Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Magic Button

Šeba_oldd (1184)|10.2.2005 23:55
Tento dle diskuzí oblíbený free má již další verzi - stahnout můžete zde:http://www.trancreative.com/mb.aspx
Vylepšení která přináší:
02/06/2005 Verze 1.8 50206
Přidano: Nová volba ve vyskakovacím menu skrýt neaktivní úlohu.
Úprava posunutí ikon i pro uživatele Pocket s telefonem
A některá menší zlepšení
Crusader_ce4you (624)|11.2.2005 07:19
Díky Petře. Už je tam :D :yes:
Milan Švec (938)|11.2.2005 08:02
Hned jsem použil novou funkci "Never Show When Inactive" na jinak celkem zbytečnou ikonu ActiveSync. K naprosté dokonalosti MagicButtonu mi chybí už jenom možnost nadefinovat v horní liště vlastní ikony (zatím unikátní vlastnost WisBaru). Petře, dík též. :yes:
kopec_ce4you (236)|11.2.2005 16:54
[QUOTE="Šeba"]Úprava posunutí ikon i pro uživatele Pocket s telefonem[/QUOTE]
Ale da se to posunou jen "natvrdo", takze kdyz zrovna nemam zpravu, nebo neprijaty horor, tak mam domecek a vedle nej misto a pak teprve ostatni.
Nebo jsem blbej a neumim to udelat aby se treba domecek schoval kdyz mi prijd zprava?
Šeba_oldd (1184)|11.2.2005 17:13
Ne je to tak jak pises - predtim v puvodní verzi byl doímecek , ale nebyla zprava
CommanderZ (1798)|11.2.2005 19:54
nebude se to rvat s Spb PPlus? Prijde mi ze to okupuje dost podobny mista.
Crusader_ce4you (624)|11.2.2005 20:22
Mno, musíš ty fce, které jsou identické v jednom nebo ve druhém vypnout.
Šeba_oldd (1184)|9.5.2005 14:07
Oprava verze 1,8 v1.8 Build 50213
Milan Švec (938)|27.10.2005 18:26
Kdo si ještě nevšiml avíza Michaely Dudíkové na Palmservru, je k mání Magic Button verze 2.0, který má chodit už i na WM 5.0 (jeho hlavní změna). Na WM2003SE je stejný, pořád free a stejně dobrý i užitečný.
Homepage
Exe download
Cab download

HollyG_ce4you (77)|18.3.2006 16:50
Nejde nejak vypnout ta funkce ze kdyz podrzim krizek vypne/zapne se ten "task bar"?
anicka.balounova (165)|22.4.2006 02:47
Magic button se mi hádá s SPB Pocket Plus. A to tak, že mi ruší podržení a funkci tlačítka pro zavírání - křížek.

Nevíte kde se nastavuje magic button? nedá se to tam vypnout?
HollyG_ce4you (77)|22.4.2006 09:46
Podrzet stylus na tom "domecku" v liste...
Big.T (111)|22.4.2006 10:46
Nejak me MB zlobi na Variu. Musim ho sposutet rucne, kde najdu nejake menu? Nikde zadny nemam. Po spusteni nemam nikde ten domecek. Pokud ho pustim manualne, tak v pravem hornim rohu je skryta ikona MB, kterou nevidim, ale kdyz tapnu na ten roh, tak se zviditelni po dobu drzeni stylusu a muzu prepinat. Samo, ze mam i SPB Pocket Plus, takze se to mozna v necem masti, ale nevim v cem.
anicka.balounova (165)|22.4.2006 12:38
Bohuzel budu muset magicbutona odinstalovat.
SPB pocket plus to zlobi, musis si vypnout close button tu ficurku v pplus coz mne ale mrzi pac sem pres to minimalizovala aplikace.

Nicmene zlobi hlavne tak, ze nekdy nezavre okno a nikdy uz se nedostanu na DNES. porat mam pred sebou adresar programy a nemam sanci to nijak sestrelit.
Big.T (111)|22.4.2006 13:25
A cim nebo kde se zpousti menuv MB. Ja fakt nikde nic nenachazim.
vario (441)|22.4.2006 19:46
po spuštění MB podržíš nejprve stylus v pravém horním rohu today, tam, kde se objevuje křížek...poté se ti objeví nahoře ikona domečku, na ní podržíš stylus a objeví se ti setup
Big.T (111)|22.4.2006 21:09
Asi budu za blbce, ale me se v pravem hornim rohu nic neobjevuje do doby, nez tam tapnu a chvili podrzim stylus. Pak se me tam objevi ikona MB do doby, nez stylus pustim. Domecek se nikde neobjevuje. Osobne si myslim, ze to bude delat Pocket plus. Nevim ale jak na to.
anicka.balounova (165)|25.4.2006 12:36
tak jsem přestala používat magic button
na WM5 nefunguje korektně
nezavírá mi některé okna jako třeba vytáčení nebo seznam hovorů
a mimo jiné zpomaluje běh systému a nefunguje mi close button v SPB pocket plus

čili tahle app pro mne skončila
Miloš Strouhal (3997)|25.4.2006 13:58
Pouzivat dva spravce aplikaci mi prijde stejne ulitle jako pouzivat v PC dva antivirove programy zaroven. To se pak clovek nemuze divit ze mu pak neco nebude fungovat zcela korektne..
lmt (26)|7.6.2006 08:16
Ja som to nainstaloval do cisteho PDA - WM 2003 SE a funguje to skoro super. Akurat sa to niekedy sekne ked mam otvorene (okno) PROGRAMY a neviem ho vobec vypnut....
ron.jeremy (92)|7.6.2006 15:59
[QUOTE="lmt"]Ja som to nainstaloval do cisteho PDA - WM 2003 SE a funguje to skoro super. Akurat sa to niekedy sekne ked mam otvorene (okno) PROGRAMY a neviem ho vobec vypnut....[/QUOTE]
Používám taktéž Magic Button, jeho vynikající vlastností je, že se dá mezi aplikacemi přepínat jedním klikem jako ve stolních Windows na liště. :yes:
Co se týče tvého problému:
Jestli se jedná o to, že nemáš u okna křížek, OK, nebo pravý horní roh nereaguje, zkus kliknout někam do okna (mezi ikony programů, např.), aby se okno dostalo "navrch". Ono se totiž občas stane, že to okno, co vidíš, není jakoby navrchu (není to přitom poznat), a pak křížek/OK buď vůbec není, nebo nereaguje.
To občas některé uživatele mate...
BTW, škoda, že Magic Button neběží jako služba, ale jako samostatný proces - zbytečně užírá z už tak málo procesů na PPC/WM. :(
lmt (26)|8.6.2006 07:52
dik vyskusam to... mam tam ten krizik ale nereaguje...nainstalujem a uvidim..
VÁŃA (0)|7.10.2006 14:08
Zdravím všechny uživatele Magic Buttonu. Souhlasím, že je to skvělá utilitka,jednoduchá a ještě freeware, JEN když mě funguje jak má.
Hlavní její kouzlo spočívá v možnosti rychlého přepínání mezi aplikacemi na horní liště,což je pro mě např.při práci s několika slovníky neocenitelné . Její chování je ovšem na mém FS Pocketlooxu C550 skutečně jaksi nepředvídatelné a vskutku "magické". O co jde. Po instalaci vše běží jak má-Keep Active udržuje apps aktivní
a různé ikony pěkně na liště. Po zavření aplikací, či ukončení prace s ppc, se na liště sice ikona objeví, ale pouze aktuální applikace, a předchozí je jí překryta. Po sofresetu je vše v pořádku-ikon mám třeba 5, a pak se vše opakuje-ikona pouze jediná ,vlevo nahoře. Nedokážu si to vysvětlit. Verzi mám poslední-tedy 2, která by měla podporovat WM5. Může nekdo pomoct radou, či poradit alternetivu s podobně elegantním řešením ikon v horní liště?

Díky za případné odpovědi Ivan
VÁŃA (0)|21.10.2006 09:17
Zdravím. Zatím nikdo nepřišel na to proč ikonky z horní lišty mizí, a po soft-resetu je vše jak má být? Pro mě je to záhada. Zjístil jsem, že jakmile provedu jakoukoliv očistu systéme , problém se okamžitě objeví, z mnoha ikonek mám pouze jednu, tu aktuální. A pomůže ppouze už zmíněný soft-reset. Sem z toho už zoufalý.
Nějaké řešení? Díky předem

Váńa,
Loox C550
ron.jeremy (92)|21.10.2006 10:23
Nějak mě napadá - jsou určitě jen schované ty ikonky? Není to třeba tak, že ty aplikace, co nejsou vidět, se opravdu ukončí? Kontroloval jsi to v taskmanageru, který je ve WM5 zabudovaný - položka paměť?
Třeba se může stát, že je málo paměti, nebo ti běží příliš skrytých procesů, a WM prostě aplikace na pozadí ukončí. Nepoužíváš nějaké utility pro "uvolňování" paměti, jako třeba Oxios CloseApps?
Nepoužíváš nějakou jinou utilitu, která něco překresluje v horní liště, a ikonky překryje? Třeba WisBar nebo něco podobného?
VÁŃA (0)|21.10.2006 11:28
Díky za rychlou odpověď .Máš pravdu, ty programy se ukončí, ale paradoxně právě po té co použiju aplikace na uvolňení RAM-mám jich několik. To je ta záhada.Nedostatkem RAMky to rozhodně není,ptotože když to funguje tak tam mám třeba 6 otevřených apps a pdáčko běží v pohodě. Ta druhá poznámka, kterou zmiňuješ, zní zajímavě. Mám nainstalovaný SPB PocketPLus, který má vlastní Task Manager, a možná se to v horní liště bije. Prověřím. Dík za inspiraci.

Ivan
ron.jeremy (92)|21.10.2006 11:40
Takže viníka bude asi nutné hledat jinde, než v MagicButtonu. :) Konkrétně s Oxios CloseApps mám v tomto ohledu nedobré zkušenosti. Aplikace na uvolnění operační paměti (nikoliv storage, jako např IE cache) jsou občas pěkné potvory, a většinou lépe se jim vyhnout...
Zkusil bych jiný taskmanager, zda se to bude chovat stejně - třeba skvělý minimalistický tMan od Davida Andrše.

Doplnění:
Asi bych raději nedoporučoval používat dva taskmanagery současně, takže nepoužíváš ten z Spb PocketPlus, v nastavení bych ho deaktivoval - nemá snad nic moc extra, co by MagicButton neuměl.
VÁŃA (0)|21.10.2006 12:12
Díky moc. Zkusil sem vypnout Spb Task Managera- situace je ale stejná. V tom to
nebude,a v těch ´uklízecích´ utilitkách asi taky ne. Stavá se mi to taky někdy jen tak, když vypnu přístroj a za nějakou dobu zas zapnu, nebo když zálohuju a následně se pdáčko softresetne. Což je největší záhada, protože když potom udělám ještě jeden extra soft-reset, tak to zas funguje. Když ale nechám v operační paměti dvě applikace otevřené, ikdyž přistroj vypnu a zas zapnu, všechno je OK. Což není ideální řešení, protože mě neustále užírá RAMky. Napsal
sem už i výrobci-Transcreative-uvidím, co oni na to. Co mě ale překvapuje je, že s tím nikdo žádné podobné problémy nemá. Nebo se neozval.

Prostě ten název sedí Magic Button-resp.spíš Mysterious Button. Díky za odpovědi
Ivan
jaguarik_ce4you (98)|11.3.2007 14:43
Haló poradí niekto znalý čo znamená v Magic Button:
1. v settings Smart minimize Button
Hide/minimize Active Window
Close Active Window
a ako sa tieto funkcie prejavujú?
2. Close all But Active - ako toto funguje?
3 Distionary Lookup - hmm a toto ako funguje?
Ďakujem
TheMelin (1642)|11.3.2007 15:31
1. v settings Smart minimize Button
Hide/minimize Active Window
Close Active Window
a ako sa tieto funkcie prejavujú?
- hide/minimize - minimalizuje aktivni okno, kdyz tuknes vpravo nahore na ten krizek. Close to okno uplne zavre.

2. Close all But Active - ako toto funguje?
- chlape staci juknout do slovniku, nebo to muzes zkusit co to udela. Zavre vsechny spustene aplikace mimo te kterou mas zrovna na obrazovce.
3 Distionary Lookup - hmm a toto ako funguje?
Tohle nevim jiste, ale myslim, ze kdyz mas od nich koupenej slovnik, tak si tam muzes prelozit slova.