Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Recenze Navilock NL-206C CF GPS (starší označení BC-307)

Falco_ce4you (311)|7.2.2005 14:11
Už jste se asi všichni dostali do situace, kdy jste bloudili po cizím (nebo i rodném) kraji a nemohli najít příslušnou vísku či ulici. Mapu nemáte, kohokoliv se zeptáte, odpoví buďto německy, nebo jen pokrčí rameny a čas i trpělivost pomalu dochází. Takže příště si buďto dáte do auta knihovnu s mapami všech větších měst, vedle sebe posadíte proškolenou osobu schopnou navigace - a nebo si pořídíte ke svému PDA miláškovi GPS modul. Třeba Navilock NL-206.



Přečtěte si celou recenzi.
TomK_ce4you (41)|8.2.2005 09:28
Hezký den,
on ten konektor (ač je opravdu titěrný) je u GPS standardní a tudíž jeho použití, při ceně samotné antény cca 800,-Kč, považuji spíš za výhodu, neboť je použitelný i s jinými přístroji.
OLE_ce4you (78)|8.2.2005 14:57
Som len slepy, ze tam nikde nevidim cenu a dovozcu? Ak ano, prosim nenutene ma naviest na informacie :-D Diky :-)
Falco_ce4you (311)|8.2.2005 19:39
Přibližná cena je uvedena hnedka na konci druhého odstavce recenze "... to je vše co za své, bezmála 3 tis. Kč dostanete." Cena v IOD Patro (www.patro.cz) je 2817,- Kč s DPH.
Oficiálního dovozce neznám a ani jsem po něm nepátral.
Falco_ce4you (311)|8.2.2005 19:45
[QUOTE="TomK"]Hezký den,
on ten konektor (ač je opravdu titěrný) je u GPS standardní a tudíž jeho použití, při ceně samotné antény cca 800,-Kč, považuji spíš za výhodu, neboť je použitelný i s jinými přístroji.[/QUOTE]

i při zachování tohoto typu konektoru se nechalo uchycení vyřešit jinak - lépe. Např. zapustit konektor do antény a tím zabránit vylamování konektoru. Ale to je jen detail. Dle mých zkušeností stačí ve většině aut (při umístění PDA do Keeper 1 držáku) anténa na CF kartě.

eter (6)|8.2.2005 22:29
Protože, mě tato věta dostala, cituji:
"Jelikož mi není známa jiná firma, která by nabízela mapu ČR pro PDA, je volba jednoduchá."

Tak pro rozšíření obzoru uvedu další známou firmu, aby už nebyla volba jednoduchá, nebo že by stale jo :D
SmartMaps
Falco_ce4you (311)|8.2.2005 22:40
Já věděl proč tam nepíšu "Jediná firma která nabízí...", to bych si naběhl!:D

Bohužel jsem měl k dispozici pouze PocketKim...
SmartMaps znám, ale netušil jsem že existuje mapa pro ČR a dokonce slušná mapa. Bohužel, jak jsem tak rychle kouknul, nemá to uliční síť, která je u PocketKim velice užitečná.
Doplním to do recenze, ať se vyznavači SmartMaps necítí ošizeni. ;)
eter (6)|8.2.2005 22:56
[QUOTE="Falco"]Já věděl proč tam nepíšu "Jediná firma která nabízí...", to bych si naběhl!:D

Bohužel jsem měl k dispozici pouze PocketKim...
SmartMaps znám, ale netušil jsem že existuje mapa pro ČR a dokonce slušná mapa. Bohužel, jak jsem tak rychle kouknul, nemá to uliční síť, která je u PocketKim velice užitečná.
Doplním to do recenze, ať se vyznavači SmartMaps necítí ošizeni. ;) [/QUOTE]

Ja to nemyslel, zle jen že poslední dobou se tady řešilo, co je lepší a co není. Ja jsem zkoušel Pocketkim demo a nijak zvlášť mě to nenadchlo a SmartMaps jsem si koupil, každý má své. Nicmeně mě vyhovuje rastr. A uliční síť má i SmartMaps, sice nemá tolik měst jako PocketKim. Nicméně navigovat umí velmi dobře a hlasově. A s navigací jsem velmi spokojen.A navíc tak jak výrobce reaguje na emaily je naprosto užasné, můžu jedině potvrdit z vlastní zkušenosti. Nicméně nepopírám, že mám pro SmartMaps slabost :D
Falco_ce4you (311)|8.2.2005 23:06
Přidal jsem Aponii do recenze, aby se snad necítili ukřivděni. :D
Koukal jsem na SM a vypadalo to jako rastr - taky je mi příjemnější. Ale ty uliční sítě na PocketKimu jsou úžasné. PocketKim zabere v PDAčku cca 9MB - jak to vypadá se SM? a co překreslování - není to u rastru pomalé?
eter (6)|8.2.2005 23:21
No rastr je na tom decentně hůře ČR+Praha celý adresář i s body zájmu a programem má okolo 100MB, nícměně v dnešní době gigových karet :) .Překreslování se mi nezdá nějak pomalé a to mám jen 266Mhz procesor a běžně mám puštěný i přehráváč mp3 místo kazeťáku. Ulice v Praze jsou jako jako když koupíte klasickou mapu. Kdybych veděl jak zgrebovat displej z PDA,když pominu foťák, tak pošlu i ukázku.
Falco_ce4you (311)|8.2.2005 23:26
Stačí když si zde stáhneš trial Resco Photo Vieweru. Nainstaluješ a máš krom prohlížeče i Screen Capture aplikaci.

Těch 100MB je docela nářez. To PocketKim je s 8MB na tom o něco lépe.:)
grp (21)|11.2.2005 21:54
Vazeny pane redaktore. Velice si cenim claku ktere zde zverejnujete. V souvislosti s jinymi navigacnimi sw je ale skoda, ze se moc nezajimate o diskuse u clanku jinych redaktoru s tematikou gps. Jinak by jste uz vedel i o dalsich aplikacich s relativne dobrymi mapovymi podklady. Viz treba: http://mobile.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=5504 Vedle zminenych smartmaps ktere jsem po nekolika testech zavrhnul jako neperspektivni, stoji za pozornost dalsi ceska aplikace www.mapfaktor.cz sice k ni mam take pripominky, ale podle mne je to u nas asi nejpouzitelnejsi produkt. Aby programatori mapfaktor zas nebyli moc pysni, mrzi mne u nich ze ani neznaji konkurencni produkty a na tomto zaklade nemaji ani naznak snahy vytvorit lepsi aplikaci . Take mi vadi, ze jedine co se po kvalite mapovych podkladu cesti uzivatele resi, je cena a tim to konci. coz je smutne. Vim, ze me mate za remcala, ale me tento prisup vadi. Jen na trhu vznikne dalsi zbytecna aplikace bez budoucnosti a ambici.
grp (21)|11.2.2005 22:09
Nicméně navigovat umí velmi dobře a hlasově. A s navigací jsem velmi spokojen.A navíc tak jak výrobce reaguje na emaily je naprosto užasné, můžu jedině potvrdit z vlastní zkušenosti. Nicméně nepopírám, že mám pro SmartMaps slabost :D [/QUOTE]

No nevim co je na navigaci smrt maps tak uspokojiveho. Diky tomu, ze smrt map nemuze otacet nahled mapy, tak kdyz jedu k jihu jedu po mape smerem dolu, coz vyjma pripadu akrobatickych pilotu kteri jsou zvykli se pohybovat i tesne nad zemi hlavou dolu dost nelogicke. Odboceni vpravo je pak ve skutecnosti vlevo, atd. je tam i rada dalsich nedobrych veci [neumi prepocitat trasu na jinou pokud jsem puvodne naplanovanou nepretnul [rozepisu na pripadny dotaz]] atd....:D Spis mam pocut, ze jste mel pri nakupu slabost jineho druhu a mate ji doted jinak ten nedodelek nemuzete tak opevovat [prominte moji neomalenost].
topak (2)|11.2.2005 22:44
Já používám k velké spokojenosti Oziexplorera na Asusu A716 s CF GPS Pretec.Výhodou Oziho je, že můžu použít jakoukoli dobře naskenovanou mapu , kterou zorientuji ve velkém Ozim na PC.Mapový podklad je stejný pro PC i PDA.Mapové podklady, které jsou prodávány ve formě SmartMaps, se prodávají i pro Oziho na www.pdamapy.cz i s databází sídel, ulic a bodů zájmů.Navíc vždy v několikati měřítkách pro snadnější vyhledávání a plánování.Co se týče měst mám Prahu a Brno a ty jsou do úrovně jednosměrek a čísel popisných na rozích ulic. Oziexplorer má samozřejmě i nedostatky- neumožňuje režim otáčení mapy (dobré když naviguje blondýna) - nemá režim roztažení mapy přes celý display a viděl jsem i hezčí grafiku ovládání (GPSDash, PathAway),ale je asi nejuniverzálnější v použití mezi rastrovými programy.( No, je to tak, že každému se líbí to na co je zvyklý a co si pořídil )
eter (6)|12.2.2005 11:25
[QUOTE="grp"]Nicméně navigovat umí velmi dobře a hlasově. A s navigací jsem velmi spokojen.A navíc tak jak výrobce reaguje na emaily je naprosto užasné, můžu jedině potvrdit z vlastní zkušenosti. Nicméně nepopírám, že mám pro SmartMaps slabost :D [/QUOTE]

No nevim co je na navigaci smrt maps tak uspokojiveho. Diky tomu, ze smrt map nemuze otacet nahled mapy, tak kdyz jedu k jihu jedu po mape smerem dolu, coz vyjma pripadu akrobatickych pilotu kteri jsou zvykli se pohybovat i tesne nad zemi hlavou dolu dost nelogicke. Odboceni vpravo je pak ve skutecnosti vlevo, atd. je tam i rada dalsich nedobrych veci [neumi prepocitat trasu na jinou pokud jsem puvodne naplanovanou nepretnul [rozepisu na pripadny dotaz]] atd....:D Spis mam pocut, ze jste mel pri nakupu slabost jineho druhu a mate ji doted jinak ten nedodelek nemuzete tak opevovat [prominte moji neomalenost].[/QUOTE]

Ano je sice pravda, že mapu otáčet neumí, což by u rastru stejně dopadlo dost blbě, kdybych měl nápisy vzhůru nohama. Ano na mapě je odbočení obráceně, jenže hlasová navigace a šipka, která ukazuje směr samozřejmě ukazuje správně a to je pro mně podstatné. Protože pokud mám navigaci nehodlám koukat na mapu, to jsem si mohl nechat papírový atlas. Ano byla tam chyba a trasu, přepočítat neumímí nicméně je to opraveno, byla mi poskytnuta verze na testování když jsem tento problém řešil s výrobcem a určitě brzo bude na jejich stránkách uvolněna ke stažení. Ještě by mě zajímalo, co vám nevyhovuje, kromě otáčení mapy, které by asi šlo udělat ale nepřijde mi to jako rozumné, protože se s výrobcem opravdu bez problému komunikuje a řeší problémy, tak sem s nimi...

BTW: Bylo pár výzkumů na používání určitých částí mozku, a většinou ženy právě mají problémy s orientací mapy a musí si ji otáčet po směru jízdy, já to nedělal nikdy ani s papírovým atlasem, prostě když jedu dolů, tak to vidím, že je vše obráceně, tak jestli to není ten problém :D Né vážně asi to někomu vadí, ale fakt mi to nepřijde jako zásadní problém, protože šipka co zobrazuje třeba v Praze můj směr ke křižovatce naprosto bez problému pomůže k té orientaci, ale důležitá je navigace, která sedí.
grp (21)|12.2.2005 18:18
ja si taky papirovou mapu pri jizde neotacim. Pripada mi ale behem jizdy za prirozenejsi, kdyz je mapa v navigaci natocena ve smeru jizdy. Ta navigace je totiz i pro ty blondyny. Znovu rikam: chybimi u tuzemskych programatoru alespon minimalni ambice mit neco jineho nez prumer ci podprumer. Coz mi je lito.
grp (21)|13.2.2005 03:23
To: eter: Pokusim se sepsat par bodu, ktere by podle mne mohla soudoba navigacni aplikace standardne obsahovat jiz v trial verzi.

1. Jelikoz jsem bohuzel prava blondyna (byt momentalne prebarvena na spinavou blondynu, jelikoz me neustale narazky na blondyny neskutecne tocily), tak bych na otaceni mapy v zavislosti na smeru jizdy trval (napisy se samozrejme musi stavet tak, aby byly stale citele a ne hlavou dolu. Toto bohuzel u zminovane Aponie nepujde se soucasnymi mapovymi podklady, kde popis je soucasti mapoveho podkladu vyresit.

2. Dotykove ovladani z displaye rozdelenim na 2x2 nebo 3x3 tlacitek je sice dobre, ale musim si pamatovat nastaveni sektoru. Bez dlouheho rozepisovani doporucim poucit se u dotykoveho ovladani navigonem, ktery je orientovan na dotykove ovladani. Kdyz se nepotrebuji dotykat, ovladani zmizi, kdyz ho potrebuji, dotknu se a objevi se.

3. zoomovani v zavoslosti na rychlosti jizdy. SmartMap sice ma funkci Autozoom, ale pokud vim jen mezi vrstvami.

4. Body zajmu:
a) kdyz mapa odzoomuje, body zajmu se nezmensuji a mam-li treba zapnute cerpaci stanice Shell stane se z mapy meritka 1:5.000.000 nepouzitelna zmet zlutych ctverecku. Pokud chci s mapou pracovat, musim body zajmu vypnout, vyhledat co potrebuji a pak je zase treba zapnout (na coz se podruhe uz vykaslu).
b) Mela by existovat moznost vytvareni vlastni databaze bodu zajmu. Asi nejzajimavejsi by byly obvykla mista umisteni radaru, s moznosti upozorneni v jake vzdalenosti si preji byt informovan o problizovani se k takovemu mistu zajmu. Na dalnicich vcetne moznosti volby ve kterem smeru radar byva, abych v opacnem smeru nemusel zbytecne sundavat nohu z plynu.

5. Vyhledavani ulic ve mestech. Ve verzi Smart Maps kterou jsem zkousel nebyla moznost vyhledavani ulice ve mestech. Jdyz nekam pojedu, aplikace vyzaduje, abych znal polohu ulice na kterou jedu. To je pro mnoho cestovatelu dost veplky orisek. ... to nemluvim o tom, ze u dlouhych ulilc poterbuji zadat nejen cilovou ulici, ale i ulici ktera cilovou krizi, abych dojel k cili co nejblize. Uplne super by bylo zadat primo cislo domu na dane ulici a hlasove se dozvim zda cilovy dum bude napravo ve smeru jizdy ci nalevo.

6. Vyhledavani trasy na zaklade zadanych parametru:
a) chybi mi volba pres jaka mista chci jet do cile. V soucasnosti mozna vyreseno).
b) Chybi mi volba po jakych silnicich chci jet (placene neplacene. 1., 2., 3., tridy, nejkratsi, nejrychlejsi atd...

7. Hlasove zadani ulozeneho cile. Je to prece cool rici do masinky: jedem k tete, ke strycovi, do hospody a masinka sama najde najde cestu k tete u ktere jsem uz roky nebyl, ale ktera nam pujci penize na automaty...

8. Navaznost na evidenci jizd.Sice si neumim predstavit ze bych pro kazdem nastupu do auta zapl PDA, zapl gsm modul a pouzival to pro evidenci jizd ktera by se zpracovala jako oficiální evidence jizd v PC pomoci aplikace aponia, ale mohlo by se to nekomu hodit (na co dve gps aplikace v aute navic by to vyzadovalo dva gps moduly a pod.). Zaznam trasy sice v Aponii myslim existuje, ale pro vyhodnoceni musim pouzit nejakou jinou aplikaci, coz je pro radu laiku problem. Navic u zaznamu trasy myslim neni moznost volby jak casto se ma zaznam provest v zavislosti na rychlosti nebo jak casto se ma provest zaznam kdyz stojim v kolone a pod.

9. moznost vlozeni cile jako souradnice s moznosti ulozeni vc popisu. Kamos me na misto popisu kde je, zavola nebo posle pres sms jen souradnice. Nebo treba firmy konecne zacnou na sve webove stranky vedle adresy davat i souradnice (na mych strankach to najdete uz roky :-)


Vyse uvedenym jsme se dostali alespon na uroven konkurence, ktera popsane funkce pouziva jiz nejaky cas. Zakaznikovi musime dat neco navic, aby mel motiv si teto aplikace nejen vsimnout, ale i tuto aplikaci koupit a vyuzivat legalni podpory i v budoucnosti. Jelikoz Smart Maps zrejme nikdy nebudou mit ambice aby se staly Evropskou natoz globalni navigaci (coz bych jim ze srdce pral), orientoval bych se dukladne na Cesko (pricinou problemu je podle mne samotna chybna orientace na rastrove podklady, ale rad se necham prekvapit, treba se nakonec ukazou jine vyhody rastrovych map). V tomto kontextu by se mi u takove mapove aplikace libilo:

10. kdyby u cilů jako jsou pamatky byl kratky historicky popis o tomto cili (hrad zalozi ten a ten, obrazek mista, vcetne tipu na dalsi mista v okoli x km. Obzvlast u budov kde zila vyznamna osobnost se z plakety dozvime jen ze zde zil pan x a to je vse. O jeho vyznamu se nedozvime nic.

11. V mape by mohly byt vyznacene trasy turistickych pesich, cyklistickych ci lyzarskych bezeckych stezek vcetne vyznaceni mist jako jsou osvezovny, ubytovani, koupaliste, lyzarske arealy, ve mestech pak doporucene okruhy s pamatkami (neco jako BigBus v Londyne), proste takova multimedialni mapa. Prave timto smerem podle mne s narustem kapacity pametovych medii se budou ubirat navigacni systemy obecne. Pokud bude vybaven pda pripojenim k internetu (dnes treba gprs) mohl bych si spustit odkaz na blizsi popis cile, stranky s telefony na ubytovani v miste, oteviraci dobu muzea s aktualnimi vystavami, navaznost na vlaky, autobusy (IDES) a pod. Nemeli bychom zapominat ani na hypermarketovou turistiku kde bychom se mohli dozvedet co je prave ve kterem hypermarketech v okruhu x kilometru nejlevnejsi a v akci a podle toho upravit svoji trasu (akce nevyuzivam, ale myslim to zcela vazne).

Ano, vyse popsane multimedialni tipy maji spoustu problemu zejmena pokud pujde o aktualnost webovych odkazu. Toto by se ale mohlo dit pres web aponie, ktera by linky jednoduse udrzovala aktualni v zavislosti na tom, jak si odkaz zajemce plati.

Jak vidno, moznosti je hodne. Znovu opakuji vadi mi, ze mnoho lidi ale i samotnych autoru navigacni aplikace pro PDA povazuje za neco jako takovou bokovku navic od ktere toho moc necekame a tim se oduvodnuje mproc je Pocket Kim, nebo Smart Map z meho pohledu takovy shit. Naopak, Navigace v kapesnim zarizeni s pridanymi funkcemi pro volny cas i podnikani (o tom uz vubec nemluve (kde je nejblizsi opravar pracek ve Vasem okoli?)) ma nesmirnou budoucnost a odvazuji se tvrdit ze podobnou jako mobilni telefon. Takze pro dnesek uz stacilo a doufam, ze se v pricinlive Aponii inspiruji alespon zlomkem uvedenych nametu, aby alespon nejak vybocili z sedi podprumeru.

Licencni ujednani: Vyse uvedene namety od bodu 10 a vyse mam v soucasnosti chraneny autorskymi pravy platnymi pro EU na 10 let a pokud budete mit zajem tyto vlastnosti ve Vasich navigacnich aplikacich pouzivat, obratte se na mne a dohodneme se na licencnich podminkach.
Falco_ce4you (311)|14.2.2005 09:28
[QUOTE="grp"]Vazeny pane redaktore. Velice si cenim claku ktere zde zverejnujete. V souvislosti s jinymi navigacnimi sw je ale skoda, ze se moc nezajimate o diskuse u clanku jinych redaktoru s tematikou gps. Jinak by jste uz vedel i o dalsich aplikacich s relativne dobrymi mapovymi podklady. Viz treba: http://mobile.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=5504 Vedle zminenych smartmaps ktere jsem po nekolika testech zavrhnul jako neperspektivni, stoji za pozornost dalsi ceska aplikace www.mapfaktor.cz sice k ni mam take pripominky, ale podle mne je to u nas asi nejpouzitelnejsi produkt. Aby programatori mapfaktor zas nebyli moc pysni, mrzi mne u nich ze ani neznaji konkurencni produkty a na tomto zaklade nemaji ani naznak snahy vytvorit lepsi aplikaci . Take mi vadi, ze jedine co se po kvalite mapovych podkladu cesti uzivatele resi, je cena a tim to konci. coz je smutne. Vim, ze me mate za remcala, ale me tento prisup vadi. Jen na trhu vznikne dalsi zbytecna aplikace bez budoucnosti a ambici.[/QUOTE]

Děkuji Vám za Vaše upozornění, ale rád bych uvedl na pravou míru některé mylné předpoklady. Mé příspěvky, které uveřejňuje tento server jsou výsledkem mé snahy přiblížit některé zajímavé produtky návštěvníkům serveru. Není to mé zaměstnání a nejsem za to nijak honorován. Dělám to z dobré vůle, zdarma a na úkor svého volného času, kterého už tak nemám na zbyt. Odměnou je mi jen přípdané uznání kamárádů a příznivé ohlasy v diskusi. Denně pročítám cca 20-50 diskusních příspěvků, ale server ce4you je tak obsáhlý, že není v mých silách pročítat vše.
Recenze se týkala především CF GPS Navilock a Pocketkim byl jen prostředek jak zprostředkovat výsledný efekt navigace. Je to jednoduchý program a mám k němu své výhrady. Na druhou stranu je jednoduchý na ovládání a cenově dostupný nejširším vrstvám.
Samozřejmě existují další programy, např jsem měl možnost vyzkoušet Alturion, který je ve srovnání s PocketKimem na úplně jiné kvalitativní úrovni (bohužel i na úplně jiné cenové úrovni). Ale i k němu mám některé připomínky a takto bych mohl pokračovta dále. Bylo by jistě zajímavé, shromáždit veškerý ČR navigační software pro PDA a otestovat je na jedné trase. Vznikl by ucelený přehled dostupného software se všemi pro a proti u jednotlivých titulů.
Vzhledem k tomu že není v možnostech ce4you zakoupit veškeré licence pro testování software, je nutno spolehnout se na zápůjčky od distributorů, nebo na recenze od vlastníků licenčních práv.

Věřím že mé vysvětlení Vám objasnilo některé skryté pravdy a tím i příčinu drobných nedostatků v této recenzi.
grp (21)|14.2.2005 20:01
to falko: Dobry den,
je mi jasne, ze vse delate zdarma a spise z nadsenectvi. sam vim jake to je udrzovat zpravodajsky web pri zivote. shodou okolnosti sam jsem v mnohem mensim rozsahu nedavno o zpravicek ale v jinem oboru take pustil. pro to jsem napsal, ze si vasi cinnosti vazim a moje pripominka by vas nemela nijak odradit. me jen zarazilo, ze v predminulem clanku je o navigaci rec a v diskusi se dostupne aplikace zminuji. coz bych si ve vlastnim zajmu pred vydanim clanku procetl. do budoucna vam preji mnoho dobrych temat.

jeste dotaz: prosim vas nerozumim strukture diskusi tohoto webu. neni lepsi normalni logicka stromova struktura reakci na misto tech citaci ktere stejne rada diskutujicich neumi korektne pouzivat? kdo chce citovat tak to umi vykopirovat. dale mi na hlavni strance chybi direct link do duskuse jak je to na jinych info webech. a ta registrace do diskuse coz se dnes nepouziva snad ani na politickem webu je taky nutna? tim si prece zbytecne snizujete pocet prizpevatelu. nebo vam o nizsi pocet diskutujicich slo?
Falco_ce4you (311)|14.2.2005 20:45
[QUOTE="grp"]to falko:
jeste dotaz: prosim vas nerozumim strukture diskusi tohoto webu. neni lepsi normalni logicka stromova struktura reakci na misto tech citaci ktere stejne rada diskutujicich neumi korektne pouzivat? kdo chce citovat tak to umi vykopirovat. dale mi na hlavni strance chybi direct link do duskuse jak je to na jinych info webech. a ta registrace do diskuse coz se dnes nepouziva snad ani na politickem webu je taky nutna? tim si prece zbytecne snizujete pocet prizpevatelu. nebo vam o nizsi pocet diskutujicich slo?[/QUOTE]

Znovu musím připomenout: "Nejsem zaměstnancem ce4you a nemohu ani jinak ovlivňovat systém serveru. Obraťte se na Pavla Kozu, administrátora ce4you. S ním můžete prodiskutovat Váš dotaz a jsem si jist že Vám podá patřičné vysvětlení.
grp (21)|15.2.2005 04:23
dobry den, doufam, ze jsem tim tak ucinil. v nektere z diskusi p. koza napsal, ze dotazy mu nemaji byt zasilany mailem, ale staci dotaz napsat do diskuse a pripadne se ozve. v teto souvilosti by mne jeste zajimal tip na nejakou aplikaci pro pda pomoci ktere se pres wifi pripojim do domaciho medialniho serveru nejlepe v ramci domaci site pres router nebo i z internetu [ne ad hoc tedy ne mezi pda a synchronizovany pc], kde mam ulozenu svoji hudbu a divx. kopirovt na karty v zavislosti na momentalni medialni nalade me nebavi. je to prece cool prehrat si na pda kdykoli, cokoli co mam ulozeno na svem svem medialnim serveru [mp3, avi]. nekde jsem cetl, ze existuje neco pro ipod, ale vim jestli to ma jet jen s pc kde je hudba ulozena [ad hoc] tim by nastala nevyho, jeloz by me sice jela hudba pres wifi, ale asi bych u toho zarovden ze stejneho pda nemohl surfovat.

hx4700
3Gb memory
bt gps modul bluei
gps navigon
OLE_ce4you (78)|15.2.2005 13:26
Chcel by som sa este spytat, ci konretne tento CF GPS modul vie pravidelne zaznamenavat polohu, planujem ho vyuzit na cyklistiku (profily trati...) a tym padom by som spociatku neinvestoval do nejakej navigacnej aplikacie, stacil by mi zoznam bodov so suradnicami a vyskou. Vdaka za odpoved...
Erikt68i (266)|15.2.2005 16:31
Toto není otázka karty ale softu, který budeš používat. např. toto umí Ozi explorer, GPSDash z rastrových, z vektorových snad všechny.
Stheepan (194)|21.2.2005 12:34
AHOJ VSICHNI, mam eurotel dataphone III a aktualne si chci zprovoznit take GPS, ale nejsem plne rozhodnut, jakou alternativu zvoliT. Nemate nekdo praktice zkusenosti.

- varianta skrz SD kartu asi neni stastna, nebot prijdu o moznost ulozeni map na SD kartu

- variantu skrz bluetooth zvazuji, ale pouzivam BT sluchatka a nekde jsem cetl, ze je problem s 2 zarizenim najednou skrz bluetoth....

muzete mi neco doporucit?


dekuji
stheepan
Falco_ce4you (311)|21.2.2005 12:53
[QUOTE="OLE"]Chcel by som sa este spytat, ci konretne tento CF GPS modul vie pravidelne zaznamenavat polohu, planujem ho vyuzit na cyklistiku (profily trati...) a tym padom by som spociatku neinvestoval do nejakej navigacnej aplikacie, stacil by mi zoznam bodov so suradnicami a vyskou. Vdaka za odpoved...[/QUOTE]

Tato funkce není podporována přímo kartou, ale snad každý slušný mapový software (PocketKim, Alturion, MapFactor, ...) tuto funkci podporuje.

Falco_ce4you (311)|21.2.2005 13:07
[QUOTE="Stheepan"]AHOJ VSICHNI, mam eurotel dataphone III a aktualne si chci zprovoznit take GPS, ale nejsem plne rozhodnut, jakou alternativu zvoliT. Nemate nekdo praktice zkusenosti.

- varianta skrz SD kartu asi neni stastna, nebot prijdu o moznost ulozeni map na SD kartu

- variantu skrz bluetooth zvazuji, ale pouzivam BT sluchatka a nekde jsem cetl, ze je problem s 2 zarizenim najednou skrz bluetoth....

muzete mi neco doporucit?


dekuji
stheepan[/QUOTE]

Toto je klasický případ volby menšího zla. :D
Mapy se do RAM, až na výjimky (třeba PocketKim - 8MB), většinou nevejdou. Tím je volba SD GPS dost omezená.
Co se týče BT GPS vs. sluchátka, také jsem slyšel o problémech s připojením více zařízení najednou. Ale pokud budeš buďto navigovat nebo "sluchátkovat", mělo by to být v pohodě.
Třetí alternativou je použití "drátové" GPS. Lze zakoupit GPS, která se připojí přímo na datový konektor PDAčka. Výhodou je volná SD pozice a neblokování BT provozu. Nevýhodou pak zůstává přítomnost kablíku. Zase je toto řešení ze všech nejlevnější.
Stheepan (194)|21.2.2005 13:36
diky za info, tak nejak jsem si to myslel....spis nevim, zda neni rozdil v kvalite informaci napr. pres BT ci kablik ci SD kartu, tzn. zda se to neprojevi na kvalite navigace, rychlosti odezvy, presnem urceni polohy a podobne..nemam s tim vubec zadne zkusenosti.....

btw: v pripade BT GPS: "sluchatkovat" a "navigovat" bych vsak chtel soucasne, protoze BT sluchatka mam preci jenom do auta, kdyz mam delsi hovor, jinak je skoro nepouzivam...... :o)
Milosa (2)|20.5.2005 20:46
Prosím pomoc, koupil jsem si GPS do HP 2210,)GPS NAVILOCK NL-206C (307)) mam vsak problem. GPS strasne spatne hleda satelity. Stava se ze najde a funguje, ale za jizdy vypadne. A to pouzivam pribalenou antenu. Nevite co delam spatne?
Falco_ce4you (311)|21.5.2005 18:39
[QUOTE="Milosa"]Prosím pomoc, koupil jsem si GPS do HP 2210,)GPS NAVILOCK NL-206C (307)) mam vsak problem. GPS strasne spatne hleda satelity. Stava se ze najde a funguje, ale za jizdy vypadne. A to pouzivam pribalenou antenu. Nevite co delam spatne?[/QUOTE]

Predpokladam, že jsi do PDA nainstaloval drivery a aplikaci z dodaného CDčka. Pokud ne, nainstaluj a zkus znova.

Funkce každé GPS je závislá na signálu ze satelitů. Pokud je např. hustá oblačnost, stává se že signál je nedostatečný a GPS má problémy se zaměřením, či s fungováním vůbec. Stejná situace může nastat i v případě jasného počasí, vzhledem k tomu, že šíření elmg. signálu je závislé i např. na slunečních erupcích atp.

Doporučil bych po dobu několika dalších dnů použít GPS info pro relevantní sledování nalezených/využitých satelitů. Pokud by se situace nezlepšila, obrátil bych se na prodejce s podezřením na vadný výrobek.
cubas_ce4you (419)|8.9.2005 21:20
poradi mi nekdo, kdyz jsem prdnul BC-307 GPS udelatko do CF slotu tak mi wokna ukazaly tohle:


potom, kdyz pustim GPSInfo.exe tak mi to zadnou GPS nenajde, kdyz zmacknu "scan" tak se nic nedeje, vi nekdo co s tim?

dik
hybo (3107)|9.9.2005 08:55
kdyz je to "neznamy karta", tak asi nemas ovladac a tedy neni mozne cokoliv delat, ze jo...
cubas_ce4you (419)|9.9.2005 09:09
jaktoze nemam ovladac? jak ho tam dostanu?
hybo (3107)|9.9.2005 09:19
Nevim, jestli je to ono, ani jestli je to potreba, ale zde
cubas_ce4you (419)|9.9.2005 22:23
tam jsou ale ovladace pro PC, ne pro PPC
col_ce4you (27)|10.9.2005 18:13
ahoj, nemáš tu GPS kartu náhodou naopak. Acer n50 má CF slot obráceně. Taky se mě to stalo.
cubas_ce4you (419)|10.9.2005 18:23
to je ono, to je ale pitomost :-) dik

nema to nahodou vliv na funkci? ze je to naopak? nema to horsi signal?
col_ce4you (27)|10.9.2005 18:27
ne, funguje vše ok
cubas_ce4you (419)|10.9.2005 18:31
aha, to bude tim, ze sem doma :-) vyrazim do terenu, dik moc...
VictorC (57)|10.9.2005 18:41
[QUOTE="col"]ahoj, nemáš tu GPS kartu náhodou naopak. Acer n50 má CF slot obráceně. Taky se mě to stalo.[/QUOTE]

taky mam n50 a chvili mi trvalo nez me napadlo dat tam CF naopak ;[ nicmene do ted poradne nevim, jak je to s prijmem signalu, jestli ma stejny prijem tato GPSka z obou stran... nebyli mi to schopni zodpovedet ani v SWS kde sem ju kopupil ;[ nevite?
crash_ce4you (0)|6.1.2008 21:41
ahoj, mam dotaz, nejak se mi nedari spojiz iGo a tuto gps kartu.
druzice normalne vyhleda ale navigace stale pise gps nenalezena, mate nekdo podobnou zkusenost x jak na to?
..
..
jsem truhlik, mala pitomost a uz to funguje
Shotgunfire (1)|17.4.2008 19:54
Dobrý den mám tuto navigaci ale stratil jsem k jí to Drive CD mohl by mi někdo pomoci kde si ho můžu stáhnout?Kdyby mi ho někdo uploadnul byl bych moc rád.Stačil by odkaz...děkuji předem
Falco_ce4you (311)|17.4.2008 21:17
Pokud si dobře pamatuji, nebyl žádný driver (alespoň pro PDA) potřeba.
Ale mrknu se, jestli nemám ještě někde kopii CDčka.