Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak často měníte cihlu?

ipf (2136)|3.2.2005 09:47
K založení této diskuse mne vedly některé příspěvky v různých diskusích. Jásáme nad novinkami a láteříme nad nedostatky (64 MB RAM u hx4700, žlutý displej u MDA3, atd.). Výrobci nás přivádí do stavu blaženosti (poté, co si vysněnou cihlu koupíme) a následně dohání k šílenství (jen co rozbalíme krabici a pokusíme se nainstalovat soft, na který jsme zvyklí). A uplyne týden, měsíc či .... a začínáme koukat jinam.
(Chtěl jsem tuto otázku nastolit do již živé diskuse, jenže bych tam nemohl vložit anketu, která budiž sondou do hlubin našich duší a zdrojem informací pro výrobce a prodejce).
Zdenek Malinsky (9781)|3.2.2005 10:15
Jak často? To je relativní. Záleží na tom, jak a od kdy to počítáš. Třeba já. V únoru 2004 jsem si koupil archivní Palm Pilot (US Robotics) a v květnu 2004 iPAQ 4150. V tu dobu to bylo 4 x ročně. :D :D :D Ovšem dnes to vychází už jen 2 x ročně. :D :D
Obecně si myslím, že pokud člověk "chce jít s dobou", měl by zařízení obměňovat (mobil, PDA) každé 2,(max.3 roky), což je zhruba doba životnosti baterie. Jít s dobou myslím technický vývoj (IR > BT, 220 > 520, QVGA >VGA apod.), který uživatel skutečně využije, ne proto, aby to tam měl a mohl machrovat (třeba USB návštěvník).
U mobilů bývá fluktuace větší, je zde více novinek. Z diskuzí vím, že jsou šoumeni, kteří mají mobil max.2 měsíce, pak s ním do bazaru a hurá pro novinku.