Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Návod: Widcomm Bluetooth stack 1.5 pro MDA/XDA 2

yasmeene2 (794)|13.2.2005 23:38
Toto je návod jak zprovoznit bluetooth Stack od Widcommu verze 1.5.0.2000 na MDA/XDA 2 (jedno jestli SE či ne), převzatý z xda-developers a doplněný o mé poznatky. Ač sem kdesi psal, že neschvaluji takovéto řešení, nakonec sem se kvůli bluetooth modemu k němu uchýlil (modří vědí proč).

Co vám instalace přinese a o co přijdete:

Pro:
-Možnost použít bluetooth jako PAN (private area network), tzn. přistupovat na svůj počítač jako na síť a obráceně – prostě sdílet si disky.

-Možnost hraní her přes bluetooth.

-Obecně kvalitnější ovladač bluetoothu.

Proti:
-Nebude vám fungovat profil headset a hands-free – pakliže je používáte, není vám určen tento návod

-Nepříliš sofistikované řešení – zbytky po původním bluetootu

-Obecně větší nároky na paměť.

Takže se dáme do toho.

Co budete potřebovat?
Krom Activesyncu (samosebou), nějaký ten program na úpravu registrů (např. Resco explorer) a dva níže přiložené soubory.

Jdeme na to.

1.Proveďte zálohu – to beru jako samozřejmost, vždy se něco může vymknout kontrole. Jelikož zpětná odinstalace je dost složitá (skoro nemožná), doporučuji si zálohu uschovat někde na pc.

2. Odinstalujte všechny BT utility (jako Bttools, BluetoothGPS, apod.), vypněte z today Bt Profil (ten máte jistě vypnutý protože nepoužíváte headset..), ujistěte se že máte vypnutý bluetooth, proveďte soft reset.

3. Na PDA v adresáři windows přejmenujte BTCEIF.DLL na cokoliv jiného (třeba BTCEIF.DLL.BAK) - tento soubor je jen ve wm2003 -v SE už není.

4. Zkopírujte VŠECHNY soubory z přiloženého „Widcom15.zip“ do adresáře windows – POZOR některé soubory jsou skryté a systémové, ujistěte se, že jste zkopírovali opravdu všechny!

5. Importujte registry z registry.reg (soubor najdete v přiloženém souboru registry.zip) – jednoduše soubor zkopírujte do pda a spusťte.

6. Zkopírujte BTTrayCE.lnk do adresáře windows\StartUp (soubor najdete v přiloženém souboru registry.zip)

7. Pokud chcete odstranit původní ikonu Bt smažte celou větev „BTIcon“ z registru: [HKEY_LOCAL_MACHINE\Services\BTIcon]

8. Pro zbavení se otravné hlášky, když se snaží Bt zapnout, vymažte celou větev „3“ z registru: [HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Bluetooth\Transports\builtin\3]

9. Soft resetujte a užívejte nového bluetooth…
miroslav_ce4you (219)|15.2.2005 19:13
yasmeene2

Mam otazku:
a da sa pripojit na internet cez BT ?

PC -> DPA -> Internet

dakujem za info!
yasmeene2 (794)|16.2.2005 14:20
[QUOTE="miroslav"]
Mam otazku:
a da sa pripojit na internet cez BT ?
[/QUOTE]

No já to dělám přez activesync - zpáruju a je to, ale ty bys chtěl vědět jestli funguje jako network acces point, že?

Teoreticky by mělo jít nastavit (ač tušim že Pavlovy Kozovy se to nepodařilo) tak že na kartě připojující mě do internetu zatrhnu sdílení a jako připojení k domácí síti vyberu Bluetooth Network, pak je už jen otázka jak nastavit pédéá. Jdu to nějak vyzkoušet.
aaischa (660)|17.2.2005 13:37
a vam vdem se to zdarilo nainstalovat?? ja mam wm 2003(ne se) 1.72 a kdyz sem udelal vse podle navodu tak mi to neslo jenom to psalo at vlozim bt adapter to mdačka :evil: prosíím pora'dte
yasmeene2 (794)|17.2.2005 19:39
[QUOTE="aaischa"]a vam vdem se to zdarilo nainstalovat?? ja mam wm 2003(ne se) 1.72 a kdyz sem udelal vse podle navodu tak mi to neslo jenom to psalo at vlozim bt adapter to mdačka :evil: prosíím pora'dte[/QUOTE]

Zkontroluj si, jeden po druhém, jestli si do windows zkopíroval opravdu všechny soubory, to znamená i ty skryté.
Dawe_ce4you (83)|17.2.2005 20:42
nejak nemůžu najít v adr windows soubor BTCEIF.DLL :? (a to mám zaplé zobrazovat všechny soubory)
Můžu to tam nahrát i když tam tento soubor není???
yasmeene2 (794)|17.2.2005 20:57
[QUOTE="Dawe"]nejak nemůžu najít v adr windows soubor BTCEIF.DLL :? (a to mám zaplé zobrazovat všechny soubory)
Můžu to tam nahrát i když tam tento soubor není???
[/QUOTE]

Rozhodně. To je jen pro ty co ho tam mají.
yasmeene2 (794)|17.2.2005 21:25
[QUOTE="aaischa"]a vam vdem se to zdarilo nainstalovat?? ja mam wm 2003(ne se) 1.72 a kdyz sem udelal vse podle navodu tak mi to neslo jenom to psalo at vlozim bt adapter to mdačka :evil: prosíím pora'dte[/QUOTE]

ještě mě napadlo, tohle to píše když nemáš zástupce bttrayCE ve StartUpu.
aaischa (660)|17.2.2005 23:29
dik zitra zkusim :)
ElSoft (1244)|13.8.2005 21:46
nevim zda to nekomu pomuze ale udelal jsem CAB ktery za vas nakopíruje soubory do windows a zastupce do StartUp, dale prida zaznami do registru.
Co neudela?
1. zaloha je na vas
2. neodinstaluje BT utility
3. neprejmenuje BTCEIF.DLL na cokoliv jiného (třeba BTCEIF.DLL.BAK), ja ho tam sice nemel ale predpokladam kdyz tam bude ze se pepise
7. a 8. neodstrani zaznami v registrech po starem BT, kdo chce at si je smaze, jde to i bez toho
9. Soft reset je take na vas
EDIT: tak bod 7. a 8. je vyresen v Widcom15BT2.zip
blackdot_ce4you (139)|15.8.2005 14:43
Asi to neposlape na MDA Compact co? :-(
ElSoft (1244)|16.8.2005 16:16
tak to ti nepovim (v tom ze je to SE by problem byt nemel), ale muzes to zkusit, vse si peclive za zalohuj a pak dej vedet:yes:
osch (1330)|19.8.2005 10:26
to yasmeene2:

ahj. nainstalil jsem. vse v poho, ale jediné co se mi podařilo rozchodit byl ActiveSync. Nemohl by si, prosím, pokud máš s tímto stackem větší zkušenosti napsat nějaký menší návod pro nastavení ? ;) Díky
yasmeene2 (794)|19.8.2005 17:29
[QUOTE="osch"]
........napsat nějaký menší návod pro nastavení ? ;) Díky[/QUOTE]

Tu
Stanik_ce4you (77)|19.8.2005 22:37
Tak me to na MDAc neslapalo,ale je taky mozny, ze jsem neco udelal spatne. Psalo to neco o nedostatku pameti a ze to z toho duvodu nemuze zapnout BT.
osch (1330)|20.8.2005 21:42
to yasmeene2:

díky ale jak jsem napsal:[QUOTE="osch"]....ale jediné co se mi podařilo rozchodit byl ActiveSync. [/QUOTE]

Já se ptal jestli nevíš jak nastavit, aby mimo AS fungovalo i jiné připojení. Tedy: Jak sem pochopil na začátku mělo by jít:[QUOTE="to yasmeene2"]Možnost použít bluetooth jako PAN (private area network), tzn. přistupovat na svůj počítač jako na síť a obráceně – prostě sdílet si disky.[/QUOTE]děkuji :)
yasmeene2 (794)|21.8.2005 16:52
[QUOTE="osch"]
Já se ptal jestli nevíš jak nastavit, aby mimo AS fungovalo i jiné připojení... [/QUOTE]

Ah pardon sem se uhlíd :)

Tady a tady
vajgl72 (1)|19.9.2005 13:21
nemate nekdo nebo nevite kde stahnout pocket plugfree? ten soft na BT co ma v sobe mda 2 je skoro nepouzitelnej......
nitro157 (15)|9.6.2006 16:46
Neviem preco, lae stale mi to oznamuje ze nemam dost pamate na bluetooth, nepodari sa mu spustit. Mam ROM 2.06 WM2003SE. Nestalo sa to este niekomu? ake je riesenie?
ElSoft (1244)|9.6.2006 17:17
stávalo se mi to na stejné ROMce a Widcomm BT Stack musel jít pryč:no: => HR
nitro157 (15)|30.6.2006 10:40
[QUOTE="ElSoft"]stávalo se mi to na stejné ROMce a Widcomm BT Stack musel jít pryč:no: => HR[/QUOTE]

A nevies ako to je z 2.03WWE, ide ti to? Mne to stale vypisuje tu hlasku s nedostatkom pamate. Fakt ma to irituje, lebo som bol na widdcomm zvyknuty tak by som ho velmi rad pouzival
ElSoft (1244)|30.6.2006 12:46
na WM5 jsem to nezkoušel, přeci jen už je to dust překopaný systém a tohle je velký zásah do systému a vedlo by to podle mě jen k HR
nitro157 (15)|30.6.2006 13:45
Mne prave HR nebolo treba, stacilo to odinstalovat. Ale stale mi to neslo poriadne spustit, iba ked som natvrdo spustil ten BTMgr.exe s windows adresara. Vtedy sa to obcas spustilo, ale ja mam vo zvyku mat BT stale pustene. Vzdy pri starte mi napisalo, ze nema dostatok pamate. skusal som to aj na cisty system.
mragony (3)|26.11.2006 13:52
Ja jsem mel uplne stejny problem. Na windows mobile 5 na Variu se mi nepodarilo dostat widcomm BT stack. Pokazde mi napsal ze nelze nainstalovat.

Nicmene zkousel jsem i BroadCom BT stack, a ten mi po kazdem pokusu o nastavovani BT nebo jeho zapinani napsal ze nemam dostatek drivers memory. Dale psal ze bych mel provest normal restart, a pak zapnout BT... Rovnez jsem to zkousel na uplne cisty system a stale ta sama vec... Nevite nekdo co s tim?