Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sprite Backup Premium Edition

fury_only_ce4you (259)|15.2.2005 09:46
Má někdo zkušenost s tímto SW?Potřeboval bych poradit, jak dostat zálohovaná data do PPC...
dort (1212)|15.2.2005 09:59
má zkušenost vychází jen z použití s MPX 200, ale předpokládám, že je to stejné ......

fuknčnost následující:

spojit PPC s PC - musí být aktivní Active sync, pak zvolit na PPC odkud obnovit ( šlo vybrat zda jen systémová nebo personální data ) a pak trpělivě vyčkat :-)

BTW kde je Váš problém?
Medved_ce4you (200)|15.2.2005 12:08
Zalezi na tom, co si predstavujes pod "dostat zalohovana data do PC".

Samozrejme existuje mnoho variant:
1. Vytvorit zalohu na PDA a pak soubor se zalohou normalne prekopirovat do PC
2. Pouzit archivaci primo na PC
3. Pokud mas PDA pripojene napr. pres WiFi, jde udelat zalohu na PDA a rovnou rict, ze se bude ukladat na sitovy disk
...

Je toho proste hodne. Zkus definovat presneji pozadavek dostani dat do PC :-)
dort (1212)|15.2.2005 12:13
no mně třeba v této chvíli překvapilo, že Sprite Backup Premium mi nefunguje na MDA II :mad: ( možná je to chyba mezi židlí a klávesnicí ) , neb Space Detective funguje a samotný backup nejde spustit :-(

ale na iPAQ 5550 fungoval k absolutní spokojenosti a přesně jak je popsáno výše :-)

jo ještě jsem si vzpomněl na jeden zádrhel a ten byl způsoben uděláním zálohy pod WM 2002 a po flash na WM 2003 samozřejmě nechodil :-(, ale to je dosti logické, jenže tenkrát jsem na to koukal "jak zjara" :D
fury_only_ce4you (259)|15.2.2005 12:19
No, tak tedy, jde mi o to zazálohovat komplet celé PPC, jak nastavení prog uložených v paměti, tak nastavení PPC...Ale pořád mi není jasno, jak to potom dostat do PPC, když provedu HARD reset...A PPC je tzv. andělsky čisté....
Chuck (284)|15.2.2005 12:28
No jak normálně, ono ti to vytvoří EXE soubor a na ten potom zaťukáš "ťapťátkem" :))
Medved_ce4you (200)|15.2.2005 12:29
V tom pripade je idealni udelat si zalohu na kartu v PDA a v Backup Oprions zvolit "Create self-restoring Backup Files". To zapricini, ze se ze souboru zalohy stane exe soubor, ktery po HR staci jen z karty spustit a vse probehne k naproste spokojenosti :-) Takovy soubor je samozrejme mozne prekopirovat do PC a tam uchovat naveky...
fury_only_ce4you (259)|15.2.2005 12:45
OK, Ďíky....
yasmeene2 (794)|4.3.2005 13:31
Mám problém se zálohou esemesek - po obnovení mi to místo esemesek ukazuje jen prázdné políčka s OK v rohu... vím že to byl nějaký problém, ale co teď? Hr se mi dělat nechce, existuje možnost jak vymazat celý inbox? Třeba za pomoci dbexplorer? Nevíte jaká přesně databáze to je?
st.tom_ce4you (365)|4.3.2005 13:45
[QUOTE="yasmeene2"]Mám problém se zálohou esemesek - po obnovení mi to místo esemesek ukazuje jen prázdné políčka s OK v rohu... vím že to byl nějaký problém, ale co teď? Hr se mi dělat nechce, existuje možnost jak vymazat celý inbox? Třeba za pomoci dbexplorer? Nevíte jaká přesně databáze to je?[/QUOTE]

To se mi také občas stávalo, restorni to znova. Někdy jsem to musel dělat i 4x, ale funguje to.
yasmeene2 (794)|4.3.2005 15:55
tak ani sedmý restore nepomohl..
st.tom_ce4you (365)|4.3.2005 16:24
[QUOTE="yasmeene2"]tak ani sedmý restore nepomohl.. [/QUOTE]

a co je to za verzi?
st.tom_ce4you (365)|4.3.2005 16:25
[QUOTE="yasmeene2"]tak ani sedmý restore nepomohl.. [/QUOTE]

a co je to za verzi? Delal jsi zalohu do PC nebo na kartu?
beecher (9270)|4.3.2005 16:36
Panove, Sprite Backup neni staveny na Phone Edition. Jeho problemy s SMSkami jsem uz vypozoroval hodne davno (jeste, kdyz jsem mel DP2 a delal neoficialni updaty), takze tady nepouze ani svecena... ;)
st.tom_ce4you (365)|4.3.2005 17:40
[QUOTE="beecher"]Panove, Sprite Backup neni staveny na Phone Edition. Jeho problemy s SMSkami jsem uz vypozoroval hodne davno (jeste, kdyz jsem mel DP2 a delal neoficialni updaty), takze tady nepouze ani svecena... ;)[/QUOTE]

Kdepak, od verze 3.x.x je kompatibilni s WM 2003 (FE & SE) PE. Sam jej pouzivam k plne spokojenosti. Obcas zazlobi, ale to tak v 5%. Co ale dnes funguje na 100%, ze? ;)
beecher (9270)|4.3.2005 18:26
[QUOTE="st.toma"]Kdepak, od verze 3.x.x je kompatibilni s WM 2003 (FE & SE) PE. Sam jej pouzivam k plne spokojenosti. Obcas zazlobi, ale to tak v 5%. Co ale dnes funguje na 100%, ze? ;) [/QUOTE]
No, ja zkousel verzi 3.0.0 Premium Edition a neumela to (pravda pred pul rokem).
yasmeene2 (794)|4.3.2005 19:18
Mám 3.1.1, backup na kartě. Mě je jedno jestli příjdu o ty esemesky, jenže mě když teď příjde zpráva tak se mi furt zobrazi jenom to 0k - nejde to otevrit vymazat nic. Takže sem bez inboxu, outbox je v pořádku. Nevíte třeba jak "reinstalovat" outlook nebo ho komplet zrestartovat? Já nechci HR :)
st.tom_ce4you (365)|4.3.2005 21:56
[QUOTE="yasmeene2"]Mám 3.1.1, backup na kartě. Mě je jedno jestli příjdu o ty esemesky, jenže mě když teď příjde zpráva tak se mi furt zobrazi jenom to 0k - nejde to otevrit vymazat nic. Takže sem bez inboxu, outbox je v pořádku. Nevíte třeba jak "reinstalovat" outlook nebo ho komplet zrestartovat? Já nechci HR :) [/QUOTE]


Tak pri restoru vyskrtni "email", tim se ti neobnovi zadny ucet v inboxu tudiz ani sms.
beecher (9270)|5.3.2005 04:40
[QUOTE="yasmeene2"]Nevíte třeba jak "reinstalovat" outlook nebo ho komplet zrestartovat? Já nechci HR :) [/QUOTE] Pouzij eXEdonu utilitu na praci s internimi databazemi, cimz muzes promazat ty vadne SMSky...
yasmeene2 (794)|5.3.2005 13:13
[QUOTE="beecher"][QUOTE="yasmeene2"]Nevíte třeba jak "reinstalovat" outlook nebo ho komplet zrestartovat? Já nechci HR :) [/QUOTE] Pouzij eXEdonu utilitu na praci s internimi databazemi, cimz muzes promazat ty vadne SMSky...[/QUOTE]

Jo to bych rád, jenom nevím ktrá z těch databází to je.. Jinak díky st tomo - to že sem si měl vyškrtnout email z backupu mě mělo napadnout - celý včerejšek mi nechodily esemesky :) Jinak když sem vyškrtl z backupu jen sms (a ne celý email) tak mi zcela zmizl acount SMS - taky výborný. Stáhl sem si poslední verzi SB tak třeba už to dělat nebude.
jval (453)|7.3.2005 09:18
Takjá taky přidám názor na Sprite.

Mám verzi 3.1.4 a funguje na MDA2 naprosto spolehlivě.

Před restorem je třeba ale nastavit správný datum a čas.

Snad jen jediná chybka, která mi vadí. Po restore se mi zdvojí budík.

Když prostě začne zvonit, tak je tam dvakrát.
docc1 (101)|27.9.2005 09:51
zdravim, mam taktek SBP 3.1.4, zaloha i casovana zaloha beha v poho, i ty sms jsem odznacil, takze to snad bude taky ok.
mam ale problem s pinem. kdyz si nastavim aby mi to delalo samo zalohu treba v 4 rano, tak ono se to po skonceni backupu restartuje, ale kdyz musim zadat pin, je to tak nejak do doby nez vstanu vlastne vypnute, teda telefonicka cast.
takze jsem vypnul pozadavek na pin, ale to je pak mda "priserne pomaly", nez cokoliv otevre nebo spusti, a hlavne, kdyz dam v pruzkumnikovi smazat - odstranit nejaky soubor, objevi se takove to kolecko jakoze pracuje, a pracuje takhle DOKUD ho neschodim krizkem...
soubor se sice smaze, ale ne klasickou cestou. tusite nekdo? delalo to nekomu?
dekuji
hybo (3107)|27.9.2005 09:57
hmm, mne to funguje OK...pazdopadne, muzes zrusit reset after backup, takze i PIN si muzes nechat zaplej a az rano restartovat....ale ja s restartem problem nemam, rano je vse OK...PIN ale nepouzivam...
docc1 (101)|27.9.2005 10:19
jasne, tohle me taky napadlo.
resim ale spis proc je to tak pomaly bez toho pinu... pin me nekdy otravuje kdyz pres kolebku instaluju nove veci, tak jsem si ho proste chtel nechat vypnutej... :(
docc1 (101)|13.10.2005 20:08
tak zaloha vyresene, do exe souboru na kartu, vse funkcni a ok, jen jenda vec nefacha.
v active sync na pda mi zmizela volba synchronizace pres bluetooth.
ale pritom spojeni s gps zustalo a je naprosto funkcni.
nepomohlo ani znova sparovat s pc.
nevite nekdo co je za problem? stalo se vam to?
diky
ninja_ce4you (102)|13.10.2005 22:27
Me zase po obnove ze zalohy prestane fungovat CompactFlash GPSka (Navilock), musim vzdy preinstalovat ovladace.

Myslim ze Sprite ma problemy s nekterymi soubory ve /Windows/ adresari, muze to byt stejny zadrhel.
hybo (3107)|14.10.2005 08:51
mate nastavene zastaveni procesu pred zalohou? ono nektere soubory, co jsou pouzivany systemem a blokovany nejdou zalohovat, tohle by mohlo pomoci...
docc1 (101)|14.10.2005 08:59
[QUOTE="hybo"]mate nastavene zastaveni procesu pred zalohou? ono nektere soubory, co jsou pouzivany systemem a blokovany nejdou zalohovat, tohle by mohlo pomoci...[/QUOTE]

jj, to mam...
sem zjistil ze on jako by vyhodil sparovani s pc, preste ze ho tam vidim, a na jeho misto tedy na port 4 mi hodil gps...
tak zkusim obe sparovani zrusit, udelat nova a uvidim
osch (1330)|23.10.2005 18:05
ahoj. mam SpriteBackup v. 3.1.4. a mám dotaz. I přes to, že mam v nastavení zaškrtnutou volbu nechávat v cílovém adresář určitý počet záloh, tak tato funkce nefunguje. :?:
Druhá věc které jsem si po začátku používání SB všiml, je občasné samozapmutí cihly a následné vypnutí. Toto se ale neděje dle nastavení v systému, kde mám nastaveno po 30 s vypnout podsvětlení a po dalších 30 s i cihlu, ale takto se to neděje. Zapne se cca na 15 - 20 s a pak se hned vypne. :?:
Díky za případné postřehy. ;)
hybo (3107)|23.10.2005 18:10
Jak presne Ti to nefuguje? Co to znamena? nenechava Ti urcenej pocet, nebo nic nemaze? Mas jiste spravne nastaven adresar? Co se tyce zapnuti, nemas nastaveno automaticke zalohovani?
osch (1330)|23.10.2005 18:25
K tomu samo zapínání. Mám nastaven autobackup, ale na 4:00 ráno každý den. A samo to zapíná kdykoliv. Jde jen o to, kdy si toho všimnu.

A s tím adresářem. Nastavuje se jenom kam chceš ukládat zálohy. A pak se nastavuje počet záloh, které má nechat v tom adresáři. A problém je, že je nemaže. Tzn. za týden tam mám ňákejch cca 25MB krát sedm (a to nezálohuju .exe a .dll). A ta karta není nafukovací, že :no:

Ještě by mě zajímalo, co přesně znamená, když v restore options zaškrtnu možnost Enable device upgrade mode.
TheMelin (1642)|23.10.2005 18:31
Tak Enable Upgrade Device znamená, že když vyjde na tvé zařízení upgrade Firmware, ze Sprite Backup máš možnost po upgrade firmware nahrát zpět zálohu, kterou jsi měl ještě se starým upgrade. Provedl jsem to na Looxu a musím uznat že to funguje.
K samozapínání: To samozapínání nezpůsobuje SB, ale jiný program. U mne to třeba dělá pošta, která chce v půlhodinových intervalech stáhnout poštu. Zařízení se zapne a po chvilce vypne.
Mashe (622)|14.11.2005 10:57
zdravim, mel bych otazku (mam 3.2.0.538) ... kde se tam vypina heslo? nepotrebuju abe se me to zalohovalo s heslem pokazde
u automaticke zalohy me to nevadi, ale kdyz dam rucni zalohu tak uz me to zacina iritovat tam furt neco tukat .. a nikde jsem nenasel ze by se to dalo zrusit .. nejspis sem neco prehlidl

poradi nekdo?

predem dikes
TheMelin (1642)|14.11.2005 12:09
Dáš option/ Backup option/ General Backup option a zde máš zatrhlé Encrypt backup. Tak to odškrtni a nebude to chtít heslo ;)
Mashe (622)|14.11.2005 16:55
[QUOTE="TheMelin"]Dáš option/ Backup option/ General Backup option a zde máš zatrhlé Encrypt backup. Tak to odškrtni a nebude to chtít heslo ;) [/QUOTE]

dikes
Mashe (622)|4.2.2006 13:56
zdravim

na strankach spritu jsem nasel todle
Device Upgrade Mode
Safely restore across ROM upgrades or to different models of device

znamena to ze pomoci sprite backupu muzu upgradovat ROM? pripadne mate s t im nekdo zkusenost a jak na to?

dikes
osch (1330)|4.2.2006 14:18
Viz. tady. Příspěvek TheMelina
Mashe (622)|12.6.2006 12:26
dotaz .. posledni dva dny kdyz se me zapne backup tak se nacte, spocita si kolik potrebuje mista, a ve chvili kdy ma zacit samotna zaloha tak se restartuje cihla .. nevite cim to muze byt? mam verzy 3.1.4