Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

wifi a loox 720

rratio_ce4you (39)|1.2.2005 18:26
Tak se mi podařilo po 2 hodinách nastavování zprovoznit WIFI. Pracuji s routere AZUS 11 g. Problém ale je v tom že wifina se spustí, nastartuje požadovanou aplikace ( IE, NetFron3) ale po zadání adresy nenaskočí oblíbená stránka na web,ale hláška - Stránka kterou hledáte nemůže být zobrazena - tak nevím ale zdá se mi, že nefunguje připojení přes wifi k internetu. Přitom stopní počítač je také v síti a vesele na internetu běží. Kde asi dělám chybu? Pokud můžete, prosím poraďte.
Přivítal bych také nastavení na internet pomocí GPRS a telefonu Siemens M65. Stačí doporučit, kde hledat, prvni si to nastuduju.

Jiří Nevrkla 603529277 4@kdpcr.org
PavelR. (2184)|1.2.2005 20:10
... nejdříve zkus toto a pokud to nepomůže, zkus stáhnout vxUtil a zkontrolovat (v případě, že používáš DHCP), zda máš správně přidělenu IP, DNS a gateway ...

PavelR.
rratio_ce4you (39)|1.2.2005 23:13
Díky za pomoc. Je to rozchozeno. Teď ještě prosba. Nemůžu rozhodet propojení s mobilem Siemens S65 přes Irda. Mám asi nějak blbě nastavený přístup přes GPRS. Můžete mne někdo nasměrovat na příspěvky v této diskusi. Nejdřív to prostuduju a pak se uvidí.

Jiri Nevrkla 603529277
psaf (81)|1.2.2005 23:53
Někdy chvíli trvá, než se mi chytne WiFi (modá ikonka je aktivní, ale spojení ne). Pak provedu kolikrát vypnutí a opětovné zapnutí WiFi a pak se to chytí.
PavelR. (2184)|2.2.2005 07:47
[QUOTE="rratio"]Můžete mne někdo nasměrovat na příspěvky v této diskusi. Nejdřív to prostuduju a pak se uvidí.[/QUOTE]

... začal bych zde ...

PavelR.
rratio_ce4you (39)|2.2.2005 20:58

Nevím jestli můj příspěvek zapadne do tematu, ale rozhodně je podobný předchozímu. Připojení wifi se s vaší nápovědou podařili.A teď je ještě druhý problém a to rozchodit připojení mailu a internetu přes IRda na Looxu 720.
S tím připojením zápasím asi 2 dny a pořád nic. Nechal jsem si zkontrolovat připojení pře T-mobil na M65 Siemens. Údajně to je v pořádku. Problém je asi a Siemensovským SW pojmenovaným E2C. Moc se mi líbí, ale v rámci MS je, jak říká můj známý který mne s tím nastavením vyhodil, to řešení proprietární.
WIFI tedy přes tento SW funguje. Když jsem chtěl připojení přes IRda tak mi to přád hlásí
připojuje se:E2C
Pomocí Generic IrDa
To udělá 2 a pošle chybové hlášení: Z neznámých důvodů se nelze připojit...
Je zvláštní to, že pokud kliknu Na kongiguraci- nastavení vytáčeného připojení v rámci E2C, je typ připojení: GPRS, Správce připojení: Microsoft CM a název www-GPRS. TPC/IP je jen jeden řádek a tak jsem zatrhul : IP adresu přiděluje server. Při nastavení serverů Vypíšu Použít jinou adresu a prim. server T-mobilu: 062.141.0.1 a 062.141.0.2

V nastavení proxy zatrhnu jen: Tato síť je připojena k internetu.
Pkud jdu na Start - Nastavení - připojení - Zpráva existujícího připojení tak i když upravím E2C, tak se to neuloží, pokud zvolím jiné moje připojení, tak se to neuloží v E2C. Tak jsme z toho jelen.

Dobří, ale hlavně chytřejší, lidé pomozte. Prostudovl jsem si příspěvek z 15.1.2004 od Pavla Kozy, ale tam je jný popis nastavení bez E2C. Ale taky to nefunguje i když je to podobné jako v Loox 720.


Díky a čekám na případnou poradu.

Jiří Nevrkla 603529277 4@kdpcr.org


rratio_ce4you (39)|3.2.2005 00:03
Jen krátce. Teď jsem to za pomocí E2C spustil internet a přístup přes gprs je funkční. Jako poslední úkol musím spustit GPRS Compact Flash Fujitsu-Siemens, ale to bude trvat asi poněku déle. Nejřív musím zakoupit druhou simcartu do mého telefonu, protože CF nepodporuje Eurotelácký HSCSD protokol na který jsem dříve jel.

Jiří