Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Drzak PPC do auta

Pavel Koza (4761)|31.8.2002 21:34
Nedavno jsem si poridil GPS kartu, a uplne se do ni zblaznil[:D] Ve spolupraci s Route Plannerem se jedna o super prostredek pro orientaci. Pri ceste metrem to sice clovek moc nevyuzije, ale v aute je to neco jineho. Drobny problem je, kam Pocket PC umistit. Ma s tim nekdo nejake zkusenosti? Mne by se libil nejaky univerzalni drzacek na volant (mam Fiat Punto), ale na prednim skle by to taky nebylo marne... Da se neco koupit, nebo mam hledat pilniky a dalsi nasrtoje pro "udelej si sam"?
Paullus_ce4you (400)|1.9.2002 12:50
Podívejte se na produkty typu Keeper na stránce http://www.dicota.com/cz/produkte/overview.php?family=ac
Pet_ce4you (61)|1.9.2002 15:53
Drziak pod oznacenim Keeper I pouzivam v aute prave k GPS. Na obrazku je vidiet na konci prisavku uchytenu na kruhovej podlozke, ktora ma zo zadu samolepku a je ju mozno nalepit na palubnu dosku. Prepojovacia tyc je tvarovatelna, ale silou vyrazne vacsou ako je vaha PDA. Prisavka je kvalitna a dost velka, aby zariadenie udrzala. Na skle som ju neskusal, ale na umelohmotnej podlozke drzi spolahlivo. Vo vybave je este jedna podlozka, ktora sa da na palubnu dosku - panel priskrutkovat a na nu uchytit drziak PDA. Drziak pouzivam k iPAQ s CF card expansion pack plus. Z Expansion pack som z uchytenia krytu vytiahol droteny kolik, aby sa dal kryt displaya upne odlozit.

Pavel Koza (4761)|1.9.2002 16:04
Diky za tip, to vypada pekne. Ale pro jistotu - jeste vic by se mi libilo neco, co bych mohl pripevnit primo na stred volantu. Sice Dikota nabizi i to, ale to je pro pouziti pouze kdyz auto stoji, je to spis takova nasuvna policka. Me by se libilo neco primo na stred volantu[;)] Nevidel to nekdo?
Pet_ce4you (61)|1.9.2002 16:34
Ako by to malo byt na volante ? to by sa otacalo s volantom ? Auta maju v strede volantu bezne airbag.
Pavel Koza (4761)|1.9.2002 16:53
Jo[:D] Ja takovy vymozenosti na volantu nemam. Presne tak, bylo by to uprastred volantu. To je rozhodne lip na ocich nez kdyz to bude na prednim skle.
Pet_ce4you (61)|1.9.2002 19:08
Mozno je taky drziak v rozpore s bezpecnostnymi predpismi, potom ho asi nebude vyrabat nikto. Ale z praxe mozem povedat, ze najlepsie je umiestnenie na vrchu palubnej dosky, napravo od volantu, aby pohlad nemusel odbiehat a zostalo pod kontrolou co sa deje pred autom. V hustej viacprudej premavke v meste je cas len uchytom sledovat ci sa polohovac pohybuje po vyznacenej ceste.
Pavel Koza (4761)|1.9.2002 19:19
To je dost mozne... Da se nekde ten drzak koupit (samozrejme krome on-line), chtel bych si ho prohlidnout.
hybo (3107)|2.9.2002 09:22
skus data keeper II od dicota. veriza I nie je nic moc. ale ak chces nieco, co je podla predpisov a ma homologaciu, jedine riesenie je tesla drziak, ale ten stoji hoodne na to, ze je to len drziak :-(
Pavel Koza (4761)|2.9.2002 09:26
A kde ten Tesla drzak najdu? Jinak ten Keeper II je i s drzakem na mobil, coz mi je na prd...
MaPo_ce4you (174)|2.9.2002 21:48
TESLA to jeste neprodava, cena jeste neni stanovena. Nicmene prozatim to je jediny drzak, ktery uz dnes ma prototypove zkousky a homologaci pro CR, nyni se pracuje na homologaci pro Evropu.
Problemecek je v tom, ze podle nasi vyhlasky se do auta nesmi namontovat nic, co nema prislusne papiry, ktere jsou podmineny drobnostmi jako je oblost hran, atd. Dalsi drobnost je to, ze nic nesmi zaclanet ve vyhledu :-) takze spunt na okno je sice hezky, ale jinak vpodstate proti predpisum. Nicmen zatim jsem nemel zadny problem, policisti spis byli zvedavi co to je a co to umi a kdyz jim ukazu jak to hleda cestu prazkejma ulicema v softu od TRANISU, tak jsou z toho vetsinou docela hotovi.
U Dicota Keeperu doporucuju pred kazdym vyjetim zkontrolovat, jestli dobre drzi, protoze me jednou v zatacce pekne prestil do ramene, kdyz se uloup od skla,je pravda ze jsem jel ne uplne pomalu.

MaPo, INTERSITER
Martin Hanzal (132)|3.9.2002 09:24
no nějaký držáky jsou i na http://www.arkon.com/, tak tě třeba budou inspirovat [:)]
Pet_ce4you (61)|3.9.2002 09:34
K drziaku je ako som spomenul aj uchytka na priskrutkovanie do panelu a na nu sa nasadi len samotny drziak PDA. Je tu moznost aj v tejto uchytke drziak natocit, cize ked je v strede palubnej dosky, moze sa notocit k spolujazdcovi, ktory ma viac casu sa navigacii venovat. A nezaclana ani vyhladu na prednu kapotu auta [:)] a bude drzat aj pri prejazde cez zeleznicne priecestie.
biggles (2)|3.9.2002 11:34
GPS mam taky a poridil jsem si drzak od Sunnysoftu, stoji necelou tisicovku, ma tri moznosti uchyceni a je velice dobry. A take je si jej mozno u nich v obchode prohlednout, pripadne zkusit.
Medved_ce4you (200)|5.9.2002 09:45
No ja GPS nemam (jeste, ale nebude to dlouho trvat [:)] ) a co sem se tak po drzacich dival, tak jak dobry reseni mi prisel drzak, ktery se strka do diry na kelimky... Co sem jeden starsi videl, tak to byo celkem super. Napr http://www.arkon.com/images/CM423.jpg. Tycka je vyskove stavitelna, takze se da PDA "vytahnout" celkem vysoko a kdyz neni potreba tak ho sesoupnout dolu ale mit ho porad na ocich a v dosahu. Pokud GPS nekdo chce pouzivat v nekolika autech naraz (jako treba ja u nas ve firme kdy nevim dopredu jakou pleckou zase pojedu [:)] ) tak se mi to zda jako "nejmobilnejsi" a nejjednoduzseji prenositelne reseni. Navic drzak, kteryje v aute napevno laka zlodeje, i kdyz je prazdny.
Pavel Koza (4761)|5.9.2002 09:47
Tak to je frajerinka, bohuzel v mem auticku se drzak nevyskytuje... Asi poprosim sefa o nevy vuz[;)]
Paullus_ce4you (400)|14.9.2002 00:30
Dneska, resp. včera jsem v Dicotě zkoušel Keeper I a můj Ipaq s PCMCIA jacketem v tom nedrží. Myslím, že v jiné diskusi psal někdo, že CF jacket do Keeperu I připevnit lze. Řešil už někdo tento problém s uchycením PCMCIA jacketu ?
MaPo_ce4you (174)|14.9.2002 10:17
Ja mam tyky neco od Dicoty, ale je to verze prmo pro Ipaq - oni maji cca tri moznosti - bud samoty PDA, nebo PDA s mobilem. A ty samotny jsou dve - jedno je drzak uplne hranaty(obdelnikovy) s kratkymi postranimi drzaky, a druhej je vytvarovany podle iPAQu a ma postranice dlouhacca 3 cm, a ten udrzi i Jacket.

MaPo, INTERSITER
Pet_ce4you (61)|15.9.2002 21:10
Tak ten Keeper je napriklad na www.sunnysoft.cz, takze tam ho asi maju . Je to presne ten, co som o nom pisal. Pouzivam ho a je uplne v pohode. Nie som agent Sunnysoftu, skor som nespokojny, lebo som nepochodil, ked som pytal mailom kody k ich software, ktore som sice zaplatil na Slovensku, ale uzivatel som ich.
Paullus_ce4you (400)|15.9.2002 21:47
MaPo a Pete, díky,
mohli byste mi prosím říci, jak se ten držák přesně jmenuje ? Typové označení nebo něco takového. Já jsem si přímo ve firemní prodejně Dicoty zkoušel Keeper I a nedrželo to, což uznali i prodavači. O Keeper II mi řekli, že je úplně stejný, má pouze navíc držák pro mobil.
Možná problém spočívá v tom, že mám jacket pro PCMCIA karty a nikoliv pro ComapactFlash, a ten můj má jiné rozměry, nebo něco takového.

Paullus
(paullus@seznam.cz)
Pavel Koza (4761)|16.9.2002 13:57
Podivejte, na co jsem nahodou narazil - Revolver Design.
Pet_ce4you (61)|17.9.2002 09:12
Ved si poslal link na ten drziak. Toto je presne on.

http://www.dicota.com/cz/produkte/produkt_details.php?id=63

Sunnysoft ten drziak zo svojej stranky vyhodil. Uz ho mozem poslat iba z domu, urcite este v internetovej cache je.
Najlepsie je do Dicoty (zastupcovi v CR) zavolat kdo tie drziaky predava. Hadam Datart ?
Mozno Pavel vie.
elit (168)|11.10.2004 15:55
Ma nekdo po tak dlouhe dobe konecne nejaky funkcni drzak? Potrebuji jej take pro me PDA.
richard2 (150)|11.10.2004 20:51
Možná se ti bude něco hodit tady
http://www.arkon.com/bluetoothgps.html
MaPo_ce4you (174)|11.10.2004 21:34
[QUOTE="elit"]Ma nekdo po tak dlouhe dobe konecne nejaky funkcni drzak? Potrebuji jej take pro me PDA.[/QUOTE]

Ja mam drzak pro iPAQ H3970 od SafetyClip (www.profitec.cz) a je vpohode, vcetne nabojeni a serioveho vyvodu, montuje se do mezer mezi palubku a vydechy vetrani.

MaPo
hybo (3107)|12.10.2004 08:27
A taky j emozne jej primontovat napevno. K dispozici je cca 450 typu drzaku drzaku (tedy clipu na drzak:-) ), prikladam seznam. K dostani a videni u nas.
Pavel Vojta (42)|12.10.2004 09:57
Používám delší dobu dva držáky od ARKONU, jeden s uchycením do ventilační mřížky a jeden s přísavkou na sklo. Maximální spokojenost a funkčnost. Koupeno v USA ale jistě lze koupit i v ČR. Ten na sklo střídám ve služebních vozech.
MaPo_ce4you (174)|12.10.2004 17:55
[QUOTE="Pavel Vojta"]Používám delší dobu dva držáky od ARKONU, jeden s uchycením do ventilační mřížky a jeden s přísavkou na sklo. Maximální spokojenost a funkčnost. Koupeno v USA ale jistě lze koupit i v ČR. Ten na sklo střídám ve služebních vozech.[/QUOTE]

Drzak pro uchyceni na sklo je podle me problematicka vec ze dvou duvodu:

- zapoprve ho nenavidi policie protoze na celnim skle nesmi byt nic co jakkoli brani ve vyhledu

- zapodruhe vlastni zkusenost - mel jsem tusim se to jmenovalo Keeper I od Dicoty. Kdyz se ve 130km za hodinu v pravotocive zatacce utrhne ze skla vcetne iPAQu H5450 s jacketem a GPSkou a trefi ridice (ja jsem s nim dostal do ramene) tak je to docela dost velka drba. Nemusim dodavat ze prisavkovy drzak ihned po dojezdu letel do odpadaku a vystridala ho montaz do vetrakove mrizky, se kterou jak uz jsem psal jsem absolutne spokojeny.

MaPo

petrpan_ce4you (24)|18.5.2005 19:14
[QUOTE="Pavel Vojta"]Používám delší dobu dva držáky od ARKONU, jeden s uchycením do ventilační mřížky a jeden s přísavkou na sklo. Maximální spokojenost a funkčnost. Koupeno v USA ale jistě lze koupit i v ČR. Ten na sklo střídám ve služebních vozech.[/QUOTE]

To jsi v USA koupil osobne nebo jsi si to nechal poslat? Me se ten s prisavkou na okno taky dost libi, dokonce maji i verzi s integrovanym GPS. Ktery mas Ty?
Pavel Vojta (42)|18.5.2005 20:11
mám CM620 a CM629 vizhttp://www.arkon.com/pdamount.html. Koupeno osobně v USA, u nás koupíš v Sunnysoftu, bohužel za jinnou cenu:(. Navíc tam lze koupit samostatný "úchyt" do vozu, nemusíš platit dvakrát tu část do které vkládáš PDA.
windmaster (307)|18.5.2005 21:20
[QUOTE="MaPo"]mel jsem Keeper I od Dicoty. Kdyz se ve 130km za hodinu v pravotocive zatacce utrhne...[/QUOTE]Mám tentýž a stalo se mi totéž. Vyčistil jsem a odmastil sklo a od té doby drží jak přikovanej :)
Pavel Koza (4761)|19.5.2005 08:38
[QUOTE="MaPo"]...Kdyz se ve 130km za hodinu v pravotocive zatacce utrhne ze skla vcetne iPAQu H5450 s jacketem a GPSkou a trefi ridice (ja jsem s nim dostal do ramene) tak je to docela dost velka drba. ...[/QUOTE]

No kdyz on je to drzak na male PDA a ne pulkilovou cihlu:D Ja mam s prisavkou ty nejlepsi zkusenosti, jiz jsem ji 4x sundaval / nandaval, pouzivam v drzaku ruzna PDA (asi nejvetsi LOOX 720) a ani naznak odpadnuti. Jak jsem psal jinde, jediny problem je s odlepenim... Staci otrit sklo, navlhcit a drzi jak pribity.

Na druhou stranu - to s tema policajtama je asi fakt, stejne jako nekomu nemusi vyhovovat ten pruzny kloub, ktery proste vzdy bude trochu skakat. Ale ani to reseni va vydech vetrani neni uplne idealni - v lete je to OK, zarizeni je jeste chlazeno, ale v zime kdyz se tam fouka teplej vzduch..
peter.nr (501)|19.5.2005 09:19
Rád by som vedel jednu vec. Môj PDA držiak, ktorý bol súčasťou balenia ASUS BT GPS prijímača má rameno (husí krk) vyrobený z hrubého hliníkového drôtu (samozrejme skrytého v pružnej harmonikovej plastovej rúrke). Ten je dosť ohybný, ale neviem akú má životnosť. Sú všetky ramená takéto, alebo sú rôznej konštrukcie?