Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 42

Téma: Recenze Navilock NL-206C CF GPS (starší označení BC-307)

Obyvatel SMob
    Registrace
    Oct 2003

Už jste se asi všichni dostali do situace, kdy jste bloudili po cizím (nebo i rodném) kraji a nemohli najít příslušnou vísku či ulici. Mapu nemáte, kohokoliv se zeptáte, odpoví buďto německy, nebo jen pokrčí rameny a čas i trpělivost pomalu dochází. Takže příště si buďto dáte do auta knihovnu s mapami všech větších měst, vedle sebe posadíte proškolenou osobu schopnou navigace - a nebo si pořídíte ke svému PDA miláškovi GPS modul. Třeba Navilock NL-206.

[IMG]/img/articles/cz/small/0000000195_WREb65758200527124920.jpg[/IMG]

Přečtěte si celou recenzi.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Aug 2003

Hezký den,
    on ten konektor (ač je opravdu titěrný) je u GPS standardní a tudíž jeho použití, při ceně samotné antény cca 800,-Kč, považuji spíš za výhodu, neboť je použitelný i s jinými přístroji.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2004

Som len slepy, ze tam nikde nevidim cenu a dovozcu? Ak ano, prosim nenutene ma naviest na informacie :-D Diky :-)

Obyvatel SMob
    Registrace
    Oct 2003

Přibližná cena je uvedena hnedka na konci druhého odstavce recenze "... to je vše co za své, bezmála 3 tis. Kč dostanete." Cena v IOD Patro (www.patro.cz) je 2817,- Kč s DPH.
    Oficiálního dovozce neznám a ani jsem po něm nepátral.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Oct 2003

Citace Původně odesláno od TomK
    Hezký den,
    on ten konektor (ač je opravdu titěrný) je u GPS standardní a tudíž jeho použití, při ceně samotné antény cca 800,-Kč, považuji spíš za výhodu, neboť je použitelný i s jinými přístroji.
    i při zachování tohoto typu konektoru se nechalo uchycení vyřešit jinak - lépe. Např. zapustit konektor do antény a tím zabránit vylamování konektoru. Ale to je jen detail. Dle mých zkušeností stačí ve většině aut (při umístění PDA do Keeper 1 držáku) anténa na CF kartě.

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Protože, mě tato věta dostala, cituji:
    "Jelikož mi není známa jiná firma, která by nabízela mapu ČR pro PDA, je volba jednoduchá."

Tak pro rozšíření obzoru uvedu další známou firmu, aby už nebyla volba jednoduchá, nebo že by stale jo
    SmartMaps

Obyvatel SMob
    Registrace
    Oct 2003

Já věděl proč tam nepíšu "Jediná firma která nabízí...", to bych si naběhl!

Bohužel jsem měl k dispozici pouze PocketKim...
    SmartMaps znám, ale netušil jsem že existuje mapa pro ČR a dokonce slušná mapa. Bohužel, jak jsem tak rychle kouknul, nemá to uliční síť, která je u PocketKim velice užitečná.
    Doplním to do recenze, ať se vyznavači SmartMaps necítí ošizeni.

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Citace Původně odesláno od Falco
    Já věděl proč tam nepíšu "Jediná firma která nabízí...", to bych si naběhl!

Bohužel jsem měl k dispozici pouze PocketKim...
    SmartMaps znám, ale netušil jsem že existuje mapa pro ČR a dokonce slušná mapa. Bohužel, jak jsem tak rychle kouknul, nemá to uliční síť, která je u PocketKim velice užitečná.
    Doplním to do recenze, ať se vyznavači SmartMaps necítí ošizeni.
    Ja to nemyslel, zle jen že poslední dobou se tady řešilo, co je lepší a co není. Ja jsem zkoušel Pocketkim demo a nijak zvlášť mě to nenadchlo a SmartMaps jsem si koupil, každý má své. Nicmeně mě vyhovuje rastr. A uliční síť má i SmartMaps, sice nemá tolik měst jako PocketKim. Nicméně navigovat umí velmi dobře a hlasově. A s navigací jsem velmi spokojen.A navíc tak jak výrobce reaguje na emaily je naprosto užasné, můžu jedině potvrdit z vlastní zkušenosti. Nicméně nepopírám, že mám pro SmartMaps slabost

Obyvatel SMob
    Registrace
    Oct 2003

Přidal jsem Aponii do recenze, aby se snad necítili ukřivděni.
    Koukal jsem na SM a vypadalo to jako rastr - taky je mi příjemnější. Ale ty uliční sítě na PocketKimu jsou úžasné. PocketKim zabere v PDAčku cca 9MB - jak to vypadá se SM? a co překreslování - není to u rastru pomalé?

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

No rastr je na tom decentně hůře ČR+Praha celý adresář i s body zájmu a programem má okolo 100MB, nícměně v dnešní době gigových karet .Překreslování se mi nezdá nějak pomalé a to mám jen 266Mhz procesor a běžně mám puštěný i přehráváč mp3 místo kazeťáku. Ulice v Praze jsou jako jako když koupíte klasickou mapu. Kdybych veděl jak zgrebovat displej z PDA,když pominu foťák, tak pošlu i ukázku.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Oct 2003

Stačí když si zde stáhneš trial Resco Photo Vieweru. Nainstaluješ a máš krom prohlížeče i Screen Capture aplikaci.

Těch 100MB je docela nářez. To PocketKim je s 8MB na tom o něco lépe.

grp grp je offline
    Nováček
    Registrace
    Jul 2004

Vazeny pane redaktore. Velice si cenim claku ktere zde zverejnujete. V souvislosti s jinymi navigacnimi sw je ale skoda, ze se moc nezajimate o diskuse u clanku jinych redaktoru s tematikou gps. Jinak by jste uz vedel i o dalsich aplikacich s relativne dobrymi mapovymi podklady. Viz treba: http://mobile.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=5504 Vedle zminenych smartmaps ktere jsem po nekolika testech zavrhnul jako neperspektivni, stoji za pozornost dalsi ceska aplikace www.mapfaktor.cz sice k ni mam take pripominky, ale podle mne je to u nas asi nejpouzitelnejsi produkt. Aby programatori mapfaktor zas nebyli moc pysni, mrzi mne u nich ze ani neznaji konkurencni produkty a na tomto zaklade nemaji ani naznak snahy vytvorit lepsi aplikaci . Take mi vadi, ze jedine co se po kvalite mapovych podkladu cesti uzivatele resi, je cena a tim to konci. coz je smutne. Vim, ze me mate za remcala, ale me tento prisup vadi. Jen na trhu vznikne dalsi zbytecna aplikace bez budoucnosti a ambici.

grp grp je offline
    Nováček
    Registrace
    Jul 2004

Nicméně navigovat umí velmi dobře a hlasově. A s navigací jsem velmi spokojen.A navíc tak jak výrobce reaguje na emaily je naprosto užasné, můžu jedině potvrdit z vlastní zkušenosti. Nicméně nepopírám, že mám pro SmartMaps slabost [/QUOTE]

No nevim co je na navigaci smrt maps tak uspokojiveho. Diky tomu, ze smrt map nemuze otacet nahled mapy, tak kdyz jedu k jihu jedu po mape smerem dolu, coz vyjma pripadu akrobatickych pilotu kteri jsou zvykli se pohybovat i tesne nad zemi hlavou dolu dost nelogicke. Odboceni vpravo je pak ve skutecnosti vlevo, atd. je tam i rada dalsich nedobrych veci [neumi prepocitat trasu na jinou pokud jsem puvodne naplanovanou nepretnul [rozepisu na pripadny dotaz]] atd.... Spis mam pocut, ze jste mel pri nakupu slabost jineho druhu a mate ji doted jinak ten nedodelek nemuzete tak opevovat [prominte moji neomalenost].

Nováček
    Registrace
    Dec 2004

Já používám k velké spokojenosti Oziexplorera na Asusu A716 s CF GPS Pretec.Výhodou Oziho je, že můžu použít jakoukoli dobře naskenovanou mapu , kterou zorientuji ve velkém Ozim na PC.Mapový podklad je stejný pro PC i PDA.Mapové podklady, které jsou prodávány ve formě SmartMaps, se prodávají i pro Oziho na www.pdamapy.cz i s databází sídel, ulic a bodů zájmů.Navíc vždy v několikati měřítkách pro snadnější vyhledávání a plánování.Co se týče měst mám Prahu a Brno a ty jsou do úrovně jednosměrek a čísel popisných na rozích ulic. Oziexplorer má samozřejmě i nedostatky- neumožňuje režim otáčení mapy (dobré když naviguje blondýna) - nemá režim roztažení mapy přes celý display a viděl jsem i hezčí grafiku ovládání (GPSDash, PathAway),ale je asi nejuniverzálnější v použití mezi rastrovými programy.( No, je to tak, že každému se líbí to na co je zvyklý a co si pořídil )

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Citace Původně odesláno od grp
    Nicméně navigovat umí velmi dobře a hlasově. A s navigací jsem velmi spokojen.A navíc tak jak výrobce reaguje na emaily je naprosto užasné, můžu jedině potvrdit z vlastní zkušenosti. Nicméně nepopírám, že mám pro SmartMaps slabost
    No nevim co je na navigaci smrt maps tak uspokojiveho. Diky tomu, ze smrt map nemuze otacet nahled mapy, tak kdyz jedu k jihu jedu po mape smerem dolu, coz vyjma pripadu akrobatickych pilotu kteri jsou zvykli se pohybovat i tesne nad zemi hlavou dolu dost nelogicke. Odboceni vpravo je pak ve skutecnosti vlevo, atd. je tam i rada dalsich nedobrych veci [neumi prepocitat trasu na jinou pokud jsem puvodne naplanovanou nepretnul [rozepisu na pripadny dotaz]] atd.... Spis mam pocut, ze jste mel pri nakupu slabost jineho druhu a mate ji doted jinak ten nedodelek nemuzete tak opevovat [prominte moji neomalenost].[/QUOTE]

Ano je sice pravda, že mapu otáčet neumí, což by u rastru stejně dopadlo dost blbě, kdybych měl nápisy vzhůru nohama. Ano na mapě je odbočení obráceně, jenže hlasová navigace a šipka, která ukazuje směr samozřejmě ukazuje správně a to je pro mně podstatné. Protože pokud mám navigaci nehodlám koukat na mapu, to jsem si mohl nechat papírový atlas. Ano byla tam chyba a trasu, přepočítat neumímí nicméně je to opraveno, byla mi poskytnuta verze na testování když jsem tento problém řešil s výrobcem a určitě brzo bude na jejich stránkách uvolněna ke stažení. Ještě by mě zajímalo, co vám nevyhovuje, kromě otáčení mapy, které by asi šlo udělat ale nepřijde mi to jako rozumné, protože se s výrobcem opravdu bez problému komunikuje a řeší problémy, tak sem s nimi...

BTW: Bylo pár výzkumů na používání určitých částí mozku, a většinou ženy právě mají problémy s orientací mapy a musí si ji otáčet po směru jízdy, já to nedělal nikdy ani s papírovým atlasem, prostě když jedu dolů, tak to vidím, že je vše obráceně, tak jestli to není ten problém Né vážně asi to někomu vadí, ale fakt mi to nepřijde jako zásadní problém, protože šipka co zobrazuje třeba v Praze můj směr ke křižovatce naprosto bez problému pomůže k té orientaci, ale důležitá je navigace, která sedí.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Výběr (označení) textu stylusem
    Od Jaroslav Sedlacek v sekci Touch Pro2
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 19-04-2010, 20:29
  2. Reakcí: 46
    Poslední příspěvek: 01-04-2008, 12:27
  3. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 01-12-2004, 07:44