Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS vs. HP

Delta_ce4you (15)|17.2.2005 09:28
Prosim poradte,
Neviem sa rozhodnut medzi dvoma VGA zariadniami.HP 4700 a ASUS a 730w.
PDA budem prioritne na 80% pouzivat na surfovanie po internetu.Preto aj to VGA rozlisenie.
Lenze ako si vybrat? Je rozdiel tych 0,3 palca taky vyrazny u HP 4700, alebo to nestoji za reč?
Cena je u tychto zariadeni tu na Slovensku rovnaka.
Dakujem.
ipf (2136)|17.2.2005 09:41
Kolik myslíš, že ti lidí poradí? Nikdo. Vlastně poradí ti všichni, kdo se ozvou a vyvinou snahu ti něco napsat. A (skoro) každý bude hájit cihlu, kterou si koupil.
Pokud jsi ještě nečetl žádnou recenzi, doporučuji (vzhledem k tomu, že ti jde o surfování po NETu) začít touto.
A pak si můžeš přečíst recenze na jednotlivá zařízení.
A co bych ti doporučil já? Hádej (mám hx4700). A proč? Nemá USB host (takže se ti výrazně omezí počet krámů, které sebou začneš tahat).
Takže, až to všechno prostuduješ a budeš vědět, kterou cihlu ANO a proč, a kterou NE a proč, zeptej se na detaily, možné problémy a jejich řešení.

Delta_ce4you (15)|17.2.2005 10:03
Mne nejde vobec o USB a technicke parametre.Tie mam prestudovane a recenzie tiez.Zaujima ma len displej.
Mne ide o to aby mi niekto potvrdil ci naopak vyvratil, ze napriklad neber Asuse lebo si pokazis oci, ber HP lebo ma sice stejne rozlisenie ale vatsi displej.
Na porovnani diplejov samozrejme niet pochyb o tom kto je kralom, ale je nutne mat takyto velky displej na prehliadanie stranok?
ipf (2136)|17.2.2005 11:14
[QUOTE="Delta"]... je nutne mat takyto velky displej na prehliadanie stranok?[/QUOTE]

Je. Ale nejlépe je stejně si to vyzkoušet sám.
Můj názor na pořadí cihel podle kvality displeje je:
1. HP
2. DELL
3. ASUS
4. FS
Ale je to jen můj osobní názor na základě mého porovnání displ. na vlastní oči.

Zdenek Malinsky (9781)|17.2.2005 11:55
Nemám sice zařízení s VGA, ale měl jsem možnost porovnávat kvalitu displejů u HP, Asus a Loox. Dell v tu dobu nebyl snad ještě ani na trhu. Takže jednoznačně HP, za ním Asus a pak daleko, daleko Loox (ten displejem zklamal, bílá do žluta, skoro jako můj iPAQ 4150).
Takže vol buď HP nebo dovoz Della z USA (u nás je drahý :(( )

Ovšem nejlépe je zajít do obchodu, vyzkoušet a porovnat na vlastní oční bulvy. :D
PavelR. (2184)|17.2.2005 13:49
[QUOTE="Delta"]Zaujima ma len displej.[/QUOTE]

... nemyslim si, ze by existoval VGA displej lepsi nez u hx4700 (a to nejenom, co se tyce velikosti); navic v recenzich a prispevcich majitelu ASUSe je mozne se docist, ze na tom toto PDA neni moc dobre s vydrzi baterie ...

PavelR.
Dzejkob (286)|17.2.2005 15:25
Na stranky jednoznacne HP.Ten displej je urcite ten nej.Ovsem jsou i lidi, kterym nevyhovuje ten touchpad, mezi ktere se radim take a samozrejme cena je u nas asi o 3000Kc vyssi(u Ipaqa).Vydrz v Asusu asi neni to prave orechove, ale s nahradni baterii(kterou uz davaji i do zakl. baleni-ne vsechny obchody) se da dostat na slusnou uroven.Pokud je ale u vas na Slovensku Asus stejne drahy jako Ipaq a chces to hlavne na stranky(tzn. nevadi ti absence joypadu), tak asi neni co resit ;) .
Zdenek Malinsky (9781)|17.2.2005 15:44
[QUOTE="PavelR."]
... ASUS... neni moc dobre s vydrzi ...
[/QUOTE]
Ano, výdrž je problém. Na tu si stěžuje většina žen. Nejen u PDA, ale třeba mobilů a .....

Však vy víte! ;) :D


Aby to nebylo tolik OT:
Kup si HP, větší plátno neseženeš. A čekat na převratnou novinku, tak jen čekáš, čekáš, čekáš, če...., že přijde. A až přijde, bude v očekávání další, takže pokud máš prachy, zajdi do obchodu, nech si je předvést a porovnej. Doporučuji dát na všech prázdný nový word dokument a osvětlení na full koule (pak i na skoro nulu). Koukej kolmo i z různých úhlů. Uvidíš, že čím je bílá bělejší...