Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GSMobil a záruka. Nezákonný postup

notready (27)|2.2.2005 20:06
Dobrý den, rád bych se Vás zkušenějších zeptal na to, jak se firma GSMobil podílí na financování lokalizací a upgradů na produkty pro které provádí záruční servis ( konkrétně MDA II ). Mám na svém MDA, který mám asi 6 měsíců HW závadu a oni mi ji nechtějí v záruce uznat, protože jsem si do něj flashnul originální upgrade 1.72.000. Tento flash ovšem i oni provádějí v rámci servisních zásahů ( m.j. je to asi to jediné co v rámci sw oprav umí ). Nejedná se tedy o neoriginální upgrade a odmítnutí záruky dle mého právního zástupce naprosto neopodstatněné. Prosím o Vaše zkušenosti a poznatky. Hodlám totiž tuto záležitost řešit až do konce i za pomoci soudu či ČOI a dalších institucí, protože mám vážné podezření, že si firma GSMobil jako monopolní servis drží pod pokličkou upgrade ( alespoň na verzi 1.72.000 ), kterou navíc neoprávněně zpoplatňuje.
karlic (707)|2.2.2005 20:33
A jak oni zjistili, ze jsi to tam nahral ty?
Miloš Strouhal (3997)|2.2.2005 20:46
[QUOTE="karlic"]A jak oni zjistili, ze jsi to tam nahral ty?[/QUOTE]
Jelikož si přeci píšou přesně co dělají.. Přemýšlej trochu, zapisujou si IMEi každého přístroje jež přeflešují či opravují..;) Běžný postup.
Šeba_oldd (1184)|2.2.2005 20:52
[QUOTE="notready"]Dobrý den, rád bych se Vás zkušenějších zeptal na to, jak se firma GSMobil podílí na financování lokalizací a upgradů na produkty pro které provádí záruční servis ( konkrétně MDA II ). Hodlám totiž tuto záležitost řešit až do konce i za pomoci soudu či ČOI a dalších institucí, protože mám vážné podezření, že si firma GSMobil jako monopolní servis drží pod pokličkou upgrade ( alespoň na verzi 1.72.000 ), kterou navíc neoprávněně zpoplatňuje. [/QUOTE]
Jdi do toho - to musis vyhrat - tot muj nazor.:yes:
karlic (707)|2.2.2005 20:54
A co tam nahrat puvodni fw a zajit tam znovu?
Je ten vsivackej GSMobile opravdu jedinej moznej servis v CR?
notready (27)|2.2.2005 20:57
Řekli mi, že v době kdy jsem přístroj koupil, tahle verze k dispozici nebyla a dle jejich záznamů nikdy můj přístroj u nich na opravě nebyl a tak tam mám ten upgrade neoprávněným zásahem. Prostě si hlídají ten obnos co za ugrade účtují. To je podle mě protiprávní.
Miloš Strouhal (3997)|2.2.2005 21:00
Pokud do toho hodláš jít s právníkem a budeš dostatečně tvrdý, vyhraješ to!!! Ta podmínka, že nesmíš upgradovat zařízení kvůli ztrátě zárujky je výmysl HTC předaný GSMobilu a podobným ubohým "ústávům" určeným k byrokratickému okrádání zákazníků a hrabání peněz na úkor lidské nevědomosti a neschopnosti se takovému jednání postavit..:evil:
Pokud ale do toho jsi ochoten jít v plné parádě, a vezmeš si alespoň trochu schopného právníka, GSMobil spláče nad výdělkem.. :D Ta informace o nevhodnosti vlastního upgradu totiž je dostupná jen v GSMobilu. Když jsi kupoval zařízení, mělo ti to být zděleno. A nebo by to mělo být alespoň napsáno na záručním listě. A když ani tohle, tak by to mělo být uvedeno v uživatelském manuálu. Ale nikde to není, dokonce když zajdeš na většinu prodejen a zeptáš se na možnost upgradu vs. záruka, budou ti tvrdit, že v tom není problém, že si to můžeš klidně upgradovat, a o záruku na hardwarové závady nepřijdeš!
Už jsem se s GSMobilem hodně natrápil, a zcela jednoznačně ti fandím, pokud do toho jdeš, piš nám sem prosím průběžně vývoj situace..:yes:
karlic (707)|2.2.2005 21:04
Ja na nejaky soudy nemam cas ani penize, ale strasne bych si pral, aby nekdo GSMobile uz nakopal do prd...
Pokud to dotahnes do konce, mas u me uznani a flasku :-)
karlic (707)|2.2.2005 21:07
[QUOTE="xp"] A nebo by to mělo být alespoň napsáno na záručním listě. [/QUOTE]
Ja to bohuzel na zarucaku mel napsane, ze si nesmim sam prehravat SW ani ho modifikovat.
notready (27)|2.2.2005 21:11
Za toho půl roku co MDA II mám jsem s T-Mobile a GSMobilem měl tolik problémů, že se chystám jít do toho s plnou parádou. Dnes ráno jsem psal na www.coi.cz žádost o přezkoumání jejich reklamačních postupů a rád bych se následně spojil s uživateli, kterým podobně jako mě nebyla uznána záruka pro případ soudního sporu. Právníka mám dobrého, navíc více než ochotného do případného sporu jít ( koukají prý z toho docela slušné peníze), takže jde jen o to připojit se k žalobám, kterých může být i víc. Když povolilo i ASKO nábytek, tak nějakej GSMobil se musí položit každopádně.
Miloš Strouhal (3997)|2.2.2005 21:22
Já to tam nemam. MDA II mam kupované v Hradci Králové, a na záručáku jsem to nenašel..:)
notready (27)|2.2.2005 21:23
[QUOTE="karlic"][QUOTE="xp"] A nebo by to mělo být alespoň napsáno na záručním listě. [/QUOTE]
Ja to bohuzel na zarucaku mel napsane, ze si nesmim sam prehravat SW ani ho modifikovat.[/QUOTE]
To je přece nesmysl, pokud si nesmíš sám přehrávat SW, tak nemá smysl podobné zařízení kupovat. Já mám v záručním listě napsáno, že nesmím provádět zásahy, které by vymazaly IMEI, nebo ho nějak modifikovaly a nesmím si sám odstranit SIM-lock, kterej jsem tam stejně neměl.
karlic (707)|2.2.2005 21:28
Mel jsem to napsane na zarucaku ED2.
notready (27)|2.2.2005 21:32
[QUOTE="karlic"]Mel jsem to napsane na zarucaku ED2.[/QUOTE]
A jak přesně to tam bylo už by sis nevzpomněl??
beecher (9270)|2.2.2005 21:38
[QUOTE="xp"]Ta informace o nevhodnosti vlastního upgradu totiž je dostupná jen v GSMobilu. Když jsi kupoval zařízení, mělo ti to být zděleno. A nebo by to mělo být alespoň napsáno na záručním listě.[/QUOTE]
1. V kazdem zarucnim liste je napsano, ze zaruka pada s neopravnenym zasahem do zarizeni, do cehoz patri i zmena softwaru obsazeneho v zarizeni.
2. Nemusi te na to upozornovat, tvou povinnosti je precist si smlouvu, kterou podepisujes, precist vsechny nalezite dokumenty (zarucak atd.) a zkontrolovat prejimane zbozi.

Tak co furt resite? :sarcastic:
notready (27)|2.2.2005 21:48
Tohle podle mě nemá nárok obstát, protože upgrade přístroje není neoprávněný zásah do přístroje. Navíc v záručním listě mám napsáno na vysvětlení neoprávněných zásahů, že nesmím měnit IMEI ( což jsem neudělal ) nebo se pokoušet odstranit SIM-lock.
hybo (3107)|3.2.2005 07:57
Je oficialni update bezne k dispozici k stahnuti? dalsi vec je, ze sice na zarucaku muze byt hodne veci, stejne jako ve smlouvach, nebo v obchodnich podminkach, ale to neznamena, ze to je vse zakonne. zakaznik, i kdyz treba neco podepise, ma porad urcita prava, o ktere ho ani smlouva neobere. Je to jen o tom, jak "tvrde" do toho jde. Vyzadat si jmeno s kym jedna, oficilani potvrzene vyjadreni a tak dale. Na tohle se bezne hraje, ze zakaznik se dobrovolne radsi neceho vzda, nez aby se hadal, soudil a podobne.
blue face (120)|3.2.2005 10:05
IMHO nemá nárok uspět. Koupil zboží s tím, že na něm nebude dělat určité zásahy. Ty udělal a GS Mobil už to ví. Takže i kdyby dneska přišel s původní ROMkou, už na to přijdou.

Je to smutné, ale ty záruční podmínyk staví MDA spíše do kategorie spotřebního zboží. Asi vám výrobce auta taky neuzná záruku, pokud si v autě flešnete počítač (řídící jednotku na motoru na vyšší výkon).

BTW. Co na té své cihličce vlastně reklamuješ? Tam bych napřel svoji pozornost. tomu se říká přičinná souvislost. Pokud praskl displej, je celkem jedno, jakou tam máš ROMku. Pokud nějakou soft závadu - to je ale blbost, protože to bys tam jinak nevracel původní ROMku. Takže něco hardwarového? Špatně mačkající se čudlík?

Jo, a další věc. Jestli jsi to koupil pro svoji osobní potřebu jako nepodnikatel, je záruka 2 roky (tedy od loňského roku). No, staršího ho vlastně mít nebudeš, když hovoříš o 6 měsících.
hybo (3107)|3.2.2005 10:21
No, pokud jsou podminky, za kterych je zbozi koupeno viditelne nevyhodne v neprospech zakaznika, pripadne ho zbavuji jeho prav, pak narok myslim ma. Dulezite je ovsem to, jestli ten update byl ziskan legalni cestou. Pokud TMO dava volne k dispozici update, je to za ucelem pouziti, ktere zakaznik neporusil. Dalsi veci muze byt klidne duvod flashovani, treba nefunkcnost zarizeni dle specifikaci, ktere prodejce MDA deklaroval. Muze hrat na to, ze si ho flashnul sam, protoze chtel dosahnout plne funkcnosti a kdyby sel s tim do servisu, tak mu vzniknou dalsi naklady (cestovne, cas, pripadne postovne, ...), ktere jsou navic oproti cene prodejne. A taky by servis asi mel dokazat, ze jeho zakrok (flashovani) bylo duvodem nefunkcnosti zarizeni. Ale tohle je jen muj nazor :D
Miloš Strouhal (3997)|3.2.2005 10:28
A je to správný názor. Jinak jen pro upřesnění, myslím že by nebyl problém tam hodit zpět původní ROM, a poslat s tím znovu nějakého kámoše na reklamaci.. I tak by to šlo, dle mých osobních zkušeností je GSMobil pěkná banda ubožáků, ale nejsou lstivý, jsou jen byrokratičtí, tudíž dle mého názoru nemají zapsaný IMEI. Takže by to mělo projít i touto cestou..;) Jestli budeš potřebovat pomoci s touto variantou, klidně to půjdu vyreklamovat za tebe..;) A uvidíš ten neskutečnej řev, jestli budou dělat komplikace..:D Rozmlátim jim tu boudu na třísky..
karlic (707)|3.2.2005 10:35
[QUOTE="notready"][QUOTE="karlic"]Mel jsem to napsane na zarucaku ED2.[/QUOTE]
A jak přesně to tam bylo už by sis nevzpomněl??[/QUOTE]
Opsáno ze záručáku

Nárok na opravu zaniká:
- Pokud mobilní zařízení není funkční v důsledku chybně provedené instalace
- Pokud bylo mobilní zařízení používáno v rozporu s návodem k obsluze
- Pokud byl do mobilního zařízení proveden neodborný nebo neoprávněný zásah (včetně změny nebo jiného zásahu do softwaru)
- V případě mechanického poškození vinou zákazníka
blue face (120)|3.2.2005 10:45
[QUOTE="hybo"]No, pokud jsou podminky, za kterych je zbozi koupeno viditelne nevyhodne v neprospech zakaznika, [/QUOTE]

To znamená co? Nezapomeňte, že třeba MS v oblibou vydává chyby za vlastnost u svých stolních WINs

[QUOTE="hybo"]
Dalsi veci muze byt klidne duvod flashovani, treba nefunkcnost zarizeni dle specifikaci, ktere prodejce MDA deklaroval. Muze hrat na to, ze si ho flashnul sam, protoze chtel dosahnout plne funkcnosti a kdyby sel s tim do servisu, tak mu vzniknou dalsi naklady (cestovne, cas, pripadne postovne, ...), ktere jsou navic oproti cene prodejne. A taky by servis asi mel dokazat, ze jeho zakrok (flashovani) bylo duvodem nefunkcnosti zarizeni. Ale tohle je jen muj nazor [/QUOTE]

Tak to asi ne. Nemá-li zboží vlastnosti inzerované, je potřeba jej reklamovat. Žádné samoopravy. Umíte si představit, že si budete v záruce na koleně opravovat auto? A když se vám to nepovede, tak to našroubujete zpět a přijedte do servisu?

Ne, ne. Jestli cihlička nesplňuje to, co bylo inzerováno, reklamovat, reklamovat, reklamovat. A jsem-li spotřebitel, jsou povinni vyřídit záruku na místě na počkání.

Občanský zákoník



§ 621

Záruční doby začínají běžet od převzetí věci kupujícím.
Má-li koupenou věc uvést do provozu jiný podnikatel než
prodávající, začne záruční doba běžet až ode dne uvedení věci do
provozu, pokud kupující objednal uvedení do provozu nejpozději do
tří týdnů od převzetí věci a řádně a včas poskytl k provedení
služby potřebnou součinnost.

§ 622

(1) Jde-li o vadu, kterou lze odstranit, má kupující právo,
aby byla bezplatně, včas a řádně odstraněna, a prodávající je
povinen vadu bez zbytečného odkladu odstranit. Není-li to vzhledem
k povaze vady neúměrné, může kupující požadovat výměnu věci, nebo
týká-li se vada jen součásti věci, výměnu součásti. Není-li takový
postup možný, může kupující žádat přiměřenou slevu z ceny věci
nebo od smlouvy odstoupit.

(2) Jde-li o vadu, kterou nelze odstranit a která brání tomu,
aby věc mohla být řádně užívána jako věc bez vady, má kupující
právo na výměnu věci nebo má právo od smlouvy odstoupit. Táž práva
přísluší kupujícímu, jde-li sice o vady odstranitelné, jestliže
však kupující nemůže pro opětovné vyskytnutí vady po opravě nebo
pro větší počet vad věc řádně užívat.

(3) Jde-li o jiné vady neodstranitelné a nepožaduje-li výměnu
věci, má kupující právo na přiměřenou slevu z ceny věci nebo může
od smlouvy odstoupit.



§ 623

Vada, která vznikla neodbornou montáží nebo jiným neodborným
uvedením věci do provozu, bude považována za vadu věci, pokud tato
montáž nebo uvedení do provozu byly sjednány v kupní smlouvě
a byly provedeny prodávajícím nebo jinou osobou na odpovědnost
prodávajícího. To platí rovněž v případě, kdy montáž nebo jiné
uvedení věci do provozu provedl kupující a vada vznikla na základě
nesprávných pokynů uvedených v návodu k montáži nebo k uvedení
věci do provozu.


§ 625

Práva z odpovědnosti za vady se uplatňují u prodávajícího,
u kterého věc byla koupena. Je-li však v záručním listě uveden
jiný podnikatel určený k opravě, který je v místě prodávajícího
nebo v místě pro kupujícího bližším, uplatní kupující právo na
opravu u podnikatele určeného k provedení záruční opravy.
Podnikatel určený k opravě je povinen opravu provést ve lhůtě
dohodnuté při prodeji věci mezi prodávajícím a kupujícím.

§ 627

(1) Doba od uplatnění práva z odpovědnosti za vady až do
doby, kdy kupující po skončení opravy byl povinen věc převzít, se
do záruční doby nepočítá. Prodávající je povinen vydat kupujícímu
potvrzení o tom, kdy právo uplatnil, jakož i o provedení opravy
a o době jejího trvání.

(2) Dojde-li k výměně, začne běžet záruční doba znovu od
převzetí nové věci. Totéž platí, dojde-li k výměně součástky, na
kterou byla poskytnuta záruka.

(3) Jakákoliv ujednání mezi prodávajícím a kupujícím,
uzavřená před uplatněním práva z odpovědnosti za vadu prodané
věci, pokud by v jejich důsledku toto právo zaniklo nebo bylo
omezeno, jsou neplatná.


A ještě zákon o ochraně spotřebitele:

§ 19

(1) S výjimkou případů, kdy je k provedení opravy určena jiná
osoba,13) je prodávající povinen přijmout reklamaci v kterékoli
provozovně, v níž je přijetí reklamace možné s ohledem na
sortiment prodávaného zboží nebo poskytovaných služeb, případně i
v sídle nebo místě podnikání.

(2) V provozovně musí být po celou provozní dobu přítomen
pracovník pověřený vyřizovat reklamace.

(3) Prodávající nebo jím pověřený pracovník rozhodne
o reklamaci ihned, ve složitých případech do tří pracovních dnů.
Do této lhůty se nezapočítává doba přiměřená podle druhu výrobku
či služby potřebná k odbornému posouzení vady. Reklamace včetně
odstranění vady musí být vyřízena bez zbytečného odkladu,
nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se
prodávající se spotřebitelem nedohodne na delší lhůtě. Po uplynutí
této lhůty má spotřebitel stejná práva, jako by se jednalo o vadu,
kterou nelze odstranit.

(4) Při prodeji nebo poskytování služeb mimo ohlášenou
provozovnu je prodávající povinen k informacím podle § 13 na
žádost spotřebitele poskytnout zejména název nebo jméno a adresu
prodávajícího, kde může spotřebitel i po ukončení takového prodeje
nebo poskytování služeb uplatnit reklamaci.


Pokud si cihličku koupíte jako PODNIKATEL pro podnikatelské účely, to vše neplatí. Platí pouze taková záruka, kterou si výslovně dohodnete. Resp. platí takové to - odpovídá za vady vytknuté při předávání zboží apod.

notready (27)|3.2.2005 10:53
Podle mě je vidět, že s GSMobile stejné zkušenosti jako já mnoho lidí a už je pomalu čas jim trochu šlápnout na paleček. Před MDA II jsem měl pěknou řádku MT počínaje Philips Fizzem přez Motoroly, Ericsony, Siemensy a vím, že poruchovost MT je běžná věc. Kdykoliv jsem se dozvěděl, že je na inetu jakýkoliv firmware pro můj mobil, vždy jsem jej instaloval a v případě záruční reklamace jsem neměl nikdy žádný problém. Takže tenhle přístup k záruce má pouze GSMobil. Podle mě neuznají záruku, vyinkasují cenu za opravu a následně vadný díl vyreklamují u výrobce a mají vlastně dvojnásobný zisk. A to jim hodlám zatrhnout.
Miloš Strouhal (3997)|3.2.2005 10:59
:yes: Můžeš mi napsat pak SZ s termínem kdy tam hodláte naběhnout? Docela rád bych byl u toho, a navíc s nimi mam nějaké staré nevyřízené účty s neuznáním oprávněných reklamací.. Něco jako máš teď ty.;)
notready (27)|3.2.2005 11:22
[QUOTE="xp"]:yes: Můžeš mi napsat pak SZ s termínem kdy tam hodláte naběhnout? Docela rád bych byl u toho, a navíc s nimi mam nějaké staré nevyřízené účty s neuznáním oprávněných reklamací.. Něco jako máš teď ty.;) [/QUOTE]
Chtěl bych mít nejdříve v ruce písemné vyjádření o odmítnutí reklamace a odůvodnění. Zatím mi to sdělili pouze ústně. Potom to dám právníkovi, aby to prověřil na zákl. reklamačního řádu a zákoníku. Následně Ti dám vědět kdy tam naklušu a budu dělat kravál. Pokud neuspěju v prvním kole, přijdu tam znova s ČOI a pokud to nepomůže, tak to vezmu přes nějakou televizi a T-Mobile.
lubosd (60)|3.2.2005 12:20
Ciste teoreticky .... neni stejny pripad u stolniho pocitace, ktery zakoupim s nainstalovanym systemem Windows a nasledne zformatuju disk a nahraju npr. Linux ??? .... to je take zasah do softwaru, ne ? Nebo si stahnu oficialni update od vyrobce ?

Prijde mi to jako dobrej zpusob okradani zakazniku, vzdy si najit duvod, aby oprava nemusela byt zdarma, ale byla tvrde zaplacena, podobne machinace nejsou bohzuel vyjimkou.

Kazdopadne drzim palce a tvrde do nich .....
notready (27)|3.2.2005 13:11
Vzhledem k tomu co jsem zde už v různých diskusích četl, není téměř možné změnou ovládacího sw poškodit hw mobilu, s vyjímkou případů kdy někdo umrtvil MDA dokonale při flashování a mám pocit, že se i to podařilo oživit, takže neobstojí argument, že přeflashováním se zničilo hw tlačítko a citlivost vestavěné antény se snížila na polovinu. Pokud by tyto závady byly způsobeny nekompatibilitou flashnutého sw, po instalaci originální verze by se funkce měly obnovit. Takže tyto jejich výmluvy jsou podle mě tzv. síto kde vyselektují zákazníky a jak je vidět, většina radši zaplatí. Pokud jim tahle strategie vychází, k nápravě nedojde asi nikdy.
darnel (23)|3.2.2005 17:14
Natesti jsem mobil ani PDA jeste reklamovat nemusel a flashoval jsem oboje. Takze nevim, jestli by treba Siemens delal potize. Ve Tvem sporu Ti fandim, ale obavam se, ze pravo neni tak jednoznacne na Tve strane (i kdyz selsky rozum ano)

IMHO(!) nejde o to, jestli flashovani mohlo nebo nemohlo zpusobit HW poruchu (o jakou poruchu vlastne jde?), ale ze jsi provedl zasah v rozporu se zarucni smlouvou. To je pro ne duvod proc od zaruky nadobro odstoupit a s touto moznosti jsi pri koupi vlastne souhlasil.

Ale ze to delaji kvuli penezum za upgrade je zrejme...
beecher (9270)|3.2.2005 17:17
[QUOTE="darnel"]IMHO(!) nejde o to, jestli flashovani mohlo nebo nemohlo zpusobit HW poruchu (o jakou poruchu vlastne jde?), ale ze jsi provedl zasah v rozporu se zarucni smlouvou. To je pro ne duvod proc od zaruky nadobro odstoupit a s touto moznosti jsi pri koupi vlastne souhlasil.[/QUOTE] Na, konecne nekdo zatal katanu do spravneho mista... ;)
Snad uz to kazdy pochopi...
notready (27)|3.2.2005 17:43
Po právní stránce zřejmě budou muset oni dokázat, že jsem se dopustil "neodborné manipulace, popř. zásahu do výrobku". Kdo totiž určuje co je běžné používání a co je už neodborný zásah ?? To si přece nemůže určit jen tak GSMobil z pozice monopolního servisu. To by taky za chvíli mohli proklamovat, že instalace jakéhokoliv sw je nepřípustný zásah do přístroje.
ElSoft (1244)|3.2.2005 18:21
chtel bych se jen zeptat jak je to se zarukou, kdyz nevlastnim zarucni list, ale mam komletni baleni?
Miloš Strouhal (3997)|3.2.2005 18:37
Nijak. Jsi bez záruky. Nejde tu ani o účet, ani o kompletní krabici se zařízením. Důležitý je jen záručák, takže nemáš žádnou záruku..
ElSoft (1244)|3.2.2005 18:44
Hm :?, hold nezbiva nez cekat, zda-li nekde v mrkvosoftu bude nejaky prebyvat a oni mi ho poslou, no uz s tim moc nepocitam.:no:
blue face (120)|3.2.2005 18:56
[QUOTE="xp"]Nijak. Jsi bez záruky. Nejde tu ani o účet, ani o kompletní krabici se zařízením. Důležitý je jen záručák, takže nemáš žádnou záruku..[/QUOTE]

Ale vůbec ne. Jsi-li schopen prokázat, kdy a kde jsi zařízení koupil (účtenka) a koupil-li sis ho jako spotřebitel, platí zákonná 2 letá záruka.

§ 620 občanského zákoníku
(3) Na žádost kupujícího je prodávající povinen poskytnout
záruku písemnou formou (záruční list). Záruční list musí obsahovat
jméno a příjmení, název nebo obchodní firmu prodávajícího, jeho
identifikační číslo, sídlo, jde-li o právnickou osobu, nebo
bydliště, jde-li o fyzickou osobu. Umožňuje-li to povaha věci,
postačuje namísto záručního listu vydat kupujícímu doklad
o zakoupení věci obsahující uvedené údaje.


Tedy vystavení záručního listu NENÍ podmínkou platnosti záruky. VŽDY platí zákonná záruka. Záruční list ji může rozšířit, nikoliv "zkrátit".
blue face (120)|3.2.2005 18:58
[QUOTE="notready"]Po právní stránce zřejmě budou muset oni dokázat, že jsem se dopustil "neodborné manipulace, popř. zásahu do výrobku". Kdo totiž určuje co je běžné používání a co je už neodborný zásah ?? To si přece nemůže určit jen tak GSMobil z pozice monopolního servisu. To by taky za chvíli mohli proklamovat, že instalace jakéhokoliv sw je nepřípustný zásah do přístroje.[/QUOTE]

Jakýkoliv zásah do OS je nedovolený. Ať už si větší odborník než v GSM a i kdyby si měl nejlepší vybavení na světě. Prostě flešování je zakázáno. Tečka.

Instalace programů zakázána není. Protože jakékoliv problémy mohou "hodit" na tyto instalované programy a po hard resetu jedeš s čistým systémem. Tedy ve stavu, v jakém ti zaručují, že bude bez vad.
karlic (707)|4.2.2005 07:39
Pavle můžeš prosímtě mrknout, které přezdívky se tu připojujou z IP rozsahu www.gsmobile.com
Pokud to zjistíš, tak bude možná nějaká zábava :D
blue face (120)|4.2.2005 14:31
[QUOTE="karlic"]Pavle můžeš prosímtě mrknout, které přezdívky se tu připojujou z IP rozsahu www.gsmobile.com
Pokud to zjistíš, tak bude možná nějaká zábava :D [/QUOTE]

Jestli myslíš moji maličkost, pak věz, že nejsem z GS mobil a že mi taky odmítli reklamaci. Ale neměl jsem chuť se s nimi hádat.

Co takhle zkusit zapomenout na tu českou podezřívavost? Tady jsou povětšinou odborníci (bez ironie) na Pocket PC. A jsou ochotni poradit zadarmo. Já se vyznám spíš v něčem jiném, tak naoplátku bych taky chtěl občas přihodit radu zadarmo. Jistě, pokud mi nevěříš, zeptej se jinde. Pak ale přijď říct, jak si dopadl.
Miloš Strouhal (3997)|4.2.2005 14:51
Já bych jen doplnil, že jsem před časem reklamoval SD kartu, u které jsem ztratil záruční list, a vyhodili mne s účtem, že ten nestačí, že už záruku nemam, pokud nemam záručák.

To samé pouze ve velkém se stalo mému dobrému kamošovi s novým notebookem od Acera. Ztratil záručak při stěhování, a když mu odešel Hard Disk, a přišel jen s účtem, bez záručáku, vyhodili ho, a opravu si musel zaplatit..

A má nedávná zkušenost je:
Ztratil jsem účet od notebooku, mam jen záručak od prodejce, když chci jít reklamovat do Aceru, chtěj po mě účet, záručák jim imbecilům nestačí!

Takže kde je vlastně pravda:?: :evil:
peter.nr (501)|4.2.2005 15:15
Toto je jednoduché:

Pre reklamáciu potrebuješ dôkaz, že si tú konkrétnu vec u nich kúpil.
Teda potrebuješ papier o zaplatení (faktúra, blok) a papier so sériovým číslom tej veci (toto býva niekedy na faktúre, niekedy na dodacom liste a niekedy na záručnom liste).
Ak nemáš nikde SN, tak si v ... :( (samozrejme to neplatí na všetko, napr. také pero SN nemá)

Zhrniem to do týchto možností:
1. Faktúra bez SN + dodací list s SN
2. Faktúra bez SN + záruný list s SN
3. Faktúra s SN
4. Pokl. blok + dodací list s SN
5. Pokl. blok + záručný list s SN
blue face (120)|4.2.2005 16:55
[QUOTE="xp"]J

Takže kde je vlastně pravda:?: :evil: [/QUOTE]

Koupil jako spotřebitel? Pak s tebou zametli!!! Pravdu má náčelník, ehm samozřejmě já.:sarcastic:

Nenech se příště odbýt. Nech si napsat, že odmítli přijmout reklamaci, protože nemáš záruční list. Od uplatnění reklamace neběží reklamační lhůta (prodlužuje se po tu dobu) a neprovedení opravy řádně a včas je důvodem pro odstoupení od smlouvy.

Jsi-li schopen prokázat, že jsi notebook koupil u nich, pak chtěj vrátit peníze za provedenou opravu.

Je potřeba mít alespoň účtenku. Můžou tvrdit: to jsi koupil u souseda ne u nás, běž tam.

Znovu opakuji, to NEPLATÍ pro podnikatele, kteří si stroj koupí pro účely podnikání, POKUD prodejce nevystaví záruční list se stejnými podmínkami jako při prodeji v obchodě.

Jak nemám rád EU , protože vydává nesmyslné předpisy a je to plíživý komunismus, tak na výrobce a prodejce nehorázným způsobem tlačí, aby chudák spotřebitel neutrpěl újmu.

BTW, kde je zakladatel diskuse? Jakouže vadu šel reklamovat?
notready (27)|4.2.2005 20:30
[QUOTE="blue face"]BTW, kde je zakladatel diskuse? Jakouže vadu šel reklamovat? [/QUOTE]
Byl jsem na sl. cestě, takže jsem nesledoval cvrkot. -Reklamoval jsem nefunkční joystick a citlivost antény. Najednou mi klesla citlivost antény na polovinu, což je v mém případě hrozné, protože u nás je tak slabý signál, že při telefonování musím běhat na dvůr. A adaptér k anténě snad nikdy nikdo vyrábět nebude. Takže oprava za pěknej balík.
madamare (167)|5.2.2005 14:03
Možno trochu mimo,ale EUROTEL SK ponúka na svojej oficiálnej stránke novú verziu software 172166WWE. Ide mi o to že praflashovanie je vraj dôvodom straty záruky aj pri hardwarovej poruche ale ako vidíte samotný predajca ponúka novú verziu aj s návodom na stiahnutie tak neviem ( servis pre Slovensko je tiež GSMobil) http://pda.eurotel.sk/?nastavenie-qtek-2060
beecher (9270)|5.2.2005 15:57
[QUOTE="Marek Madaj"]Možno trochu mimo,ale EUROTEL SK ponúka na svojej oficiálnej stránke novú verziu software 172166WWE. Ide mi o to že praflashovanie je vraj dôvodom straty záruky aj pri hardwarovej poruche ale ako vidíte samotný predajca ponúka novú verziu aj s návodom na stiahnutie tak neviem ( servis pre Slovensko je tiež GSMobil) http://pda.eurotel.sk/?nastavenie-qtek-2060[/QUOTE] Jestlize operator uvolni na svych strankach update, tak se samozrejme zaruka neztraci, dokonce by mel servis v pripade potreby zkazeny flash opravit zdarma. Stejne jako v pripadech O2 UK, i-mate atd...
madamare (167)|5.2.2005 16:07
V záručáku je že akýkoľvek zásah do software je stratou záruky tak neviem:D
beecher (9270)|5.2.2005 16:25
[QUOTE="Marek Madaj"]V záručáku je že akýkoľvek zásah do software je stratou záruky tak neviem:D [/QUOTE] Ach jo, precetl sis, co jsem napsal jako prvni 3 slova ve svem predchazejicim prispevku? Ach jo... :sarcastic:
Nahrani updatu, ktery poskytne operator, je OPRAVNENY zasah...
madamare (167)|5.2.2005 16:48
Pokiaľ ti ho vykonajú v "odbornom servise" . Npamätám si presne ,tak nebudem citovať-len voľne ale v záručnom liste je napísané asi toto ...akýkoľvek zásah do softwaru a jeho úprava sa považuje za porušenie záručných podmienok...ďalej je omáčka a pokračuje to takto....jediným oprávneným zasahovať a meniť základné softwarové vybavenie zariadenia je oprávnený servis podľa priloženého zoznamu. Čiže aj keď update vydal eurotel nemal by som si ho flashovať sám ale odborný servis. P.S. čítam pozorne;)
hybo (3107)|6.2.2005 17:11
Flashovani plne ROMky neni zasah do SW, je to jeho obmena, protoze nemenis nic z puvodniho obsahu, ale nahrazujes novejsi verzi. Stejne tak je nejasna specifikace, co se povazuje za zakladni SW vybavu. Jak jsem psal, jsem si 100% jistej, z eje to jen otazka toho, nakolik mate chut jim dokazat, ze to, co a jak delaji neni slouceno se zakonem na ochranu spotrebitele.
Pavel Koza (4761)|7.2.2005 13:15
[QUOTE="karlic"]Pavle můžeš prosímtě mrknout, které přezdívky se tu připojujou z IP rozsahu www.gsmobile.com
Pokud to zjistíš, tak bude možná nějaká zábava :D [/QUOTE]

IP se loguji, ale kdybych chtel tuto informaci mit verejnou, tak to tak udelam:)

Jinak - to, co dela GSMobil je silenost a za ty penize silenost dvojnasobna. Pro ne je to v prve rade velky kseft. Pokud ma nekdo cas i chut se do toho obout (v diskuzich jsou desitky pripadu nastvanych lidi od casu XDA I...), nabizim plnou podporu a medializaci v ramci ce4you. Clovek by se divil, ze vsude jinde si muzete z webu stahnout upgrade a instalovat sam, jen zakaznici nasich operatoru jsou tak neschopni, ze je nutne to za tucny poplatek udelat za ne...
notready (27)|7.2.2005 16:04
Ono by mně osobně zajímalo to, jestli nové verze ROM a další upgrade dává k dispozici výrobce hw, nebo si to objednávají oprerátoři popř. se jedná o nějaké třetí strany. Nevím totiž, za co vlastně CSMobilu při sw upgradu platím. V celém světě je upgrade k dispozici zdarma a každý si ji může stáhnout a nainstalovat sám a tady si z toho někdo dělá výnosnej kšeft.
beecher (9270)|7.2.2005 19:49
[QUOTE="notready"]Ono by mně osobně zajímalo to, jestli nové verze ROM a další upgrade dává k dispozici výrobce hw, nebo si to objednávají oprerátoři popř. se jedná o nějaké třetí strany. Nevím totiž, za co vlastně CSMobilu při sw upgradu platím. V celém světě je upgrade k dispozici zdarma a každý si ji může stáhnout a nainstalovat sám a tady si z toho někdo dělá výnosnej kšeft.[/QUOTE] Zakladni ROMky vydava HTC, ktere pomoci kitu postavi zakladni OS ROMku na zaklade univerzalni Microsofti OS ROMky, tak aby sedla na zarizeni, pridaji ExtROM, Radio ROM a davaji to pak operatorum, kteri si to prihnou pomoci uprav v ExtROM.

U GSMobilu platite za to, ze si tam nechate oficialne flashnout ROMky jako nezarucni zasah (tedy kdyz by se s tim neco podelalo, tak mate v zarucaku zapsano, ze byl proveden offiko flash), a pokud s tim prijdete pak nekdy do GSMobilu, tak vam zarizeni musi opravit v ramci zaruky, tedy jinak tim zaplacenim neztracite zaruku nezarucni opravou.

Pokud tam prijdete s tim, ze to a to softwareoveho v zarizeni nefunguje, tak vam ty ROMky musi flashnou zdarma v ramci zarucnich oprav a nebo rict, ze nevi, jak to spravit a navrhnout termin zajisteni opravy (tohle musi udelat do 3 dnu) a pak mohou vzit zarizeni na 30 denni opravu (do nich se ty predchazejici 3 dny nezapocitavaji!), jestlize se shodnete na tom, ze to tak budete chtit opravitm, nepocitam-li vec odstoupeni od smlovy.

To, ze nasi operatori holt updaty nevydavaji, je jina. Takze to chce tlacit na spravnych mistech, tedy do mist operatoru, nez na GSMobil, ktery je proste jenom ta pilna vcelicka, ktera dela pouze to, co se ji rekne...

Doufam, ze jsem to vse vysvetlil dostatecne jasne...