Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nestabilní iPAQ hx4700

manager (75)|13.2.2005 12:55
Vážené fórum,

chtěl bych se na několik věcí týkajících se baterie a napájení svého (téměř) nového hx4700.

Je to pár dní, co jsem zapomněl svého iPAQa nabít a s sebou do města ho vzal jen s asi 20-25% na hlavní baterii. Jednou už se mi to stalo, ale tehdy to iPAQ přežil docela bez úhony (do adaptéru se dostal asi s 8%). Ne však toliko tentokrát.
Když se stav baterie dostal tak pod 15-10%, začal se například naprosto neočekávaně místo vypnutí softresetovat - tj. po stisku tlačítka zapnout/vypnout následoval někdy (ne vždy) místo vypnutí a zapnutí softreset. Také naprosto nelogicky, když jsem chtěl baterii šetřit tím, že jsem v iTask vypnul podsvícení - iPAQ vypnul podsvícení, ale asi tak po 5 s pípnul a displej zase zapnul. No naprosto na hlavu - neměl šťávu, ale vypnuté podsvícení si neustále znovu zapínal! Při tom při vyšším stavu baterie, když tuhle funkci člověk potřebuje relativně méně, vše funguje bez problémů. (Pochopil bych, kdyby si zapnul displej na varovné hlášení o nízkém stavu baterie. Ale tak dlouho nikdy nečekal, prostě chvilku po vypnutí displeje pípnul a displej si znovu zapnul.)
Co mě však dorazilo:
Přišel jsem domů, v baterii už asi jen 2-3%, dám iPAQa nabít a už si říkám, jaké je to bezva, že jsem tuhle eskapádu zvládnul bez úhony na datech. Nabiji iPAQa na 100% a chci se přepnout do VGA módu. Total Commander - Program Files/Oz_VGA/OzVGA.exe - přepnout na ozVGA - a pak náhle lehký šok - po softresetu mě místo skvělé VGA Dnes uvítala anglicky milá a přívětivá - konfigurační obrazovka! - V okamžiku, kdy jsem si myslel, že to nejhorší už mám úspěšně za sebou! (Obnovil jsem z SD karty přes týden starou zálohu, něco přes ActiveSync, ale stejně jsem možná o něco přišel.) - Poučení pro příště. Stejně však nemohu dost dobře pochopit, jak se to mohlo stát. Prostě na mě od této chvíle působí iPAQ dosti nestabilním dojmem a toto považuji jen za jistý příznak.
Přetrvávají problémy se softresetem. Zapnu iPAQ, ten se rozsvítí, ale velmi rychle vytmavne a zhasne displej. Zmáčknu zapnout/vypnout a následuje softreset. (Někdy jde softreset snad i přímo.) Potom nějakou dobu funguje všechno OK a pak zase. Je jedno jestli je v baterce 50% nebo 90%, dělá to stejně. Docela nemilé. Dříve se mi to nikdy nestávalo. Mohl jsem mít klidně něco rozepsané a nemusel jsem se o to obávat. (Zmáčknul jsem zapnout/vypnout, iPAQ se vypnul (do pohotovostního módu?), potom znovu zapnout/vypnout, iPAQ naběhnul a mohl jsem psát či pracovat klidně dál bez obav o to, co mám rozpracované.) Ale teď? Všechno neustále ukládat, to není ten správný komfort jaký by měl být když vše funguje OK.
Navíc to, zdá se, není jen tlačítko zapnout/vypnout. Problémy dělá i tlačítko iTask - stačí několikrát za sebou zmáčknout iTask /vypnout podsvícení a výsledek je tentýž jako výše. Opět ne vždy, jen někdy.
Nejhorší ze všeho však je, že už mi můj drahý iPAQ seknul několikrát softreset bez jakéhokoli varování přímo při práci. Nemusel jsem ani mačkat žádné tlačítko, nic, jen jsem se díval na displej a najednou tma a jel softreset.

Takhle tedy iPAQ zlobí od té chvíle, co jsem ho nechal, aby si sáhnul na dno svých kapacit. Před tím nic takového nedělal, nebo jsem to alespoň neregistroval tak výrazně. Říkám si, že měsíc a půl používání je docela krátká doba na to, aby odešla baterka. Snad by měla něco vydržet, ne, když už stojí takových peněz, a ne abych ji skorem utavil při prvním (téměř) vybití. Práce na iPAQu je teď taková - ruská ruleta. Těžko odhadnout jestli o své rozpracované věci přijdu nebo ne, jestli a co mi iPAQ "odstřelí" a co ne. (Fakt nic moc pocit na to, kolik mě hx4700 stál peněz.) Zatím tedy provizorně hraju na iPAQu jenom šachy, nicméně potřeboval bych tento problém rychle vyřešit.

Tedy mé otázky:
- Stalo se Vám už někdy něco podobného (softresety, hwreset, zapínání podsvícení)? Je to častější jev nebo jenom nějaká výjimka?
- Je šance, že "to zase přejde" (že to baterka/iPAQ zase "vydýchá") , anebo to mám raději reklamovat?
- Máte nějaké zkušenosti s reklamacemi tohoto typu? (Případně - Máte nějaký zvláštní tip na nějaký servis?)
MilanO_ce4you (187)|13.2.2005 13:40
Mě to dělá přesně to co popisuješ. Založil jsem na toto téma diskuzi. Bohužel jsem nepřišel na to, co to způsobuje. Jisté je, že když po HR nebudeš instalovat češtinu a softy pro VGA, tak se to restartovat nebude. Bohužel mi nezbylo, než si na to zvyknout. Reklamace nepřichází v úvahu a na nic jiného jsem nepřišel.
MilanO
manager (75)|13.2.2005 14:16
[QUOTE="MilanO"]Mě to dělá přesně to co popisuješ. Založil jsem na toto téma diskuzi.[/QUOTE]
Hledal jsem jen bateri? and hx4700 a tahle diskuse tam nebyla. Ale myslím že už jsem ji našel. Zkusím tam kdyžtak svůj příspěvek nějak přetransformovat.
asdfg (62)|14.2.2005 20:31
Já mám tento problém a tak trochu za něj nadávám (možná neprávem) windows. Prostě si otevřu více programů najednou (adobe reader, hp image, total comander, wifi, blootooth, rar, regedit, win media player, exel, word) a v jednu chvíli to prostě potřebuju zavřít. Nu mám nainstalovaný omegaOne batterypack/programpack a nahoře místo klasického křížku mám taskmanager, kde je položka "close all tasks" nu a tu zmačknu a všechno se jako normálně zavře, ale na konci zavírací procedury vytuhne. Následuje softreset. Když tam není tolik programů, tak mu to nevadí, ale při takovémhle množství ano. Ale s touhle pamětí, kterou má skoro celou volnou, jen na běh programů mi dělá tohle?
asdfg (62)|15.2.2005 17:39
Dostal jsem HR. Nevím jak. Zařízení bylo vypnuté, v metal case od brandu, žádný náray nic. Z čista jasna nešel spustit tlačítkem power - už mě chytala panika. ani po SR tlačítku nereagoval. Vyndal jsem a zandal jsem baterii a po power tlacitku me privitala inicializační obrazovka po HR. Poraďte prosím. Mám z téhle diskuze, že jsem si nevybral za své peníze to pravé ořechové zařízení...
ipf (2136)|15.2.2005 18:41
Mám hx4700 už víc než 3 měsíce, ale vámi všemi popisovaný problém jsem neměl ani jednou. Párkrát se mi stalo, že jsem nad cihlou usnul, takže ráno byla baterie na nule, ale pokaždé ji stačilo dát na nabíječku a vše bylo v normálu. Žádné problémy se SR.
Doporučuji udělat HáeR a zkusit popisované chování při úplně prázdné cihle (myslím bez jakéhokoliv SW). Myslím si, že příčina bude v nějakém SW.
Bohužel, pokud se budou problémy opakovat i při "prázdné" cihle, nezbude než navštívit servis.
asdfg (62)|15.2.2005 19:11
Asi tak udělám a uvidím.
pro info - když tak napište co je určitě špatně a co koliduje. díky
Adobo reader 2.0, Omega battery pack - nainstalován jen programm manager, Ozvga, Xvid Codeck, Umeda Toshiyuki Textview, Cambridge vxUtil, Rar, Total comander. To je vše... Jo a měl jsem nainstalovánýho Sunnysofta, ale toho jsem natvrdo smazal...
manager (75)|16.2.2005 02:17
Omlouván se trochu za možné lehké zmatení, ale asi jsem to nenapsal ve svém druhém příspěvku dostatečně výstižně - přesně tyto problémy se skutečně vyskytly u více z nás, uživatelů hx4700. Řeší se v diskusi, na kterou jsem zde umístil link. Příčina v mém případě může být sice poněkud odlišná (já podezírám baterii - proto i jiný název diskuse), ale vlastní projevy jsou velmi podobné. Proto jsem svůj prvotní příspěvek převedl do této (link) diskuse.
Bohužel podle mě není snadno zjistitelné, na koho se obrátit, pokud chce člověk nějakým způsobem manipulovat s diskusí. Proto zde zůstala i tato diskuse (měl jsem ji však zřejmě patřičně editovat, zatím však nejsem tak zběhlý v řešení podobných duplicit).
Tedy - to, co je zde platí v plné míře. Pro ty, kdo se chtějí dozvědět o problému (ještě) trochu více, však doporučuji navštívit také tuto diskusi.