Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jaká sluchátka koupit k PPC?

Jirka007 (161)|4.2.2005 14:25
Zdravím všechny,chtěl bych zakoupit konečně pořádná sluchátka a zajímalo by mne, jestli si mám na neěco dát pozor. V jedné diskusi tady kdosi psal,že mu hrají moc slabě a někdo mu tam psal, že nejsou vhodná pro PPC. Tak jsem se chtěl zeptat, jaká vybrat, aby nenastaly problémy.
Co třeba tohle?

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29116
možná i tohle:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29117

Standa_ce4you (380)|4.2.2005 15:22
Ahoj, sluchátka, které jsi uváděl, neznám. Ale z vlastní zkušenosti vím, že je lepší řídit se vlastním sluchem. Technické parametry uvedené u sluchátek ti o kvalitě zvuku stejně nic neřeknou. Jak vidím, Koss UR/40 jsou skoro stejně drahá jako Koss Porta Pro, což je nejklasičtější klasika:) , u těch neuděláš chybu. "Netopýrové" se sice na Porta Pro koukají shora, ale já jsem spokojený a na MP3 z PDA jsou myslím více než dostatečné. S mým Looxem hrají sluchátka nahlas, takže nemusím dávat hlasitost naplno. Zkrátka - já doporučuji Koss Porta Pro :) .
Zdenek Malinsky (9781)|4.2.2005 16:02
Pokuď chceš sluchátka velikostí "walkmenovská", je asi Koss Porta Pro (Porta Pro 2000, možná i Sporta) nejlepší volbou. Je to klasika. Doživotní záruka, jdou krásně složit do koženého pytlíčku, 3 stupně přítlaku na uši.... Dokonce umí i basy :)
Doporučuji nákup ve Studiu ESO, Lucemburská, Praha 3. Po čase rozhodně doporučuji výměnu konektoru za Neutrik a prodrátování hybridním lankem stříbro/měď v teflonu (dielektrikum)-pošli SZ.
Rozhodně (pokud chceš poslouchat kvalitně a více) nekupuj špunty. Jsou to vyhozené peníze a za tu vyrážku to nestojí :D :D :D
Dzejkob (286)|4.2.2005 16:07
[QUOTE="Kozlik007"]Zdravím všechny,chtěl bych zakoupit konečně pořádná sluchátka a zajímalo by mne, jestli si mám na neěco dát pozor. V jedné diskusi tady kdosi psal,že mu hrají moc slabě a někdo mu tam psal, že nejsou vhodná pro PPC. Tak jsem se chtěl zeptat, jaká vybrat, aby nenastaly problémy.
Co třeba tohle?

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29116
možná i tohle:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29117

[/QUOTE]

Doporucuju vsemi deseti i Koss Sporta pro-naprosto spickovy zvuk a pomer cena vykon take dobry. :yes:
ninja_ce4you (102)|4.2.2005 16:22
Koss (s)porta Pro, nejlepsi volba. Lehka, netlaci, odolna, vynikajici zvuk a dozivotni zaruka i na rozslapnuti, atd.
Uni (140)|10.2.2005 19:18
Ja mam dobre skusenosti s Koss The Plug, jsou to spunty (pres hlavu nemam rad), maji tu vyhodu, ze se pomoci molitanu zasunou do ucha jako spunt a dobre izoluji okolni hluk, coz je zrovna u PDA dobre, kde je nepohodlne ovladani hlasitosti. Takhle mam jednu hlasitost venku, v metru, v tram, vsude slysim velmi dobre.
beecher (9270)|10.2.2005 20:20
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]...Koss Porta Pro (Porta Pro 2000, možná i Sporta) nejlepší volbou. Je to klasika. Doživotní záruka, jdou krásně složit do koženého pytlíčku, 3 stupně přítlaku na uši....[/QUOTE] Jenom dodam, ze ty pritlakove plochy maji jenom klasicke Porta Pro a Sporta Pro (nejsem si jisty, jestli je ten pritlak u Sporta Pro volitelny, spise ne), avsak vubec toto nemaji Porta Pro 2000, ktere navic maji uplne jiny design od Porta Procek... Viz zde...

Jinak vsemi svymi 20 prsty doporucuji Porta Pro... :yes:
(Ne nadarmo jsou vyrabeny 20 let furt stejne a pekne radky let jsou ve vsech audiofilskych magacinech brany jako referencni prenosna sluchatka. Ze... ;) )
TheMelin (1642)|11.2.2005 07:48
Nezkoušel někdo i stereo bluetooth sluchátka?Jaká je kvalita,výdrž atd.Chci si nějaké pořídit,ale doposud nevím zda to má cenu.Aby se to pak nedalo poslouchat :sarcastic:
Zdenek Malinsky (9781)|11.2.2005 09:37
BT sluchátka jsem nezkoušel, ale pokud bys je chtěl používat i jinde (walkman, discman, mp3man atp.) je lepší sluchátka s kabelem. Když jsem dělal pro časopisy HiFi a Audio, testovali jsme bezdrát.sluchátka za víc peněz (VKV nebo IR) a nebylo to žádné vítězství (ne bída, ale kabel je kabel).
17razor (49)|15.2.2005 20:38
http://www.sonystyle.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/en/-/USD/SY_DisplayProductInformation-Start?ProductSKU=MDREX71SL&Dept=pa&CategoryName=pa_Headphones_FontopiaEarbud

koss porta pro su sice super, ale clovek s nimi vypada ako z marsu. mal som koss the plug, ale tie nedrzia v usiach, ale zvuk mali dobry.
potom som si kupil tieto sony co som dal link. nejaky starsi model, mam ich asi 3 roky a su bez najmensieho problemu. 3velkosti plugov, UZASNE sedia v usiach(niesu vobec citit ani po 3hodinach) a maju UZASNY zvuk, niekto by povedal ze su aj UZASNE drahe :) ja si uz ine sluchatka nekupim(na outdoor nosenie). jedna rada, chovavajte pred psom, len on mi ich trochu nakusol.

na pda sa asi oplatia tie s dlhym kablom a bez predlzovacky.
17razor (49)|15.2.2005 20:43
Kozlik007: tie kossy co pises by som moc nekupoval. uz na mnoho koss sluchatok som cital ze su nekvalitne a ze koss tazi z uspechu jedneho, dvoch kvalitnych(extra kvalitnych) produktov.
Pavlucha (1496)|15.2.2005 21:05
[QUOTE="17razor"]Kozlik007: tie kossy co pises by som moc nekupoval. uz na mnoho koss sluchatok som cital ze su nekvalitne a ze koss tazi z uspechu jedneho, dvoch kvalitnych(extra kvalitnych) produktov.[/QUOTE]

... hele a kolikery Kossy máš doma, že se do toho pouštíš??? :D
Pošli link, kde jsi to četl nebo aspoň v kterém časopise - jinak je to jenom "jednapanípovídala" a to se tu nenosí ...
Zdenek Malinsky (9781)|15.2.2005 21:23
[QUOTE="17razor"]Kozlik007: tie kossy co pises by som moc nekupoval. uz na mnoho koss sluchatok som cital ze su nekvalitne a ze koss tazi z uspechu jedneho, dvoch kvalitnych(extra kvalitnych) produktov.[/QUOTE]

Měl jsi přijet na sraz, mohl sis je poslechnout. Srolovaly by se Ti ponožky.

Naštěstí se sluchátka nečtou, ale poslouchají, takže nesmíš věřit všemu, co čteš.

Ad z Marsu
To je otázka preferencí. Špunty jsou malé, ale hrajou příšerně(většinou)+nemají basy(vždy). Naopak velká sluchátka, např.Bayerdynamic DT 990 Pro hrajou skvěle, jsou zase krapet větší pro nošení venku (i když jsem už pár lidí s většími sl.potkal). Na ven, k walkmanu, atp.jsou právě Koss Porta Pro nejlepší volbou s ohledem na velikost, cenu i kvalitu zvuku i provedení.
karlic (707)|15.2.2005 21:32
Já jsem po několika pokusech a zklámáních konečně koupil Koss PortaPro a teď jsem konečně plně spokojen. Musel jsem ovšem udělat malou úpravu, aby to šlo použít s mým ED3 ;)
dodox (79)|15.2.2005 22:18
jen takova poznamka pod carou
---------------------
nejsou ty kosy trosku zbytecny prepych, vzhledem ke kvalite tech DA prevodniku co maji PDA-cka a mp3 formatu...?
Miloš Strouhal (3997)|15.2.2005 22:54
Ani v nejmenším! Kvalita výstupů z mnoha PDA a MDA je více než dostatečná na to připojit k tomu Kossy.. A pokud zvolí člověk pro přehrávání MP3ky o 190 a více kb/sec, Kossy se mu odvděčí velmi čistým a dynamickým zvukem.
Jen tak pro zajímavost, po tom co jsem po 10ti letech přišel o své milované Porta Pro, poslouchám teď občasně MP3ky na svém MDA na připojených Senheisserech HD 590 za cca 5500kč..:) A nemůžu si stěžovat. Je pravda že moje MDA se nedá srovnávat s CD přehrávačem značky Denon, NAD, Sony či Onkyo v cenové kategorii nad 20000kč, ale na ty cesty MDA s 1GB SD kartou plnou MP3 o vysoké bitraci bohatě dostačuje..:yes:
Standa_ce4you (380)|15.2.2005 22:56
Pro mně jsou Koss Porta Pro těmi nejlepšími sluchátky na venek. Líbí se mi 1) zvukově, 2) designově - nejsou to ty typické šedé (nebo dnes stříbrné) kapky jak 98% ostatních, 3) komfortem - jednak volitelný úhel přiklápění, druhak složením do kuličky, a samozřejmě kossí záruka, ta taky není k zahození. Takže shrnuto: tyto sluchátka nosím asi osmým rokem a nemíním měnit. A jako z Marsu si s nimi nepřipadám ;) .
Standa_ce4you (380)|15.2.2005 23:01
[QUOTE="xp"]Ani v nejmenším! Kvalita výstupů z mnoha PDA a MDA je více než dostatečná na to připojit k tomu Kossy.. A pokud zvolí člověk pro přehrávání MP3ky o 190 a více kb/sec, Kossy se mu odvděčí velmi čistým a dynamickým zvukem.
Jen tak pro zajímavost, po tom co jsem po 10ti letech přišel o své milované Porta Pro, poslouchám teď občasně MP3ky na svém MDA na připojených Senheisserech HD 590 za cca 5500kč..:) A nemůžu si stěžovat. Je pravda že moje MDA se nedá srovnávat s CD přehrávačem značky Denon, NAD, Sony či Onkyo v cenové kategorii nad 20000kč, ale na ty cesty MDA s 1GB SD kartou plnou MP3 o vysoké bitraci bohatě dostačuje..:yes: [/QUOTE]
Tak tak, a navíc, myslím že venku je stejně taková úroveň hluků a vjemů, že nějaké speciální detaily stejně zaniknou - pokud si člověk nechce utrhnout uši.
Miloš Strouhal (3997)|15.2.2005 23:01
Teď už je to pohoda, zná je každý, a nosí je každej školák, ale když jsem si je v roce 1995 poprvé připojil k Discmanu Technics, nasadil na uši, a vyšel s nimi do ulic, měli jste vidět ty pohledy!!!:D :D ;) :yes:
gaze kt (14)|15.2.2005 23:02
no ja pouzivam na ipode mini obycajne spunty philips SBCHE590/00, v porovnani s ostatnymi, co som doteraz mal som maximalne spokojny, dobre mi sedia v usiach a strpnute usi mam az tak po 5-6 hodinach :) no zasa ale na druhej strane nemam referencne usi :) ale na to pocuvanie co prevadzkujem mi bohato stacia.

napr. - maju "virtual surround" a "minibassreflex" :)
Miloš Strouhal (3997)|15.2.2005 23:08
Záleží hodně na citlivosti uší, vkusu, a "hudebním vjemu".. Kupříkladu já bych si v životě špunty nekoupil, ani bych si v životě nekoupil něco jiného než kvalitní zvukovou aparaturu složenou z pečlivě vybíraných komponentů doplněnou vhodnými měniči.. Prostě mam své uši rád, a rád jim dopřeji to nejlepší v rámci možností..:yes: Než poslouchat nějakou plečku, to mam raději ticho..;)

[QUOTE="gaze kt"] - maju "virtual surround" a "minibassreflex" :)[/QUOTE]
Kdyby jste znal pravý význam slova HI-FI, nikdy by jste sem tuhle větu nenapsal..;)
Ale to je v pořádku, každý jsme jiný, a vše záleží na osobním vkusu a na tom co člověk jako takový pokládá za prioritu. Někdo má zálibu v PDA, někdo ve starých autech, někdo v ženách, a někdo zase v High-Endu..;)
gaze kt (14)|15.2.2005 23:22
ved preto som tam dal toho smaila :) samozrejme, ze zalezi na pouziti, ale pri zateplovani domu si vystacim aj s tymto. ine oblasti audia som nerozoberal :)