Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SmartMaps - rady, tipy, zkušenosti

Crusader_ce4you (624)|1.2.2005 09:34
Aby jsme začali z nové vody, načisto a přehledněji. Pro nově příchozí a hledajíc odpovědi, zkuste zde prohledat historii, týkající se smartmaps. Pokud odpověď nenaleznete tam, je vám tato diskuse plně k dispozici ;)
shantu (18)|1.2.2005 10:21
to kjicha: Co takhle možnost zobrazení malého sumáříku? - jak dlouhá je trasa celkem a její jednotlivé úsek bod-bod...? Mnohokrát se mi stává, že nechci navigovat (ani třeba nejsem na GPS signálu), ale jen si nechat spočítat, jak dlouhá mnou daná trasa je...

Mám na toto stejný názor velmi mi chybí celková vzdálenost trasy jinak zatím jsem s hlasovou navigací celkem spokojen

Nekolik připomínek mám spíš k určení směru odbočování. Již nekolikrát se mi stalo že mě navigace hlásí pokračuj přímo a já musím evidentně odbočit :mad:
za všechny zatím dva nejhorší (při cestě po Liberecké a sjezdu s dálnice na Veselskou to hlásí jeď rovné, a při jízdě po Zenklově a odbočení na ulici V holešovičkách to hlásí také rovně ) při takovéhle navigaci aby člověk pořád kontroloval jak to ten program vlastně myslí jestli nechce skončit místo u Letňanského Teska třeba v Teplicích
KS (29)|1.2.2005 12:05
Mam prvni vydani Cykloatlasu (verze mapy 1). Vzhledem k tomu, ze nejsem s detailnosti mapy spokojen, chci se zeptat uzivatelu SmartMaps:

1/ Je nejaka podrobnejsii verze mapy (ne programu - to vim, ze ano), nejde mi ani tak o vrstevnice, ale o turisticky zajimave objekty, cile, stezky, atd.. (zakreslene v mape - ne tzv. body zajmu).

2/ Jaky je opravdovy rozdil mezi Autoatlasem a Cykloatlasem - nedokazi si predstavit, ze bych mel nekam jet autem s pomoci Cykloatlasu - na jejich webu je napsano, ze Cyklatlas je autoatlas doplneny o c. stezky.

3/ Kdyz si koupim novou verzi SmartMaps Navigator napriklad AutoAtlas - bude mi v tom Navigatoru fungovat routovani cesty i na me stare mape Cykloatlasu - jak je reseno navigovani - programem samotnym nebo daty v mape, ktere jsou jen v novych verzich.

4/ Mate jiz nekdo zkusenost s verzi Navigator - jak to funguje napriklad v porovnani s PocketKim.

5/ Mate nekdo turisticke mapy od SmartMaps - jsou pouzitelne pro turistiku nebo je to stejne tak nepouzitelne jako moje verze Cykloatlasu pro poradny vylet na kolech?

Diky
roadmonster (37)|1.2.2005 13:15
Malinko poupravuju svou včerejší pochvalu - nesetkal jsem se jako shantu s vyloženě chybnou hláškou při odbočení, zato jsem se při testu hlas. navigace setkal s tím, že automatické přepočítání trasy zafunguje JEDNOU a pokud ani druhé navržené trasy nevyužiju (vzhledem k nastavení přepočítávání po 200m mě to stejně chce vždycky vracet vzdušnou čarou na poslední odbočku!!), tak TO PROGRAM PROSTĚ VZDÁ A UŽ MĚ NENAVIGUJE!!!
A prosím pěkně, navigace mi má cestování ulehčovat - místo toho mě vystavuje následujícícmu dilematu:
1) cestu přerušit a předělat zadání trasy (čímž nepředcházím opakování situace kdykoliv později) - takže neuvěřitelně zdržuje.
2) klikat prstem na PDA během pokračování jízdy - tak to pardón, ale v Praze v provozu je to skoro ekvilibristický výkon nesrovnatelně nebezpečnější, než již zakázané telefonování...
3) vybodnout se na navigaci a pokračovat podle vlastního úsudku na základě zobrazované mapy - a proč teda pak mám navigaci????
stepi_ce4you (7)|1.2.2005 22:08
[QUOTE="roadmonster"]Malinko poupravuju svou včerejší pochvalu - nesetkal jsem se jako shantu s vyloženě chybnou hláškou při odbočení, zato jsem se při testu hlas. navigace setkal s tím, že automatické přepočítání trasy zafunguje JEDNOU a pokud ani druhé navržené trasy nevyužiju (vzhledem k nastavení přepočítávání po 200m mě to stejně chce vždycky vracet vzdušnou čarou na poslední odbočku!!), tak TO PROGRAM PROSTĚ VZDÁ A UŽ MĚ NENAVIGUJE!!!
A prosím pěkně, navigace mi má cestování ulehčovat - místo toho mě vystavuje následujícícmu dilematu:
1) cestu přerušit a předělat zadání trasy (čímž nepředcházím opakování situace kdykoliv později) - takže neuvěřitelně zdržuje.
2) klikat prstem na PDA během pokračování jízdy - tak to pardón, ale v Praze v provozu je to skoro ekvilibristický výkon nesrovnatelně nebezpečnější, než již zakázané telefonování...
3) vybodnout se na navigaci a pokračovat podle vlastního úsudku na základě zobrazované mapy - a proč teda pak mám navigaci????[/QUOTE]

Dobrý den,
pro opětovné zahájení navigace je v současné verzi opravdu nutné najet znovu na trasu, pokusíme se toto v příštím update nějak vylepšit. Prozatím by jako dočasné řešení mohlo pomoct nastavit si větší vzdálenost pro přepočítání trasy - např. 500m nebo více.
S případnými dalšími připomínkami se neváhejte ozvat (můžete i přímo na mail).

Jiří Štěpánek
jstepanek@aponia.cz
Aponia Software, s.r.o.
Kocir (836)|2.2.2005 16:32
[QUOTE="stepi"][QUOTE="roadmonster"]Malinko poupravuju svou včerejší pochvalu - nesetkal jsem se jako shantu s vyloženě chybnou hláškou při odbočení, zato jsem se při testu hlas. navigace setkal s tím, že automatické přepočítání trasy zafunguje JEDNOU a pokud ani druhé navržené trasy nevyužiju (vzhledem k nastavení přepočítávání po 200m mě to stejně chce vždycky vracet vzdušnou čarou na poslední odbočku!!), tak TO PROGRAM PROSTĚ VZDÁ A UŽ MĚ NENAVIGUJE!!!
A prosím pěkně, navigace mi má cestování ulehčovat - místo toho mě vystavuje následujícícmu dilematu:
1) cestu přerušit a předělat zadání trasy (čímž nepředcházím opakování situace kdykoliv později) - takže neuvěřitelně zdržuje.
2) klikat prstem na PDA během pokračování jízdy - tak to pardón, ale v Praze v provozu je to skoro ekvilibristický výkon nesrovnatelně nebezpečnější, než již zakázané telefonování...
3) vybodnout se na navigaci a pokračovat podle vlastního úsudku na základě zobrazované mapy - a proč teda pak mám navigaci????[/QUOTE]

Dobrý den,
pro opětovné zahájení navigace je v současné verzi opravdu nutné najet znovu na trasu, pokusíme se toto v příštím update nějak vylepšit. Prozatím by jako dočasné řešení mohlo pomoct nastavit si větší vzdálenost pro přepočítání trasy - např. 500m nebo více.
S případnými dalšími připomínkami se neváhejte ozvat (můžete i přímo na mail).

Jiří Štěpánek
jstepanek@aponia.cz
Aponia Software, s.r.o.[/QUOTE]

Pul kilometru je moc velka odchylka, to clovek pekne zakufruje. To je opravdu lepsi zastavit a "preplanovat" trasu. Nakonec toto stejne musi clovek delat s PK.
Je tu vsak jediny rozdil jak to vypada u PK je to standard, u SM to je docasna zalezitost nez bude zdarma k dispozici dalsi update. Podle sikovnosti programatrou odhaduji cca tyden.:yes:
roadmonster (37)|2.2.2005 17:20
PK mě nezajímá - podle místních vyjádření často nešťastných userů soudím, že je to program spíš pro smích, než pro navigaci.
Měřítkem je pro mě Route66 a tam to bez problémů FUNGUJE!!
petr22_ce4you (454)|2.2.2005 18:34
Route 66 jsem zkousel a mel ten problem, ze treba v Brandyse jsou na mape jen 3 hlavni ulice - tudiz navigace vede po nich takze to bylo prakticky nepouzitelne........ uz by taky mohli mit nejakou pouzitelnou mapu CR + SR

Autori SmartMaps jsou jedini, kteri ze mne znamych firem opravdu reaguji na pripominky uzivatelu - narozdil od konkurence, ktera sama nejlepe vi co je pro uzivatele dobra a jeji produkt podle toho vypada. Uz jen za to si zaslouzi velkou pochvalu.
roadmonster (37)|3.2.2005 09:18
[QUOTE="petr22"]Route 66 jsem zkousel a mel ten problem, ze treba v Brandyse jsou na mape jen 3 hlavni ulice - tudiz navigace vede po nich takze to bylo prakticky nepouzitelne........ uz by taky mohli mit nejakou pouzitelnou mapu CR + SR
[/QUOTE]

Ano, to je ten problém - v Německu a ve Francii (jinde prý taky, ale to jsem nevyzkoušel na vlastní kůži) jdou do podrobnosti děr o čtyřech barácích a lesních cest, u nás Prahou víceméně končí (ještě Plzeň a KV).

Reakce SmartMaps na klienty je zatím příjemná. Jde jenom o to, nespokojit se s přístupem ale (jen) s hotovým programem, použitelným k navigaci.
petr22_ce4you (454)|3.2.2005 09:23
Na SmartMaps se mi libi take navigace treba k rozhledne - sice jsem ji nezkousel, ale doufam ze tech poslednich par metru nebude navigaovat po sjezdovce nahoru

Treba Alturion je natolik super, ze nevaha sjet treba louku kdyz je na ni nakreslena cesta - ve skutecnosti ovsem pesina pro pesi
Pavlucha (1496)|3.2.2005 15:17
Na stránkách Aponie je ke stažení další update vyhledávání.
Kocir (836)|3.2.2005 16:46
[QUOTE="roadmonster"]PK mě nezajímá - podle místních vyjádření často nešťastných userů soudím, že je to program spíš pro smích, než pro navigaci.
Měřítkem je pro mě Route66 a tam to bez problémů FUNGUJE!![/QUOTE]

Route66 je dobry, ale urcite neni zrovna etalon.
Ma jednu zasadni chybu:

Kdyz nasednu do auta, zalozim misto cile, chytim GPS pozici, tak program sice cestu vypocita, ale zacne ji zobrazovat az po nekolika desitkach metru co auto ujede nejakou vzdalenost. Asi si to overuje kudyma se jede.

Toto je dost blbe v pripade kdy jsem v cizim meste a chci jet domu. Musim se proste rozjet na slepo a cekat az se cesta zobrazi. Pokud se zrovna netrefim tak me to muze navigovat peknou oklikou.

Toto je take blbe kdyz treba (ve Vidni) se projizdi dlouhym tunelem, takze se uplne strati signal a GPS se znovu chyta. Program pak zase ceka nekoli desitek metru. Takze se pak da lehce zakufrovat.

Ovsem vyrobce o tom vi, a myslim ze to bude odstraneno.
petr22_ce4you (454)|5.2.2005 09:16
Myslis ze si kvuli ceste do Franfurtu koupi soft za 6000 Kc ? :-))) pokud ho teda uz nema
Suoraj (704)|5.2.2005 18:26
V jakém formátu se zadávají souřadnice do "zobrazit polohu"?
stepi_ce4you (7)|5.2.2005 18:31
[QUOTE="Suoraj"]V jakém formátu se zadávají souřadnice do "zobrazit polohu"? [/QUOTE]

Souřadnice můžete zadat buď ve formátu S42 (používá se v ČR, v tomto formátu se také souřadnice zobrazují v pop-up menu) nebo ve WGS84 (zeměpisná šířka+délka). Tento formát je rozšířený ve světě a používají ho i GPS přijímače.
Suoraj (704)|5.2.2005 19:45
Probíralo se to na pražském srazu, kde to mělo vééélký úspěch
Službu T-Mobile Locator netřeba představovat. Na noc sem nechával schovaný v autě šunku telefon s tím, že pokud tam ráno nebude pošlu sms "kde yyyyyyyy 605xxxxxx" a příde mi např. +420605xxxxxx Hlavni mesto Praha, cast: Praha 2, nazev obvodu: Podskali. E14*24'49"@N50*4'17" +-500m 24:23:56 17.01.05.
Vím tedy kde stará je - páč sem jí tu kartu rád daroval Mám Smartmaps a otázka zní jak v položce "zobrazit polohu" zadat GPS souřadnice z sms? Smartmaps chce formát WGS84... Gps umí i nadmořskou výšku rozezná to i 10 cm, když ... bude mít na sobě jenom telefon a sem-tam?...
Kocir (836)|5.2.2005 20:11
[QUOTE="Suoraj"]Probíralo se to na pražském srazu, kde to mělo vééélký úspěch
Službu T-Mobile Locator netřeba představovat. Na noc sem nechával schovaný v autě šunku telefon s tím, že pokud tam ráno nebude pošlu sms "kde yyyyyyyy 605xxxxxx" a příde mi např. +420605xxxxxx Hlavni mesto Praha, cast: Praha 2, nazev obvodu: Podskali. E14*24'49"@N50*4'17" +-500m 24:23:56 17.01.05.
Vím tedy kde stará je - páč sem jí tu kartu rád daroval Mám Smartmaps a otázka zní jak v položce "zobrazit polohu" zadat GPS souřadnice z sms? Smartmaps chce formát WGS84... Gps umí i nadmořskou výšku rozezná to i 10 cm, když ... bude mít na sobě jenom telefon a sem-tam?... [/QUOTE]

No ja si myslim, ze to zas tak slavne nebude. Ta GPS pozice bude pozici vysilace/prijimace GSM. Aspon podle zkusenosti z GPS urceni pozice z vlastniho mobilo kde se s nim nachazim. To funguje uz od leta.

Ale jinak s tim autem to je docela dost dobry napad. Takhle by se dalo docela dobre hlidat auto za par korun.
Suoraj (704)|5.2.2005 20:18
Zase nepochopil:mad: Jad mám zadat tu pozici z sms do Smart! Přepočítat do toho formátu nebo sou tam jinak oddělovače?
kjicha (15)|5.2.2005 20:29
Pozici zadáte v dialogu Mapa->Zobrazení pozice.
Do pole "Šířka": 50 | 4 | 17
"Délka" : 14 | 24 | 49

Teď jsem to zkoušel a zobrazí Podskalí.
Suoraj (704)|5.2.2005 20:46
Stejně to neukáže - musím mít GPS modul? A jsou mezi těmi příčníky mezery?
kjicha (15)|5.2.2005 20:49
[QUOTE="Suoraj"]Stejně to neukáže - musím mít GPS modul? A jsou mezi těmi příčníky mezery?[/QUOTE]

Zapomněl jsem napsat, že je to ve formátu WGS84. Znak "|" znázorňuje, že každé číslo je v jiném zadávacím poli.
ipf (2136)|5.2.2005 21:29
[QUOTE="Suoraj"]....pošlu sms "kde yyyyyyyy 605xxxxxx" a příde mi např. +420605xxxxxx Hlavni mesto Praha, cast: Praha 2, nazev obvodu: Podskali. E14*24'49"@N50*4'17" +-500m 24:23:56 17.01.05.
... [/QUOTE]

Pomalu, jsem natvrdlej (počítám daně, tak už přemejšlím jen v procentech ;) ).
Takže:
1. Na jaké číslo mám poslat tu SMS? Na to, které hledám?
2. Nikdo neodpověděl Suorajovi na to, jak zadá příchozí koordináty do SmartMaps, takže se také přimlouvám.
Díky.
Suoraj (704)|5.2.2005 21:31
Tam žádný pole nejsou?
00047077_poloha_trxf.jpg
kjicha (15)|5.2.2005 21:54
[QUOTE="Suoraj"]Tam žádný pole nejsou?[/QUOTE]
Bohužel máte starou verzi, kterou ještě nevyvíjela naše firma.
Proto bych Vás s dotazem na způsob zadání zkusil přesměrovat na www.pdamapy.cz
shantu (18)|8.2.2005 10:55
Taky jsem si to vyskoušel a funguje to bezvadně nám poslední verzi 2.2.0
dReAmCZ (1)|9.2.2005 22:31
Zdravim , mam nasledujici problem s programem smartmaps , spustim instalacni program - Autoatlas_CR_PDA_Setup.exe -> zadam sve heslo , zadam umisteni - pda , instalace probehne v poradku , v pda se mi objevi ikonka v nabidce start -> Smart Maps CZ , chci to spustit ale pokazde se objevi hlaska : Chyba : Odkaz "\Program Files\Smart Maps CZ\SINFO" neobsahuje zadne mesto! a tim to konci , nic se nespusti , nevim si s tim rady , dekuji za pomoc.
petr22_ce4you (454)|10.2.2005 08:39
A obsahuje ten adresar nejakou mapu nebo ne ?

Pokud ne, tak myslim ze je to jasne. Protoze mapa CR se do pameti vetsiny PDA nemuze vejit, obvykle se instaluje na kartu
Suoraj (704)|10.2.2005 08:45
Podivej se jestli máš ve složce "Program files" složku SINFO a v ní "Autoatlas CR" (46.08 MB), případně "Praha" (23.86 MB). Pokud tam nejsou tak se to nenainstalovalo. Raději to nahraj na kartu.
Pavlucha (1496)|10.2.2005 08:46
[QUOTE="dReAmCZ"]Zdravim , mam nasledujici problem s programem smartmaps , spustim instalacni program - Autoatlas_CR_PDA_Setup.exe -> zadam sve heslo , zadam umisteni - pda , instalace probehne v poradku , v pda se mi objevi ikonka v nabidce start -> Smart Maps CZ , chci to spustit ale pokazde se objevi hlaska : Chyba : Odkaz "\Program Files\Smart Maps CZ\SINFO" neobsahuje zadne mesto! a tim to konci , nic se nespusti , nevim si s tim rady , dekuji za pomoc.[/QUOTE]

Odinstaluj to, nainstaluj znovu na kartu a vyzkoušej znovu.
Jakou máš verzi Autoatlasu? Mně totiž verze 2.2.0 po instalaci udělá zástupce, který po spuštění hlásí, že "ProVaši lokalitu nejsou k dispozici žádné mapy". Musím si najít ten "pravý" spoštěcí soubor a pak to běží.
ipf (2136)|10.2.2005 09:04
Včera jem jel pomocí SmartMaps a GPS z Prahy do Karlových Varů a nestačil jsem se divit. Mám nejposlednější verzi, včetně UP z netu. Opravdu jste vy všichni, co máte stejou verzi spokojeni?
Krátce: výjezd z Hostivice, takže po Praze nevím. V Jenči mne nutil jet místo na R6 na Unhošť a na R6 se napojil až ve Velká Dobrá. Pak už jel po 6-ce až do KV, ale: měl jsem puštěné podrobné info o trase a zobrazování křižovatek. Nevím proč program jede od jedné mimoúrovňové křižovatce k druhé, dokonce si plete křižovatku s přemostěním silnic. A navíc, přestože pokračuji po 6-ce rovně, zobrazuje, že na příští křižovatce budu odbočovat (prostě šipka doprava a údaj k ní xx metrů :sarcastic: .
Přiznám, možná je to rukmama, proto dnes udělám opakovaný pokus a večer doplním tyto informace.
A jaké jsou vaše zkušenosti?
shantu (18)|10.2.2005 15:52
Neni to vždycky úplně dokonalé ale jezdit s trochou tolerance se podle toho dá celkem dobře. Taky jsem našel pár chybek ale odeslal jsem je po domluvě
na[EMAIL=]pzemlik@planstudio.cz [/EMAIL] a slíbily že opravy budou v dalším upgrade když se nás do toho zapojí víc myslím že to vychytáme celkem rychle
petr22_ce4you (454)|10.2.2005 18:12
Uz se vam nekomu stalo, ze SmartMaps pri registraci produktu napsaly ze tento produkt je jiz registrovan ?

To snad je vtip, ne ? Budto to registrovali sami pri posilani nebo fakt nevim. Ja ci update na 2.2, pomoooc
petr22_ce4you (454)|10.2.2005 18:26
Hezky, tak to nejde ani aktivovat.............

A piratovi, co si to nekde stahne, to urcite funguje bez problemu. Ach jo.
kjicha (15)|10.2.2005 18:29
[QUOTE="petr22"]Hezky, tak to nejde ani aktivovat.............

A piratovi, co si to nekde stahne, to urcite funguje bez problemu. Ach jo.[/QUOTE]
Dobrý den,
pošlete mi prosím informace o Vaší objednávce (prvních pět znaků seriového čísla) na sales@aponia.cz a já se Vám pokusím pomoci.


petr22_ce4you (454)|10.2.2005 18:32
Mapa Prahy nema seriove cislo ? Nalepka je jenom na CR (jedna)
petr22_ce4you (454)|10.2.2005 18:51
Takze pro ostatni:

SmartMaps jsou pri objednani pres web automaticky registrovane na ucet kupujiciho a pokud to chcete registrovat sami pod jinym uctem, tak uz to nejde.

Tudiz chcete-li pouzit program jako darek, tak to budto musite koupit na ucet dane osoby nebo pak produkt sami aktivovat
petr22_ce4you (454)|11.2.2005 09:36
Takze poznatky ze dvou jizd ze SmartMaps:

1. super presne urceni polohy a velmi rychle prekreslovani obrazu
2. velice plynuly posun sipky
3. dobre udelana hlasova navigace (cisla silnic)
4. program chodi velice svizne oproti konkurenci
5. navigace odkudkoliv kamkoliv urcenim bodu na mape
6. snadne pridavani waypointu pro navigaci

A co me napada ze by se dalo vylepsit

1. otaceni mapy podle smeru jizdy (to ze budou popisky vzhuru nohama by mi vubec nevadilo, mohlo by to byt vypinatelne)
2. trochu hlasitejsi hlasova navigace - pri vyssi rychlosti nebo zaplem radiu skoro neni slyset (volume v PDA na plno)
3. nejaky zensky hlas, poslouchat chlapa to fakt neni moc vtipne :-)
4. jina ikona programu - pokud klikam na ikony, nepoznam PocketKIM od SmartMaps - oboje ma kompas
5. moznost vypinat upozornovani na dlanici kdyz z ni nesjizdim - kazdou chvili to hlasi sjezd z dalnice, pokracujte rovne. Mohlo by to hlasit jen pokracujte rovne, upozorneni na sjezd kazdych par metru je matouci

ipf (2136)|11.2.2005 10:07
[QUOTE="petr22"]...mohlo by to hlasit jen pokracujte rovne, upozorneni na sjezd kazdych par metru je matouci
[/QUOTE]

To samé se týká i na normální silnici.
Slíbil jsem další poznatky, tak tady jsou:

Zapnul jsem volbu "přepočítávat trasu", přesto se mně program při každém ignorování vypočítané trasy znovu ptá a navíc musím potvrdit na displeji YES (což je při jízdě velmi praktické).
Dále mi vadí dost dlouhá doba přepočítávání. Zadal jsem trasu HB - Pardubice, trasa ekonomická. Přes HB jsem ale jel po svém, za což jsem si vysloužil 6x dotaz na přepočítání trasy. A než to dopočítal, byl jsem v České Bělé (tj. ujel jsem po paměti a bez navigace 12km, což je dost, aby se v neznámém místě, kde se na program musím spolehnout,dalo zabloudit).
roadmonster (37)|11.2.2005 10:08
[QUOTE="petr22"]Takze poznatky ze dvou jizd ze SmartMaps:

1. otaceni mapy podle smeru jizdy (to ze budou popisky vzhuru nohama by mi vubec nevadilo, mohlo by to byt vypinatelne)
5. moznost vypinat upozornovani na dlanici kdyz z ni nesjizdim - kazdou chvili to hlasi sjezd z dalnice, pokracujte rovne. Mohlo by to hlasit jen pokracujte rovne, upozorneni na sjezd kazdych par metru je matouci

[/QUOTE]

Ad 1 - vypínatelné popisky si na rastrové mapě moc představit neumím, ale Zobrazení "pevné" šipky stabilně cca v jedné třetině disleje (zespod) a natáčení mapy TOMU OPRAVDU MOC CHYBÍ...

Ad 5 - souhlas, souhlas, SOUHLAS! Stejně jako lze vypnout dotaz na přepočet trasy, chtěl bych vypnout toho pána i ve chvíli, kdy mi jenom do omrzení hlásí, že mám jet rovně - když chci poslouchat hudbu, musím pořád dávat pozor, jestli náhodou nehlásil odbočku...
petr22_ce4you (454)|11.2.2005 10:23
nemyslel jsem vypinaci popisky, ale vypinani otaceni mapy

Jo - a pri prekreslovani mapy taky nevim proc blika displej (podsviceni)
roadmonster (37)|11.2.2005 10:27
"vypinani otaceni mapy" - jo táááák... :-)
petr22_ce4you (454)|16.2.2005 08:19
Takde dalsi jizdy se SmartMaps a deje se divna vec

Jedu po dalnici od Mlade Boleslavi, prijizdim na Cerny Most. Nahle to hlasi ze sjizdim z trasy - a ejhle, jak je ta zatacka kolem nakupniho centra, tak to kurzor bere zkratkou a jede utazenym obloukem mimo silnici. Podobna situace se opakuje v zatacce u Sterbohol - kurzor jede zkratkou mimo silnici.

Vypinam GPS a zapinam ji o par kilometru dal. Kurzor se objevuje na puvodnim miste par kilometru dozadu a strasne pomalu se priblizuje k pozici auta, dosahuje ji po cca 10 minutach.

Takze by me zajimalo, co mam kde spatne nastavene ?
roadmonster (37)|16.2.2005 10:33
Kurzor se srovnává 10 minut?!? Tak to vůbec nechápu, protože to vypadá, že snad ani nemůže být kvůli SW - ten přece bere signál, jak anténa nakoupí...

K těm cestám mimo silnici - někde může být špatně zkalibrovaná mapa, ale mě se podobné věci (cca do dvaceti metrů mimo cestu) stávají, když jedu podél nějaké pevné překážky - např. jižní spojka v opačném směru (směr do Štěrbohol), kousek za výjezdem na D1 - po pravé straně je tam zvuková bariéra, nebo možná říznutý kopec.
Pravidelně se tu dostávám "nad koleje", které jsou vlevo od silnice. GPS signál totiž zřejmě jistou odrazivost má - minimální, ale má.
stepi_ce4you (7)|16.2.2005 10:59
[QUOTE="petr22"]Takde dalsi jizdy se SmartMaps a deje se divna vec

Jedu po dalnici od Mlade Boleslavi, prijizdim na Cerny Most. Nahle to hlasi ze sjizdim z trasy - a ejhle, jak je ta zatacka kolem nakupniho centra, tak to kurzor bere zkratkou a jede utazenym obloukem mimo silnici. Podobna situace se opakuje v zatacce u Sterbohol - kurzor jede zkratkou mimo silnici.

Vypinam GPS a zapinam ji o par kilometru dal. Kurzor se objevuje na puvodnim miste par kilometru dozadu a strasne pomalu se priblizuje k pozici auta, dosahuje ji po cca 10 minutach.

Takze by me zajimalo, co mam kde spatne nastavene ?[/QUOTE]

Dobry den,
pravdepodobne mate nekterou ze starsich verzi nasi aplikace. Zkuste si stahnout ze samoobsluhy na www.aponia.cz novou verzi, ve verzi 2.2.0 by se jiz GPS komunikace zpozdovat nemela. Pokud by problem presto pretrvaval, ozvete se mi prosim na e-mail.
petr22_ce4you (454)|16.2.2005 11:20
Verze je posledni 2.2.0

potiz je, ze to jeste pred tydnem nedelalo - cely tyden to chodilo jako z praku. Az vcera. Jenze nikde nemuzu najit kde by se dalo nastavit cteni z GPS ani parametry spojeni (krome klasickeho portu a rychlosti)

Hned jsem zkusil Kapesniko Kim-Ir-Sena, a ten to nedela. Leda ze by se hadaly drivery na GPS mezi sebou.
kjicha (15)|16.2.2005 18:02
Dobrý den,
na www.aponia.cz v Samoobsluze je nová verze aplikace 2.2.6 a nová data pro vyhledávání cest.

SmartMaps 2.2.6
- zrychlení vyhledávání cest
- nový itinerář - možnost zobrazení jednotlivých bodů, délka trasy, čas
- navigace pomocí směrové šipky k prvnímu křižovatce, poslednímu bodu a k bodům průjezdu

Těším se na další připomínky.
petr22_ce4you (454)|17.2.2005 08:13
Juuuuu dalsi update, to jdu vyzkouset

Napadla me takova vec - obcas by se hodilo, aby posledni usek trasy (od posledni krizovatky k cili) nebyl vyznacen. Pokud se naviguji treba na rozhlednu, posledni usek vede na 100% vzdusnou carou a pokud je to nejake misto kde je silnice velmi blizko, je ta cara matouci a neni pres ni videt.
ipf (2136)|17.2.2005 09:13
[QUOTE="petr22"]...Pokud se naviguji treba na rozhlednu, posledni usek vede na 100% vzdusnou carou a pokud je to nejake misto kde je silnice velmi blizko, je ta cara matouci a neni pres ni videt.[/QUOTE]

Jo, také jsem při plánování odjezdu ze třetího srazu přišel na to, že nejkratší cesta na Benešov vede po Sázavě.
Při podrobném zkoumání jsme došli k jedinému závěru, že program spočítá cestu od nejbližšího známého bodu a zbytek nahradí přímkou, která je ale světlejší barvy než plánovaná trasa (pokud je tato doměnka pravdivá, přimlouval bych se pro jinou barvu, tj. trasa modře, zbytek, který není navigátor schopen dopočítat např. oranžově).

Dnes budu testovat včerejší UP.
botur (67)|17.2.2005 09:16
Kdo oficialne vyviji a prodava mapy Smartmaps. Videl jsem je u mnoha firem. prip. kde se daji koupit nejlevneji?
:yes:
petr22_ce4you (454)|17.2.2005 09:18
www.smartmaps.cz

Tam najdes odpoved i na otazku kdo to vyviji