Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

pomoooc - zaheslovaný iPAQ

conny (2)|5.2.2005 18:18
prosim pomozte zahesloval jsem si iPAQ 3950 a mam tam docela dulezita data jde to s toho nejak dostat?
Pouzil jsem programek hesla co je v zakladu IPAQu.
dik
PavelR. (2184)|5.2.2005 19:27
... obávám se, že jediná cesta je si vzpomenout jaké heslo jsi použil. Kdyby bylo jednoduché tuto bezpečnostní proceduru obejít, byla tato funkce na nic ...

PavelR.
Zdenek Malinsky (9781)|5.2.2005 19:37
[QUOTE="conny"] mam tam docela dulezita data [/QUOTE]
Určitě je máš zazálohovaná, když jsou důležitá, takže o co jde?
Jinak souhlas s Pavlem. Buď si vzpomenout nebo HR.
jumbo_ce4you (162)|6.2.2005 14:29
[QUOTE="Zdenek Malinsky"][QUOTE="conny"] mam tam docela dulezita data [/QUOTE]
Určitě je máš zazálohovaná, když jsou důležitá, takže o co jde?
Jinak souhlas s Pavlem. Buď si vzpomenout nebo HR.[/QUOTE]
Po mě to chce heslo i po HR, takže jedině servis nebo lovit v paměti...
ipf (2136)|6.2.2005 14:34
Ale cihla po HáeR by snad neměla chtít heslo, nebo se pletu? Vždyť tam už není nic, než čistý systém. Takže to spíš vypadá, že ti onen zabezpečovací program odmítá provést HáeR.
blue_ce4you (42)|6.2.2005 14:50
Cau, zabezpecovaci program ktery ti nedovoli provest HR? to je fakt divny. Vzdyt se odpoji pri HR napajeni, aby se vse vymazalo. Budto si pletes Soft reset s Hard resetem nebo uz fakt nevim. Pochybuju, jestli jsi vazne pravym uzivatelem toho pda. Podle toho kdy jsi vznikl a ted kdyz jsi napsal prispevek se da rict, ze ho uz mas dyl, ale jak se provadi HR by jsi za tu dobu mel vedet
smarter (137)|6.2.2005 14:52
[QUOTE="ipf"]Ale cihla po HáeR by snad neměla chtít heslo, nebo se pletu? Vždyť tam už není nic, než čistý systém. Takže to spíš vypadá, že ti onen zabezpečovací program odmítá provést HáeR.[/QUOTE]

Bohuzel se pletes. On ten Ipackovy bezpecnostni program ma moznost pamatovani hesla i po HaeR, a pokud mnel policko s touto funkci zaskrtle, tak ma velikou smulu.
Jedna vec mi tu ovsem nehraje. Kdyz mnel data v RAMce tak nemuze lehkomyslne HaeRovat. A data z pametovky se daji precist i z ctecky. Jedine, ze by to mnel ve FileStoru. Paaani mozna vyresim kradez PDAcka :D
Ne, delam samozrejmne legraci.
Kdybych mnel strojek podobne zaheslovany tak bych sel na hypnozu, v transu si clovek udajne pamatuje vsechno
ipf (2136)|6.2.2005 15:05
[QUOTE="smarter"]...Bohuzel se pletes. On ten Ipackovy bezpecnostni program ma moznost pamatovani hesla i po HaeR, a pokud mnel policko s touto funkci zaskrtle, tak ma velikou smulu...[/QUOTE]

Dobře vědět, až jednou dostanu nápad zaheslovat si hápečko (mdáčko tuhle vymoženost díky stálým HáeR nemělo :D :D :D ).

Na druhou stranu ale je divné, že si kolega heslo nepamatuje. Copak není vyžadováno při každém puštění cihly? (To není narážka, pokud chce cihla heslo jen občas, pak je tam v podstatě na :oops: ).
smarter (137)|6.2.2005 15:11
[QUOTE="ipf"] Na druhou stranu ale je divné, že si kolega heslo nepamatuje. Copak není vyžadováo při každém puštění cihly? (To není narážka, pokud chce cihla heslo jen občas, pak je tam v podstatě na :oops: ).[/QUOTE]

No jo, mas pravdu, to mne nenapadlo. Tak pockame na oficialni vyjadreni, podezreleho.Ale vypada to nejak divne:sarcastic:
PavelR. (2184)|6.2.2005 17:30
... ukladani hesla do iPAQ FileStore maji napr. iPAQy s biometrickym zabezpecim. Nicmene i tam je to osetreno tak, ze lze nastavit kolikrat bude heslo spatne zadano predtim nez bude proveden HW reset a heslo vymazano (alespon mi to tak fungovalo u iPAQu 5450). Pokud je heslo pozadovano i po HW resetu (coz se mi u iPAQu 3950 zda divne, spise jde o blbe provedeny HW reset) je reseni stahnou posledni ROM ze stranek HP a prefleshovat system (mimo jine dojde k prepsani i vsech dat v iPAQ FileStore).

PavelR.
jumbo_ce4you (162)|6.2.2005 17:33
[QUOTE="ipf"]Ale cihla po HáeR by snad neměla chtít heslo, nebo se pletu? Vždyť tam už není nic, než čistý systém. Takže to spíš vypadá, že ti onen zabezpečovací program odmítá provést HáeR.[/QUOTE]
Ne-e, HRknout jde i s aktivním heslem. A po HR může cihla obsahovat PIM a zálohu v ROM. Opravdu to po mě chce zadat heslo po každém HR, pokud je aktivní.
gaze kt (14)|6.2.2005 21:21
[QUOTE="ipf"]
Kdybych mnel strojek podobne zaheslovany tak bych sel na hypnozu, v transu si clovek udajne pamatuje vsechno[/QUOTE]

no, ono je to skusenostami :) mne minuly rok v auguste ukradli 2210 a nebol som prilis happy... teraz ked mam 4700, tak som dal poziadavku na heslo aj po HR, ked uz mi ju nahodou opat ukradnu (to by som teda uz pekne na seba nadaval...), tak mam sice data v prdke (relativne, kym nekupim novu a nerestornem), ale im je stroj na nic :) a k tomu som si tam dal hlasku, ze je to vsetko zasifrovane a stroj im je na nic, tak nech ho radsej vratia :D

no ale kazdopadne tiez nechapem, ako niekto zabudne heslo, ked ho stale pouziva...