Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

active sync prez bluetooth u mdaII

aaischa (660)|15.2.2005 21:29
moc sem to tu hledal a nenasel, predem rikam ze bt stack od widcomu mi nejde nainstalovat takze s microsoftim bt stackem jak nastavit s\nchronizaci s activ syncem prez bluetooth a na notebooku mam bt od msi takze muzu nastavit cokoliv ale prez serial port mi to nejede tak nevim
dort (1212)|15.2.2005 23:16
doufám, že jsem to pochopil správně - MSI bluetooth u notesu a MDA II a nejede Active Sync :-(

dostala se mi do "spárů! MDA II z druhé ruky, takže jsem s tím také chvíli zápasil, ale v mém případě byly problémem předchozí instalace a pokusy minulého majitele, takže jsem raději udělal HR a od píky :((

nechal jsem si v notebooku najít "bluetooth device" -> bez problémů našel MDA II -> nechal jsem je spárovat -> opět na 100%

pak jsem v průvodci MSI - "Bletooth setup wizard" -> 3 položka od shora -> zaškrtnout ActiveSync

Pak jsem se podíval do MSI - "Advance Settings" a tam byl nastaven pro komunikace COM9 :-) a to už jsem bral za vítezství, neb u iPAQu to byla konečná co se PC týká, no a pak příjde ten "nezvyk" - prostě u ikony bluetooth v MDA chybí možnost nastavení :-(

Pak jsem se nažil nějak rozchodit v MDA -> Nastavení -> Systém -> Bleutooth - což bylo zbytečné, neb po spárování MDA a PC, s nastavením portu na COM9 stačí aktivovat v MDA Active Sync a vše běží

jinak vynikající manuálek je zde
aaischa (660)|16.2.2005 15:09
jenze ja v tom msi nemam active sync :(( u ipaqu mi to prez bt chodilo
Pavlucha (1496)|16.2.2005 15:28
[QUOTE="aaischa"]jenze ja v tom msi nemam active sync :(( u ipaqu mi to prez bt chodilo[/QUOTE]

Zkus to popsat nějak lidsky ... v jakým MSI nemáš ActiveSync?
Důvod proč ti nejedou ser. porty?
aaischa (660)|16.2.2005 15:51
me chodej seriovy porty, s mobilem to prez seriovej port jde... problem je v to ze ja nemam v pc v my bluetooth places..kdyz dam bluetooth wizard tak tam nemam sluzbu active sync a prez seriovej port mi to vubec nejde nechtej se spojit ale ipaq sem zvlad nastavit, jenze tam bylo bt od widcommu, jestli muzete nekdo tak mi sem prosiim hodne navod jak to udelat u mda2 prez seriovej port.. mooc dik.
Pavlucha (1496)|16.2.2005 16:04
[QUOTE="aaischa"]me chodej seriovy porty, s mobilem to prez seriovej port jde... problem je v to ze ja nemam v pc v my bluetooth places..kdyz dam bluetooth wizard tak tam nemam sluzbu active sync a prez seriovej port mi to vubec nejde nechtej se spojit ale ipaq sem zvlad nastavit, jenze tam bylo bt od widcommu, jestli muzete nekdo tak mi sem prosiim hodne navod jak to udelat u mda2 prez seriovej port.. mooc dik.[/QUOTE]

... hele, tomu nerozumím, ...
Pokud se ti PDA a PC spáruje, měl bys ActiveSync spustit z PDA, ne z PC, tam jen v ActiveSync nastavíš port, který ti vytvoří BT.

Znamená to na PDA spustit BT, jít do BT settings a vytvořit AS profil ("port"), který nasměruješ an PC.

... ani tohle ti nejde ????
dort (1212)|16.2.2005 16:09
https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=83

tady je kompletní natavení, byť pro iPAQ, ale u PC se nic nemění, tam i najděš v MSI -> Active Sync :-)

a pokud na MDAčku spáruješ zařízení a pustíš active sync

a pokud ani tohle neprojde, tak po ICQ bod po bodu, klidně pomůžu, dělal jsem to včera :-) a v pohodě
dort (1212)|16.2.2005 16:14
[QUOTE="Pavlucha"]

... hele, tomu nerozumím, ...
Pokud se ti PDA a PC spáruje, měl bys ActiveSync spustit z PDA, ne z PC, tam jen v ActiveSync nastavíš port, který ti vytvoří BT.

Znamená to na PDA spustit BT, jít do BT settings a vytvořit AS profil ("port"), který nasměruješ an PC.

... ani tohle ti nejde ????[/QUOTE]

no obávám se, že tohle u MDA II nejde, anebo jsem tuhle alternativu nenašel :-(

jediné co to v BT settings nabízí je: zda ověřovat BT spojení a jen START pro synchronizaci pres Bluetoooth, ale v mometntě kdy se klepne na START tak vyskočí okno, které chce spárování :-( byť jsem je již v té době spárované měl :-(
aaischa (660)|16.2.2005 23:40
no to jo to je problém bt stacku od mrkvošrotu... jak se spouští activ sync s pda? tys myslel prez správce bluetooth?
dort (1212)|17.2.2005 01:27
[QUOTE="aaischa"]no to jo to je problém bt stacku od mrkvošrotu... jak se spouští activ sync s pda? tys myslel prez správce bluetooth?[/QUOTE]

ne, na PDA se zapne bluetooth a automaticky ( pokud je aktivní bluetootj na PC ) se zapně Active Sync :-)
aaischa (660)|17.2.2005 06:27
ja to i klidne spojim prez virtualni bt serial port ale activsync se jen snazi rozpoznat zarizeni a pak napise ze nebylo na portu nelezeno pocket pc nebo msartphone zarizeni :(((
dort (1212)|17.2.2005 12:17
to je divné, tohe by bylo asi lepsi vyresit po ICQ ......

jval (453)|18.2.2005 06:52
pokud se vam to podari rozlousknout, tak se pak hodte nejaky navod, ja to zkousel uz nekolikrat, ale bohuzel se stejnym vysledkem

nastavil jsem v AS na PC port ktery mi vytvoril

hleda, hleda ale nenajde zarizeni

beecher (9270)|18.2.2005 12:14
Pokud se nepletu, tak na PC ten prichozi port musi byt vzdy COM4:...
Nekde jsem to TADY uz jednou popisoval, jak se to ma vsechno nastavit...
aaischa (660)|18.2.2005 14:38
moc diky uz sem to prez icq vyresil byla chyba na moji strane, ja daval na pc odskrtnuty secure connection a ono to muselo byt zaskrtly... jinak mooc diik;) :yes:
dort (1212)|18.2.2005 19:00
[QUOTE="beecher"]Pokud se nepletu, tak na PC ten prichozi port musi byt vzdy COM4:...
Nekde jsem to TADY uz jednou popisoval, jak se to ma vsechno nastavit...[/QUOTE]

nevím, ale mně to chodilo na COM9 a zcela bez problémů :-) tak jak popisu Pavel v navodech - díky za ně :yes:
beecher (9270)|18.2.2005 19:10
[QUOTE="dort"]nevím, ale mně to chodilo na COM9 a zcela bez problémů :-) tak jak popisu Pavel v navodech - díky za ně :yes: [/QUOTE] S WM2k3 SE nebo FE? Tohle byl navod, ktery jsem napsal, kdy se nam o nejakych SE jenom zdalo... :)
dort (1212)|18.2.2005 19:36
[QUOTE="beecher"] S WM2k3 SE nebo FE? Tohle byl navod, ktery jsem napsal, kdy se nam o nejakych SE jenom zdalo... :)[/QUOTE]

já jsem to také provozoval na ne flash MDA II a tam jsou je WM2003 :?: ne SE, anebo jsem v pralese :O
beecher (9270)|18.2.2005 19:42
[QUOTE="dort"]já jsem to také provozoval na ne flash MDA II a tam jsou je WM2003 :?: ne SE, anebo jsem v pralese :O [/QUOTE] Hm, zvlastni, mne to nechodilo skoro vubec... :oops:
Jinak FE = First Edition, tedy klasicke WM2K3...
dort (1212)|18.2.2005 20:12
[QUOTE="beecher"] Hm, zvlastni, mne to nechodilo skoro vubec... :oops:
Jinak FE = First Edition, tedy klasicke WM2K3...[/QUOTE]

:D FE :D tak to mi nějak necvaklo :-)

člověk se stále učí :yes:

díky za to