Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 36

Téma: Krátký USB Host kabel je na světě.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Dnešní cesta kolem ElektroWorldu mi nedala, abych se tam nestavil. Tušil jsem, že tam na mě něco čeká. Bylo to tam. Zapomenutý "Sync Cable Serial" od FSC, jinak synchronizační kabel s koncovkou RS232 ještě pro LOOXe 600. Obj. č. S26391-F2485-L300. Za 249,- Kč.
    Co na něm bylo ale nejkrásnější, byl ten konektor na opačné straně!

Rychle jsem počítal, na kolik by mě přišel venku na webu za 20 USD (bez DPH a bez dopravy, chtějí za to dalších 15 USD!) nabízený krátký USB Host kabel (s překážejícím napájecím konektorem) a bylo rozhodnuto. Už jem měl ten poklad v košíku. Ve vedlejším regálu jsem našel za 49,- Kč krátký 15cm kablík s USB samicí a PS/2 koncovkou - jinak adaptér pro USB myši do PS/2 vstupů PC od Hamy a bylo vyřešeno.

Výsledek je na obrázku.

Celkové pořizovací náklady 298,- Kč vč. DPH, tedy něco kolem 13 USD.

Demontáž je velice jednoduchá. Stačil nožík, malý 2mm šroubováček, a větší jehla.

Spojení těch čtyř žil od USB samice do 26ti pinového konektoru je:
    černý 1 ("zem"), červený 11 (napájení VCC +5V), bílý 25 (data) a zelený 26 (data). Přičemž strana s příčným výstupkem jsou zprava doleva 2 až 26 všechno sudé a opačná strana plochá bez výstupku jsou zleva doprava 25 až 1 všechno liché.

Jelo to hned i bez připájení. Musím to teď ještě dát někomu, kdo na to má pájku.
    A je to.

Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Tak ted jsi mne dostal ja jiz mam neco podobneho pripraveno od vánoc a stale jsem cekal ze to predvedu na srazu ráno sem dám foto a mozná i elegantnejsi resení.:yes: Já jsem ten kablik dostal od Pinochia na 1 prazskem srazu Tak dlouho jsem ho motal v ruce az vzniklo neco podobneho.Jen mi presne nesedí Tvé zapojení ráno to jestě prověřím, ale mám tušení že PIN 11 jsem nepoužil.Koukni ještě raději sem Ale mozne je ze mame hokej v tech obracenych konektorech .

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Tak diky sluzbe logmein mohu tento prispevek vlozit i pres PDA ackoliv nejsem u sveho PC mam ho jiz dlouho nachystan a Milan mne tak trosku predbeh.

Máte, vyrobili jste, nebo někde viděli zajímavé příslušenství, propojovací kabely a další příslušenství výhradně k zařízení LOOX 720.
    Podělte se s ostatními.

Příslušenství – myslím tím propojovací kabel, který je s LOOXem dodáván. Tento je však zbytečně dlouhý a např. při připojení ke klávesnici působí dosti nevzhledným dojmem.
    Nabízí se, hned několik řešení.
    1. Kabel si můžeme koupit - http://www.pc-mobile.net/loox.htm ovšem, tento neumožňuje připojeni k PC.
    2. Originální kabel můžeme zkrátit
    a) u plochého konektoru, což ovšem bude trošičku náročnější vzhledem k zalisování kabelu tuto variantu nedoporučuji.
    b) Naletovat nové USB konektory – zatím nevím, kde se dají koupit. – poraďte
    To je dle mého názoru nelepší řešení – na stole pak používáte k propojení s PC prodlužovaní kabel.
    c)Zkrátit a propojit dráty proletováním a izolaci provést za použití tepelně smršťovací bužírky - tato varianta se mi moc nelíbí.
    3. Kabel si můžeme vyrobit sami – nebo svěřit jeho výrobu nějakému šikulovi, který má zkušenosti s pájením.

K výrobě kabelu použijete:
    Prodlužovací kabel USB, který se dodává běžně s příslušenstvím USB -ten proste jen rozpůlíme a zakrátíme.

Plochý konektor k zařízení LOOX - zde ovšem POZOR
    S největší pravděpodobností seženete nebo nakoupíte konektor na LOOX řady 600. Ten se liší v tom, že se do zařízení LOOX 720 nasunuje šipkou dolů, proto si v každém případě ověřte kde je šipka – nahoře nebo dole.(přiložené schéma zapojení je provedeno přímo na konektor LOOX 720. v případě konektoru z LOOX 600 jsou pin v obráceném pořadí)
    Já použil kabel z LOOX 600 s koncovkou RS 232 - určitě budou mít někteří z prodejců skladem a zajisté jsou tyto již neprodejné – to by mohlo ovlivnit cenu.

Konektor k napájení – samici – pokud máte typ kde ji koupit poraďte ten zatím nemám.

Dvoužilový kabel pro napájení cca 50mm dle libosti.
    -----------------------------------------------
    Délku kabelu si zvolte podle svého gusta.
    Číslování USB konektoru je provedeno tak, že bílá ploška uvnitř konektoru je nahoře.

Soubor se zapojenim prilozim az po dalsi konzultaci s Milanem - nechci byti tvurcem zniceni Vaseho Milaška.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Petře, to zapojení, jak uvádím, je správně. Jednak jsem to už vyzkoušel s USB klávesnicí (česky) a taky hned s digifoťákem (uvedný snímek šel přes ten kabel hned do LOOXe a teprv pak do PC).

Ty obrázky z odkazu jsou od artshima z firstloox.org a to schéma je ze supportu FSC.

To schema je ale zapojení pro LOOXe 600. Nejde tu o orientaci, ale o obsah. Proto na tom schématu z uvedeného odkazu chybí ten USB Host.

Originální schema zapojení pro 720ku jsem (a nevím o nikom) zatím na webu ještě neobjevil.

Řešení od artshima (samice přímo v konektoru) předpokládá takový konektor, kam se ta samice vejde. Řešení s kouskem kabelu je podle mě mechanicky bezpečnější (= pružnější) a dá se využít dostupný konektor.

Co je na jeho obrázku to nejzajímavější, je jím uvedené schéma pro USB Host. Můj hlavní zdroj, který mi toto zapojení potvrdil, je tuti na ppc-welt.info.

Detaily na výkresech (.pdf, 922 KB) od výrobce (Matsushita).

Konektor pro 600ku i 720ku (atd.) je stejný, včetně číslování pinů. FSC ho pro 720ku jenom otočil o 180°. Výrobce je dodává - v minimálním množství 600 ks.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Prikladam slibene foto kabelu ktery jsem si vyrobil - zapojeni jeste zkoumam nebot se mi zda trosicku odlisne od toho co zde pises. Dam vedet. V diskuzi zde je treba udelat co nejdrive opravu - posilam soukromou zpravu.Kdyby to ten clovek neopravil - žádám tímto Pavla.Schema zapojeni je ze 600 a ne z 720.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00047556_IMAGE_00010_Eh1q.jpg 
Zobrazení: 62 
Velikost: 15.2 KB 
ID: 1360  

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Čiže jsem provedl dalši měření a dávám za pravdu Milanovi - ma mylná domenka vznikla opravdu opacnym cislovanim konektoru i presto ze muj kablik je zapojen spravne a je funkcni.Predelam sve schema a prilozim v nejblizsi dobe.:yes:
    Milane diky za tvoje hledacií sluzby

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Petře, originální nápad i řešení! Už se těším na pátek.

Tady na obrázku už hotový jednoúčelový USB Host kablík připravený k akci (a taky už vesele fungující při přenášení fotek a při psaní z klávesnice).
    Jeho délka by mohla být i kratší. Zatím jsem ho nechal v původní délce ukrojený těsně pod původní PS/2 kovou koncovkou.
    (O té délce můžeme vést odbornou diskuzi o víkendu na 3. srazu. )

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Pěkně vtipně elegantně:yes: Čekam už jen na fotky Tomaše (Crusadera) ten dnes spachal jen konektor s USB hostem. A já dostal další nápad - ale nevím jestli to do srazu stihnu Další konektory mam mít zítra.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Ahojda! Chtel bych se zeptat, jeslti by se tento, nebo kabel s podobnym zapojenim dal pouzit i pro Looxe 410. Diky!

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Nejake pouziti by se naslo ,ale LOOX 410 nemá USB host - čiže ....... nechavám na tobě. Zapojení 410 neznám.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Tak tady je moje bezkabelová verze. Provedení nic moc, ale funkční
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00047631_usb_host_SYn2.jpg 
Zobrazení: 65 
Velikost: 117.4 KB 
ID: 1362  

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Parádní redukce! Tomu říkám ruční práce. :yes:
    Tomáši, můžeš popsat i zkušenosti z výroby?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Milane, musím to po pravdě napsat, protože Šeba zná pravdu a já se nemohu chlubit cizím peřím (on by mě Šeba hned prásknul, protože jsem mu své výrobní tajemství psal ). Bylo to jednoduché. Vzal jsem kabel s konektorem, jedny lehké Marlbora a schéma od tebe a celé sem to dal manuálně zručnému kolegovi z práce. Jediné, co jsem udělal já bylo, že jsem to celé zalil černým Pattexem a dvakrát přemotal černou páskou, aby nebyly vidět otřepy.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Prima, tak to všechno vyzkoušíme o víkendu. Bude téma - USB periférie a jak s nimi do LOOXe!

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Slíbene schema zapojení kabelu LOOXe - Schema se vztahuje k mému prispevku na predchozi strane.
Název: 00048818_kabelazZN_Ao7.jpg 
Zobrazení: 76 
Velikost: 43.4 KB 
ID: 1412  

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Krátký synchronizační kabel LOOX 720 – 718 - již v prodeji.
    Od Šeba_oldd v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 69
    Poslední příspěvek: 02-10-2009, 20:39
  2. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 19-04-2008, 18:17
  3. USB host kabel na N50
    Od Barbados v sekci Acer
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 09-08-2005, 08:27
  4. Krátký usb host kabel za FS na Acer N50
    Od hanýsek_oldd v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 3