Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PDA = NOtebook pro chude

limon (148)|7.2.2005 11:48
Cau lidi. Taky jste se uz setkali s timto vyrazem......??? Ja ktera vlastnim jak pda tak notebook. Ale vzdycky me to primo se.. kdyz mi to nekdo rekne ....
Pavel Koza (4761)|7.2.2005 11:55
Klidek, to muze rict jen clovek, ktery bud nechape rozdil mezi PDA a NB, nebo nema dost penez na to koupit si oboji:D
Suoraj (704)|7.2.2005 11:57
Je to tak... Proto mám oboje:D
Je to jen závist těch co mají 5110 s nalomenou anténou a počítač jen v práci...
Aifel_ce4you (105)|7.2.2005 12:11
Co bych za to tak někdy dal - mít 5110 s nalomenou anténkou a čistou hlavu.. :-))
limon (148)|7.2.2005 14:01
[QUOTE="Aifel"]Co bych za to tak někdy dal - mít 5110 s nalomenou anténkou a čistou hlavu.. :-))[/QUOTE]

cca 150 Kc - nevim jaka je aktualni cena 5110:D ;) no a tu antenu ti klidne nalomim zadara :D
hybo (3107)|7.2.2005 16:34
Hmm, kdyz si vemu, za jakou cenu se da poridit notebook a kolik muze stat lepsi PDA, tak ..... :D
limon (148)|7.2.2005 17:09
Podle me jsou to proste dve ruzne veci (skoro ruzne) . Ja jsem si nejdrive koupil PDAcko a potom notebook. I kdybych vedel, ze budu mit notas, stejne bych si PDAcko poridil.... ( a nejsem zadnej bohac ) . Nejvice pouzivam PDAcko jako diar. NEz bych vytasil notac spustil ho atd.... A jako mp3 prehravac se notas taky pouzit neda.... no proste jsou to dve ruzne veci
beecher (9270)|7.2.2005 18:40
[QUOTE="Pavel Koza"]Klidek, to muze rict jen clovek, ktery bud nechape rozdil mezi PDA a NB, nebo nema dost penez na to koupit si oboji:D[/QUOTE] A protoze ho chapu, tak jsem prodal NB... :D
limon (148)|7.2.2005 18:58
[QUOTE="beecher"]A protoze ho chapu, tak jsem prodal NB... :D[/QUOTE]

Tak jestli to, ze chapes rozdil mezi pda a nb te vedlo k prodeji notebooku tak zas ja nechapu tebe:? :?:
beecher (9270)|7.2.2005 19:07
[QUOTE="limon"]Tak jestli to, ze chapes rozdil mezi pda a nb te vedlo k prodeji notebooku tak zas ja nechapu tebe:? :?: [/QUOTE] To neni vubec nic sloziteho...
Podivej, ten NB jsem pouzival v posledni dobe velmi sporadicky, spise uz jenom na pousteni filmu a flashovani sve byvale DP2. No, a jelikoz ted uz DP2 nemam a Dell zmakne filmy uplne v pohode, tak proc bych tu 3,5 kg kastli furt sebou tahal, kdyz muzu mit v kapse neco, co vazi 180g a udela tu stejnou praci jako ten NB a ma daleko vetsi vydrz? Nemluve o tom, ze kdyz si chci neco zapsat, tak to nestartuje pul dne, ale hned. PDAcko mi nahrazovalo NB cim dal vice casteji, takze jsem jej pomalu uz prestal tahat, pouzivat atd... Toz asi tak...
Uz je jasne duvod, proc jsem NB prodal?
ipf (2136)|7.2.2005 19:13
[QUOTE="beecher"]...Uz je jasne duvod, proc jsem NB prodal?[/QUOTE]

Správně. Nemá smysl tahat PDAčko, vééélikou tašku příslušenství a ještě sebou vláčet notbúk :D .
limon (148)|7.2.2005 19:21
[QUOTE="beecher"][QUOTE="limon"]Tak jestli to, ze chapes rozdil mezi pda a nb te vedlo k prodeji notebooku tak zas ja nechapu tebe:? :?: [/QUOTE] To neni vubec nic sloziteho.............................................

Uz je jasne duvod, proc jsem NB prodal?[/QUOTE]

NO to jo na takovy veci si beru taky jenom PDA ale kdyz chci neco udelat ( Mobilne ) ve photoshopu....nebo serfovat na netu.....To je zas jiny luxus s notebookem....Jak uz jsem rikal..."jsou to skoro ruzne veci"
beecher (9270)|7.2.2005 19:28
[QUOTE="limon"]NO to jo na takovy veci si beru taky jenom PDA ale kdyz chci neco udelat ( Mobilne ) ve photoshopu....nebo serfovat na netu.....To je zas jiny luxus s notebookem....Jak uz jsem rikal..."jsou to skoro ruzne veci"[/QUOTE] Jenze ja ve PhS nedelam a serfovat na Netu se z VGA PDAcka da uz celkem v pohode, ze...
smarter (137)|7.2.2005 20:07
Moje rec! Moje graficke prace jsou omezene na zmenseni fotek do VGA rozliseni a zesvetleni, a to vse udelam v Imageeru primo na PDA, kam strcim kartu z fotaku. A net na VGA (oproti QVGA) je fakt trochu jiny terno.
limon (148)|7.2.2005 20:12
[QUOTE="beecher"][QUOTE="limon"]NO to jo na takovy veci si beru taky jenom PDA ale kdyz chci neco udelat ( Mobilne ) ve photoshopu....nebo serfovat na netu.....To je zas jiny luxus s notebookem....Jak uz jsem rikal..."jsou to skoro ruzne veci"[/QUOTE] Jenze ja ve PhS nedelam a serfovat na Netu se z VGA PDAcka da uz celkem v pohode, ze...[/QUOTE]

No serfovani pres PDAcko me fakt nelaka. Jen vyzkouset a to je vse.
beecher (9270)|7.2.2005 20:25
[QUOTE="limon"]No serfovani pres PDAcko me fakt nelaka. Jen vyzkouset a to je vse. [/QUOTE] Az si to vyzkousis, budes mluvit jinak... Ver mi... ;)
Pavlucha (1496)|7.2.2005 20:56
[QUOTE="beecher"][QUOTE="limon"]No serfovani pres PDAcko me fakt nelaka. Jen vyzkouset a to je vse. [/QUOTE] Az si to vyzkousis, budes mluvit jinak... Ver mi... ;)[/QUOTE]

To si nemyslím, dokud mu (mi) bude vedle na stole ležet NTB, tak ho bude(u) používat ...
Je to prostě pohodlnější a rychlejší. Ve vaně vede PDA, ale NTB je v normální situaci pořád ve výhodě ;)
limon (148)|7.2.2005 21:04
[QUOTE="beecher"][QUOTE="limon"]No serfovani pres PDAcko me fakt nelaka. Jen vyzkouset a to je vse. [/QUOTE] Az si to vyzkousis, budes mluvit jinak... Ver mi... ;)[/QUOTE]
Mozna, ze to vyznelo, ze jsem na PDA neserfoval....Serfoval a notebook je notebook. Proste 15 monitor je urcite lepsi nez 240x320. U me vede pda jako diar, mp3 prehravac, pocasi, mapy atd. Proste vse na cesty a organizovani. Samozrejme si obcas zahraji i nejakou tu hru
Pavlucha (1496)|7.2.2005 21:11
[QUOTE="limon"]
Mozna, ze to vyznelo, ze jsem na PDA neserfoval....Serfoval a notebook je notebook. Proste 15 monitor je urcite lepsi nez 240x320. U me vede pda jako diar, mp3 prehravac, pocasi, mapy atd. Proste vse na cesty a organizovani. Samozrejme si obcas zahraji i nejakou tu hru[/QUOTE]

Jo jo - a k tomu je podle mně i určeno ;)
beecher (9270)|7.2.2005 21:19
[QUOTE="limon"]Proste 15 monitor je urcite lepsi nez 240x320.[/QUOTE] To rozhodne, ale ja mluvim celou dobu o VGAckovych PDAckach, kde to po prepnuti do RealVGA a LandScapu je jine kafe, ze...
Pavlucha (1496)|7.2.2005 21:25
[QUOTE="beecher"]To rozhodne, ale ja mluvim celou dobu o VGAckovych PDAckach, kde to po prepnuti do RealVGA a LandScapu je jine kafe, ze...[/QUOTE]

Já ho mám taky, ale NTB kvůli němu rozhodně nezruším ... je to věc názoru a ty (zaplaťpánbůh) máme někdy odlišné :D
limon (148)|7.2.2005 21:32
Myslim si taky, ze je to vec nazoru. Pdacko je skvely rychly nastroj jak se dostat na net, kouknout na maily, do diskuse:D, rychle neco vyridit. Ale na dlouhe surfovani vitezi na plne care notebook nebo stolni PC.....
beecher (9270)|7.2.2005 21:36
[QUOTE="Pavlucha"]Já ho mám taky, ale NTB kvůli němu rozhodně nezruším ... je to věc názoru a ty (zaplaťpánbůh) máme někdy odlišné :D[/QUOTE]Ale jiste, vzdy zalezi na potrebach kazdeho soudruha, ze... :D

Kdyby sis totiz precetl par mych prispevku dozadu, tak bys vedel, proc jsem se NB zbavil...
Ja se tady pouze snazim Limonovi, ktery mi asi jeste nerozumi, vysvetlit, proc ja jsem zrusil NB a pouzivam pouze PDA (protoze jsem NB uz skoro nepouzival a navic je pro mne na tahani vsude sebou tezky) a ze browseni na netu na VGA zarizeni je uplne o necem jinem, nez na QVGA. Nastesti na stranky, kam lezu mobilne, mi VGA a PIE+MultiIE bohate staci...
Jinak taky, samozrejme, ze kdyz mam pred sebou firemni PCko s 18" LCDeckem, tak nepolezu na Inet z PDAcka, to je logicka blbost, ze. Ale jsem-li "v terenu", tak mi na vse bohate staci PDAcko...
limon (148)|7.2.2005 21:45
No ja ti plne rozumim. Jen se mi zdalo, ze se me pokousis presvedcit, ze serfovani na PDA je lepsi a kvalitnejsi nez na notebooku
ipf (2136)|7.2.2005 21:45
Ono je to spíš o tom, kdo CO a KDE dělá. Pokud je někdo celý den zavřený v kanclu (a ještě navíc u počítadla), NTB asi nepotřebuje a spíš využije PDÁčko. Pokud ale někdo cestuje a svoji práci dělá tam, kde zrovna je (třeba já ;)), ocení NTB jako nenahraditelný. A PDÁčko mám spíš jako výbornou a rychle použitelnou (ale nezletilou) náhražku "velkého bratra" :D .
limon (148)|7.2.2005 21:47
[QUOTE="ipf"]Ono je to spíš o tom, kdo CO a KDE dělá. Pokud je někdo celý den zavřený v kanclu (a ještě navíc u počítadla), NTB asi nepotřebuje a spíš využije PDÁčko. Pokud ale někdo cestuje a svoji práci dělá tam, kde zrovna je (třeba já ;)), ocení NTB jako nenahraditelný. A PDÁčko mám spíš jako výbornou a rychle použitelnou (ale nezletilou) náhražku "velkého bratra" :D .[/QUOTE]

No presne ja mam NB jako skvelou vec do skoly. Mame tam Wi-fi, takze zadna nuda na prednaskach. Kdyz ale se chci jen odreagovat vytasim PDAcko a zahraji si nejakou tu hru
beecher (9270)|7.2.2005 21:55
[QUOTE="limon"]No ja ti plne rozumim. Jen se mi zdalo, ze se me pokousis presvedcit, ze serfovani na PDA je lepsi a kvalitnejsi nez na notebooku[/QUOTE] Ne, jenom o tom, ze surfovat na QVGA a pak na VGA PDAcku je ouplne o jinych zazitcich...
limon (148)|7.2.2005 21:59
[QUOTE="beecher"][QUOTE="limon"]No ja ti plne rozumim. Jen se mi zdalo, ze se me pokousis presvedcit, ze serfovani na PDA je lepsi a kvalitnejsi nez na notebooku[/QUOTE] Ne, jenom o tom, ze surfovat na QVGA a pak na VGA PDAcku je ouplne o jinych zazitcich...[/QUOTE]

No to jo, ale surfovani na NB a na QVGA je taky o uplne jinych zazitcich :yes:
( Jen jsem si musel trochu rejpnout ):D
beecher (9270)|7.2.2005 22:07
[QUOTE="ipf"]Pokud ale někdo cestuje a svoji práci dělá tam, kde zrovna je (třeba já ;)), ocení NTB jako nenahraditelný.[/QUOTE] No, ac tedy programator, delam upravy i s kompilaci (C#) kodu na PDAcku taktez... :D
(a to nemluvim o psani klasicky ASP stranek, ktere se proste napisou, ze)

Polozme si ale taky jinou otazku. Pouzival bys, ipfe, NB, pokud by ti PDAcko nabidlo stejne moznosti? Urcite pouzivas NB z toho duvodu, ze nemas na PDA nejaky ucetni software, protoze jinak kancelarsky balik existuje (ted mam na mysli TextMaker atd.), tedy aspon jak ja chapu tvou pracovni napln a vyuziti NB (a chapu, ze toho bude i vice)...
Pouzival bys NB, kdyby existoval i ucetni system na PDA a mel bezproblemovou synchronizaci s PC verzi?
smarter (137)|8.2.2005 22:08
Taky jsem prodal notasa par tydnu po nakupu PDAcka s VGA. Pouzival jsem ho vlastne jen ve skole na poznamky a po nastupu iPaqu se mi valel v brasne pod stolem asi 3 tydny aniz bych na nej sahnul. Takze u mne to byla jasna volba, ale jsem presvedcen, ze PDAcko samozrejmne notase kazdemu nenahradi ikdyz v mem pripade se to stalo.
Orloj_ce4you (299)|9.2.2005 09:15
trosku se vratim (pardon za offtopic)
[QUOTE]NO to jo na takovy veci si beru taky jenom PDA ale kdyz chci neco udelat ( Mobilne ) ve photoshopu....[/QUOTE]
btw narazil jsem na docela zajimavy klon photoshopu pro PDA
-umi toho prekvapive dost: praci s vrstvami (i jejich interakce!!), vybery, filtry, stetci.. nativni podpora .psd formatu a spousta dalsich preqvapeni.. Jako pocitacovy grafik jsem to ohodnotil na supr hracku.. :-)
Erikt68i (266)|9.2.2005 09:29
Souhlasím, že PDA i noťas jsou různé nástroje pro různé podmínky. A když mé nároky bezezbytku uspokojí PDA nepotřebuji noťas a opačně. Nekoukám se totiž na tyto dva stroje jako na konkurenty ale jako doplňky. Kde jeden nestačí použiji druhý.
[QUOTE="beecher"] No, ac tedy programator, delam upravy i s kompilaci (C#) kodu na PDAcku taktez..[/QUOTE]
Tak o to se zatím jen snažím, rád bych taky noťasa nechal ladem, jen nevím jakej překladač na PDA vlastně koupit? Mohu poprosit o nakopnutí?:D
ifco_ce4you (186)|9.2.2005 09:43
Predstava ze by som mal kazdy weekend sediet v narvanom EC vlaku do Nemecka s notasom na kolenach ma desi. A to nehovorim o vydrzi. S PDA to mam vsetko v jednej ruke. Pocas jazdi chatujem, pocuvam MP3, trocha browsujem a fotim s mobilom. A ked som v roamingu tak si pustim film. Chapem ze to notas zvlada tiez.Ale notas v jednej ruke drzat nemozem :-)
beecher (9270)|9.2.2005 10:40
[QUOTE="Erikt68i"]Tak o to se zatím jen snažím, rád bych taky noťasa nechal ladem, jen nevím jakej překladač na PDA vlastně koupit? Mohu poprosit o nakopnutí?:D [/QUOTE] Jiste, jedinym zatim moznym zpusobem to bude takto: Pocket C#. A mate to dokonce zadarmo... :D
yasmeene2 (794)|9.2.2005 10:41
Já to beru hlavně z hlediska přenosnosti. Ráno vstanu odejdu z domu a vracím se až pozdě v noci -už jen představa, že sebou celý den tahám noubuk mi vyvolává křeče v rameni. Samozřejmě kdybych si tahal pupík autem z kanclíku do domu z domu do kanclíku byla by to jiná.

Souhlasim s becheerem že bych klidně noubuk nepotřeboval.
beecher (9270)|9.2.2005 13:11
[QUOTE="yasmeene2"]Já to beru hlavně z hlediska přenosnosti.[/QUOTE]A vo vo vo tom to je, ze... :D
Asi tak, kombinace Dell X50v a HP BT klavesnice mi plnohodnotne nahradila notebook k mym ucelum, nemluve o tom, ze to cele vazi 0,5 kg a vleze se to do kapsy od bundy, k uvedeni do provozu staci par sekund, zabira to daleko mene mista na stole v hospode a kdyz chci odejit, tak vypnu PDA a slozim klavesnici, coz je taky operace na asi 5 sekund. ;)
limon (148)|9.2.2005 13:29
[QUOTE="beecher"][QUOTE="yasmeene2"]Já to beru hlavně z hlediska přenosnosti.[/QUOTE]A vo vo vo tom to je, ze... :D
Asi tak, kombinace Dell X50v a HP BT klavesnice mi plnohodnotne nahradila notebook k mym ucelum, nemluve o tom, ze to cele vazi 0,5 kg a vleze se to do kapsy od bundy, k uvedeni do provozu staci par sekund, zabira to daleko mene mista na stole v hospode a kdyz chci odejit, tak vypnu PDA a slozim klavesnici, coz je taky operace na asi 5 sekund. ;)[/QUOTE]

Tak to bych te chtel videt jak bude vypadat stav tvych oci, kdyz budes den cucet na obrazovku o velikosti 240x320
beecher (9270)|9.2.2005 13:42
[QUOTE="limon"]Tak to bych te chtel videt jak bude vypadat stav tvych oci, kdyz budes den cucet na obrazovku o velikosti 240x320[/QUOTE] Limone, ty mne spatne chapes... V praci delam na normalni 18" LCDcku, ale kdyz jsem pryc, tak mi bohate k tomu, co potrebuji, staci muj Dell s VGA rozlisenim...
limon (148)|9.2.2005 14:09
[QUOTE="beecher"][QUOTE="limon"]Tak to bych te chtel videt jak bude vypadat stav tvych oci, kdyz budes den cucet na obrazovku o velikosti 240x320[/QUOTE] Limone, ty mne spatne chapes... V praci delam na normalni 18" LCDcku, ale kdyz jsem pryc, tak mi bohate k tomu, co potrebuji, staci muj Dell s VGA rozlisenim...[/QUOTE]
No ale z tvych reakci vyplyva, ze to vyhovuje vsem nejen tobe. Uz to tady nekdo rekl moc dobre. Tyto veci se doplnuji ne nahrazuji...... ( takze bych nikdy neprodal NB kvuli PDAcku ).
beecher (9270)|9.2.2005 14:58
[QUOTE="limon"]Tyto veci se doplnuji ne nahrazuji...... ( takze bych nikdy neprodal NB kvuli PDAcku ). [/QUOTE] Ale vzdyt porad rikam, ze zalezi na vkusu kazdeho soudruha... :D

Potrebujes-li ke sve praci/studiu notebook v pripade, ze jsi nekde venku (neni pro danou cinnost nahrada na PDA), tak si ho nech, ja nerikam aby ses ho zbavil. Jen upozornuji, ze pokud existuje alternativa pro PDA pro veci, ktere potrebuji delat mobilne, je PDA v pomeru cena/vykon/hmotnost vyhodnejsi.

Historka ze zakulisi v praci...
Na meeting si beru PDAcko a klavesnici, poznamky si v nem natukam a jeste poridim zaznam, a pak v pripade, kdo potrebuje, mu zaznam preposlu, protoze vetsina ma na tech meetinzich poznamkove bloky a propisku, protoze ac vetsina NB ma, ale je jim to zatezko tahat sebou. A to nemluvim o tom, ze nekdy behem 4 hodinoveho meetingu naprogramuji zrovna to, co se probira a nemusim kvuli tomu tahat 3,5kg vazici krabici...
ing.dr (116)|14.2.2005 10:49
no muj nazor.

pokud nepracuju v terenu, kde musim mít u sebe vetší množství dat nebo složitější data cad a pod, tak je NB docela zbytecny. doma staci pc v praci pc ve skole pc + na cesty pda...ve spojeni s klavesnicí je to nenahraditelna hracka. myslim, že v teto diskuzi nejde ani o to co je lepsi, ale jen o napadani kdo ma víc penez...a o tom to neni. rozhodoval jsem se mezi noutem ale nakonec jsem koupil pda a to jeste jedno z nejlevnejsich...koupil jsem ho spise ze zvedavosti. doma kompa mam tak bylo zbytecne kupovat nouta.
ted uz vim ze bych bez pda neudelal ani krok. myslim ze je to super vec. a ve spojeni s klaves. nema chybu. kdybych se rozhodoval ted, tak stejne koupim pda...ale asi neco lepsiho...to prvni je spise testovaci vzorek...jinak proti NB nic nemam..je to dobra masinka, ale nemam potrebu sebou tahat 40GB zbytečnosti.

omlouvam se za chibi nejak me nabavy to po sobe opravovat a spravně psát neumým.