Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

výpadky paměťové karty

pka (1)|13.2.2005 22:34
ahoj CEčkaři,
nedávno jsem si pořídil n30 a mám v něm před dávnými časy koupenou OEM kartu MMC A-Data 256MB ještě z doby když jsem měl Palmíka m515. Téměř po každém zapnutí chytré placky o kartě vůbec neví; musím ji vyndat a zandat, pak se chytne. Docela často s ní ztratí kontakt i za běhu. Je to obecná vlastnost Pocketů, či by pomohla nějaká značková karta? Chystám se koupit SD 1GB a koukal jsem, že jsou i různé rychlosti. Je v praxi poznat nějaký rozdíl odpovídající těm cca 2000,-Kč mezi nejpomalejší a nejrychlejší?
Předem díky za info,
pka
Pavlucha (1496)|13.2.2005 22:41
[QUOTE="pka"]ahoj CEčkaři,
nedávno jsem si pořídil n30 a mám v něm před dávnými časy koupenou OEM kartu MMC A-Data 256MB ještě z doby když jsem měl Palmíka m515. Téměř po každém zapnutí chytré placky o kartě vůbec neví; musím ji vyndat a zandat, pak se chytne. Docela často s ní ztratí kontakt i za běhu. Je to obecná vlastnost Pocketů, či by pomohla nějaká značková karta? Chystám se koupit SD 1GB a koukal jsem, že jsou i různé rychlosti. Je v praxi poznat nějaký rozdíl odpovídající těm cca 2000,-Kč mezi nejpomalejší a nejrychlejší?
Předem díky za info,
pka[/QUOTE]

S kartami A-Data problémy byly a jsou. Zadej A-Data do vyhledávání, najdeš spoustu diskusí, kde se to probírá.
ing.dr (116)|24.2.2005 08:23
mam dve karty a bez problemu...jsou od jine fi le jednu jsem reklamoval mela podobne problemy....v aceru je nehledej
Suoraj (704)|24.2.2005 09:01
A-Data a ty samé problémy. Alespoň, že neudělá ze souborů "čínu". Já jí nevyndavám - raději SRknu:D
ifco_ce4you (186)|24.2.2005 09:33
Raz mi to urobil aj moj kingston. PDA si nevsimlo ze som mojho 32MB MMC Sandiska vymenil za 512MB Kingston.Ale ako vravim stalo sa mi to len raz.
bergmann (45)|19.5.2005 15:05
Pořídil jsem si 1GB MMC Transcend. Mám podobné problémy, jako popisujete výše. Acer (N30) čte 1GB nekorektně. Mám na kartě mapy pro navigaci a když vyměním kartu za starší 256 MB a poté vrátím 1GB, stává se, že třeba vůbec nenajde mapové soubory nebo mp3.
Zkoušel jsem kartu vyndávat a dávat dovnitř při vypnutém PPC, potom jsem kartu 3x vložil při zapnutém stroji a zdálo se, že je vše ok - poznal všechny soubory. Když jsem kartu vyndal a zasunul popáté........ mám z dat smršť. Možná pomůže doma oprava ve čtečce (už se mi to kdysi stalo i při té 256ce). Je zajmavé, že pokud dám kartu do telefonu (SX1) a soubory jsou neporušené, přečte je telefon vždy, v pohodě a rychle. Nevím, jestli je pro PPC lepší SD karta nebo MMC, já jsem chtěl takovou, kterou můžu používat jak v telefonu, tak v PPC.
Neexistuje nějaký bezpečný způsob, jak při výměně karet udělat refresh?
Pavel Koza (4761)|19.5.2005 16:10
No na nasem srazu jsem na to poprve take natrefil - Seba mi pujcil kartu A/DAta a me nesla ani v PDA ani v ctecce notebooku. Pak jsem prisel na to, ze je proste blba mechanicky - kdyz jsem ji zatlacil az uplne dolu a PRIDRZEL, tak jsem z ni stahnul cely obrovsky soubor. Jakmile jsem prestal tlacit, odpojila se...