Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA 2 nabíjí přes kolébku

Feel_ce4you (45)|1.2.2005 18:29
Zdravím. Včera jsem se(i když trochu pozdě) rozhodl definitivně opustit MDA 1 a pořídil jsem si dvojku. Trochu mě překvapilo, že po vložení přístroje do kolébky(připojené přes USB) se sice začne synchronizovat s Active Sync, ale taky zároveň i nabíjet. A když se mi MDA začne nabíjet po každém vložení do kolébky(což dělám nekolikrát denně třeba jen na chvíli) je to dost rakev pro baterku... Li-Ion a vůbec všechny mají určitou charakteristiku nabíjecích cyklů, které se snad nejvíc šetří tím, že nabíjím od co nejnižsí kapacity do konce, nechám vybít atd... nebo se pletu? Zas tak se v tom neorientuju. Vím, že už se něco diskutovalo ZDE, ale tenhle kabel nebyl nijak upravený, je to originál... Jde tomuhle auto nabíjení z USB nějak zamezit? Tím mám na mysli nějakou jinou cestou, než pájka? Nabíjí vám z kolébky taky? Díky za rady!
kopec_ce4you (236)|1.2.2005 18:47
no z kolibky nabijim samozrejme taky a myslim si ze je to lepsi nez nabijet normalne nabijeckou.
co se tyce li-ion, tak nevim, ale zas nejak moc by jim to vadit nemelo, davam mda do kolibky tak 3x za den a zatim nic nepozoruju, s tema nabijecima cyklama bych to videl tak ze je dobry jednou za cas to vybit a nabit, ale ze by se to muselo porad nabijet a vybijet... nevim, co se tyce baterek tak tomu zas tolik nerozumim...

proste bych se o to nestaral, vypnout se to da jedine pajkou nebo klestema, nozem a podobnyma nastrojema.
Miloš Strouhal (3997)|1.2.2005 19:00
To co mnozí z nás považují za velkou výhodu, to ty chceš bastlit..:D
V žádném případě to té baterce nevadí, pleteš si to s paměťovým efektem u Ni-Cd a Ni-Mh..;) Takže buď v klídku, nic nenič! :)
Feel_ce4you (45)|1.2.2005 19:00
OK, no jestli je to konstrukční pojetí všech kolébek pro MDA II. pak asi není co řešit, jen se mi vůči životnosti baterky nezdál jako úplně nejlepší nápad, aby to nabíjelo permanentně bez možnosti vypnutí. Kleštěma nebo nožem se mi to vypínat nechce :)
KS (29)|1.2.2005 21:47
Ano, nabiji, co se vsak tyce toho uplneho vybiti, tak u Lion a Lipol je to ona zminovana rakev. Jinak plnych cyklu maji zvladnout cca 500, coz jsem za rok zvladl bez problemu a baterie je stejne mizerna, jako kdyz byla nova. Takze zadny strach.
jval (453)|2.2.2005 07:20
pokud si pamatuji, tak je to jak říká XP, už v dobách kdy přišel Ericsson T39, tak se právě na tohle téma dost mluvilo, že polymerové baterie tyto neduhy nemají a můžou se nabíjet klidně od půlky
kopec_ce4you (236)|2.2.2005 17:26
dyt to rikam. btw, nevite kolik se da "vytahnout" z USB?
Any_ce4you (23)|2.2.2005 17:49
[QUOTE="kopec"]dyt to rikam. btw, nevite kolik se da "vytahnout" z USB?[/QUOTE]
5V 0,25A
kopec_ce4you (236)|2.2.2005 18:03
[QUOTE="Any"]5V 0,25A[/QUOTE]
to by na nabijecku baterek asi bylo malo (trvalo by to dlouho)
ale bylo by to dobry, baterky do fotaku, aku do letadla, ... hm :yes: