Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 11 z 28 PrvníPrvní ... 91011121321 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 151 až 165 z 413

Téma: OziExplorerCE - rady, tipy, zkušenosti

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2005

Spravne, lepsi by bylo vice cist a az potom se ptat.
    Sorry, ze to tak pisu.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

To mas urcite pravdu, ale je to jednodusi se nechat poucit

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Díky všem za ochotu. Mám pravděpodobně "novou" verzi OziCE, takže velmi dobře fungovala rada "Pulkovo", přesto tam jsou drobné (řádu 50m) nepřesnosti. Jsou ale trvalé (je to pořád 50m jedním směrem). Nedá se to nastavit v konfiguračním souboru nějakými konstantami (DX,DY či něco takového jsem četl u souřadnic S-42 a asi i Pulkovo)

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2005

Me se to posunuti delalo i v OZI PC. Dokud to neni v poradku v PC, nema to sanci ani v CE.

Ale mam pocit, ze prave rozdil S-42 -Pulkovo mi to taky uhybalo jen jednim smerem.
    Takze: pokud jsou mapy v S-42 a kalibrace taky, pripadne Pulkovo, muze jit i o preklep pri kalibraci.
    Pokud je mapa ve WGS, a kalibrace ne, pak by se to melo rozchazet na obe strany.
    Podle ceho se pozna, ze ta mapa uhyba? Je na ni vytistena souradna sit?

Mozne reseni: V PC zobrazit na te mape sit USER GIRD, dejme tomu po 5, ci mene minutach. V rozich mapy na pruseciky site nacvakat WPT /2 nebo 4 ks/. Nacvakat to podle site OZIho, ne site z mapy. Ulozit WPT do souboru. Pouzit Check Calibration... a udelat nove kalibracni body pomoci WPT /rucne nic nepsat/. Idealni by bylo stare kalibr. body vypnout a pouzit pouze nove. Ulozit pod jinym nazvem a Uz je to dobre :-) . Nebo taky ne, pak mozne tady vystavit tu mapu a *.map a uvidime.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Ano, je to tak. Dokud to není v pořádku ve velkém OZI, tak je chyba i v OziCe. V mém případě se jednalo o zadání v USER (kilometrová sít) a po nastavení Pulkovo (2) se to srovnalo velmi dobře. Mne mátlo, že mapa má systém S-1942, tak jsem to nastavil a tím to asi bylo posunuté.nyní je chyba mximálně 10-20m což je v pořádku. podotýkám, že používám vojenské 1:25 000, a přesnost je taková, že jedu skoro vždy uvnitř silnice. Jsem již tedy spokojen na nejvyšší míru.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2005

To jsem rad, ze to pomohlo.
    Nyni z jineho soudku.
    Vice lidi by 1:25 000 urcite uvitalo, nedalo by se s tim neco udelat ?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Samozřejmě dalo. Jak jsem již napsal, teprve začínám. Papírových map mám sice mnoho (cca 200 listů) různě po ČR, ale mám problém se scanováním. Scaner A3 mám přístupný pouze občas a tak to nepřibývá tak, jak bych chtěl. Dále provádím určité úpravy map (větší kontrast atd), aby byly lépe viditelné. To vše zabírá určitý čas. Jinak v tom nevidím problém. Napište o které oblasti máte zájem.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2005

tak to je slovo do pranice.

Takze zhruba oblast Ceská republika se Slovenskem by se mi libila a to nebudu sam.
    Mapy - ty se sbiraji, takze je potreba vsechno- i kdyz se tam clovek vubec nedostane.

Mozna by bylo jednodussi napsat, co uz je dostupne.

Z jakeho roku jsou ty podklady?

Jak je veliky 1 list papiru a kolik ma mega naskenovany?
    Citace Původně odesláno od ZdenekJ
    Napište o které oblasti máte zájem.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2005

dotaz pro kazdeho:

Ma nekdo dobry pristup k lepsimu skeneru A3, ci vice?

nepatrny sen:
    ...sdruzeni lidi, ktere si dohromady zakoupi zakladni mapy CR, naskenuje a pak se uz bude jen blazene usmivat...
    Ale, dilema: jake koupit rozliseni??? 1:5 000 je preci NEJ, ale pouzitelnost LIM->0 /neprilis vysoka/

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Celá ČR není technický problém, mapy se dají objednat ve vojenském a kart. ústavu Dobruška. Sídlo je ale v Praze. Jeden list stojí asi 25Kč a je velký ve směru VD 15min, ve směru SŠ 5min. tedy cca 9x9km. Celá ČR je rodělena na cca 140+50 čtverců a každý má 16 těchto map. Jedná se tedy asi o 3000 listů. Odhaduji, že jich mám tak 1/4 až 1/3. S aktuálností je to samozřejmě špatné. Vojáci nemají peníze, takže aktuálizace je někdy 1988-91. Zahraniční (tedy i Slovensko) mapy, pokud vím, nejdou objednat (já to tedy nezkoušel. I když vlastně zkoušel, jednou jsem omylem místo M33 (Čechy) objednal M34, ale to již bylo v Polsku a nic jsem nedostal)

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Jinak vojáci mají nejmenší rozlišení 1:10 000. Rozměr mapy o cca 1 cm přesahuje A3 (samozřejmě v tom užším směru scaneru, takže A3+, či jak se to jmenuje u tiskáren by měl stačit.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Ja je mam vsechny - alespon doufam v el. podobe - zatim jsem je vsak nedokazal - no spise nemam cas je otevrit - vcetne ortomap vse v 25tkach.Mela by to byt cela CR - tak pokud mate nekdo cas a chut ????

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2005

Citace Původně odesláno od Šeba
    Ja je mam vsechny - alespon doufam v el. podobe - zatim jsem je vsak nedokazal - no spise nemam cas je otevrit - vcetne ortomap vse v 25tkach.Mela by to byt cela CR - tak pokud mate nekdo cas a chut ????
    Sice Oziho nemám ani ho neplánuju, ale mám komplet ČR speciálku v TIFF. Jsou to dvě CD. Není problém se podělit.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Jake je to měřítko?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Citace Původně odesláno od Šeba
    Ja je mam vsechny ....?
    . Pošli vzorek, zjistím kvalitu.

Strana 11 z 28 PrvníPrvní ... 91011121321 ... PosledníPoslední

Podobná témata