Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kdo poradí jaký BT GPS reciever

araya_ce4you (10)|10.2.2005 13:42
Na techto strankach http://www.semsons.com/bluetgpsrec.html jsem nasel
zajimavou nabidku.
Kdo poradi jakou GPS a kde by se dalo sehnat v ČR za podobny peniz


Díky
Pavlucha (1496)|10.2.2005 14:16
[QUOTE="araya"]Na techto strankach http://www.semsons.com/bluetgpsrec.html jsem nasel
zajimavou nabidku.
Kdo poradi jakou GPS a kde by se dalo sehnat v ČR za podobny peniz


Díky [/QUOTE]

Fakt tady nikdo neumíte požívat vyhledávání na netu? Třeba GOOGLE nebo SEZNAM !!! :sarcastic:

Třeba www.ahmobile.cz, obchod.setronic.cz .... a spousta dalších ;)
shantu (18)|10.2.2005 15:44
Klídek to se už nikdo nemůže zeptat druhého na jeho názor,


Já osobně používám Holux Bluetooth GPS Receiver GR-230 jsem velmi spokojen a koupil jsem ho [EMAIL=]http://www.mironet.cz/Default.asp?CatID=1624&TYPTREE=1[/EMAIL]
JP_ce4you (215)|10.2.2005 16:44
Brzy by měl být na čs trhu nový NAVILOCK typ BT-338 ZDE,
který obsahuje nový čip SiRF Star III LP s 20-ti kanálovým příjmem.
Cena v Kč mi zatím není známa - venku cca € 209,-.
To pak bude zajímavé. :)
Medved_ce4you (200)|10.2.2005 19:18
Nevim co je na tom tak zajimaveho. Krome daleko vyssi ceny je ti 20-ti kanalovy GPS modul celkem k nicemu. Bohate staci 12-ti kanalovy, protoze vic druzic zaraz stejne nemas sanci pochytat a pokud pochytas, tak je ti to v podstate taky k nicemu, protoze zpresneni polohy uz ani nepoznas... Je to takovy sikovny marketingovy tah :-)

Kdybych se mel vratit k puvodni otazce, tak jsem vystridal Holux GR-230 za ASUS BT-100 (treba tady). Spokojenost s obema, ale BT-100 bych doporucil vic. Jednak ma lepsi power management (kdyz nema dlouho pripojeny BT - vypne ho, stejne jako kdyz nema dlouho zadny signal ze satelitu - vypne GPS cast) a diky tomu i vetsi vydrz na baterky.
Zaroven je v krabici i nabijecka, adapter do auta (s Y-kabelem, takze jde napajet i PDA) a dva drzaky - jeden pro GPSku, druhy pro PDA. Pravda, cena je na prvni pohled o neco vyssi (daji se koupit BT GPS i levneji), ale pokud k tomu clovek pripocte i to prislusenstvi, tak to vyjde o hoodne levneji (jen ten drzak PDA do auta koupis nejlevneji za 600,- od Dicoty, pripadne Arkon od SunnySoftu za 1000,-).

Jinak asi neudelas chybu s zadnym BT GPS modulem - skoro vsechny pouzivaji stejny GPS chip -> citlivost vicemene naprosto stejna, rozdily jsou jen v baterii a designu.
karlic (707)|10.2.2005 20:47
GPS je investice na několik let, tak doporučuji nešetřit a koupit rovnou dvourežimovou GPS a tou je dnes jedině Fortuna Clip-On BT GPS.
Klasický režim je vhodný do auta nad rychlost 90km/h.
Rozšířený režim je vhodný všude jinde, protože skvěle lapá signál. Já GPS např. ani na horách nevytahuju z batohu a funguje všude i v hustém lese - to žádná klasická GPS nedokáže. Nevýhodou tohoto režimu je zpoždění při vyšších rychlostech. Proto při vyšších rychlostech použít ten standardní režim.
araya_ce4you (10)|11.2.2005 08:24
Dekuji vsem za jejich rady. Uvazoval jsem o Navilock BT-308 XTrac, ale protoze jsem si v jinych prispevcich precetl ze jim odchazi BT docela mne to odradilo.


Pavel Vojta (42)|11.2.2005 08:39
Mohu vřele doporučit Fortunu Clip-On, používám ji asi rok. Výborná citlivost i ve standartním módu. Kupoval jsem ji v USA za příjemnou cenu, součástí byl i držák na PDA od Arconu a kombinovaná nabíječka USB/auto/síť, ktzerá je použitelná i pro iPaq.
miktt (189)|11.2.2005 10:44
a co Leadtek 9537?
12 kanálů citlivost výbormá (někde chodí i v baráku) dobíječka do auta je v ceně,výměnná baterie, konektor na anténu a napájecí konektor je shodný s většinou PDA (já si v autě vystačím s jednou dobíječkou) cena cca 3300Kč i z daní. J a hezké rozměry. Nemám zádných námitek na funkčnost či provoz. Více zde: https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=4808

Souhlasím s Medvedem. Popsal to velice dobře

Dvourežimová BT je podle mne na houby když to samé umí jiná, o polovinu levnější.

Dívej se na výdrž v reálném provozu a na citlivost. 12 kanálů bohatě stačí realita je 4-9(dle zástavby)