Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

rx3715 - po 2 mesicich pouzivani

_blackBone (271)|14.2.2005 15:14
Ahoj,

nejsem zadny "pokrocily" uzivatel ppc, takze se mi po cca 2 mesicich kazdodenniho pouzivani me 3715 nahromadilo nekolik drobnosti.

1] kdyz pustim synchronizaci, ActiveSync skonci na tom, ze neustale synchronizuje bud 5 nebo 6 souboru stale dokola. Musim ho rucne zastavit. Mam nekde neco vyresetovat nebo preinstalovat, aby to zacalo pracovat normalne?

2] kdyz jsem mel zapnutou pravidelnou archivaci, vzdy po ni probehla synchronizace uplne vsech souboru i pres ActiveSync. Je to normalni? Trvalo to treba 20 minut ... (btw a hned po jedne takove "velke" synchronizaci zacaly problemy popsane v bode 1] - ale to je jen muj dojem)

3] sama od sebe mi prestala fungovat synchronizace pres IR. Pres USB je v pohode, jenze ja si do prace stojanek netaham, proto me to stve. Poslani souboru z PC na PDA pres IR jde, takze porty funguji v poho, nejde jen ta synchronizace :((

4] jen takovy postreh - kdyz je PDA na nabijecce nebo je vybite pod 30% (ale to jen nekdy) - nefunguje psani treba "K". Zkousel jsem to snad 20x za sebou, v nabijecce to psalo "lc", po vytazeni "k" :evil:

5] PDA mi prisel v originalni krabici od azKancelar (ti to objednali u AC computers). Kdesi jsem cetl, ze by tam mely byt nejake kupony od HP na download aplikaci, jenze jsem je nenasel, ani nic podobneho. Muze mi nekdo rict, jak to ma vypadat nebo kam to byva vlozeno?

btw nevi nekdo, kde najdu nejakou mapu, jak psat pismenka pro jednotlive nastroje - napriklad InterWrite, LetterRecognizer, atd...? Palm mel takove nalepky, urcite by mi pomohlo neco podobneho, treba takove R nenapisu nikdy na prvni pokus :?

Mockrat diky,

Honza
Zdenek Malinsky (9781)|14.2.2005 16:54
Začnu od konce. InterWrite atd.mají nápovědu a tam je všechno popsané. Dokonce umí diakritiku. Osobně to nepoužívám, ale vyzkoušel jsem a mohu říci, že je to mnohokrát lepší, než palmí grafitti.

5/ Zda mají být kupony na soft u tohoto modelu nevím, koukni do recenzí a popř.kontaktuj prodejce. Toto je jeden z důvodů, proč mám raději kamenné obchody.

4/ Myslíš psaní na softklávesnici nebo rozpoznávání písma? Zkus češtinu odinstalovat a zase nainstalovat.

3/ A BT synchronizace jde? Koukám, že synchronizuješ na 2 PC. Máš to vůbec správně nastavené v AS? Myslím synchronizace s 2 PC?

1 a 2/ Četl jsi
tento článek? Koukni, jak to máš a zda-li správně nastavené. Jinak asi zazálohovat data, HR a vše znovu nainstalovat (jako první lokalizaci), popř. přeinstalovat AS.
_blackBone (271)|14.2.2005 17:20
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Začnu od konce. InterWrite atd.mají nápovědu a tam je všechno popsané. Dokonce umí diakritiku. Osobně to nepoužívám, ale vyzkoušel jsem a mohu říci, že je to mnohokrát lepší, než palmí grafitti.

5/ Zda mají být kupony na soft u tohoto modelu nevím, koukni do recenzí a popř.kontaktuj prodejce. Toto je jeden z důvodů, proč mám raději kamenné obchody.

4/ Myslíš psaní na softklávesnici nebo rozpoznávání písma? Zkus češtinu odinstalovat a zase nainstalovat.

3/ A BT synchronizace jde? Koukám, že synchronizuješ na 2 PC. Máš to vůbec správně nastavené v AS? Myslím synchronizace s 2 PC?

1 a 2/ Četl jsi
tento článek? Koukni, jak to máš a zda-li správně nastavené. Jinak asi zazálohovat data, HR a vše znovu nainstalovat (jako první lokalizaci), popř. přeinstalovat AS. [/QUOTE]

ahoj,

dik za zpravy, ale:

BT jsem nezkousel, nemam ho v notebooku a nechce se mi do nej investovat, pro moje potreby staci IR a USB.

Nesynchronizuji 2 PC, mam jeden notebook a s nim pracuji. Jednou ho necham v praci (kolebku mam jen doma) a pristi den nemuzu synchronizovat - odtud asi dojem, ze mam 2 PC.

Kupony - ano, dival jsem se do recenzi, maji tam byt. Muj dotaz znel, jak vypadaji, abych nevypadal jako hlupak, kdyz mi odpovi - otevrete prirucku na strane 78 a ten cernobily formular jsou ony kupony - chtel jsem jen vedet, co muzu cekat, dokazu si predstavit, ze i seriove cislo PPC muze byt kuponem na download z HP. IPAQ dorazil v zapecetene krabici od AC comp. takze nepredpokladam, ze je nekdo "ukradl".

Ano, vsechno znovu preinstalovat, vymazat - to je vzdy reseni - ale ne elegantni. Predstavuji si radu typu v c:\prg files\microsoft\active sync je log.txt a tam je seznam nesynchronizovanych souboru - proverte je, zda existuji, muze s nimi byt problem. Ted nemam, ceho bych se chytil - AS mi nedava ani jmeno souboru, ktery synchronizuje, takze vubec netusim, v cem to muze byt :dead:

Diky,

H
simonik2 (95)|14.2.2005 20:08
Moje zkušenosti jsou dvě negativní:
- malá tlačítka
- napájení přes synchronizační kontakt. To mě překáží při používání PDA v držáku v autě :-((
_blackBone (271)|15.2.2005 11:13
InterWrite ma napovedu?

Muzu se zeptat kde? Vcera jsem to proklikaval a nic jsem nenasel :(

Diky
Zdenek Malinsky (9781)|15.2.2005 11:42
Já už tu hrůzu nepoužívám, ale určitě tam je. Zkus v pravo dole , kde se vysunuje soft klávesnice - ploška pro psaní a přepíná druh rozpoznání nebo vedle je šipka. Můžeš zkusit start > help nebo v menu nejdi InžerWrite, klikni na ní a tam by to mělo být.
_blackBone (271)|15.2.2005 15:59
aha - dik, to jsem potreboval (myslim ty znaky) :)

a muzu se zeptat, pokud je bezne psani hruza, tak co pouzivas pro psani?

co ty kupony? nenakopnes me, jen abych vedel jak to vypada a co mam hledat?

dik
Zdenek Malinsky (9781)|15.2.2005 16:25
Takže nakonec našel. ;)
K psaní používám buď soft nebo BT klávesnici. To rozpoznávání písma mě nebere a je hrozně pomalé. Když se spletu nebo mi to rozpozná jinak, zdržuje to. Co vím ze srazů, používá to minimálně lidí.
Jsou tam 3 druhy na výběr. Jedno je podobné palmímu grafitti, aby si rychleji přivykli na jiné, pak interwrite, co umí i diakritiku a ještě jeden, co rozpoznává přímo písmo, ale u toho jsem to asi nepochopil a ani mi to nešlo. Píšu jako pra..., takže jedině klávesnice.

Hrůzou jsem myslel velkou češtinu. Používám teď k plné spokojenosti malou češtinu od Moravie.

S kupony ti neporadím, u mého modelu nebyly. Koukni zde na obrázky v recenzích HP, možná to objevíš, ale hádal bych, že Ti to tam nedali.
vampyr (32)|16.2.2005 17:48
Ty kuponky asi nemá nikdo, taky jsem je v krabici marně hledal a nenašel, tak jsem je přestal řešit a mám klid.
cyrilsvet (56)|16.2.2005 17:58
To nejsou kuponky, ale vouchery a kod je nalepeny na tenke brozurce se zelenou hlavickou - HP iPAQ PocketPC Your Software, Your Choice. Alespon tak jsem to dostal ja. A jeden ten voucher jsou 4 body. Tak se zkus mrknout...
chromos (116)|19.2.2005 14:44
Je to osmistránková brožura a vypadá takhle:

_blackBone (271)|19.4.2005 17:05
vidite, tuhle brozurku tam vubec nemam :((

btw da se za ty kupony vubec neco rozumneho stahnout?
JiH_ce4you (149)|19.4.2005 19:56
[QUOTE="_blackBone"]
vidite, tuhle brozurku tam vubec nemam :((
btw da se za ty kupony vubec neco rozumneho stahnout?[/QUOTE]

Tady

Tay kupony urcuji pocet bodu. Treba k hx4700 byly 4 body.
Jsou tam pomerne zajimave veci. Napriklad SPB Pocket Plus

Jirka