Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

USB myš na LOOXi 720

Milan Švec (938)|11.2.2005 09:42
Další magická hranice prolomena (specielně pro PavlaR)!



Díky „zeer“ovi už chodí USB myš i na LOOX 720.

Perfektně zatím sice jenom na výšku (na šířku se jí ještě nechce do pravé třetiny displeje), ale zato bez potíží v obou rozlišeních.

Samozřejmě současně s USB klávesnicí. (Další periferie prověřím postupně.)

Se žádným SW si nevadí. Dokonce si nechala líbit na displeji i BT Stowaway myšku, ale té přenechala aktivitu (= spouštění ikon). USB myš mohla jenom jezdit po displeji ale nespínala. Po odstavení BT myšky (softreset) byla zase USB myš hned v akci.

Stačí ji jenom zapojit do USB Host kabelu/redukce. Hned je šipka na displeji (dokonce i při najíždění úvodních obrazovek po softresetu). Šipka USB myši je obrysová (nevyplněná) a trochu menší.

Konkrétně.
Myš jsem vzal od PC, je to obyčejná IntelliMouse Explorer USB and PS/2 Compatible od Microsoft.

SW do LOOXe (v uvedeném pořadí podle zeera):
Usbhid.dll zkopírovat do \Windows (původní se přepíše)
Na LOOXi spustit
HIDUS.PPC2003_ARM.CAB
hid.arm.CAB

A je to.
Crusader_ce4you (624)|11.2.2005 10:02
Tak to už je nářez. A já trouba jsem si koupil BT myš za 2K a IR klávednici za 2K :( No, útěchou mi budiž, že obě zařízení jsou o něco málo "mobilnější" :D
Dobrá práce Milane. Díky za info. :yes:
peter.nr (501)|11.2.2005 10:07
Super správy! :yes: :yes: :yes:

Som rád, že som si kúpil práve Looxa a že existujú šikovní ľudia, čo dokážu robiť takéto "fičúry".
Crusader_ce4you (624)|11.2.2005 10:16
Tak optická myš od Logitechu mi nějak neběhá :(
Milan Švec (938)|11.2.2005 10:26
Tak tady je vše původní. Tomáši, zkus tuhle cestu. Zeerovi to s Logitech myší chodí. Možná je potřeba absolvovat ten download i instalaci (setup) zejména u toho prvního CABu přes PC.

Nebo je důležitý ten konec - nebýt připojený k PC. Ale předpokládám, že jedeš už přes svoji novou redukci.

Originally Posted by zeer:

I have found the solution for usb mouse in usb-host that works. (!)

You need these files:
1. http://www.rexpccard.co.jp/english/support/software/pda/cfu1_r18.exe
2. http://www.deje.gmxhome.de/download/HID-Beta.zip

install in the following order:
1. HIDUS.PPC2003_ARM.CAB (from the ratoc driver WM2003 dir)
2. hid.arm.CAB (from HID-Beta archive)

You do not even need to soft-reset. Just connect and play.
(Beware, the cursor is small - the eye looks for something bigger at first)

well... there's small secret - i have my USBHID.DLL updated before.

you can get it from here:
http://rapidshare.de/files-en/571319/usbhid.dll.html

need to put it in \Windows with something like RescoExploder.
beware i don't know what's with licensing or where it comes from.

ps. my mouse is oem logitech = packard bell (with ball, M/N: M-UJ-PBNEC1),
tested with pc disconnected from cable (only loox+mouse+power)
Šeba_oldd (1184)|11.2.2005 12:29
Tak koukam námet na dalsi kabel:yes:
Milan Švec (938)|11.2.2005 13:56
Petře, stačí USB Hub.

Prověřeno s dalšími myšmi (nebo jak se to skloňuje). Chová se to úplně stejně. Stačí to prostě strčit do samice pro USB Host.

Můj dodavatel prohrabal zásoby a našel tyto USB (a pak hned na LOOXi 720 chodící) myši.

- MS Wheel Mouse Optical 1.1. USB and PS/2 Compatible.
- Logitech M-UV55a
(na štítku dole) a s hrdým nápisem ASUS nahoře! Což by mohlo zajímat kolegy odvedle. Pěkný kousek - malá a i designem se hodící k PDA.

Obě čínská výroba, obě hned funkční.

Pokud jde o změny vzhledu kurzoru, doporučuji ponechat vzhled šipky jak je. Změny barvy v Nastavení/Systém/Mouse Pointer mají totiž za následek zachování stop pohybu kurzoru (je tam prostě čára jak ve sněhu). Použití "Standard" to vrací do normálu.


Crusader_ce4you (624)|11.2.2005 14:21
Tak už mi to běhá. Dá se to vše nainstalovat za pomocí Milanových cabů a pokud se někomu kurzor neobjeví hned, stačí skočit do SYSTEM/NASTAVENI/MPointer a jak tam vlezete, tak se kurzor zjeví :)
Šeba_oldd (1184)|11.2.2005 16:20
[QUOTE="Milan Švec"]Petře, stačí USB Hub.
[/QUOTE]

Me ted prave trapi jina vec a to dobijeni pres USB pokud to vyresim do vecera dovezu to sebou na sraz.
Myslim tim ve spojitosti s napajecím USB Hub.
POKUD POKUD POKUD - tak zde bude odkaz.
rratio_ce4you (39)|12.2.2005 21:36
Tak, myšička běží. Když si představím, že za miniaturní klávesku s touto myší od fy Benq jsem dal dohromady asi 550,- Kč i s DPH tak je to perfektní. Díky Vám všem. Ale hlavně, vše šlapalo na poprve.
Jiří
Milan Švec (938)|13.2.2005 23:09


Dojmy ze 3. srazu:
I takovéhle USB myšky fungovaly na LOOXi. S BT Stowaway. Současně.
Milan Švec (938)|18.2.2005 00:04
Krása je v jednoduchosti.

Díky Johan Waltersovi, který poskytl řešení problému zablokovaného kurzoru USB myši při práci na šířku (v obou rozlišeních). :yes:

Stačí před přepínáním režimu pouze vytáhnout kabel myši z konektoru, přehodit režim a kabel znovu zasunout. USB myš hned hbitě prohledává všechny kouty i na ležato. Platí pro obě rozlišení.

Stejné řešení platí i pro odstranění stopy kurzoru při změně barvy kurzoru v MPointer.
:D
no1_ce4you (11)|26.2.2005 00:40
Ale je to trochu zvláštní. HIDUS.PPC2003_ARM.CAB se tváří jako driver pro US keyboard, HID-Beta.zip zase jako by bylo pro WM2002.

S tím kurzorem by to chtělo něco udělat. Buďto aby byl vybarvený nebo používal inverzi proti pozadí, popř. mít možnost jej zvětšit. Podívám se na to.

Hlavně, že běhá i pod PocketDOS, zkusím co dělá s Win..
fockey (33)|30.3.2005 10:23
[QUOTE="no1"]Ale je to trochu zvláštní. HIDUS.PPC2003_ARM.CAB se tváří jako driver pro US keyboard, HID-Beta.zip zase jako by bylo pro WM2002.

S tím kurzorem by to chtělo něco udělat. Buďto aby byl vybarvený nebo používal inverzi proti pozadí, popř. mít možnost jej zvětšit. Podívám se na to.
[/QUOTE]

Ten kurzor je opravdu bída... Někdy mám dost problém ho zahlédnout a uvítal bych i nastavení rychlosti pohybu. Z PC jsem zvyklý na poměrně vysokou rychlost, takže na PDA mi připadá jako pěkně líná a skoro neviditelná myš :)
Maeglin_ce4you (77)|6.4.2005 17:48
Ahoj lidičky, tak jsem zkoušel svojí myšku Logitech (na vrchní straně je Compaq), ale stejně nejde :-( už jsem do svého Looxíku naházel všechno co jsem našel, ale když dám nastavení - systém - mouse pointer - a apply , tak mi to hodí hlášku Enum devices. pls help THX
ajby_ce4you (15)|6.4.2005 19:21
...kabel jsem vyrobil podle navodu a funguje. Zkousel jsem pripojenou mys chvili pouzivat a vzdy po kratke dobe se nejak rozhodi pozice kurzoru vzhledem ke skutecne poloze mysi. Kliknuti se provode jinde nez kam ukazuje kurzor. Kdyz mys odpojim a znovu pripojim, tak je to zase na chvili OK.
Vi nekdo v cem je problem?
gymko (43)|21.9.2007 08:07
Ludia, nech pripojim na moj LOOX C550 cokolvek, vzdy si to vypyta oznacenie vyrobcu a potom to vypise error ze sa to neda nainstalovat, pls pomoze dakto?
y2000rtc (10)|17.11.2007 16:09
Zdravím lidi, pohlo se s tou úpravou kurzoru? barva, velikost, rychlost?