Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

730 a fotky

j-cop (80)|1.2.2005 11:20
Ac jsem si nekoupil 730ku primarne k foceni (na to mam Canon 300D), obcas by se mi nejaka fotka zejmena v praci hodila, ale narazil jsem na pomerne zajimavy problem :-) Pri horsich svetelnych podminkach se Asus neumi vyporadat s "expozici", pokud clovek foti na maximalni rozliseni (plati pro obrazky i video), jakmile se vsak rozliseni zmensi, svete div se, obrazek se dost projasni. Mate nekdo fintu, jak mu donutit vetsi citlivost i na to maximalni? (Doufam, ze je to srozumitelny)
dolby_ce4you (33)|7.2.2005 13:40
Mám přesně stejné poznatky, ale nepodařilo se mi tento jev nijak eliminovat. Na max. rozlišení se mi zdá focení jako nepoužitelné. Trápí mě však ještě jeden problém. Používám na focení Fujifilm S7000 a pda jsem plánoval použít jako místo pro dočasné uložení fotek při zaplnění XD karty. Všude píší o spolupráci s USB a ono nic. Zřejmě chybí ovladače,že?
Pavel Koza (4761)|7.2.2005 15:40
[QUOTE="dolby"] Trápí mě však ještě jeden problém. Používám na focení Fujifilm S7000 a pda jsem plánoval použít jako místo pro dočasné uložení fotek při zaplnění XD karty. Všude píší o spolupráci s USB a ono nic. Zřejmě chybí ovladače,že? [/QUOTE]

Ano. Pokud se fotak nejevi jak oklasicke Mass Storage Device, tak mate s nejvetsi pravdepodobnosti smulu.
dolby_ce4you (33)|9.2.2005 23:35
Tak jsem dnes náhodou rozchodil foták přes USB. Pomohla mi poznámka webmástra o USB master storage. Stačí jen hledat. Tato volba je stendartně disablet. Je fajn že nemusím nakupovat další karty a využiju naplno 1GB SD. A náhledy fotek na vga displeji taky hodně napoví.Prostě paráda.
Be@r (42)|12.2.2005 16:02
[QUOTE="dolby"]Tak jsem dnes náhodou rozchodil foták přes USB. Pomohla mi poznámka webmástra o USB master storage. Stačí jen hledat. Tato volba je stendartně disablet. Je fajn že nemusím nakupovat další karty a využiju naplno 1GB SD. A náhledy fotek na vga displeji taky hodně napoví.Prostě paráda.[/QUOTE]

Tak pokud jsi to tedy nasel, muzes se i podelit s poznatky, jak na to ne? ;)
dolby_ce4you (33)|12.2.2005 23:30
To se ti řekne se podělit.Nejsem lakomec, ale když já už nevím jak jsem na to šel. Jestli od lesa nebo od pole. Vím jen, že je nutné v operačním systému povolit usb host, nebo tak nějak.Hodně zdaru.;)
Be@r (42)|13.2.2005 18:39
[QUOTE="dolby"]To se ti řekne se podělit.Nejsem lakomec, ale když já už nevím jak jsem na to šel. Jestli od lesa nebo od pole. Vím jen, že je nutné v operačním systému povolit usb host, nebo tak nějak.Hodně zdaru.;) [/QUOTE]

To jsi jako povolil nekde v registrech?
j-cop (80)|14.2.2005 15:28
[QUOTE="Be@r"][QUOTE="dolby"]To se ti řekne se podělit.Nejsem lakomec, ale když já už nevím jak jsem na to šel. Jestli od lesa nebo od pole. Vím jen, že je nutné v operačním systému povolit usb host, nebo tak nějak.Hodně zdaru.;) [/QUOTE]

To jsi jako povolil nekde v registrech?[/QUOTE]

Domnívám se, že si trochu nerozumíte, ty jsi to povolil zřejmě na foťáku, zatímco kolega mluví o PDA :-)
dolby_ce4you (33)|15.2.2005 11:51
Tak už jsem to našel.Povolil jsem to v -NASTAVENÍ,SYSTÉM,NASTAVENÍ SYSTÉMU,HOSTITEL USB. Poté jsem připojil foták a zapnul ho. Hned se objevil v pruzkumníku jako USB zařízení.Je mi ale záhadou,že když připojím svůj USB disk 256MB tak kontrolní ledka svítí ale disk se nenajde.:(
dolby_ce4you (33)|15.2.2005 11:51
Tak už jsem to našel.Povolil jsem to v -NASTAVENÍ,SYSTÉM,NASTAVENÍ SYSTÉMU,HOSTITEL USB. Poté jsem připojil foták a zapnul ho. Hned se objevil v pruzkumníku jako USB zařízení.Je mi ale záhadou,že když připojím svůj USB disk 256MB tak kontrolní ledka svítí ale disk se nenajde.:(