Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 31

Téma: LOOX 720 - DOBIJENÍ PŘES USB VYŘEŠENO

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Tak má noční můra je zažehnána - LOOX 720 dobijí korektně přes USB.
    Zatím zkouším dobít baterii z 70% - indikátor si vyšlapuje tak jako u dobijení přes zdroj.V průběhu dne budu testovat (nabijet - vybijet) měřit.
    Celkově se jedná o velice jednoduchou úpravu.Jakmile si budu 100% jist dám sem postup a schéma zapojení.

Je 22,30 téhož dne a já musím po celodenním bádání doznat - že KOREKTNĚ není to pravé slovo - omlouvám se.
    Nedalo mi to :
    Je 16,20 18,2,2005 a LOOX dobijí korektně přes USB Notebooku
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00049070_IMAGE_00006_VdET.jpg 
Zobrazení: 69 
Velikost: 28.9 KB 
ID: 1438   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00049070_IMAGE_00007_xHLP.jpg 
Zobrazení: 51 
Velikost: 26.6 KB 
ID: 1439  
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Aug 2004

Dobry den, jak tak na to koukam,tak ten konektor na pravy strane vede zpet do konektoru,jez je zapojen do pda. Sice nemam usb host,ale myslim,ze by stacilo jen pospojovat piny v tom konektoru napravo, popr.pridat nejaky ten dratek v tom hlavnim kablu,kdyby nebyly ty potrebne piny obsazeny a tim udelat tzv."slepy konec,"kam by vedlo rovnou ty napajeci kabliky a nemusely by se zas vest dratky zpet do konektoru v pda. Bylo by to estetictejsi a ten konektor, by se tam jen vzdycky zasunul.Co vy na to? jinak dobry!

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Jiste je to presne tak - reseni dodám - to co je na fotkach to je provizorium a to proto abych hned nemusel pracne pajet konektor - kdo to nekdy delal tak ví Práve jsem dobil pres USB na 100% necham ted baterii uplne vybít a po te nabít. Pokud se to podari máte to zde.
    Ps: Synchronizace funguje bez sebemensich problemu.

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2004

Prave se hrabu v JAVO edge kabelu Porovnal jsem zapojeni podle Tvojeho schematu a samozdrejme to vubec neodpovida Tak treba kostra je pouze na pinu 1 s klemou na 18.Piny 6,10,21 nic. Zatim nemam mikropajku abych prepajel kabliky a odzkousel to zda to bude fubgovat po uprave. Zatim cekam s cim prijdes.:yes: Jenom dotaz. Kontrolka dobijeni Ti blika i ve vypnutem stavu pri 70% vybití?
    Dada

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2004

Noto je fofr. Nez se clovek rozhoupe k prispevku uz je dobito :yes: . No tak ted jsem napnuty jak dopadnes s nabijenim po tom vybiti.ops:
    Dada

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Ano chová se to stejne jako pri nabijeni pres zdroj.
    Zkousel jsem zatim dobijet primo z PC , z notebooku zde je vse OK .
    Horsi vysledky dobijeni se dostavuji pres USB Hub ktery není napajeny-(no je v nem zapojena ext. vypalovacka a ovladac na bezdratovou klavesnici.
    Napajeny Hub nabiji take bez problemu.
    Podotykam ze podsviceni pri dobijeni je zapnuto na plny výkon a díky mému animovanemu pocasí my ukazuje XCPUScalar vytíženost procesoru na 30% pri frekvenci asi 300 MHZ .

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Citace Původně odesláno od Dada
    Prave se hrabu v JAVO edge kabelu Porovnal jsem zapojeni podle Tvojeho schematu a samozdrejme to vubec neodpovida Tak treba kostra je pouze na pinu 1 s klemou na 18.Piny 6,10,21 nic. Zatim nemam mikropajku abych prepajel kabliky a odzkousel to zda to bude fubgovat po uprave. Zatim cekam s cim prijdes.:yes: Jenom dotaz. Kontrolka dobijeni Ti blika i ve vypnutem stavu pri 70% vybití?
    Dada
    To zapojeni odpovida LOOXu 600 - ten Kabel má dobijet?

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Supeeeeer!
    Dobrá práca! :yes: :yes: :yes:

Mimochodom, nenašiel by sa tu niekto, kto by sa dal na výrobu takýchto káblov? Kľudne by som za to zaplatil aj 1000 Kč.

Ideálna by bola kombinácia USB klient - samec (dobíjateľné), USB host - samica, jack - pre adaptér.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Vyřešíme to i levněji - jen aby fungovalo dobijení z úplně vybite baterie právě si přehrávám Krtka Zahradníka (tu černou bestii) na plné podsvicení s plným zvukem přes repro abych to co nejdřív vybil na minimum.

Budeme k tomu potřebovat ale dva pájecí konektory USB - male a female a ty ani za boha nemohu na netu najit.Tak mi prosím pomožte.

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2004

Vim ze je to na 600. Prodavaji to ale jako kompaktni s 720. Vedl jsem i korespondenci s podporou JAVO (viz uryvek mailu na http://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=5797&dd=0&fi=20)
    je to tam i s citaci ze je to skutecne funkcni i pro 720 a s odkazem na "recenzi" na http://www.clieuk.co.uk/jsyncloox720.shtml.No to jsem si pocetl :no: Psal jsem jim i ze se kabel chova dost "podivne". Odpoved byla ze je to dano velikosti dobijeciho proudu ktery 720 potrbuje a ktery v USB neni. Kdyz jsem se ozval ze jde o mateni zakaznika pokud prez tento problem vydavaji a prodavaji svuj kabel jako dobijeci. Pak uz nikdo neodpovedel. :no:

Ale jak je vidno ceske hlavicky a zlate rucicky (v tomto pripade Tvoje Šebo) zase zvitezili nad imperialisty a zanechali je daleko za sebou. Nekde udelali chybu soudruzi vCine
    Dada

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

Uz nekdo z vas meril proud ktery to pri dobijeni odebira?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Nemohl by jsi mi poslat zapojení toho kabelu - pokud mas moznost , staci par carancu - vychazej ze schematu ktery je v te puvodní diskuzi.Hlavne u USB vubec nevim jestli se to tak kresli. excar@excar.cz

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Citace Původně odesláno od dodox
    Uz nekdo z vas meril proud ktery to pri dobijeni odebira?
    Zmerim to pri dalsim dobijeni s uplne prazdnou baterii.

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2004

Jen co vypadnu z rachoty tak to premaluju k tomu tvemu schematku a poslu.
    Dada

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2004

Citace Původně odesláno od Šeba
    Vyřešíme to i levněji - jen aby fungovalo dobijení z úplně vybite baterie právě si přehrávám Krtka Zahradníka (tu černou bestii) na plné podsvicení s plným zvukem přes repro abych to co nejdřív vybil na minimum.

Budeme k tomu potřebovat ale dva pájecí konektory USB - male a female a ty ani za boha nemohu na netu najit.Tak mi prosím pomožte.
    Mluvil jsem po telefonu s GM v Praze na Sokolovske a maji koncovky na krame v cenove relaci do 10,- Kc za kus. V provedeni samec - koncovka na kabel, samice- koncovka na desku. Pujdu se tam podivat jak to vypada v realu a jestli je to pouzitelne.
    Na webu http://www.elmeco.cz/www/k.html a v katalogu maj usb koncovky ve všech provedení )
    Dada

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Acer N30 a dobíjení přes USB
    Od Danri_ce4you v sekci Acer
    Reakcí: 37
    Poslední příspěvek: 22-07-2006, 23:03
  2. Acer n35 - dobíjení přes USB
    Od Gurun_ce4you v sekci Acer
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 15-07-2005, 00:26