Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Compact a paměťová karta

choze_ce4you (104)|13.2.2005 21:46
Zdravím,
tak jsem nakonec koupil MDA Compact. Zatím ho mám pár dní, tak testuju. Objevil se ale první problém-nefunguje mi v něm moje MMC karta A-Data 512MB, která v Looxu chodila bez problémů. Zkoušel jsem ji i znovu naformátovat (FAT i FAT32), ale nic. Když mám Compacta vyputýho a vložím kartu, zapne se, tudíž si myslím, že o ní ví. Ale v systému prostě není. Hard ani soft reset problém nevyřešily.

MDA Compact (T-mobile CZ)
ROM verze: 1.01.00 WWE
ROM datum: 10/21/04
Rádio verze: 1.00.10
Protokol verze: 1337.36
ExtROM verze: 1.01.131 WWE

Děkuji za každou radu

Choze
hybo (3107)|14.2.2005 05:09
No, rada zni, zkusit jinou kartu, pokud pujde, potvrzuje se, k cemu jsou karty Adata :-) Taky si jukni v settings/ssytem/memory, jestli je videt tam.
choze_ce4you (104)|15.2.2005 12:09
Tam prave taky neni...no, zkusim sehnat nejakou jinou kartu a budu se modlit, ze je to moji A-Datou.
Diky.

Choze
choze_ce4you (104)|16.2.2005 09:50
Tak mam dalsi problemecky:
- pri telefonovani v reproduktoru chrasti, je to jak kdyby byl prebuzenej nebo do neceho mlatila membrana
- kdyz chci pri hovoru ztlumit hlasitost repra, tak dam ukazatel hlasitosti na minimum a porad ho slysim a dokonce dost nahlas. A dal uz to ztlumovat nejde. Ovladani hlasitosti projevu MDA funguje normalne, jenom tohle ne.

Ach jo :(
Medved_ce4you (200)|16.2.2005 12:47
[QUOTE="Choze"]Tak mam dalsi problemecky:
- pri telefonovani v reproduktoru chrasti, je to jak kdyby byl prebuzenej nebo do neceho mlatila membrana
- kdyz chci pri hovoru ztlumit hlasitost repra, tak dam ukazatel hlasitosti na minimum a porad ho slysim a dokonce dost nahlas. A dal uz to ztlumovat nejde. Ovladani hlasitosti projevu MDA funguje normalne, jenom tohle ne.

Ach jo :( [/QUOTE]

Problemy s kvalitou zvuku jdou resit upgradem ROM. Vzhledem k tomu, ze ta tvoje je celkem stara, zkus poskadlit GSMobil.

Preji pevne nervy :-)
Suoraj (704)|16.2.2005 16:36
Stejný problém jako sem tu psal s MDA III a 1gb mmc. Xp na to znal postup ale jde o bootloader, který pro Compacta... zeptej se Xpeho...;)
choze_ce4you (104)|19.2.2005 10:19
Compact je na reklamaci s následujícím popisem chyb:

1) nefunguje paměťová karta A-Data MMC, 512MB (poslána s přístrojem)
2) při hovoru chrastí v reproduktoru
3) hlasitost hovoru nejde ztlumit pod určitou úroveň
4) chybí funkce „hlasové vytáčení“
5) program GPRS Monitor nedisponuje funkcemi, které jsou v návodu
6) cca 80 procent SMS se odesílá 2x místo 1x

Uvidíme. Dám vědět, jak to dopadlo.

Choze
Losos_ce4you (1147)|20.2.2005 09:31
hybo : Mas stroj tady od T-mobile nebo odjinud ? Ty verze ROM , RADIO atd. jsi si tam nacpal sam nebo jsi je je mel uz od koupe ? Nevim jestli mam honit T-mobile s updatem nebo si flashnout sam ....... Neco jsem uz na netu nasel ....
hybo (3107)|20.2.2005 09:43
Nacpal jsem si to tam sam, jak jinak :-)
Losos_ce4you (1147)|20.2.2005 11:19
tak supky dupky ... verze , linky , navody :-))) MDA jsem jeste nikdy neprepaloval .... :-D mam nejake verze z xda-developers ... co mam pouzit ? A zaroven kdyztak prosim na jake hacky a zadrhely si dat pozor ?? :-))
hybo (3107)|20.2.2005 11:49
Takze vse pres ICQ, zadne problemy jsem nemel, ono ted uz to flashovani je snad bezproblemove vsude, pokud dodrzujeme takove ty obecne vaci, jako ze se nedoporucuje jit pres USB HUB (ale ja jsem chodil a bez problemu), nezpoustet neco slozite, co by mohlo zabranit toku dat, nemit zapnute nejake sporice, pripadne suspendaci pri necinnosti a tak podobne. Nic z toho nedodrzuji, ale problem jsem zatim nemel.
choze_ce4you (104)|27.2.2005 14:07
Odpoved ze servisu(GSMmobil):

popisovane vady se neprojevily: mmc karta nebyla zformatovana, chrasteni nezjisteno, hlasitost v poradku, hlasove vytaceni nepodporuje, grps monitor - fce, ktere chybi?, kontrola sms - ok

NEOPRAVNENA REKLAMACE

!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: !!!!!!!!!!!!!

to se mi snad zda! pametovou kartu jsem formatoval dvakrat! ani se nesnazili updatovat rom! hlasove vytaceni je detailne popsano v navodu k obsluze! gprs monitor nema ty funkce, co jsou v navodu!
chteji valku, maji ji mit!

Choze :evil:
Pavlucha (1496)|27.2.2005 18:28
[QUOTE="Choze"]4) chybí funkce „hlasové vytáčení“
5) program GPRS Monitor nedisponuje funkcemi, které jsou v návodu
[/QUOTE]

... nainstaloval jsi je z přiloženého CD?
Např. GPRS Monitor tam je v jiné verzi, než ten předinstalovaný !!!
Hlasové vytáčení taky ...
choze_ce4you (104)|27.2.2005 20:56
MOJE skolacka chyba :o) diky Pavlucho, aplikace hlasove vytaceni i spravna verze GPRS monitoru na cd je.
Nicmene to neomlouva neochotu GSMobilu. Dalsi problemy, ktere zustaly (nefunkcnost MMC karty, chrasteni v reproduktoru, nemoznost ztlumeni hovoru na minimum) by mohl vyresit update ROM.
To, jak se servis zachoval se mi vubec nelibi a chystam se na ne poslat do TMO stiznost. Za svych skoro 17 tisic bych cekal vetsi support.

Choze
Pavlucha (1496)|27.2.2005 22:04
Buď v klidu, já si vzpoměl, že tam nějaký CD vůbec je, teprve dneska - po dvou dnech :D :D :D
choze_ce4you (104)|27.2.2005 22:18
To mi povidej, ja na to cd uplne zapomnel :)

Mam sto chuti vyprdnout se na TMO i GSMobil a flashnout si to sam (na pozadi mi bezi download imate-rom :) )
Jak to udelat je na xda-dev docela hezky popsano, jenom musim jako zacatecnik jeste zjistit, jak zalohuju soucasnou ROM, kterou bych tam pak pripadne zase hodil zpatky...

Choze
Miloš Strouhal (3997)|27.2.2005 22:45
Jelikoz jsem u T-mobile, ExtROM v Compactovi mi zatim docela vyhovuje. Spis bych tam chtel dat jen novejsi ROM, kde uz nebudou problemy se SimToolkitem a novejsi Radio.. Asi to taky nevydrzim,a tenhle tyden to flesnu..:D ExtROM ale chci nechat tak jak je, zatim mi vyhovuje, dokud tedy nebude mozne ji konecne editovat jako jsem to vesele delal u MDA II a MDA III.. To pak bude jiz uplne jine kafe..;)
Whippy (206)|1.3.2005 16:55
S pametovou kartou MMC sem mel(respektive mam) taky problem. Byla funkcni, pak mi ji kamos formatoval v notebooku a uz ji MDA compact vubec nevidi. Ale i v me minule nokii 3650 je funkcni. Da se nejak naformatovat karta kdyz neni v MDA videt? Ctecku jeste nemam. A kdyz se formatuje cteckou tak jakym zpusobem formatovat aby ji MDA naslo?
diky
Medved_ce4you (200)|1.3.2005 17:33
Zkus ji mozna naformatovat v nejakem ditalnim fotaku a pak zkus v PDA.
Jinak pod Windows ji naformatuj ji na FAT16. Velikost clusteru by nemela byt rozhodujici pro citelnost karty. Obecne plati, ze cim vetsi clustery, tim rychlejsi je cteni a zapis, ale zmensuje se kapacita. Naopak mensi velikost clusteru zvetsi kapacitu (resp. male soubory budou vyuzivat clustery efektivneji), ale zapis i cteni bude pomalejsi.
choze_ce4you (104)|2.3.2005 06:05
poznatek:
konecne jsem mel moznost otestovat i jinou kartu a vysledek je, ze kamosova mmc a-data 256mb chodi a jeho "no name" 32mb z Nokie taky.
Takze pozor na kombinaci MDA Compact+A-data 512MB MMC!

Jinak jsem s pomoci Lososa flashnul na verzi 1.06 a zatim spokojenost - az na to chrasteni prebuzeneho repracku pri hovoru, ktere bohuzel zustalo :o(
Choze
bagio (338)|3.3.2005 14:27
Taky bacha na 512MB od Kingston. Nevypíná se mi displej ani PDA,když je karta vložena. U 128MB no name všechno funguje.
Whippy (206)|3.3.2005 17:12
nemate nekdo zkusenosti s 1GB Secure Digital Card PQI pripadne 1GB Secure Digital Card PQI - HighSpeed 45x. Rozdil v cene je 10 kc, ale nevim jak je to s kompatibilitou.
Chtel bych si ji vzit do sveho MDA.
dekuji mnohokrate.
Whippy (206)|14.3.2005 17:12
Existuje nejaky software na formatovani karet do PDA/MDA. Pod windowsama at formatuju FAT nebo FAT32 tak ji MDA nevidi. Ve ctecce v pohode, dokonce pred formatovanim fungovala i v MDA. Jedna se o 64MMC SANDISK.
Nemam moznost ji naformatovat nikde jinde. DIky
Orloj_ce4you (299)|14.3.2005 18:39
512 Kingston SD mi behala naprosto bez problemu
Whippy (206)|14.3.2005 19:07
Tak jsem nakonec vyhrabal stary mp3 prehravac kde jsem ji naformatoval, po vlozeni do MDA kartu rozpoznal alespon natolik, ze se zeptal zda ji chci naformatovat. Potom uz bez problemu.
Jen by me zajimalo az si poridim nejake SD kde ji naformatuju, aby ji MDA poznalo...
To je neskutecne jak je to MDA hloupe! :?
Miloš Strouhal (3997)|14.3.2005 19:18
Použij vyhledávání. Někde je tu diskuse o 1GB SD či MMC kartě jež nešla číst v MDA III, diskusi založil Suoraj. Popsal jsem tam jak "neviditelné" SD/MMC karty lze "zviditelňovat" pomocí samotného MDA a bootloaderu.
choze_ce4you (104)|14.3.2005 19:26
zrovna jsem to chtel psat a xp se ozval :o)

tohle mi xp poradil:
" Ahoj. No to je trošku složitější. Chce to kartu sformátovat přímo v mda, ale to je problém když ji nevidí.. Je tedy potřeba uvést mda do bootloaderu režimu, a zazálohovat na kartu romku. V bootloaderu totiž mdačko kartu již uvidí. No,a až to bude hotové provést hardreset, a až bude instalace extrom hotová, vložit kartu do mda. Mdačko se zeptá zda má kartu naformátovat, ty potvrdíš že ano, a je to hotové. Návod na provádění zálohy ROM, včetně nezbytné utilitky je přímo v tom staženém fleši který je k mání v dlouhé diskusi na ce4you o flešování mda2 na second edition. Ten návod funguje pro mda2, mda3, tak snad i na mda compact.."

Ja sam jsem to jeste ve viru upgradovani :) nestihl vyzkouset, tak dejte vedet, zda to dopadlo uspesne...jen podotykam, ze bootloader na MDAc se dela soucasnym stiskem POWER+CAMERA+RESET.

Choze
jval (453)|15.3.2005 07:09
[QUOTE="Whippy"]Tak jsem nakonec vyhrabal stary mp3 prehravac kde jsem ji naformatoval, po vlozeni do MDA kartu rozpoznal alespon natolik, ze se zeptal zda ji chci naformatovat. Potom uz bez problemu.
Jen by me zajimalo az si poridim nejake SD kde ji naformatuju, aby ji MDA poznalo...
To je neskutecne jak je to MDA hloupe! :? [/QUOTE]

jj, něco podobného už jsem někde četl, jen to udělal s digitálním foťákem, takže komu karta nejede, tak bych nejdřív zkusil tuhle metodu než botloader a HR. Někomu to možná fungovat bude a někomu možná ne. Za zkoušku to stojí.
HelaPC (130)|19.3.2005 17:07
Tak jsem si konečně pořídil 1GB SD kartu od PQI a v mém MDA2 se každou chvíli přestane hlásit. Vcelku nepravidelně, ale 5x do hodiny to bude. SD 256MB Kingston behala rok v pohodě. Nejspiš reklamace? :(
Suoraj (704)|19.3.2005 17:15
[QUOTE="HelaPC"]... MDA2 se každou chvíli přestane hlásit. Vcelku nepravidelně... [/QUOTE]

hele helo:D to je dobrý:D a formátoval si ji v mda? a fat kolik? velikost clusteru? diagnostika?
HelaPC (130)|19.3.2005 17:32
Mam ji par dni a nechal jsem ji original format od vyrobce (nevim jaky). Vikend jsem mimo, takze v nedeli vecer ji zkusim formatovat ve Windousech pripadne neco ztahnu do MDA. Co doporucis. Nerek bych ze to bude formatem.
Whippy (206)|19.3.2005 17:36
Pod windowsama bych to formatovat nedoporucoval...viz me prispevky na strane 3
HelaPC (130)|19.3.2005 17:42
[QUOTE="Whippy"]Pod windowsama bych to formatovat nedoporucoval...viz me prispevky na strane 3[/QUOTE]
Cetl jsem, ale ty ji vubec nevidis. Me to fatku normalne nacte. A neni probleb ani v konkretnim souboru. Napadlo me napajeni, ale to jsem po 8 padech pri zapnutym adapteru vzdal. Uvidime. Na to formatovani v MDA je neco free?
Šeba_oldd (1184)|19.3.2005 18:25
Zkus stahnout balik softu z Cebitu je tam i pocket mechanic.Na tetodruhy odkaz od Pavluchy - ted to jeste slo.
HelaPC (130)|19.3.2005 18:40
Dik. Ten mam. Jenom jsem ho jeste neprosel.
HelaPC (130)|19.3.2005 19:58
[QUOTE="HelaPC"]Dik. Ten mam. Jenom jsem ho jeste neprosel.[/QUOTE]
Tak pocket Mechanic mam a je to jen Lite verze. V diskuzi se o tom taky zminujou.
Marixy (54)|19.3.2005 21:46
Nějaký jednodušší free prográmek pro formátování je na:
http://www.stephbel.com/ppc/Format.2002.CAB
HelaPC (130)|20.3.2005 07:50
[QUOTE="Marixy"]Nějaký jednodušší free prográmek pro formátování je na:
http://www.stephbel.com/ppc/Format.2002.CAB[/QUOTE]
Tak zformatovanim v MDA timhle programem se nic neresi. Zitra zkusim jeste ten Pocket Mechanic. Znovu nabivam jistoty, ze to fatkou neni.
Tady jsou testy pro zajemce o kartu. Rad prodam :)
SD 1GB PQI FAT32 ve Windows
Read 0.77 MB/s
Write 0.08 MB/s

SD 1GB PQI FAT16 ve Windows
Read 0.75 MB/s
Write 0.08 MB/s

SD 1GB PQI FAT32 FORMAT V MDA
Read 0.79 MB/s
Write 0.08 MB/s
HelaPC (130)|20.3.2005 14:46
Tak nepomáhá formátování, ani v Pocket Mechanicu. Nafomatoval jsem to FAT16 a mírně se zlepšila rychlost čtení na 0,82 MB/s. Karta se stále odpojuje. Prostě z ní MDA nemůže číst dokud ji nevyndám a znovu nezandam. Tohle se opakuje několikrát za hodinu. Jde na reklamaci tak uvidím.
Medved_ce4you (200)|20.3.2005 15:48
To co popisujes napovida na problemy s napajenim SD slotu. Pokud karta nema dostatek napajeni, tak se odpoji. Pokud ti jine karty jedou, tak je vadny asi jen ten kousek, ktery si poridil...
HelaPC (130)|20.3.2005 15:55
Jo taky si myslim. Zkoušel jsem to s MDA na nabiječce a chová se to stejně. Kingston 256 mi rok běhá bez problémů. Jenom nevím jak se budou tvářit, když to ve čtečce neudělá chybu. Už jsem přemýšlel jestli tu kartu nezruchnu celou.
Medved_ce4you (200)|20.3.2005 16:15
To je jednoduche... Ukaz jim, co to dela v MDAcku a vyzkousej tam i jiny kousek od stejne karty. Kdyz to ta druha delat nebude, je to jasne. Kdyz bude, asi je problem uvnitr MDA.
Superbobo (121)|25.3.2005 20:30
dnes jsem si koupil ve 100megadistribution 512MB SD Kingston kartu, vytahl jsem ji, vlozil do MDA a hned jsme ji mohl pouzivat. Jenom to ukazuje 488 MB, ale to je asi v poradku.
Medved_ce4you (200)|25.3.2005 20:45
Jisteze je to v poradku. Je to dano pouzitou FAT tabulkou a velikosti clusteru, tedy tim, jak je karta naformatovana.
HelaPC (130)|10.4.2005 22:51
[QUOTE="Medved"]To je jednoduche... Ukaz jim, co to dela v MDAcku a vyzkousej tam i jiny kousek od stejne karty. Kdyz to ta druha delat nebude, je to jasne. Kdyz bude, asi je problem uvnitr MDA.[/QUOTE]
Tak reklamace ještě neproběhla, ale teď jsem testil SanDisk WiFi 256MB a taky mě neběhá. Popisoval jsem to už v jiný diskuzi. Po nainstalování ovladačů nevidím paměť a když už se dostanu na AP Browser tak nevidím žádný AP. Mám strach že tu svoji cihlu budu muset dát na reklamaci
HelaPC (130)|11.5.2005 23:09
Všem kteří sledovali problém s 1GB SD PQI. Reklamace trvala, ale pomohla.
Martin Ráž Hoch (1832)|12.5.2005 11:50
To ja troskarim, zatim jsem pouzival jen nonames - 128 SD a 256 MMC, oboji plne v poradku.
dr.roman (43)|13.5.2005 16:15
jaky je vlastne rozdil mezi sd a mmc?co by jste doporucovali koupit a proc?
InI (4)|15.5.2005 14:00
[QUOTE="dr.roman"]jaky je vlastne rozdil mezi sd a mmc?co by jste doporucovali koupit a proc?[/QUOTE]
tak treba https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=159
Martin Ráž Hoch (1832)|16.5.2005 10:54
[QUOTE="dr.roman"]jaky je vlastne rozdil mezi sd a mmc?co by jste doporucovali koupit a proc?[/QUOTE]

MMC nema cenu.