Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bluetooth klávesnice a myš pro PC i PDA

manager (75)|13.2.2005 21:22
Vážené fórum,

chtěl bych se zeptat, jaké bluetooth klávesnice a myši používáte k připojení k PDA a ke stolnímu počítači. Já jsem zaregistroval dva bluetooth komplety pro stolní počítače - Logitech Di Novo a Benq x750 (Microsoft se mi nelíbí).

Dotazoval jsem se na jejich podporu PDA - u Logitech jsem dostal odpověď, že PDA nepodporuje, u BenQ že zřejmě také ne (i když technická podpora si tím není jistá, ale na Taiwanu by to měli vědět ...). Obě dvě sady se zřejmě musí propojit s PDA přes BT hub připojený přes PC. Kvůli tomu jsem si ale PDA nekupoval.
Minimálně u Logitechu mě neexistence podpory pro PDA docela překvapuje, nejde snad přeci o nic víc než o software. Ke klávesnici dodávají nějaký multimediální přehrávač a kdesi cosi (co si stejně člověk může sehnat free a možná ještě lepší), ale o přímou podporu pro PDA se nepostarají. Přitom je to výrobek zcela evidentně a nepokrytě zaměřený na vyšší segment, u kterého lze vlastnictví PDA docela dobře předpokládat. Přímá podpora PDA by tedy podle mě měla být naprostou samozřejmostí. (... Neméně také když už se člověk rozhodne uvažovat, že by za takovou soupravu, klávesnice+myš+BThub, mohl vydat tak "hříšné peníze".) - A ono nic.

Chtěl bych se tedy zeptat, jestli jste někdo nenarazil na něco podobného, jako jsou tyto sady, jen s tím, že to PDA, jmenovitě hx4700, podporuje. Případně jaké bluetooth klávesnice a myši používáte pro PDA. Dají se připojit i k PC?

P.S. - Nedopatřením jsem tento příspěvek označil jako offtopic. Nevíte jak ho přeřadit do obecné diskuse?
Pavlucha (1496)|13.2.2005 22:03
Hele, Managere, já tě nechci buzerovat, ale na toto téma je zde diskusí už několik, pokud použiješ fulltextové vyhledávání, určitě jich několik najdeš a nebudeš muset zakládat nové. Je v tom pak bordel, kterej někdo musí uklízet. ;)
manager (75)|14.2.2005 18:32
[QUOTE="Pavlucha"]... na toto téma je zde diskusí už několik, pokud použiješ fulltextové vyhledávání, určitě jich několik najdeš a nebudeš muset zakládat nové. Je v tom pak bordel, kterej někdo musí uklízet. ;) [/QUOTE]

Je možné, že zde nějaké diskuse na toto téma mohou být. Pak by mě ovšem zajímalo, jaký fulltext mám použít a s jakými hesly.
Vyhledávání na ce4you: bluetooth and klávesnice and myš dává jen tři další diskuse, z nichž u dvou jsou primárním obsahem pouze BT myši pro PDA. Třetí diskuse ani vůbec není o příslušenství. Google - bluetooth klávesnice myš site:ce4you dává podobné výsledky.
Mně osobně přijde trochu zbytečné, kupovat si bezdrát myš a klávesnici pro PC a k tomu ještě extra bezdrát myš a klávesnici pro PDA jenom proto, že v jistých případech nejsou dostupné potřebné ovladače. Pokud by nějaký stolní set byl schopen komunikovat s PC i PDA, zdálo by se mi to jako nejvhodnější řešení. A to je důvod, proč jsem založil tuto diskusi a to, o co mi jde.
O samostatné přenosné bluetooth klávesnici zatím neuvažuji - zdá se mi, že by to bralo moc energie. Podobně BT myš. Snad jen, kdyby to byl jediný dostupný způsob, jak zároveň propojit PC i PDA, což je další věc, která by mě zajímala (tj. (ne)existence jiných alternativ).

Jinak k editaci příspěvků - nenašel jsem nikde žádný odkaz na možnou editaci diskusí. Tj. pokud bych chtěl např. změnit zařazení diskuse, jak jsem se zmínil výše, na koho se mám obrátit; pokud bych chtěl zrušit nějakou mnou založenou diskusi, na koho se mám obrátit. Jestliže taková informace nebude snadno k dispozici, bude podle mě úklid vždy těžší. Pokud mám možnost vidět, tak sekce "Jaké si mám vybrat / koupit příslušenství?" nemá v současné době žádné moderátory a žádnou jinou informaci jsem nenašel a obávám se, že ani není k dispozici.