Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Otoceni obrazovky bez Win2003SE a bez Soft resetu

kopec_ce4you (236)|1.2.2005 16:52
existuje neco co by me "jen" otocilo obrazovku o 90° a nemusel jsem kvuli tomu delat soft reset a instalovat Win2003SE (zaruka)???
je tady o tom uz par diskuzi, ale nikde jsem se nedozvedel to co jsem chtel. Zkousel jsem Nyditot VirtualDisplay a ten to zvladne bez SE a SR otocit, ale nezmeni rozliseni, takze mam tech 80px vpravo nevyuzitejch a tech 80px dole presahuje. :(
yasmeene2 (794)|2.2.2005 02:59
Někde na xda-developers (tady) je vyportovaná knihovna SRS, která umí otáčet displejem bez soft resetu. Funguje pouze na mda 2. I tady v diskuzích se to někde probíralo.
Erikt68i (266)|2.2.2005 10:47
Pokud použiješ např. Nyditot - viz mnohé diskuze zde, tak si nastavíš mód zobrazení, provedeš jeden soft reset (to aby se ovladače dostaly k lizu jako první) a pak již volbou přímo na displeji (případně tlačítky) si libovolně displej otáčíš jak je libo (třeba vzhůru nohama!!) a to bez resetu!!! Funguje spolehlivě a rychle! A zatím mě fungoval ve všech standardních programech. Já ho používám už přes rok na Acer N10 a nikdy zatím nezklamal. A formát zobrazení umí změnit - přečti si pořádně manuál!
kopec_ce4you (236)|2.2.2005 16:48
tak to jo, tocit s nim muzu jak chci ale ja bych chtel bez SR menit mezi Portrait: 240x320 a Landscape 320x240, coz jsem zatim neprisel jak se dela, jestli to jde

a ohledne SRS, tak to mi zasekalo cely mdacko(uz je pryc, SRS) a pak se jen zmenilo rozliseni na 320x240, tzn mel jsem vpravo presah a dole misto. neni to nahodou jen pro "SE"?
yasmeene2 (794)|2.2.2005 18:23
[QUOTE="kopec"]a ohledne SRS, tak to mi zasekalo cely mdacko(uz je pryc, SRS) a pak se jen zmenilo rozliseni na 320x240, tzn mel jsem vpravo presah a dole misto. neni to nahodou jen pro "SE"?[/QUOTE]

Já to používal na wm2003 před uvolněním SE poměrně spokojeně, bacha jsou asi tři verze, některá funguje jen s rom 1.72. Také při otáčení musí být všechny aplikace minimalizované (!) a neprováděj softreset v landscape módu. Ono je to vlastně jen nahrazení jedné knihovny za druhou, takže obnova do původního stavu by neměla být problém. A záloha před laborováním je snad samozřejmostí.