Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 19 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 271

Téma: Alturion - rady, tipy, zkušenosti

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Aby jsme začali z nové vody, načisto a přehledněji Pro nově příchozí a hledajíc odpovědi, zkuste zde prohledat historii, týkající se Alturionu. Pokud odpověď nenaleznete tam, je vám tato diskuse plně k dispozici.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2002

Zkusim shrnout me zkusenosti s prvnim spustenim Alturionu v6 na PPC:

- pri samotne instalaci na PPC vse probehlo bez chyb az po odinstalovani predchozich verzi a SR (jinak mi to hazelo chyby nejcasteji pri kopirovani souboru "AIPCdll.dll"),
    - pokud bude instalace hlasit, ze ji chybi language dll knihovna, tak tento krok preskocte, pozdeji knihovnu doplnite,
    - spustit Alturion se mi nedarilo, staci vsak jako spousteci soubor nakopirovat do slozky Alturionu "Alturion GPS 2002/2003 (XScale).exe", kazdy podle sveho zarizeni. Tyto soubory najdete na svem HD v podslozce "PocketPC" (toto je rada pro ty, kterym se pri spusteni ukazalo uvitaci okno, ktere za par sekund zmizelo),
    - chcete-li mit cestinu (a nebo Alturion hlasi jeji neexistenci), musite do slozky Alturionu pridat knihovnu "Lang_005.dll" s patche na oficialnich strankach (rychly link: http://www.alturion.com/support/files/download_fix.zip.
    To, ze z verze Professional budete mit Standart tady uz nekolikrat padlo...

Na PC jsem mel jen jeden problem a to je ono prejmenovani "AGPSDRes_409.dll" na "AGPSDRes_005.dll", nebo jeste lepe nakopirovat soubor "AGPSDRes_409.dll" ze zdroje pod nazvem "AGPSDRes_005.dll" (program bude v EN). Uz to tady taky drive bylo...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2002

Citace Původně odesláno od carbik
    Zkusim shrnout me zkusenosti s prvnim spustenim Alturionu v6 na PPC:

- pri samotne instalaci na PPC vse probehlo bez chyb az po odinstalovani predchozich verzi a SR (jinak mi to hazelo chyby nejcasteji pri kopirovani souboru "AIPCdll.dll"),
    - pokud bude instalace hlasit, ze ji chybi language dll knihovna, tak tento krok preskocte, pozdeji knihovnu doplnite,
    - spustit Alturion se mi nedarilo, staci vsak jako spousteci soubor nakopirovat do slozky Alturionu "Alturion GPS 2002/2003 (XScale).exe", kazdy podle sveho zarizeni. Tyto soubory najdete na svem HD v podslozce "PocketPC" (toto je rada pro ty, kterym se pri spusteni ukazalo uvitaci okno, ktere za par sekund zmizelo),
    - chcete-li mit cestinu (a nebo Alturion hlasi jeji neexistenci), musite do slozky Alturionu pridat knihovnu "Lang_005.dll" s patche na oficialnich strankach (rychly link: http://www.alturion.com/support/files/download_fix.zip.
    To, ze z verze Professional budete mit Standart tady uz nekolikrat padlo...

Na PC jsem mel jen jeden problem a to je ono prejmenovani "AGPSDRes_409.dll" na "AGPSDRes_005.dll", nebo jeste lepe nakopirovat soubor "AGPSDRes_409.dll" ze zdroje pod nazvem "AGPSDRes_005.dll" (program bude v EN). Uz to tady taky drive bylo...
    Trosku te opravim...

1. Pokud pri prvni instalaci v PC preskocis instalaci do PPC, pak nakopirujes prejmenovanou knihovnu, tak zadne nasledne problemy s instalaci do PPC nejsou a vse se nainstaluje korektne. Jen je treba vybrat anglictinu a ne cestinu.

2. Nainstalovanim patche se z verze Professional nestane verze Standard, ale verze PDA, ktera ma omezenou radu funkci. Zalezi pak na jednotlivci, jestli kvuli peti "neceskym" znakum obetuje nektere celkem podstatne funkce.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2002

Trosku te opravim...
    jj, tak to moje plati, pokud pri instalaci na PPC zvolite cestinu, pak to muze zlobit..

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2004

Tak jsem měl možnost vidět Alturion v praxi a musím říci, kam se hrabe potket kim.
    Už jen ta hlasová navigace je poměrně přesná a hlavně dává smysl. Byl jsem velmi překvapen i přesností mapových podkladů. Pokud se začne prodávat u nás speciálně upravená verze díky jedné nejmenované české firmě je to u mě velmi silný kandidát na koupi.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

tak mě alturion dost zklamal, už po instlaci nutná změna knihovem na mě nepůsobí dobrým dojmem, problém mi to nedělalo, ale kdyby tady carbik nenanpsal návod, tak se stim se*u ještě teď. mám verzi 6.0.1.16, a jak tad yvšichni básní o teleatlasu, tak jsem byl dosti zklamám, že mu chybějí i ulice v Praze. Potřebuji něco mimo Prahu, na Prahu mám zatím nepřekonatelný Navigon 4.2, naviguje spolehlivě a přijde mi lepší než TomTom, ovšem musím porovnávat pouze české verze těchto programů, kdybch vyjel za hranice (na západ) naší banánové republiky, tak bych všechno možná viděl v jiném světle.Potěšilo mě, že má českou navigaci, ale také jsem si uvědomil jaké potíže se nesou s češtinou v Navigaci viz "za pět sto metry odbočte vlevo na dálnici". Skloňování je to s čím nikdo při tvorbě programu nepočítal, a nevím jaký by to byl zásah do programu, aby čeština zněla jako čeština. Nevím jak je na to Alturion se svým Smartmaps, ale asi lépe, když se jedná o český produkt (nemohl by sem někdo dám zvukový záznam navigace?). Jinak program má spostu voleb a zdá se být hodně přívětivý. Hlavně volba "statické navigace", kde je zobrazen obrázek nejbližší křižovatky + obvyklé údaje o rychlosti, vzdálenosti, atd, to mi ve většině případů stačí, alespoň člověk nemusí hledat kde se to podle mapy nachází. Musím ho ještě řádně ozkoušet. Snad NAvigon dodrží slib a dodělá v Q2 2005 česko + českou navigica.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2002

Ad. instalace - pokud by si mel legalni verzi a tim i pristup k AutoUpdate, zadne problemy by nebyly.

Ad. chybejici ulice v Praze - jeste jsem nenasel ulici, ktera by chybela. Posli nejaky priklad.

Ad. cestina - no to je logicke. Vychazi z anglicke verze, ktera sklonovani nepouziva a implementace neni vubec jednoducha. CEDA na ceske verzi pracuje a mely by byt dostupna nekdy v nejblizsi dobe. Ale vzhledem k systemu "skladani" hlasovych povelu pochybuji, ze ceske vety budou znit cesky.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

Citace Původně odesláno od Medved
    Ad. chybejici ulice v Praze - jeste jsem nenasel ulici, ktera by chybela. Posli nejaky priklad.
    napriklad ulice Olešská na Praze 10, jediný co mi nabídne je Olomoucká, jinak jiná ulice začínající na Ol tam neni.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2002

upraveno moderátorem
    Citace Původně odesláno od petr22
    i po nejnovejsi aktualizaci jsou Lahovice pod vodou. Coz je docela solidni chybka. V Cernosicich zase chybi vetsina jednosmerek.
    Ad Lahovice - ty pod vodou samozrejme nejsou. Jen je nastavena stejna barva podkladu pro prazdne misto a reku. A jak vsichni vime, a celkem dlouho jsme se o tom bavili v predchozi diskuzi, byl to jeden z problemu novych map ve verzi 6.

Ad jednosmerky v Cernosicich - nemuzu posoudit, nejezdim tam. Pravdepodobne jeste neni cela Praha predelana do formatu map v6 (coz plati i pro ty "prazdne mista" ala Lahovice pod vodou)

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Tak jsem to tu chlapi trochu upravil. Ponechal jsem pouze to užitečné pro ostatní, zbytek OT dohadů jsem promazal nebo poupravil. Neberte to prosím jako cenzuru, ale jako poselství pro další generace PDA čkářů, hledající v tomto tématu rady a pomoc a ne hádající se dva přispěvatele. Oba dva máte nadprůměrné znalosti o navigaci, ale zároveň jiný pohled ( tak to ta světe bývá a je to dobře) a jeden druhého prostě nepřesvědčíte. Tak to prostě nechte koňovi, nehádejte se a spíše zkuste pomoci nově příchozím uživatelům. Vaše znalosti se jim určitě budou hodit.

Nováček
    Registrace
    Nov 2004

Jsem novým uživatelem Alturionu 6 a moc se v tom nevyznám. Je na netu nějaký popis programu a čeština. Díky

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Navod mas v krabici, cestina je soucasti instalace. (proste pri instalaci zvol "cesky")

Mas to napsane zezadu na krabici. Po instalaci musis pouzit autoupdate, jinak je to prakticky kvuli chybam nepouzitelne.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2002

Navod je na webu Alturionu, ale je stejny jako v aplikaci samotne, kdyz ji nainstalujes. Jiny nenajdes.

Podivej se jeste do tohodle fora, kde najdes spoustu uzitecnych veci, vcetne treba te cestiny...

Nováček
    Registrace
    Sep 2004

Citace Původně odesláno od killerGBU
    Snad NAvigon dodrží slib a dodělá v Q2 2005 česko + českou navigica.
    Tohle jste z nich vyrazil? Vyborne... Zrovna nedavno jsem si rikal ze by to opravdu chtelo tam ty cechy dodelat, pote co jsem to videl navigovat na vylete ve Francii...

Mimochodem, jel nekdo z vas s Alturionem po D1? Mam pocit ze ji nelze prejet aniz by ten zatraceny program nespadl. Ano, vypnul jsem si infrak. Proste se kousne a pomuze jen reset. Mam pocit ze 6ka to jinak moc nedela, rozhodne je to lepsi nez driv. Ale na tu D1 je alergicka. Aspon na mem Yakumu.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2002

Citace Původně odesláno od haplm
    Mimochodem, jel nekdo z vas s Alturionem po D1? Mam pocit ze ji nelze prejet aniz by ten zatraceny program nespadl.
    Jel sem nekolikrat a 6ka (narozdil od 5) nespadla ani jednou. Padani je ale hodne zavisle na pouzitem zarizeni.

Zkus definovat presnejsi kilometr, kde se ti to stava. Zkusim se na to podivat, az zase pojedu.

Strana 1 z 19 12311 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. iGO - rady, tipy, zkušenosti
    Od beecher v sekci iGO
    Reakcí: 315
    Poslední příspěvek: 26-07-2006, 22:33
  2. MapFactor - rady, tipy, zkušenosti
    Od Crusader_ce4you v sekci Ostatní raritní navigace
    Reakcí: 59
    Poslední příspěvek: 24-11-2005, 15:26
  3. Tom Tom - rady, tipy, zkušenosti
    Od Crusader_ce4you v sekci TomTom