tak mi ho vlastne nenabija ale vybija.. kedze nikolkokrat tyzdenne ho pouzivam ako gps system tak mi to dost vadi.pretoze aj ked si ho necham na na nabijacke na noc, tak cez den pri pouzivani poklesne baterka pod 100% a vlastne pokial idem na aute tak mi vlasne nie dobija ale vybija..a ked pojdem na cestu dlhdiu ako par hodin, tak pridem o nabiteho looxa.. je tam mozne kupit nejaky kabel vhodny na nabijanie v aute alebo je mozne upravit existujuci na vhodne pouzitie

dakujem...