Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

wifi na lan(zdielane zlozky)

17razor (49)|2.2.2005 00:08
mam pda s integrovanycm wifi a APcko napojene na router. pristup na internet je bezproblemovy. ale nejde mi pristupovat na siet(zdielane zlozky na pcs v sieti). nevie niekto v akomom rezme musi pracovat AP a ako sa pristupuje na siet? napriklad v total commanderi ( //pc v sieti/shared folder ?)
PavelR. (2184)|2.2.2005 07:45
... neni to otazka rezimu APcka (tam se automaticky predpoklada, ze bude fungovat v modu pristupoveho bodu - tj. samozrejme ne bridge atd). Zkus si stahnout demo Resco Exploreru a pokusit se v PDA pomoci funkce tohoto programu nazvane Map Drive vyhledat pocitace v tve siti a jejich sdilene slozky.

Predpokladam, ze ping z PDA na PC, kde mas sdilene slozky ti funguje, je to tak?

PavelR.
Erikt68i (266)|2.2.2005 10:35
Upozorňuji na nutnost mít na Vašem PC povolené složky (adresáře) ke sdílení, nestačí se k PC hlásit uživatelským jménem a heslem - nejedná se o vzdálené ovládáni PC ale o sdílení složek!!
17razor (49)|2.2.2005 16:28
PavelR.: dik, tento softik od resco som uplne prehliadol

Erikt68i: ano ja viem. na remote control odporucam bitween remote control. funguje na usb, wifi aj BT cez telefon. uzasna vec. len skoda ze sa nepusti pri logon screene po nabootovani windowsu, to by mi uz stacil soft na wake on lan a mohol by som pc zapinat nielen vypinat.
Sanyn (27)|8.2.2005 12:02
Já na toto používám Free Total Commander ten mi umožňuje připojit se ke sdíleným složkám v PC. Mám s tím ale jeden problém a to je že do některých složek se dostanu bez problému, a u některých mi to hodí chybu (myslím že hlásí chyba 5). Nemá s tím někdo z vás zkušenosti?
HelaPC (130)|8.2.2005 13:06
[QUOTE="17razor"]mam pda s integrovanycm wifi a APcko napojene na router. pristup na internet je bezproblemovy. ale nejde mi pristupovat na siet(zdielane zlozky na pcs v sieti). nevie niekto v akomom rezme musi pracovat AP a ako sa pristupuje na siet? napriklad v total commanderi ( //pc v sieti/shared folder ?)[/QUOTE]
Nemám přesně stímhle zkušenost, ale zkus tam dál misto nazvu PC jeho IP.
\\xxx.xxx.xxx.xxx\shared folder
Erikt68i (266)|8.2.2005 14:25
Ještě pozor na jméno PC. WINXP např. domácímu počítači nezapojenému do lokální sítě připojí k Vámi zvolenému jménu ještě několik alfanumerických znaků! Takže je nutno na PDA zadat kompletně toto jméno, díky pitomému překlepu jsem měl taky problém, v Linuxu to šlapalo, ve WINXP ne a tentokrát za to nemohl Mrkvosoft ale mé ručičky!:D
HelaPC (130)|24.4.2005 08:25
[QUOTE="Sanyn"]Já na toto používám Free Total Commander ten mi umožňuje připojit se ke sdíleným složkám v PC. Mám s tím ale jeden problém a to je že do některých složek se dostanu bez problému, a u některých mi to hodí chybu (myslím že hlásí chyba 5). Nemá s tím někdo z vás zkušenosti?[/QUOTE]
Kde je ta funkce v TotalCommadru schvana?
HelaPC (130)|24.4.2005 08:49
Tak to nebylo tak slozity, jen dotoho velkyho radku napsat cestu. Me to hlasi chybu kdyz to pisu ve tvaru \\ip adresa\nazev sdilene slozky, pri pouziti \\nazevpc\nazev sdilene slozky je vse OK
peter.nr (501)|24.4.2005 10:03
[QUOTE="17razor"]mam pda s integrovanycm wifi a APcko napojene na router. pristup na internet je bezproblemovy. ale nejde mi pristupovat na siet(zdielane zlozky na pcs v sieti). nevie niekto v akomom rezme musi pracovat AP a ako sa pristupuje na siet? napriklad v total commanderi ( //pc v sieti/shared folder ?)[/QUOTE]

Vo WiFi problém nebude. Predpokladám, že na PC máš ten adresár dobre nazdieľaný.
Problém vidím v tom, že zle zapisuješ adresu toho adresára.
Nesprávne: //nazov_pc/adresar
Správne: \\nazov_pc\adresár
Asi si zabudol že NetBios a DOS/Win používa v názvoch miesto znaku / znak \. A práve v tom robíš chybu. ;)
Inak, miesto nazvu PC môžeš kľudne napísať IP adresu.
Stheepan (194)|30.5.2005 02:27
pouzivam take total comandr a pristup do site pres WIFI, ale mel bych dotaz: jak dlouho Vam trva (orientacne) nez se navaze spojeni, respektive nez se vypise obsah adresaru po zadani cesty???

Stheepan (194)|30.5.2005 11:08
predchozi otazku rusim, pristupuju do site, kde mame 4 PC a rychlost odezvy je rozlisna dle vykonu daneho PC......
Sanyn (27)|30.5.2005 17:18
[QUOTE="Stheepan"]predchozi otazku rusim, pristupuju do site, kde mame 4 PC a rychlost odezvy je rozlisna dle vykonu daneho PC......[/QUOTE]

i přesto si dovolím odpovědět, u mne jsou v PC Athlony od 2000+ do 3000 a čas se pohybuje okolo 10 - 20vteřin.
Jakub Šesták (27)|10.6.2005 20:58
Mam dotaz: sdileni disku pres wifi mi funguje (pda vs. pc), ale nejde mi rozchodit sdileni mezi pda (hp4700) a hpc (jornada720). Nevite jak mam nasdilet slozky (popr. cf kartu) na pda nebo hpc? Pokud vim, tak wince nemaji podporu uzivatelskych uctu, jak tedy na to? Diky.
Sanyn (27)|11.6.2005 06:43
Připojuji se k dotazu, jen s malou obměnou. Ze svého iPAQa vidím kterýkoli PC ve své síti, stačí napsat ve Total comanderu na PDA název PC a je to v poho. Ale jak najít z PC PDA. Zkoušel jsem to samozřejmě přes název PDA, ale zatím mi nic nefungovalo.
Pavel Koza (4761)|13.6.2005 08:54
Pokud vim, tak Pocket PC neumi data sdilet... Nebo pouzivate soft, co SDILENI umi?
Sanyn (27)|13.6.2005 19:40
[QUOTE="Pavel Koza"]Pokud vim, tak Pocket PC neumi data sdilet... Nebo pouzivate soft, co SDILENI umi?[/QUOTE]
Nepoužívám žádný speciální soft, nic jsem nenašel (možná proto, že ani nehledal). Zkoušl jsem to jen přes total Commander.
jedla_ce4you (0)|23.6.2005 01:43
Zdravím, když chci ve sdíleném adresáři, který vidím z PDA (adresářová struktura a informace o souborech se načítají okamžitě) např. spustit mptrojku, tak to jen chroustá a nic. Stahuje to snad prvně PDA k sobě aby ji pustil? Těšil jsem se, že budu moct pouštět mp3 přímo ze Pc na dálku. díky

EDIT: tak mptrojku o velikosti 5MB to hned spustí, ale větší soubory chroupe a nic :(