Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 7 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 97

Téma: GSMobil a záruka. Nezákonný postup

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Dobrý den, rád bych se Vás zkušenějších zeptal na to, jak se firma GSMobil podílí na financování lokalizací a upgradů na produkty pro které provádí záruční servis ( konkrétně MDA II ). Mám na svém MDA, který mám asi 6 měsíců HW závadu a oni mi ji nechtějí v záruce uznat, protože jsem si do něj flashnul originální upgrade 1.72.000. Tento flash ovšem i oni provádějí v rámci servisních zásahů ( m.j. je to asi to jediné co v rámci sw oprav umí ). Nejedná se tedy o neoriginální upgrade a odmítnutí záruky dle mého právního zástupce naprosto neopodstatněné. Prosím o Vaše zkušenosti a poznatky. Hodlám totiž tuto záležitost řešit až do konce i za pomoci soudu či ČOI a dalších institucí, protože mám vážné podezření, že si firma GSMobil jako monopolní servis drží pod pokličkou upgrade ( alespoň na verzi 1.72.000 ), kterou navíc neoprávněně zpoplatňuje.
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    Feb 2007

A jak oni zjistili, ze jsi to tam nahral ty?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od karlic
    A jak oni zjistili, ze jsi to tam nahral ty?
    Jelikož si přeci píšou přesně co dělají.. Přemýšlej trochu, zapisujou si IMEi každého přístroje jež přeflešují či opravují.. Běžný postup.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Citace Původně odesláno od notready
    Dobrý den, rád bych se Vás zkušenějších zeptal na to, jak se firma GSMobil podílí na financování lokalizací a upgradů na produkty pro které provádí záruční servis ( konkrétně MDA II ). Hodlám totiž tuto záležitost řešit až do konce i za pomoci soudu či ČOI a dalších institucí, protože mám vážné podezření, že si firma GSMobil jako monopolní servis drží pod pokličkou upgrade ( alespoň na verzi 1.72.000 ), kterou navíc neoprávněně zpoplatňuje.
    Jdi do toho - to musis vyhrat - tot muj nazor.:yes:

Registrace
    Feb 2007

A co tam nahrat puvodni fw a zajit tam znovu?
    Je ten vsivackej GSMobile opravdu jedinej moznej servis v CR?

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Řekli mi, že v době kdy jsem přístroj koupil, tahle verze k dispozici nebyla a dle jejich záznamů nikdy můj přístroj u nich na opravě nebyl a tak tam mám ten upgrade neoprávněným zásahem. Prostě si hlídají ten obnos co za ugrade účtují. To je podle mě protiprávní.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Pokud do toho hodláš jít s právníkem a budeš dostatečně tvrdý, vyhraješ to!!! Ta podmínka, že nesmíš upgradovat zařízení kvůli ztrátě zárujky je výmysl HTC předaný GSMobilu a podobným ubohým "ústávům" určeným k byrokratickému okrádání zákazníků a hrabání peněz na úkor lidské nevědomosti a neschopnosti se takovému jednání postavit..:
    Pokud ale do toho jsi ochoten jít v plné parádě, a vezmeš si alespoň trochu schopného právníka, GSMobil spláče nad výdělkem.. Ta informace o nevhodnosti vlastního upgradu totiž je dostupná jen v GSMobilu. Když jsi kupoval zařízení, mělo ti to být zděleno. A nebo by to mělo být alespoň napsáno na záručním listě. A když ani tohle, tak by to mělo být uvedeno v uživatelském manuálu. Ale nikde to není, dokonce když zajdeš na většinu prodejen a zeptáš se na možnost upgradu vs. záruka, budou ti tvrdit, že v tom není problém, že si to můžeš klidně upgradovat, a o záruku na hardwarové závady nepřijdeš!
    Už jsem se s GSMobilem hodně natrápil, a zcela jednoznačně ti fandím, pokud do toho jdeš, piš nám sem prosím průběžně vývoj situace..:yes:

Registrace
    Feb 2007

Ja na nejaky soudy nemam cas ani penize, ale strasne bych si pral, aby nekdo GSMobile uz nakopal do prd...
    Pokud to dotahnes do konce, mas u me uznani a flasku :-)

Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od xp
    A nebo by to mělo být alespoň napsáno na záručním listě.
    Ja to bohuzel na zarucaku mel napsane, ze si nesmim sam prehravat SW ani ho modifikovat.

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Za toho půl roku co MDA II mám jsem s T-Mobile a GSMobilem měl tolik problémů, že se chystám jít do toho s plnou parádou. Dnes ráno jsem psal na www.coi.cz žádost o přezkoumání jejich reklamačních postupů a rád bych se následně spojil s uživateli, kterým podobně jako mě nebyla uznána záruka pro případ soudního sporu. Právníka mám dobrého, navíc více než ochotného do případného sporu jít ( koukají prý z toho docela slušné peníze), takže jde jen o to připojit se k žalobám, kterých může být i víc. Když povolilo i ASKO nábytek, tak nějakej GSMobil se musí položit každopádně.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Já to tam nemam. MDA II mam kupované v Hradci Králové, a na záručáku jsem to nenašel..

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

A nebo by to mělo být alespoň napsáno na záručním listě.
    Ja to bohuzel na zarucaku mel napsane, ze si nesmim sam prehravat SW ani ho modifikovat.
    To je přece nesmysl, pokud si nesmíš sám přehrávat SW, tak nemá smysl podobné zařízení kupovat. Já mám v záručním listě napsáno, že nesmím provádět zásahy, které by vymazaly IMEI, nebo ho nějak modifikovaly a nesmím si sám odstranit SIM-lock, kterej jsem tam stejně neměl.

Registrace
    Feb 2007

Mel jsem to napsane na zarucaku ED2.

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Mel jsem to napsane na zarucaku ED2.
    A jak přesně to tam bylo už by sis nevzpomněl??

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Ta informace o nevhodnosti vlastního upgradu totiž je dostupná jen v GSMobilu. Když jsi kupoval zařízení, mělo ti to být zděleno. A nebo by to mělo být alespoň napsáno na záručním listě.
    1. V kazdem zarucnim liste je napsano, ze zaruka pada s neopravnenym zasahem do zarizeni, do cehoz patri i zmena softwaru obsazeneho v zarizeni.
    2. Nemusi te na to upozornovat, tvou povinnosti je precist si smlouvu, kterou podepisujes, precist vsechny nalezite dokumenty (zarucak atd.) a zkontrolovat prejimane zbozi.

Tak co furt resite? :sarcastic:

Strana 1 z 7 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Zaruka na Acer N35
    Od lukash v sekci Acer
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 26-11-2006, 19:04
  2. Instalace nové ROM - záruka,...
    Od santox v sekci Acer
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 20-10-2006, 22:57