Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zamčení tlačítek

Benedikt_ce4you (101)|13.2.2005 22:58
Zkoušel jsem to tady vyhledávat, ale (asi díky mé nedokonalosti) marně. Chtěl bych najít způsob (úpravu systému, registru, nebo utilitku), která by uzamkla všechny ostatní tlačítka kromě POWER. Možná je to jen moje začátečnická neznalost nastavení, ale PDAčko (Toshiba e330, PPC2002) se mi zapíná kterýmkoliv tlačítkem (já chci reakci jen na POWER). Stejně tak mám na jedno tlačítko přiřazeno vypnutí displaye, ale aplikace přiřazené ostatním se při jejich kliknutí spustí a po opětovném zapnutí displaye jsou spuštěny. Jak zabránit nechtěnému samovolnému zmáčknutí kteréhokoliv tlačítka?
Pavlucha (1496)|13.2.2005 23:01
Nastavení - tlačítka - zámek ... to jsi zkoušel?
Benedikt_ce4you (101)|14.2.2005 00:31
[QUOTE="Pavlucha"]Nastavení - tlačítka - zámek ... to jsi zkoušel?[/QUOTE]

Tak jsem to teď hledal, ale v SETTINGS - BUTTONS nic takového nenalézám. Mám tam pouze možnost nastavení přiřazení aplikace tlačítkům. Mezi možnostmi nic k zamčení není, pouze možnost "NONE". Ta sice žádnou aplikaci nespouští, ale vypnuté PDA mi stejně zapíná.
Nebo jsi myslel někde jinde něco jiného?
peter.nr (501)|14.2.2005 01:46
Musí to tam byť. Ale je to posledná záložka - asi ju nevidíš - musíš si posunúť dolnú lištu šípkami úplne doprava. Volá sa to KeyLock.
Benedikt_ce4you (101)|14.2.2005 01:56
[QUOTE="peter.nr"]Musí to tam byť. Ale je to posledná záložka - asi ju nevidíš - musíš si posunúť dolnú lištu šípkami úplne doprava. Volá sa to KeyLock.[/QUOTE]

Mám tam jen 2 záložky: Program Buttons a Up/Down Control
PavelR. (2184)|14.2.2005 07:43
[QUOTE="peter.nr"]Musí to tam byť. Ale je to posledná záložka - asi ju nevidíš - musíš si posunúť dolnú lištu šípkami úplne doprava. Volá sa to KeyLock.[/QUOTE]

... nemusí. Ne všechna zařízení tuto "feature" mají - tj. nejedná se o funkci, která by byla standardní součástí OS. Vždy záleží na výrobci, zda při svých OEM úpravách tuto popř. jiné vlastnosti zahrne ...

PavelR.
peter.nr (501)|14.2.2005 08:53
Aha. Ja mám Loox 720. Preto sa u mňa tá funkcia volá FSC KeyLock. :)

Zrejme Toshiby to nemajú. Resp. nie je to tou 2002 verziou WM? Možno upgrade na WM 2003 by pomohol.
Pavlucha (1496)|14.2.2005 09:37
Našel jsem něco, co by ti mohlo pomoct, ale tam je pro odemknutí potřeba dvoj nebo trojhmat ...
Je to tady ...
Benedikt_ce4you (101)|14.2.2005 15:00
[QUOTE="Pavlucha"]Našel jsem něco, co by ti mohlo pomoct, ale tam je pro odemknutí potřeba dvoj nebo trojhmat ...
Je to tady ...[/QUOTE]

Díky za tip. Mám několik poznatků. Ten odkaz je na ScreenLock1.1, který nepodporuje PPC2002, jen 2003. Našel jsem toto XXX , což je verze 1.2 i pro PPC2002. Po jejím spuštění pravda všechno zhasne, ale moje Toshiba na 1 a 4 tlačítko dle návodu nereaguje. Po podržení POWER se spustí ale bez podsvícení a až v paměti stopnu tento softík tak se rozsvítí. Tím chci naznačit, že to má nějaké divné chování.
Potřeboval bych obecně, aby se PDA tlačítky nezapínalo, má je dost citlivá a i v pouzdře v kapse je to raz dva. Kdyby tak zapnutí reagovalo jen na POWER a nic jiného, a byla utilita, která by po spuštění dělala z POWER vypínání a zapínání displaye. Prostě bez utility POWER ON/OFF, s utilitou POWER display ON/OFF. To by byla paráda.
David_ce4you (199)|14.2.2005 16:57
Jiná alternativa: XCPUscalar umí blokovat tlačítka. A nejsem si jistý jestli to neumí i buttonMax či ButtonMapper.