Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Organizácia WiFi, Bluetooth a inej komunikácie na PocketPC

peter.nr (501)|3.2.2005 22:58
Som jedným zo šťastných majiteľov Loox 720. Predtým som mal MDA II. Okrem GPRS a WiFi nie sú medzi týmito PocketPC žiadne komunikačné rozdiely a organizácia komunikácie prebieha takmer rovnako.

Čo sa týka pripojenia cez GPRS a BT, nemal som s MDA II žiadne problémy. To isté môžem povedať o BT a WiFi pri Looxovi. Ale! Dodnes som nepochopil filozofiu organizácie komunikácie na PocketPC (Windows Mobile) a to som prečítal už zopár manuálov.

Mám k tejto téme niekoľko otázok:

- V Start/Settings/Connections/Network Cards je položka "My network card connets to:" a na výber mám "Work" a "The Internet". Čo znamenajú tieto dve voľby a v čom sú odlišné?

- K čomu slúži menu Start/Settings/Connections/Connections? V záložke "Tasks" sú nejaké voľby, ktorých význam mi nie je celkom jasný. V záložke "Advanced" je tlačítko "Select Network", pod ktorým sa skrývajú voľby, ktoré tiež nechápem. V nich sú skryté nastavenia modemov, ale ako tam nastavím napr. WiFi kartu? Tú mi tam neponúka. Napriek tomu WiFi funguje. (!?) Tiež mi nie sú jasné tlačítka "Dialing Rules" a "Exceptions".

- Jednu sieť wifi viem pripojiť. To isté aj cez BT. Ale neviem, ako si navoliť viac profilov. Aby sa mi napr. doma PDA pripájalo na WiFi AP (infrastructure) a v práci na notebook (ad-hoc).

Zhrniem to takto:
Už som videl veľa návodov ako sa niekam pripojiť, ale chýba mi ucelený popis komunikačných nastavení Windows Mobile, aby som pochopil, ako to funguje a prečo je to robené práve takto a nie inak.

Za reakcie ďakujem. Snáď som to napísal dosť zrozumiteľne ...
peter.nr (501)|4.2.2005 10:49
No vyzrerá to, že asi nikto nepochopil organizáciu komunikácie na PocketPC - rovnako ako ja. :(
peter.nr (501)|4.2.2005 16:01
Alebo je v piatok každý taký zničený, že už sa mu nechce ani rozmýšlať ...
Pavlucha (1496)|4.2.2005 16:15
Spíš se to nechce nikomu vysvětlovat po stopadesátý ... :sarcastic:

Použij fulltextové vyhledávání v diskusích. Je to tam! ;)
peter.nr (501)|4.2.2005 16:46
Hladám už pár mesiacov ako blbec a nič som tam nenašiel.
Ak myslíš, že to tam je, môžeš mi dať, prosím, nejaký link?

Viem, v diskusiách sa často rozoberajú problémy s pripájaním na rôzne AP, pripojenie na LAN a zdieľanie súborov, ale ja chcem niečo iné ...

Chcem poznať princíp organizácie komunikačných možností na Pocket PC.
Konkrétne nastavenia ovládam, ale neviem, ako si nastaviť niekoľko profilov, a nechápem logku nastavenia siete na PocketPC.

Napr. vo Windows (napr. XP) je to takto:

V "Network Connections" sú jednotlivé profily. Napr. LAN, WiFi, Modem, BT Modem, atď.
V profiloch sú nastavenia adaptérov a protokolov, ktoré sú nad nimi.

To všetko je logické a chápem to ...
.
.
.


Ako to je v PocketPC?
Čo znamenajú výrazy "The Internet" a "Work"? Čo znamená "Connections"? Čo znamená "Select Network", "My Work Network", "My ISP","Doma" a "V práci"? Prečo sú v Connections ďalšie Connections? Resp. prečo mi funguje pripojenie cez WiFi, keď pod "My Work Network" nemám vyplnenú žiadnu "Connection"?
Otázok je veľa. Chýba mi v tom nejaká logika. Prečítal som si už manuál k MDA II, Loox 720 aj k iPaq 4700. Čo sa tohoto týka, nič som tam nenašiel.

Znovu opakujem, WiFi aj BT mi chodí super. Ale prečo mám tie "connection"-s nastavené zrovna takto, to netuším ...