Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Free Wi-Fi hotspoty v Praze

PDAlamka (2)|9.2.2005 18:36
Mel bych dotaz, asi se to tady uz resilo, ale ja si nemuzu pomoci.Vetsina uzivatelu tady ma wifi a vsichni kolem rikaji, ze PDA bez wifi je na nic.Ja mam cerstve PDA s wifi, ale pripojim se tak akorat na Zlicine a mozna na Andelu(netestovano).Na Lupe jsou sice nejake free hotspoty, ale je to k uzoufani malo.To vsichni za pripojeni pres wifi platite?Napriklad by me zajimalo Czfree.Da se na to alespon nekde pripojit(stacila by mala rychlost), je to totiz dostupne na kazdem kroku a byla by to docela bomba-je nejake reseni??Protoze pokud se v Praze da pripojit zdarma jen k tem nekolika malo hotspotum uvedenych na lupe a zbytek je placenych, tak je to celkem bida:no: .Kdyby aspon ty placeny byly zpoplatneny jednou firmou a dostupny na kazdym rohu :( .Zkratka zajima me proste, jak se kdo z vas pres wifi pripojuje a kde-v Praze, zadara(klidne mala rychlost), abych tu svoji mohl aspon trochu vyuzit :( .
PavelR. (2184)|9.2.2005 19:10
... já například WiFi používám především v zaměstnání a doma (a to téměř ke všemu co se svým PDA provádím - tj. synchronizace, instalace SW, přístup na i-net atd.). K veřejným hotspotům se připojuji jen málo; stále je jich málo.

PavelR.
kopec_ce4you (236)|29.3.2005 18:02
http://mapa.czfree.net/im.php?map=praha&x=22400&y=13600+...+=911&imageY=604
Ale musis byt member CZFree.net a prihlasenej abys videl podklad. Jinak na CZFree.net je jeste i okoli a muzes si ZOOMovat a pridat i ne Street Acces nody a tak dal, tohle je jen vyrez s centrem prahy.

Napriklad skoro celej Suchdol je pokrytej sdilenym 64kbps zdarma-na testovani ;) (nebo 32kbps? uz nevim.).
Dzejkob (286)|29.3.2005 19:22
Tak to by me docela zajimalo, na Suchdole sem to zkousel, ale pripojit se mi nepodarilo.Je nutne nejake specialni nastaveni?Jeste by to ale nekde chtelo zjistit, kde vsude poskytuji pripojeni zdarma (klidne i jen 32kbit).Jsou to vsechny street acess body nebo ne??Mas nejaky odzkouseny mista, kde se ti povedlo pripojit?
Zdenek Malinsky (9781)|29.3.2005 20:16
Co jsem slyšel, tak kromě Metropole Zličín je také free Café Louvre, kavárna Capypso (Nový Smíchov-1.patro), Modrá lavička. Také některý McDonald má mít dokonce několik PC s netem, ale zda je to free nevím.
Francouzská pekárna na rohu Jindřišké a Nekázanky má inzerovaný free hot spot, ale dostal jsem se jen na stránky Telekomu a chtělo to po mě heslo. Pak přišla návštěva a bylo po zkoušení.:?
Peca_ce4you (45)|29.3.2005 21:34
Pokud jste někdo zaregistrovaným čtenářem Městské knihovny v Praze, tak tam mají od 1.3. zadara:

http://www.mlp.cz/wifi.php

Jestli už o tom víte, tak se omlouvám :)
Zdenek Malinsky (9781)|29.3.2005 23:09
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Co jsem slyšel, tak kromě Metropole Zličín je také free Café Louvre, kavárna Capypso (Nový Smíchov-1.patro), Modrá lavička. Také některý McDonald má mít dokonce několik PC s netem, ale zda je to free nevím.
Francouzská pekárna na rohu Jindřišké a Nekázanky má inzerovaný free hot spot, ale dostal jsem se jen na stránky Telekomu a chtělo to po mě heslo. Pak přišla návštěva a bylo po zkoušení.:? [/QUOTE]
Tak ještě doplním a upřesním.
Metropole Zličín (tisková zpráva)
Zákazníci nákupního centra, restaurací a další návštěvníci Metropole Zličín v Praze 5 se nyní mohou kdykoliv připojit k internetu prostřednictvím nového Wi-Fi HOT SPOTu, který zde byl zřízen předním poskytovatelem internetových služeb v České republice, společností TISCALI. V rámci pilotního projektu je tento přístup na internet pro všechny zájemce zdarma.
Wi-Fi HOT SPOT společnosti TISCALI se nachází uprostřed Metropole Zličín, přímo nad prostorem Food Court. Uživatelé se mohou na internet připojit v celém prostoru Food Courtu, na ploše o celkové rozloze až 1500 m2. Každý návštěvník nákupního centra, který má s sebou notebook nebo PDA s podporou Wi-Fi, se může k Wi-Fi HOT SPOTu společnosti TISCALI připojit a surfovat na internetu nebo si v pohodlí vyřídit své emaily. Metropole Zličín vstoupila do spolupráce se společností TISCALI, aby mohla svým návštěvníkům nabídnou další možnosti jak si svůj čas v nákupním centru ještě více zpříjemnit. Bezdrátový přístup na internet prostřednictvím Wi-Fi HOT SPOTu je v rámci pilotního provozu zdarma.

O Mekáči a Louvre jsem četl tady

O WiFi (placených i free hot-spotech) je:
http://www.internetprovsechny.cz/
http://mobil.idnes.cz/


A pokud bude ve Vltavě hodně vody, tak bude free hot spot i tady :yes: "...jestli nepriplave nejaka wifina po Vltave, kdyz to kulminuje" ;)
Pavlucha (1496)|30.3.2005 07:14
Slibovaný projekt městské části Praha 5 už je 14 dní v testovací fázi (hot-spoty už jsou "vidět")!
Cca od 1.4.2005 by měla být téměř celá Praha 5 pokryta WiFi s bezplatným přístupem.
Neo Jedi (145)|30.3.2005 08:31
Dostupnost wifi na Smíchově bylo možno vidět u metra Anděl ve státnku jako projekt Prahy 5.
Vypadá to docela slibně, ale co jsem slyšel otázka bude v počtu možnosti přístupu , kde přednost budou mít školy a další instituce a co zbyde bude ve prospěch veřejnosti.
Neo J.
Zdenek Malinsky (9781)|8.4.2005 15:18
Zpráva z terénu

Dnes jsem vyzkoušel Café Calypso na Novém Smíchově na vlastní cihlu. Je to 2.patro, v zadní části (od Plzeňské) vlevo. Kousek je kino, naproti Mekáč, sousedí s prodejnou produktů z Mrtvého moře a inet café. Pokud máte vlastní ntb či PDA, je WiFi zdarma, jinak jsou tam počítače. Otevřeno 11-? h.

Rychlost je dostačující, div mi to cihlu nevyrvalo z ruky. :D Musel jsem si nastavit přesné připojení, nejdříve se mi to přihlašovalo na placenou wifinu ET-Telecomu ze sousedství, resp.přízemí (Datart).

Ceny normál na Prahu-Staropramen 12=29, wizouři cca 70, juice=31, espresso=32, medovník=39, Kelt=44. Bohužel nevaří, k jídlu jen zákusky.

Zpráva z terénu 2

Další free hot spot je v restauraci Jáma the hollow (V Jámě 7, P1, 224 222 383, www.jamapub.cz, otevřeno 11-1 h.). Zašli jsme s Beecherem na oběd. Pivo Gambrinus a Plzeň(+další), vinotéka, servírky hezčí a wifina rychlejší než ve Frescu. Záchody, číšníci a jídlo zase lepší ve Frescu. Wifinu jsem testoval jen krátce, protože pak zapnul Beecher Della a začal mě oslňovat. Bohužel, ve slunečních brýlích jsem na svůj iPAQ mnoho neviděl, tak jsem to vzdal.
;)
ninja_ce4you (102)|9.6.2005 11:18
[QUOTE="milda"]a kdyz vis o co de..... jak poznam ke komu se muzu pripojit ja-jako treba kdo je ke mne nejbliz....[/QUOTE]

pres mapa.czfree.net se da najit colkem dobre nejblizsi APcko. Je ale potreba predem se na strankach zaregistrovat, jinak misto ortofotomapy uvidis cernou plochu. Pro docasne pripojeni je potreba najit Street Access AP. Pri trose stesti skutecne bude fungovat DHCP a nejaky internet zdarma.

Pro trvale pripojeni to chce kontaktovat spravce nejvhodnejsich APcek v okoli. A ano, nektery neodpovi.
Zdenek Malinsky (9781)|22.6.2005 12:58
:!: Znáte-li mimopražské Wi-Fi hotspoty, napište o tom, prosím, do diskuze Free WiFi hotspoty v ČR (mimo Prahu):!:

Děkuji
charles_ce4you (18)|5.7.2005 02:09
Ja mam doma ADSL od Telecomu a kdyz mate 512/128 a rychlejsi, tak se muzete zdarma pripojovat na jejich hotspoty nebo hotspoty Eurotelu.
http://www.telecom.cz/domacnosti/internet/pristupove_sluzby/wifi/lokality.php
http://www.wifijet.cz
Po cele CR maji dohromady asi 150 hotspotů. U Eurotelu převažují Hotely. U Telecomu KFC a benzíka Shell.
Zatím nemám vyzkoušeno, protože jsem ještě nepřešel na rychlejší ADSL (zatím mám Start 256/64 - od září by mělo fungovat i u Startu). Na hotspotech se má prý dosahovat max. 256/64.
Nemáte to někdo vyzkoušené? Jak silný je signál, rychlost, spolehlivost apod? Fungování těchto hotspotů je pro mě hlavní důvod proč si chci pořídit PDA.
beecher (9270)|5.7.2005 06:51
No, sluzbu WiFiJet (pripadne T-Mobili HotSpot nebo jak se to jmenuje) urcite vsichni zname, ale tady se bavime o FREE hotspotech, kde opravdu prijdu a nebude mne to stat ani korunu, coz v pripade WiFiJetu neplati ani omylem.

Zkusenosti mam takove, ze mne to stalo uz 120 Kc a ani jednou se mne z PDA nepodarilo pripojit (KFC ve Vodickove a na Narodni). A to k tem 120 Kc nepocitam to mracno proklate dobrych kurat a hektolitry Pepsi Coly...
charles_ce4you (18)|5.7.2005 13:57
Jasně že normálně se za to platí. Vždyť jsem psal, že je to FREE jen pro uživatele ADSL od Telecomu (pro vybrané tarify). A podle toho co má Telecom na svých stránkách, tak můžete využít zadarmo jak jejich hotspoty, tak WifiJet od Eurotelu. Neplatíte nic, akorát se vám stažená data počítají do FUPu.
Otázka jiná je, jak kvalitně to funguje.
charles_ce4you (18)|6.7.2005 16:26
Zkoušel jste se někdo připojit na wi-fi v Národní knihovně v Praze?
NKP
Zavedli to od 22.6.2005
Zdenek Malinsky (9781)|23.11.2005 11:50
Další zářez na pažbu:D

Emporio Sport - Nový Smíchov, 2. patro, na opačném konci než je kino. Je to
nekuřácká kavárna a vedle je fitko. Ceny jsou celkem ucházející (na Prahu), hlavní je cena Wi-Fi (zdarma) a ani tu není moc přeplněno, takže můžete v klidu psát příspěvky do diskuzí.

www.emporiocafe.cz

EDIT:
Capy 32 Kč, tiramisu 70 Kč, velké preso 36...
Zdenek Malinsky (9781)|23.11.2005 14:33
A další...... Sakryš, to vypadá, že jen jezdím po Praze, jím a lovím wifiny. :D
Známá si vymyslela sejít se v nákupním středisku Nové Butovice. Tak jsem si řekl, že vyzkouším na Lupě uvedené café Mio. To je zavřené (nevím jak dlouho a zda napořád), ale ulovil jsem a přihlásil se na několik free wifin. Teď zrovna sedím v mexické resturaci La Parranda a krásně to šlape (wifi planetbowling - tam sice mají wifi i restaurace, ale nemají tam zásuvky). Takže nemusíte za nákupy skrz wifi až na Zličín.

Tak to vypadá, že obchodníci začínají přemýšlet a chovat se tržně.
wilibald (46)|17.1.2006 17:04
V novém Centru Chodov (střední sál s vystavenými auty) lze připojit na velmi rychlý bod "default". Podrobnosti jsem nezjistil, název nebudí důvěru, že by šlo o úmyslný počin s trvalým provozem a je možné jej bezplatně využívat, nicméně v tomto okamžiku je funkční. Pokud by měl někdo informace, zda se jedná skutečně o poskytnutý free hotspot, tak dejte vědět.
badus (28)|31.1.2006 22:17
Když budete bloumat centrem, zkuste Cafe-cafe v Rytiřský. Wi-fi šlape jak po másle...
mike.pr (21)|12.2.2006 08:21

Kdyz jsem cekal s pritelkyni na jeji zkousku ve FN na Karlove namesti, tak mi to nedalo a zapnul jsem wifi, a ejhle, je tam pomerne dost rychle free AP (odhadem tak 1-2MBit), maji ale omezeny port 80 a v nemocnici nic moc signal ale na www staci bohate.

Aspon jsem se 2,5 hodiny cekani trosku zprijemnil ;)
beecher (9270)|12.2.2006 10:16
Zasek na pazbu: Pizza Factory na Masarykove nadrazi.
JanAltman (162)|27.2.2006 14:39
Centrum Novy Chodov je plne pokryto free WiFi. Stejne tak restaurace (alespon nektere) retezce Ambiente. Napriklad na tom Chodove je nekolik pristupovych bodu OC1, OC2, OC3, ...

A je to docela rychle. Pomerne bezne tam travim cast sve pracovni doby - kdyz clovek pres Skype mezinarodne, ba i mezikontinentalne, telefonuje zadara, klidne do sebe v restauraci muze lejt panaky sladove whisky a furt je financne v plusu :D
Blondak_s.r.o. (78)|27.3.2006 22:14
[QUOTE="badus"]Když budete bloumat centrem, zkuste Cafe-cafe v Rytiřský. Wi-fi šlape jak po másle...[/QUOTE]

Potvrzuji maj tam podle BBR speed testu asi 1,5mbit/s.
Blondak_s.r.o. (78)|28.3.2006 13:01
Ještě na kruháči ulic dušní kolkovna a asi vězenská, je BAR BREAKFAST. Je tam volný WI-FI 512 a funguje perfektně.:yes: Ta síť se jmenuje USR8054.
Pak naproti je hospoda Kolkovna ale tu jsem netestoval.
Zdenek Malinsky (9781)|29.3.2006 14:40
[QUOTE="rewer"]La casa blue Bilkova Praha 1 Free WiFi
Hotel AXA Na Prici Praha 1 Free WiFi[/QUOTE]
[QUOTE="LCC6"]BlueCafé (Milady Horákové 70), CalypsoCafé v OC Nový Smíchov.[/QUOTE]
[QUOTE="jeanv"]www.ukasparka.cz/
www.carosello.cz

restaurce ve strasnicih a malesicih
Ceny slusne a jidlo perfektni....
[/QUOTE]

z několika smazaných diskuzí
Striker_ce4you (224)|29.3.2006 16:34
Kavarna V sedmym nebi (ve Zborovsky) se taky konecne pochlapila a ma freewifi :yes:
Zdenek Malinsky (9781)|29.3.2006 18:16
V sobotu jsem se připojil na nějakou Wi-Fi v pasáži Černá růže. Nikdy před tím tam nebylo nic free, tak je možné, že někdo něco v pátek zapomněl vypnout. :D
Seděl jsem v 1.patře v kavárně, rychlost byla dostačující a síla signálu uspokojivá, i když se mi během hodiny signál asi 2x ztratil. Na název jsem se zapomněl podívat.
beecher (9270)|30.3.2006 00:30
No, upozornuji zbloudile duse, ze pokud prijdete do Jamy (www.jamapub.cz) a WiFina by nebezela, tak se ani servirek neptejte, kdy pobezi, pac tam nemaji naprosto nikoho kompetentniho to spravit. Spravuje jim to nejaka externi firma. :oops: :? :sarcastic:
Mashe (622)|3.4.2006 11:58
nesloby nekde na uvodni strance udelat seznam? at to clovek nemusi prolezat cele?

pripadne dalsi misto (pokud to tu je tak si nevsiml) je tady
Caffé Depot
Praha 1, Petrská 22
(kousek od Florence)
Kája_oldd (759)|3.4.2006 14:29
Blondak_s.r.o.: Nedá mi to, ale co to bylo za tu free síť na václaváku (název ap) a kde přesně?:)
Zdenek Malinsky (9781)|3.4.2006 16:49
[QUOTE="Mashe"]nesloby nekde na uvodni strance udelat seznam? at to clovek nemusi prolezat cele?[/QUOTE]Do nové verze se s tím počítá. Lupa a Marigold sice mají svoje databáze, ale jak jsem zjistil, v praxi je to jinak. Některé hot-spoty už neexistují nebo se k nim nedá free připojit nebo naopak velká spousta jich tam chybí.
tribiani (95)|6.4.2006 20:29
v McDonald´s na I.P.Pavlova, Jugoslávská 21
beecher (9270)|6.4.2006 20:49
Odkdy je v Mekaci free WiFi?
swenak (135)|21.4.2006 22:12
Dnes jsem taky zachytil na Vaclavaku u bile labute 2x WiFi MCdonaldu, ale nepripojil jsem se. Jinak pouzitelna free na Vaclavaku je GTSfree, i kdyz dnes tedy hodne padala. Naopak CafeCafe, co tu bylo jiz popsano bezelo super, jsem si unavenej sednul doOdkolka na chlebicek a zustal jsem tam temer hodku :-)
beecher (9270)|22.4.2006 13:06
Dalsi 2 u Vaclavaku (presneji na zacatku Vodickovy): Cafe & Cigars (akorat nejak nechodici) a hned u toho ApartHotel, ktery chodi naprosto spolehlive...
swenak (135)|22.4.2006 13:16
skoda, ze neni POI pro mapy s WiFi v Praze, potazmo CR :no:
Zdenek Malinsky (9781)|22.4.2006 14:14
Hledejte, pátrejte, pište sem. Na novém webu počítáme s databází free wi-fi. Ovšem není to priorita nejvyšší.
Mashe (622)|5.6.2006 19:11
dalsi free WI-FI ... Sunnysoft

... i kdyz tak uplne free to asi nebude
Blondak_s.r.o. (78)|5.6.2006 20:54
Jo, o tom jsem taky slyšel.
Je to v Praze i v Brně a to zdarma a bez časováho omezení.
Budou to moc využívat jenom klienti firmy sunnysoft a to na základě přiděleného uživ. jména a hesla.
Časem až půjdu kotvou tak se tam zastavim a vyzkoušim.;)
Zdenek Malinsky (9781)|5.6.2006 21:23
Blondak_s.r.o. (78)|10.6.2006 18:42
Tak dneska jsem byl na průzkumu a nasel jsem spoustu novejch sití.:)

Klub Roxy v dlouhý, signál byl hodne slabý ale i přesto jsem se připojil ale byl jsem zklamán pouhých 32kbit/s:((

Tak jsem trochu popošel do rybný a hned jsem chytil dalsi. Byla to WI-FI sit od hotelu Josef. Připojil jsem se bez problémů a naměřil jsem 128kbit/s.

Pak následovala zastávka v sunnysoftu tam ale bohužel nevěděli WEPkey k te nově zřízené síti.

Ještě jsem prošel pasáží divadla Broadway a chytnul jsem siť biocafe-broadway od jedny kavarny.
Hned jsem se připojil a naměřil jsem 1,4mbit/s !!!:yes:

Pak jsem se stavil v černý růži tam byla jedna volná WI-FI síť ENZO.
Ale ta po mě chtěla uživ. jméno a heslo.

Nakonec jsem se stavil v cafe-cafe a pohoda 1,5mbit/s !!!:yes:

Ještě bych chtěl upozornit na free WI-FI síť v městský knihovně.
U ní musite mít nastavený proxy server proxy.mlp.cz port 3128.Bohužel jinak to nejde.
V PIE musíte zadat svoje číslo karty a heslo a pak už bez problémů.
Ale treba u ICQ je situace horší tam se mi to vůbec nepodařilo připojit.
Jinak rychlost při stahování je tak asi v průměru 150kb/s:yes:

Všechno měření bylo provedeno přes BBR mobile speed test.

Doufám že to pomohlo a moc se těšim na tu datábázi free WI-FI spotů.
Bobanovicz (511)|17.6.2006 23:37
Už skoro tři týdny nejde Tiscali Hot Spot v Metropoli na Zličíně...že by konec pilotního provozu?
Miloš Strouhal (3997)|17.6.2006 23:49
Moc dik za typ, neco podobneho jsem uz dlouho hledal..
Blondak_s.r.o. (78)|25.6.2006 11:20
[QUOTE="Bobanovicz"]Už skoro tři týdny nejde Tiscali Hot Spot v Metropoli na Zličíně...že by konec pilotního provozu?[/QUOTE]

Tedka jsem tam byl a voni ho snad vypli, vůbec ho tam nemůžu chytnout.
Bobanovicz (511)|26.6.2006 00:11
Podle mě to zamkli a přejmenovali na Metropole Zlicin, ta tam dřív nebyla nebo si aspoň nevzpominam.
Blondak_s.r.o. (78)|26.6.2006 11:21
Tak jsem byl na jedný WI-FI síti, radsi ji nebudu jmenovat ale kdyz jsem se pripojil tak jsem mohl v poho na net tak mi to nedadalo za zadal jsem do PIE IP adresu výchozí brány (10.0.0.138) a vlezl jsem do nastavení routru. Vůbec to nebylo zabezpečený tak jsem mohl změnit nastavení SSID, WEPkey, různý hesla, statický IP adresy atd...

IP adresa 10.0.0.138 je výchozí brána kde se vetšinou zobrazí všechno nastavení routru přes webové rozhraní.....hodne lidí který s tim neumej si to vůbec neuměj zabezpečit.
Proto bych rád vyzval všechny WI-FInáře aby jsi své sítě zabezpečili ;)
Bobanovicz (511)|5.9.2006 19:44
[QUOTE="Bobanovicz"]Už skoro tři týdny nejde Tiscali Hot Spot v Metropoli na Zličíně...že by konec pilotního provozu?[/QUOTE]

Tak TISCALI_HOT_SPOT v Metropoli už zase funguje :yes:
rst_ce4you (8)|9.9.2006 09:28
nový WI-FI na ruzyňském letišti v sushi baru mezi příletovími halami a zadara
beecher (9270)|9.9.2006 15:09
Joe's Cafe (byvale Kenvelo Cafe) na Mustku v Korune, pouzivaji sit www.widenet.cz s pristupem pres Bakartu 70312. Teoreticky by to pristupove cislo Bakarty mohlo fungovat i na jinych hotspotech WideNetu... :)