Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Orezavani a uprava filmu v Pocketdivx encoderu

Dzejkob (286)|1.2.2005 11:39
Jak nejlepe upravit film v tomto programu?Jsou asi dve moznosti-1) bud film oriznout tak, aby nebyly zadne cerne okraje a film byl pres cely displej PDA(a samozrejme nebyly protahle hlavy), ale pak je docela znacna cast puvodniho obrazu originalu vyriznuta 2) neorezavat, film pak sice bude mit cerne okraje(a tudiz se nevyuzije cela plocha PDA displeje), ale zase neprijdu o zadnou cast z originalniho obrazu.Nevim co je lepsi nebo jestli jsou i jine moznosti, pripadne nejaky kompromis mezi cernymi okraji a orezanim obrazu.Zajimalo by me, jak to resite a co si myslite, ze je nejlepsi.
jumbo_ce4you (162)|1.2.2005 12:34
No, pro každého je nejlepší něco jiného, ale to asi slyšet nechceš :D Dělal jsem asi šest filmů, z toho dva "širokoúhlé", a všechny jsem nechal bez ořezávání, v původních rozměrech. Co ušetříš na okrajích horizontálních, to ztratíš na okrajích vertikálních. S poměrem oříznutí si můžeš vyhrát, ale vždycky je to na úkor ztráty obrazu po stranách, s tím nic vymyslet nejde. Buď nic ztratit nechceš (to je moje preference) nebo si příslušně obrazu ukrojíš. Dneska jdu vyzkoušet novou verzi s přímou podporou titulků :))
Fik_ce4you (88)|24.3.2005 16:37
Ahojky - stahnul jsem si novou verzi z webu a pokusil se udelat film s titulky - a hned mam problem - misto cestiny paznaky a navic velikost fontu je obrovska... da se to nekde ovlivnit?
Kája_oldd (759)|24.3.2005 18:10
lze u verze 3.51. V nápovědě, u fontu místo auto vyberte číslo a kodovaní třebas cp 1250;)
Pepo_ce4you (28)|8.4.2005 21:50
[QUOTE="Fik"]Ahojky - stahnul jsem si novou verzi z webu a pokusil se udelat film s titulky - a hned mam problem - misto cestiny paznaky a navic velikost fontu je obrovska... da se to nekde ovlivnit?[/QUOTE]


Stačí ak si v helpe zvolíš český jazyk.
Veľkosť titulkov sa tiež dá niekde nastavovať, teraz si nespomeniem kde...
RadimK_ce4you (223)|15.4.2005 21:06
Tak jsem si hral s verzi 0.3.51RC11. Z pocatku jsem byl celkem spokojeny (ikdyz jsem zastance klasicke cesty prevodu ve virtualdubu), ale posleze jsem si vsiml, ze ve videu se pri pohybu vyskytuji artefakty. Nevim co je jejich pricinou, ci B-framy, VHQ (stejny film jsem prevedl asi v 7 kombinacich), ale s obdobnym nastavenim kodeku ve virtualdubu se toto nevyskytuje. Budu jeste testovat verzi 0.3.50 a pak uvidim...