Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Co je dostačující k navigaci pomocí GPS?

botur (67)|5.2.2005 20:16
Uvažuji, že si koupím nové PDA a zatím se líbí Acer n 50. Momentálně zvažuji který koupit - jestli obyč (300MHz) nebo premium(500MHz).
a) Myslíte si, že 300MHz je dostačující k navigaci pomocí GPS a např. SmartMaps?
b) Bude těch 300MHz stačit ke provozu? A příp. k čemu se dá využít těch 500MHz a proč do nich zainvestovat?
c) A "nežere" to víc baterku?
d) Je v těch MHz očividně viditelný rozdíl a výkon?
e)Zajímalo by mě jako Jakou GPSku zvolit, když ji chci využívat tak 50% v autě a 50% na pěší turistice?
Díky za info
Radek
Myrek_ce4you (188)|5.2.2005 20:31
[QUOTE]a) Myslíte si, že 300MHz je dostačující k navigaci pomocí GPS a např. SmartMaps? [/QUOTE]
To je naprosto dostatecne.
[QUOTE]b) A příp. k čemu se dá využít těch 500MHz a proč do nich zainvestovat?[/QUOTE]
MHz navic se samozrejme hodi, ale pro GPS navigaci nejsou extremne kriticke. Hlavni praci s urcovanim polohy oddre procesor v GPSce samotne, do zarizeni pak tecou hotova data o poloze.
[QUOTE]e)Zajímalo by mě jako Jakou GPSku zvolit, když ji chci využívat tak 50% v autě a 50% na pěší turistice?[/QUOTE]
Ja byc volil CF GPS, napr. od www.semsons.com
mkopr (7)|5.2.2005 22:15
mam N35 (266 MHz) a k navigaci naprosto dostacujici
Crusader_ce4you (624)|6.2.2005 08:22
[QUOTE="botur"]e)Zajímalo by mě jako Jakou GPSku zvolit, když ji chci využívat tak 50% v autě a 50% na pěší turistice?
[/QUOTE]

Porozhlédněte se v recenzích. Myslím, že to co hledáte by mohlo být Yakumo, Mitac Mio nebo Acer N35. Tato zařízení mají GPS integrovanou. Vše také záleží na tom, jaké daší požadavky na zařízení máte.
botur (67)|6.2.2005 08:33
No mě by nevadila i intergoravana GPSka, ale ja potrebuji, aby pristoj mel 2 sloty - SD a CF. Jenomze, vsude, kde je integrovana GPSka je SD slot a ja bych uvital CF slot radeji.
Me prave zajimalo, jestli je podle Vas dostacujici GPS na CFku nebo si koupit radeji GPS Bluetooth?
Da se provozovat GPSka na kabelu napr. pri pesi turistice? Ma to sve napajeni, nebo to bere od PDA a nebo to musi mit napajeni napr. z auta?
Ja ten pridavny modul GPS chci za slusny peniz, nepoitrebuji nic extra - hit posledni doby! Ja se myslim, ze ten prijem bude vsude stejny! Me se jevi jako dobra volba CFka. Protroze tu zasunu a jedu. a ne Bluetooth neco sparovat ted to spadne ztrati signal apod.
Zkuste napsat neco o tom jak funguje ta gpska na kabelu.
Diky Za info
Radek
Falco_ce4you (311)|6.2.2005 08:53
Mám CF GPS Navilock. Sleduj CE4YOU a každým dnem se objeví recenzička kterou jsem zpracoval.

MHz jsou dobré pro překreslování mapy. Ale dnešní obyč PDA by mělo bohatě stačit.

Osobně bych doporučil PDA s VGA - navigace je pak úplně někde jinde.:)

CF GPS jsem zvolil proto, abych mohl využívat CF pro jiné potřeby, snížil hmotnost, spotřebu a velikost v době. kdy GPS nepotřebuji.
botur (67)|6.2.2005 09:15
uz se tesim:D :yes:
Kocir (836)|6.2.2005 13:06
Osobne doporucuji GPS integrovanou primo v PDA.
- jednodusi pouziti a aktivace
- prakticnost vse v jednom

ACER N35 - vetsi a tezsi, procesor Samsung 266MHz bez moznosti jako Intel Xscale, repro zabudovane vzadu a hlavne slaba vydrz baterek (pozor i presto, ze nekdo tvrdi, BlueTooth to nema !!!)

YAKUMO - mensi a lehci, velice dobre repro, dobra vydrz baterii, vyhody procesoru Intel Xscale 300MHz, v dodavce mapa pro CR (i navigacni), v dnesni dobe temer cenove shodne s N35.
Co se tyce servisu, YAKUMO je velka nemecka firma a ma proto podle pozadavku nemeckeho trhu propracovanou servisni podporu pro distributora v CR. Takze se neni ceho bat.
Falco_ce4you (311)|6.2.2005 13:18
On zase ACER má anténku šikovně schovanou v těle PDA, na rozdíl od Yakuma. Kvalitou bych řekl že si nemají co vyčítat.
V ruce jsem neměl ani jedno. Jen snad Acera n30, ze kterého by měla n35 vycházet, a to je krasaveček za hubičku.

Co se týče volby integrované GPS vs. samostatné, záleží na tom, jak často budeš GPS využívat. Jestli pracuječ v kanclu a GPS využiješ akorát o víkendech kdy vyrážíš někam ven, maximálně o dovolené, je nesmysl si pořizovat PDA s intgrovaným GPS - taháš to sebou pořád a zbytečně.
Naopak, jsi-li nějaký cesťák, nebo jezdíš téměř denně dopryč, je zas nesmysl pořizovat si GPS odděleně.
Kocir (836)|6.2.2005 13:26
[QUOTE="Falco"]On zase ACER má anténku šikovně schovanou v těle PDA, na rozdíl od Yakuma. Kvalitou bych řekl že si nemají co vyčítat.
V ruce jsem neměl ani jedno. Jen snad Acera n30, ze kterého by měla n35 vycházet, a to je krasaveček za hubičku.

Co se týče volby integrované GPS vs. samostatné, záleží na tom, jak často budeš GPS využívat. Jestli pracuječ v kanclu a GPS využiješ akorát o víkendech kdy vyrážíš někam ven, maximálně o dovolené, je nesmysl si pořizovat PDA s intgrovaným GPS - taháš to sebou pořád a zbytečně.
Naopak, jsi-li nějaký cesťák, nebo jezdíš téměř denně dopryč, je zas nesmysl pořizovat si GPS odděleně.
[/QUOTE]

Ano s tou antenkou to je pravda, ale dan za to je velikost a vaha PDA.
Kvalita (pominu-li rozdil procesoru a reproduktoru) bude snad stejna.

Co se tyce zabudovane GPS, tak souhlasim. Pro me ma PDA spise smysl jako navigacni zarizeni dal uz jenom jako hracka (filmy, weatherpanel ...).
Falco_ce4you (311)|6.2.2005 13:32
To je přesně o čem mluvím.
Pro mne je PDA především o kontaktech, kalendáři, úkolech, mailech, atp.
GPS využívám akorát když vyrazím někam ven - pak nacvaknu CF GPS a jsem na příjmu.
jarula (19)|9.2.2005 18:46
Marně čekám na výše zmíněnou recenzi GPS.

Jsem "zatátečník", hledám radu co koupit. Mám asi 2 týdny Asus 730, a představu ji si něco do CF slotu, ale cenově je to hrůza (6-7K). Potřebuju to koupit v Česku kvůli DPH, ale zároveň kvalitně! a levně!

V PCWorldu? testovali i-Tec za necelé 3k, ale jaksi nejde sehnat.

O softwaru nemluvím, asi půjdu do Navigonu, kvůli hlasové navigaci, z Česka by mi měly stačit silnice, Praha, Brno ale uvítal bych něco, kde je i Slovensko, Polsko, Maďarsko, Slovinsko.

Poraďte. Dík.
Falco_ce4you (311)|9.2.2005 18:55
Ahoj

Recenze je hotová a byla od pondělka na ce4you, ale provedl jsem tam dneska drobounkou změnu a teďka čekám na administrátora až ji vyhodí zase na světlo.
Takže závada není u mne. Počítám že by se tam dneska mohla zase vynořit.:)
jarula (19)|9.2.2005 19:19
:)) Dík.
nutti (3)|2.3.2005 12:30
ahoj vím že tady se mluví hlavně o pda ale pídím se teď po navigaci přes Gps a našel se mi tenhle odkaz. píšete tady hodně zajímavý věci jak o softwaru např. smartmaps, který mě zajímá tak přímo i o gps. chci se zeptat jestli někdo nemá info jestli jde propojit to gps i se smartmaps který mám nainstalovaný ve smartphone se symbianem a je to nokia 6630. díky moc
Falco_ce4you (311)|2.3.2005 14:31
SmartMaps obecně GPS podporuje. Otázkou je jak to bude na Symbianu. Je otázka, jak Symbian podporuje to které GPS zařízení.
nutti (3)|2.3.2005 14:35
aha a máte tedy nějaké informace o nějakém zařízení které symbian podporuje?
Falco_ce4you (311)|2.3.2005 14:43
Já osobně jsem se Symbianem měl tu čest naposled jako vlastník Reva. A to je už hodně dávno.
Spíš se mrkni na nějaké fórum věnované Nokiím, resp. Symbianu.
Nebo se zkus obrátit na výrobce toho daného GPS zařízení zda jej testoval s tvou Nokií.
nutti (3)|2.3.2005 14:46
Díky moc. Zkusím hledat. Krásný den.:D
spago (27)|17.4.2005 01:35
Zdravím... Jsem nový čtenář a řešil jsem dilema Yakumo 300 versus Acer n35. Po několika hodinách pročítání příspěvků jsem se rozhodl pro Yakumo ( bylo na něj méně stížností ), snad nebudu zklamaný. Každopádně dám vědět a počítám že se tady budu občas objevovat.