Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Symbian na PocketPC?

spiderspace (18)|6.2.2005 17:30
Existuje nejaky emulator symbian OS pro PocketPC? a jak je to s JAVA?
spiderspace (18)|19.3.2005 09:22
To opravdu nikdo nic nevi o moznosti spoustet soubory *.sis na PocketPC?
MilanO_ce4you (187)|19.3.2005 09:26
A mohl by jsi napsat jeden dobrý důvod, proč by to někdo měl dělat? Vlastním Nokii 9300 a nenašel jsem zatím ani jeden soft, který by se alespoň přibližoval ekvivalentu na POCKET PC.
MilanO
beecher (9270)|19.3.2005 10:01
[QUOTE="spiderspace"]To opravdu nikdo nic nevi o moznosti spoustet soubory *.sis na PocketPC?[/QUOTE] 1. Nechapu k cemu to muze byt... Na vse se urcite najde PocketPC-nativni alternativa...
2. Ptal jste se Booha?

Java je v pohode, tedy J2ME aplikace.
Pavlucha (1496)|19.3.2005 10:59
[QUOTE="spiderspace"]To opravdu nikdo nic nevi o moznosti spoustet soubory *.sis na PocketPC?[/QUOTE]


... asi ne ...
Jestli chceš Symbian, kup si Nokii ... co ti na to máme jinýho říct. :sarcastic:
spiderspace (18)|19.3.2005 15:54
no to je blbost... :)))
beecher (9270)|19.3.2005 18:04
[QUOTE="spiderspace"]no to je blbost...[/QUOTE] Co je na tom za blbost? Kdyz se nekdo pta na nesmysly, tak se pak nediv... :sarcastic:
Kája_oldd (759)|19.3.2005 18:23
Já nevím proč hned nesmysly? Mě to přijde jako poměrně normální otázka. A nedělejte reklamu nokii, páš není jediná se symbianem:D
spiderspace (18)|20.3.2005 09:16
Presně tak.
Vím že existuje emulace snad skoro všeho a proto se domnívám, že má otázka je na místě. Kdysi jsem si napsal nějakou aplikaci pro sybian a chěl bych ji provozovat na svém novém zařízení.
Odpověď "kup si Nokii" mi v tomto případě připadá prostě hloupá a nativni verze mé aplikace pro PocketPC se taky nedočkám :D . Stačilo říci, že to nikdo nikde neobjevil a hotovo. Možná pak budu první.
Navíc se mi nezdá moje otázka jako nesmysl. Jistě se najde hodně uživatelů, kteří by tuhle možnost přivítali aniž by se museli vzdávat stávající platformy.
hybo (3107)|20.3.2005 10:32
Neni lepsi aplikaci predelat?
spiderspace (18)|20.3.2005 11:30
Zajiste, ale to vyresi jen me problemy. Proc je to slozitost? Proc existujou emulatory PPC pro symbian a obracene ne? Neni to jen tim, ze ma kazdy podobny nazor, totiz ze kdyz ma PPC tak uz je "nemoralni" chtit pouzivat programy pro jinou platformu? Nesouvisi to trosicku s "nosem nahoru" v navaznosti na "tak si kup Nokii"? :disgusted:
Pavlucha (1496)|20.3.2005 12:02
[QUOTE="spiderspace"].... Nesouvisi to trosicku s "nosem nahoru" v navaznosti na "tak si kup Nokii"? :disgusted: [/QUOTE]

Příteli, to nebyl "nos nahoru", ale reakce na tvůj příspěvek "... To opravdu nikdo nic nevi o moznosti spoustet soubory *.sis na PocketPC?".
Kdyby to někdo věděl, věř mi, že ti poradí (obzvláště po měsíci). Příspěvky tohoto typu obzvláště miluju. Celá tato diskuse bude mít 5 stran jen proto, že se tu budeme dohadovat o tom, kdo co odpověděl. A o Symbianu pro PC se dozvíš stejně kulový ... :evil:

Mimo jiné, zkusil jsem Google a nic ... :D
beecher (9270)|20.3.2005 12:03
Ach jo.
1. Zeptal jste se taky Booha, co na vas problem rika on? (Google, pro neznale)
2. Kdyz jste prechazel ze Symbianoveho prostredi na PPC, byl jste si vedom, ze aplikace z nej nepujdou tak jednoduse pripadne vubec spoustet na platforme PPC?
3. Kdyz jste autorem programu, mate zajiste od nej zdrojove kody, takze v tom pripade si staci zdarma stahnout z Microsoftich stranek eVC++ 4.0 a SDKacka k PPC platforme, upravit kod tak, aby sel pro PPC prelozit a spustit. Coz je dle meho to nejlepsi, co muzete pro svuj program udelat.
5. Nechapu tu zbesilost lidi provozovat programy pro jednu platformu na platforme druhe. Ano, existuji emulatory, ale ten se nikdy nepriblizi kvalitou k platforme, kterou emuluje.
MilanO_ce4you (187)|20.3.2005 13:44
[QUOTE="spiderspace"]Zajiste, ale to vyresi jen me problemy. Proc je to slozitost? Proc existujou emulatory PPC pro symbian a obracene ne? Neni to jen tim, ze ma kazdy podobny nazor, totiz ze kdyz ma PPC tak uz je "nemoralni" chtit pouzivat programy pro jinou platformu? Nesouvisi to trosicku s "nosem nahoru" v navaznosti na "tak si kup Nokii"? :disgusted: [/QUOTE]

Schválně dávám do citace celý Tvůj příspěvek, aby nevznikly žádné pochybnosti. To je tak všechno co chci k celé věci napsat, protože každé další slovo je ztráta času a celá diskuze se bude muset dříve nebo později uzamknout.
MilanO
spiderspace (18)|20.3.2005 14:17
Po delsim hledani a vypomoci lidi, ktere se touto problematikou jiz zabyvali (a nedoporucuji pouze zakoupeni dalsiho stroje) je cely problem vyresen. Aplikace "*.sis" funguje jak ma, problem je pouze s emulaci nekterych grafickych "driveru", ale 3D prostredi neni pro mou potrebu nezbytne..
Vsem zucastnenym dekuji...
hybo (3107)|20.3.2005 14:52
Vidis a co jsi ted prinesl sam? Zhola "prd". Nasel jsi reseni, ale aby jsi ho sem dal, to uz ne. A pak se jeste divis, ze nekdo neco nevi.
Wuffi (1599)|20.3.2005 18:35
Ano mne by to treba take zajimalo, ciste jen pro zajimavost.
spiderspace (18)|20.3.2005 19:35
2hybo
Pokud je na prevaznou vetsinu dotazu odpovidano stylem jako na ten muj pak se opravdu nedivim, ze sem nikdo nic nedava. Mas pravdu!
hybo (3107)|20.3.2005 19:37
Hmm, co na to rict, asi radsi nic, nema to smysl. Nastesti vetsina lidi poklada dotazy normalne a rozumi, ze kdyz neni odpoved, asi ji nikdo nezna. A kdyz ji najdou jinde, tak ji sem daji pro pristi tazatele.
Orloj_ce4you (299)|20.3.2005 20:20
hm.. zase ztraceny cas louskanim dvou stranek.. :(( :((
CommanderZ (1798)|20.3.2005 20:27
a emulator javy (micro)...hrozne moc si chci zahrat stack attack. a odpovedi typu "kup si siemense" neberu:no:
Red Dwarf_ce4you (187)|29.11.2005 13:29
Předem se omlouvám, jestli bude tenhle dotaz pro tuto diskuzi off-topic, ale nechtělo se mi zakládat diskuzi novou.

Dneska ráno jsem si vlastní blbostí rozbil telefon a jako jeho náhradu plánuji zakoupti Nokii N70 se Symbianem. Bude problém převést databázi kontaktů z Looxe na N70? Přes Outlook to dle recenze na Mobilmanii jde, ale není to 100% funkční - u každého kontaktu mám vícero telefoních čísel, mail, dvě adresy a rád bych udělal de facto identickou kopii všeho do telefonu.
Zdenek Malinsky (9781)|29.11.2005 13:49
Včera jsem mluvil s Ipfem-říkal, že zkouší N70 a s Outlookem se mu povedlo 100% synchronizovat. Takže by to mělo být OK. Pro jistotu si zazálohuj data Outlooku.
Wolfford (15)|19.12.2005 09:23
NO je pravda že symbian na PPC je asi zbytečný ale já bych si chtěl zahrát nějaký pořádný hry (n-gage) na PPC a né si kupovat další když vim že tohle to zvládnout umí....Jestli existuje něco jako Tomb Raider, Asphalt Urban GT (2), Hight Size a Pathway to Glory (nebo jak to je) na PPC tak ať se please ozve....Děkuji za pozornost
CommanderZ (1798)|19.12.2005 17:12
Tomb Raider je ;)
speed-komi (278)|29.3.2006 17:59
Ani já nejsem tolik pro jakékoli emulování všeljakých OS, ale emulátor symbianu bych docela uvítal. Ve škole je spousta lidí, co maji mašinky se symb. a já bych si s nima rád chatoval přes BT. Bohužel jsem neoběvil aplikaci, která by umožňovala chat mezi WM a symb. Pokud by se někde oběvil emulátor, kterej by dokázal ovládat BT, pak bych si ho jistě nainstaloval.
B@st@rRRd (297)|30.3.2006 10:43
Koukám že zakladatel naněco přišel ale s námi se nepodělil takové mám rád.

Toto téma zamykám je o ničem jedině že by se chtěl tazatel s námi podělit.

LOCK pokud mi napíšete sz s možným řešením rád ho odemknu. Jinak Astalavista...baby