Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 35

Téma: LOOX 720 a HP Wireless Bluetooth folding keyboard

Nováček
    Registrace
    Feb 2005

Tak jsem si pořídil tuhle klávesničku (HP Wireless Bluetooth folding keyboard) a po pár minutkám testování jsem přišel na nemilou věc. Pokud píšete rychle - začnou se pravidleně některá písmenka vynechávat nebo se stane, že se dokonce prohodí (písmenko napsané jako druhé se objeví na displeji jako první). Pokud píšete velmi rychle, tak je to každé druhé. Máte někdo podobné zkušenosti? Je to nejspíš způsobeno bezdrátovým přenosem, ale v tom případě by mohla mít klávesnice nějaký buffer, aby se vše korektně a postupně odesílalo. Jak je na tom ve srovnání Think Outside Stowawy Bluetooth keyboard? Díky za reakce
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    May 2006

Podařilo se Vám vyřešit problém s touto klávesnicí. Uvažuji o koupi této klávesnice a bojím se že bude mít stejnou dětskou nemoc. .
    Vyřešil jste nějak diakritiku?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Ted jsem prave koukal na stranky Sunnysoft - zdali pro nas ve 3Q nepripravuji nejake prekvapeni a videl jsem tam podporu pro tuto klavesnici.Tak to zkuste.

Nováček
    Registrace
    Feb 2005

Citace Původně odesláno od termit
    Podařilo se Vám vyřešit problém s touto klávesnicí. Uvažuji o koupi této klávesnice a bojím se že bude mít stejnou dětskou nemoc. .
    Vyřešil jste nějak diakritiku?
    Problém se mi nepodařilo vyřešit. A opravdu se obávám, že se bude vyskytovat u každé BT klávesnice. Pokud je to jen trochu možné, tak si to v obchodě nejprve vyzkoušet.
    Ale dá se s tím žít Musíte si najír rytmus (rychlost psaní) takový, aby to psalo korektně. Vynechávání písmenek se objevuje opravdu jen při rychlém psaní - ale trochu to zamrzí. Já to vyřešil tak, že jsem koupil ještě USB klávesnici: http://194.228.220.120/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=8855 - je fakt malinkatá . Pokud vím, že se bude psát hodně a rychle beru s sebou USB, pokud to bude psaní normální, tak beru BT
    S diakritikou nebí problém ani u USB ani u BT - a to díky AEK Map (Umožní to i přiřadit jakékoli klávese jakýkoli znak - já si udělal hybrid mezi ang a cz. A múžete si přepínat mezi 4 typy.)

Nováček
    Registrace
    Feb 2005

Dodatek:
    řešením daného problému by bylo kdyby měla klávesnice nějaký buffer kam by se jednotlivé stisky kláves ukládaly a postupně se odesílaly. Je klidně možné, že některé klávesnice ho mít budou... :?:

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

fockey : ten samý problém mám u USB klávesnice UMAX Lumix 610... Když píšu rychle, nestíhá... Musím psát s rozvahou

Kdyby někdo věděl, jak na to, bylo by to prima.

Z.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

No, nemyslim si, ze by to ta klavesnice nestihala odesilat. Kdyz BT stiha prenaset nekolik set kilobitu za sekundu, tak nejake par bajtove psouknuti, ze...
    Spise mozna bude poblem na stranach PDAcek v tom, ze tam neni standardne HID profil a resi se to pres ovladac, ktery asi podle vseho prijme signal a ten se snazi nejak pretransformovat do vysilani stisku klaves do WM...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Asi máš pravdu... Ten výraz "nestíhá" nebyl na místě. Každopádně je nějaká vyhlídka, že by se to časem nějak vyřešilo?

Z.

Nováček
    Registrace
    Feb 2005

Hmmm... souhlasím s beecherem... nejspíš bude chyba na straně PDA.

To Mlok: já taky používám i USB klávesnici BenQ Mini Budy 6512-ME, sice se taky občas stane, že vypadne písmenko, ale je to tak málo, že proti BT klávesnici je to neporovnatelné... trochu to zamrzí, kde asi udělali soudruzi z NDR chybu?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Tak já nevím.
    LOOX 720, USB Host kablík a v něm USB Genius K 639, TextMaker a LEng.
    Mydlím do klávesnice co nejrychleji, jako kdysi na piánu, tudíž nejvyšší možnou dosažitelnou rychlostí, kterou jsem schopný plynule po sobě střídat prsty 5 až 2 a zpět a oběma rukama současně.
    Všechna písmenka (česká, ostatní) jsou na displeji okamžitě!
    To samé jsem zkusil s Pocket Wordem. Totéž.

Spíš bych to tedy viděl ve způsobu psaní a mechanických vlastnostech konkrétní klávesnice.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Fockey + Milan Švec : Je to divný, z vašich odpovědí vyplývá, že různé USB klávesnice mají v tomto směru různé vlastnosti. Osobně jsem šel do UMAX Lumix 610, protože se v ni snoubilo několik pro mě zajímavých parametrů... USB, velikost, podsvícení za rozumnou cenu... Ale o to tu teď nejde.

Zajímalo by mě, zda nemůže být problém na straně PDA ve smyslu toho, že já např. používám lokalizaci InterWrite 8.5 Pro od SunnySoftu, zatímco Ty, Milane, máš LEng...

Hezkou neděli
    Z.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Ja si teda dneska opet koupim AAAcka baterky do te moji HP BT klavky a vyzkusam to, protoze pisu docela rychle. Jedu LEng, takze pokud to bude v pohode, tak je asi opravdu problem v IW. Coz nebude tak prekvapujici, ze...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Není to v IW.
    Odinstaloval jsem LEng a zaktivoval CS Interwrite (bez AEKMap).
    Zopakoval jsem všechno jako předtím s LEngem (viz výše). Chovalo se to úplně stejně (Pocket Word i TextMaker, jenom bez češtiny).

Je to skutečně jenom ve způsobu domáčknutí klávesy. Jdou-li prsty shora a nadoraz (když jsem si k tomu sedl a klávesnici položil na stůl), nikdy nechybí žádné písmenko. A to jsem do toho mydlil několik řádků za sebou v kuse, mockrát a různě za sebou.
    Jak jsem u toho předtím ležel a měl to celé na kolenou, poloha prstů byla jiná a někdy prostě jenom nedošlo k domáčknutí.
    Pak klávesa prostě nereaguje a písmenko může chybět.

Nováček
    Registrace
    Feb 2005

Budu také dnes odpoledne testovat a napíšu jak to dopadlo... Vyzkouším i TextMaker.
    Zkoušel jsem to zatím jen v PocketWord s AEKmap a IW 8.5...
    Popřípadě zkusím i variantu s LEngem a bez AEKu...
    Pak dám vědět jak jsem dopad

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Zkoušel jsem to znovu, opět IW 8.5 Pro a AEK... opravdu se musí do toho pořádně bušit a dávat pozor na prstoklad... Přeci jen je to oproti klasický velikosti trochu rozdíl a já mám ruce jak lopaty...

Z.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. bluetooth Folding Keyboard FA802AA
    Od delux_ce4you v sekci + Komunikace & Synchronizace
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 04-12-2007, 18:08
  2. mChat a HP folding Bluetooth keyboard
    Od Mlok_ce4you v sekci Obecné problémy
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 03-10-2006, 07:09