Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

CHCIPNI SanDisku !!!

smarter (137)|6.2.2005 14:37
Pred zhruba pulrokem jsem se stal (ne)stastnym majitelem pametovky od SanDisku. To ze jsem se trefil do toho nejhorsiho vyrobku za tu cenu jsem velmi brzy pochopil, ovsem mi slo hlavne o ukladani mensich souboru ve velkym mnozstvi, a to az do vcerejska fungovalo. Kdyz jsem se vcera chtel mrknout na dopravni predpis nestacil jsem se divit - asi 5 slozek z pametovky proste zmizelo, vsechno co jsem fotil, tocil, psal tam proste nebylo zustaly mi jen MP3ky, eknihy a par her. Naivne jsem si myslel ze ten podelanej kus plastu moje data udrzi, kdyz se vsude na netu zvatla o spolehlivosti pametovych karet. Zmizeni nekterych souboru mne nejenom stve, primo mne to S.RE. Proklinam SanDisk ikdyz ten za to mozna nemuze.
Ted ale to zajimavejsi - system hlasi ze pametovka ma obsazenych 155 MB, MemMaid ovsem rika, ze zaplnenych je pouze asi 22 MB coz odpovida rozmerum toho co mi zustalo. iPaq po SR s kartou ve slote nenastartuje. Tak mne napadlo, ze bych mohl kartu naformatovat, ovsem tak o svoje cenne souburky bezpochyby prijdu, tak se chci zeptat jestli jeste je nejaka moznost zachrany nebo ten referat ze zabezpecovaci techniky muzu psat znovu. Budu vdecen za kazdou reakci.
Miloš Strouhal (3997)|6.2.2005 14:44
A co na množsví a obsah dat na kartě říká čtečka paměťových karet v PC?..
blue_ce4you (42)|6.2.2005 14:57
Cau, no to se mi taky stalo, ale vina nebyla v karte, ale v programu pocket mechanic. kdyz jsem si ho nainstaloval, provadel jsem s nim defragmentace, scandisk, zkousel jsem rychlosti a ruzne blbl a ejhle najednou byla nektera data pryc a navic mi to ukazovalo o tu stracenou pamet min. Nezbyvalo mi nez kartu zformatovat, tim se zas obnovila hodnota puvodni pameti a pocket mechanic jsem odinstaloval a uz ho nechci ani videt. Jo a kartu nemam od sandisku.
smarter (137)|6.2.2005 15:01
[QUOTE="xp"]A co na množsví a obsah dat na kartě říká čtečka paměťových karet v PC?..[/QUOTE]

Stejne jako Mem Maid. Je tam jen par prezivsich slozek a dve desitky vyuzitych megabajtu.
smarter (137)|6.2.2005 15:06
[QUOTE="blue"]Cau, no to se mi taky stalo...[/QUOTE]

PocketMechanic jsem nainstaloval taky, ale az potom co nastaly problemy. Chtel jsem totiz provest scand disk s opravou chyb v nadeji ze se vsechno vrati do normalu. Ovsem po zpusteni se iPaq zasekne a smitec. Nasleduje vytahnuti karty ze slotu (s nim jak sem rikal nenastartuji) a SR
Suoraj (704)|6.2.2005 16:22
Mechanicem to není... Je to rukama:D Přendavání karty do přístrojů, které neumí obsah disku zpracovat (foťák) a vyndavání za chodu.:cool:
smarter (137)|6.2.2005 17:01
[QUOTE="Suoraj"]Mechanicem to není... Je to rukama:D Přendavání karty do přístrojů, které neumí obsah disku zpracovat (foťák) a vyndavání za chodu.:cool: [/QUOTE]

Neco na tom bude, ale nejspis ne v mym pripade. Sice kartu sdili i muj fotak, avsak dlouho jsem ji v nem nepouzival. A to zahadne zmizeni vetsiny obsahu se stalo v podstate v jednom okamziku. Otevrel jsem soubor neco zapsal/prepsal, zavrel pak chvili resil neco jineho a kdyz jsem se vratil bylo to proste fuc. Kazdopadne ted mne zas az tolik nezajma proc se to stalo (ikdyz pomuze pri prevenci), zajma mne jestli je nejaky zpusob jak svuj majetek (cti data) vratit zpet. Nejradeji bych zapalil sidlo SanDisku, nebo mozna i HPecka kdyz zato muze on (ale silne doufam ze ne).
Kazdopadne mne tato zkusenost ukazala jak jsou stroje za tisice korun spolehlivy. Uz nebudu obvinovat v staromodnosti ty co na poznamky vyuzivaji tuzku a papir
beecher (9270)|6.2.2005 17:06
[QUOTE="smarter"]Kazdopadne mne tato zkusenost ukazala jak jsou stroje za tisice korun spolehlivy. Uz nebudu obvinovat v staromodnosti ty co na poznamky vyuzivaji tuzku a papir[/QUOTE] Na, a pak prijde nekdo takovy, kdo jim zapaly kancly, a je jim ta jejich tuzka a papir vite na co... ;) :D
Kája_oldd (759)|6.2.2005 17:14
zajímavé, mě zas i koingstona CF gigovky docela dostalo, když jsem si chtěl udělat zálohu na PC-prostě to celé čteěkou šoupnout. Měl jsem na kartě uspořádané programy ve složce programy, hry ve hrách a tak-vše docela šlo, pak jsem přemáz kartu a koukse do PC zálohy-ups-vše tam bylo ok (dokonce i hry-což jsou také programy) ale ne už věci ze složky programy, až na 2 vyjímky. Docela sranda, ale do teď nechápu:D
smarter (137)|6.2.2005 17:35
Tak, ted jeste cekam na vyjadreni PavlaR, kdyz ten nepomuze tak uz nikdo. A pak jdu formatovat, a zatim co se bude mazat moje ultra-hyper-extrim nespolehliva karta, budu proklinat sandisk, microsoft, hp a toho kdo se kdysi v pradavnu rozhodl, ze vysekavat pismnka do kamene je neprakticke.
PavelR. (2184)|6.2.2005 17:51
... jeste pred formatem se zkus poptat tady. Osobne tuto firmu neznam a urcite je jich v Praze vic podobnych. Pokud jsou dobri tak umi z poskozeneho disku dostat pomerne dost. Podobna firma (nicmene z Brna) mi jiz jednou zachranila data z firemniho PC. Otazkou je na kolik si data na karte cenis nebot podobne sluzby jsou docela drahe (ale pomerne ucinne) ...

PavelR.
blue_ce4you (42)|6.2.2005 18:28
No tak si to priznejme, ze prave vetsina tehle problemu je zpusobena tim, ze ukoncime aplikaci ktera prave pracuje se soubory na karte a nebo zatuhnutim a soft resetem v dobe,kdy pda zpracovavalo data na karte. neni to problem jenom san disku ale i jinych a na druhou stranu ted vime,ze to neni casta zalezitost,ale! muze se to stat a zvlast u sd karet.